• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Apple predstavio iOS 15

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Previše ste razmaženi, kao deca neka.
 

</Miki>

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.07.2019.
Poruka
3.637
Rezultat reagovanja
2.937
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 / NZXT Kraken Z63 / 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
Motherboard:
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING
RAM:
G.Skill Trident Z NEO 16GB (8x2) 3600MHz CL16 / F4-3600C16D-16GTZNC
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 8GB
HDD:
WD BLACK SN750 NVMe™ SSD 500GB/EK WB M.2 Heatsink + Samsung 860 EVO 500GB
Case:
SSUPD Meshlicious PCIe 4.0 Full Mesh, 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
PSU:
Antec HCG 650W Gold
Mice & keyboard:
Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Pulsar ParaSpeed Cordura Mousepad XL, Keychron K8 Pro
Internet:
SBB EON FULL 300/30
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64 bit, Google Chrome
Other:
Apple iPhone 12 64GB, Apple Watch 6 40mm, Apple Airpods Pro (1st generation)
Kod Iphona jedino sto je bolje nego kod Androida je sistem sigurnosti.
A optimizacija sistema? Android radi isto kao IOS?

Iphone 6s, telefon koji je star 6god će dobiti IOS 15. Znači softverska podrška 6god.

RAM managment?

Notifikacije brže i uvek stižu na IOS-u dok na Androidu kasne ili ne stignu uopšte sve dok ne uđeš u aplikaciju.

Ne možemo reći da je Android bolji od IOS-a ili da je IOS bolji od Android-a jer svaki ima svoje prednosti i mane. Mogu nabrojati dosta negativnih/pozitivnih stvari za oba OS-a.

Čovek koji zna te prednosti/mane, na osnovu svojih zahteva i potreba će odlučiti da li mu više leži Android ili IOS. Nažalost, velika većina ne kupuje na taj način jer je njima bitno da na poleđini piše Samsung/Apple:(
 
Poslednja izmena:

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.181
Rezultat reagovanja
3.546
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One
Ono sto meni najviše smeta kod što 95% ljudi koji ga koriste su obične debilčine kojima je to samo bitno što je Iphone i ništa drugo. Druga stvar je što to iz Appla znaju dobro pa prave budaletine od svojih korisnika pa u nekim standarnim stvarima u android svetu oni kaskaju godinama. Jedina stvar u čemu je Iphone po meni bio najbolji al ne sad nešto extremno najbolji je video zapis.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
A optimizacija sistema? Android radi isto kao IOS?

Iphone 6s, telefon koji je star 6god će dobiti IOS 15. Znači softverska podrška 6god.

RAM managment?

Notifikacije brže i uvek stižu na IOS-u dok na Androidu kasne ili ne stignu uopšte sve dok ne uđeš u aplikaciju.

Ne možemo reći da je Android bolji od IOS-a ili da je IOS bolji od Android-a jer svaki ima svoje prednosti i mane. Mogu nabrojati dosta negativnih/pozitivnih stvari za oba OS-a.

Čovek koji zna te prednosti/mane, na osnovu svojih zahteva i potreba će odlučiti da li mu više leži Android ili IOS. Nažalost, velika većina ne kupuje na taj način jer je njima bitno da na poleđini piše Samsung/Apple:(
Šta vredi to pričati kad "ozbiljni korisnici" Androida gledaju samo UI dok potpuno zanemaruju UX :D

Ono sto meni najviše smeta kod što 95% ljudi koji ga koriste su obične debilčine kojima je to samo bitno što je Iphone i ništa drugo. Druga stvar je što to iz Appla znaju dobro pa prave budaletine od svojih korisnika pa u nekim standarnim stvarima u android svetu oni kaskaju godinama. Jedina stvar u čemu je Iphone po meni bio najbolji al ne sad nešto extremno najbolji je video zapis.
Kompleksaša ima svuda, isto važi i za vozače BMW-a pa bih vrlo rado vozao novu seriju 8 npr.
 

Teslaša

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.11.2020.
Poruka
108
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 11400F & Arctic Freezer 34 eSports white
Motherboard:
Asrock B560M Pro4
RAM:
DDR4 Hyperx Fury 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Gigabyte AMD Radeon RX 570 4GB
Display:
Samsung LED LF27T35 27"
HDD:
NVME Kingston KC2500 1TB
Sound:
Logitech X-230
Case:
FANTECH CG80 AERO CRNO
PSU:
Cooler Master MWE Gold 550W
Mice & keyboard:
Logitech G502 SE & Fantech MK872 RGB OPTILINE Black Switches
Internet:
SBB 150/15
OS & Browser:
Windows 10 Pro & Opera
Apple-u je lako da napravi sistem za telefone od 6s do 12 pro max. Moja majka ima 6s i zeza je konstantno, viber se sporo pali, kamera freez-uje i još dosta toga
Zamisli problem ozbiljnom korisniku je da prevuče nadole ekran da vidi notifikacije :)
Opet ne možeš reći da je IOS jednostavniji i lakši za korišćenje.
Sve što sam napisao, to će privlačiti pažnju ozbiljnom korisniku, niko ne želi da komplikuje sebi kada može lakše da uradi nešto.

(čim vidim da neko smatra da je manjak TouchID-a mana, sve mi je jasno)
Nemoj da sam te video da si skinuo masku i/ili naocare za sunce kada budeš hteo da otključaš telefon.
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Ako je nešto napravljeno da radi, onda to nešto ima principe po kojima se treba koristiti i te principe treba poštovati.
Zašto bi odradio FaceID sa naočalama i korstio isti bez istih? Ne možeš pljuvati po nečemu jer ne znaš kako se nešto koristi. To što za referent uzimaš telefon star devet deset godina neću kometarisati. Uz sve žive optimizacije i testoranja ni nije za očekivati da radi ko iPhone 90.

Ja sam ne koristim iPhone iz ličnih razloga i uverenja, ali treba biti objektivan i reći da je, kao celina, iOS daleko ispred androida. Open source se plaća stabilnošću, to mora da se razume. Tako je sa linux derivatima, tako je sa amd-om, tako je sa androidom. Većina neće malo da se pomuči oko te stabilnosti pa pljucka po tome, jer u principu ne ume koristiti sve što se mora malo štelovati...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Da vam dežurni hejter, najpametniji, najlepši i najstariji član ovog foruma objasni neke stvari. ;)

Pa da počnemo...

A optimizacija sistema? Android radi isto kao IOS?

Iphone 6s, telefon koji je star 6god će dobiti IOS 15. Znači softverska podrška 6god.

RAM managment?

Notifikacije brže i uvek stižu na IOS-u dok na Androidu kasne ili ne stignu uopšte sve dok ne uđeš u aplikaciju.

Ne možemo reći da je Android bolji od IOS-a ili da je IOS bolji od Android-a jer svaki ima svoje prednosti i mane. Mogu nabrojati dosta negativnih/pozitivnih stvari za oba OS-a.

Čovek koji zna te prednosti/mane, na osnovu svojih zahteva i potreba će odlučiti da li mu više leži Android ili IOS. Nažalost, velika većina ne kupuje na taj način jer je njima bitno da na poleđini piše Samsung/Apple:(
Raspravljati se na temu Android va iOS, ili uopšte brand X vs brand Y je besmisleno u 2021 godini. I android i iOS su tako dizajnirani. Sve njihove mane, i sve njihove prednosti su projektovane i namerno implementirane. Jel vi stvarno mislite da Apple i Samsung ne znaju da naprave savršeni telefon koji će raditi bez greške? Nemojte biti naivni. Takav proizvod bi uništio i jednu i drugu kompaniju. Sve korporacije primenjuju metodu koja se zove Planned Obsolescence. Taj sistem primenjuju svi. Od proizvođača automobila, pa do proizvođača televizora.

Ono sto meni najviše smeta kod što 95% ljudi koji ga koriste su obične debilčine kojima je to samo bitno što je Iphone i ništa drugo. Druga stvar je što to iz Appla znaju dobro pa prave budaletine od svojih korisnika pa u nekim standarnim stvarima u android svetu oni kaskaju godinama.
Takve debilčine su ciljana grupa tih kompanija, i te debilčine su glavni izvor prihoda tih kompanija. Hvala bogu pa je broj debilčina daleko preko 90% inače neki ljudi nebi imali posla.

Šta vredi to pričati kad "ozbiljni korisnici" Androida gledaju samo UI dok potpuno zanemaruju UX :D
Takozvani "ozbiljni korisnici" čine možda 2 do max 5% tržišta. Ni Samsung ni Apple ne zanima šta oni misle o tome kako izgleda i radi UI/UX...itd. Vi ovde pričate o memory managementu, brzini bootovanja, izgledu, bagovanju... a njihov R&D gleda da osmisli nove metode špijuniranja koristeći AI kao što je Apple-ov CSAM. Naravno, ništa od navedenog neće sprečiti Apple sektaše da kupe sledeći proizvod. Jer ako uradiš selfi u ogledalu, a pri tome se ne vidi jabuka, ti si niko i ništa. Samsung će par meseci nakon Apple-a implementirati isti sistem i nikoga nije briga. Gledaju se samo megapixeli, broj kamera, noćno snimanje/slikanje, smajliji, theme...itd. Ovo je genijalno ako malo bolje razmislim.

Kompleksaša ima svuda, isto važi i za vozače BMW-a pa bih vrlo rado vozao novu seriju 8 npr.
BMW je kompanija broj 1 kada je u pitanju namerna proizvodnja automobila koji će da se raspadne 2 minuta nakon isteka garantnog roka odnosno na 150001 pređenih kilometara. Mercedes je takođe tu koji im diše za vratom. BMW/VW stavlja plastične usisne grane, plastične kartere za ulje, žice u električnim instalacijama na kojima izolacija počne sama od sebe da se raspada posle godinu dana. Mercedes u automatske menjače namerno stavlja software sa pogrešnim parametrima da bi išao što veći stres na motor. Audi i Volkswagen grupacija poslednjih 10 godina "ne mogu da naprave" auto u koji neće da curi voda u kabinu kada pada kiša ili kad ideš u perionicu, jer su rupice za odlive kiše/vode namerno dizajnirane da budu uske da bi se što pre zapušile. Svi ovi proizvođači su nekada bili sinonimi za kvalitet i pouzdanost, a onda su se probudili i shvatili kako da zarade još više para uz minimalna ulaganja i gubitke.

Dok se BMW, Audi, i Mercedes vlasnici prepiru koji je auto bolji, ova 3 proizvođača uspešno trljaju ruke, i pronalaze nove načine kako da proizvedu i usklade svoje "kvarove" i svoje "propuste" tako da svaki ima svoje unikatne "probleme". Ideja je genijalna i to je garancija uspeha sve 3 kompanije. Isto važi i za telefone, televizore...itd.

Apple-u je lako da napravi sistem za telefone od 6s do 12 pro max. Moja majka ima 6s i zeza je konstantno, viber se sporo pali, kamera freez-uje i još dosta toga
Zato što je tako dizajniran. To je feature, a ne problem. Posmatrano iz ugla proizvođača. Ti ne možeš da uradiš ništa jer je sistem potpuno zatvoren, odnećeš telefon u neovlašćeni servis, da bi prošao jeftinije, gde će ti naplatiti popravku a neće ti rešiti problem, a onda ćeš ga odneti u ovlašćeni servis gde će ti reći da garancija više ne važi jer je telefon već otvaran od strane neovlađćenog lica, i ponudiće ti zamenu uz novčanu naknadu. Ili ako telefon nije pod garancijom, daće ti neku sumanutu cifru za popravku na koju ćeš pristati because Apple. Svako dobije svoj deo kolača. A krajnji ovca korisnik to sve finansira iz svog džepa, ne buni se, i pita jel ima još. Odvojiće od usta da bi imao za "jabuku".

Apple je odavno priznao da softvrski namerno usporavaju starije modele telefona, i šta se dogodilo? Apsolutno ništa. U Americi su nedavno pokušali da utiču na vlast da donese zakon gde se zabranjuje popravka od strane neovlašćenih servisera koji znaju znanje. Ko prati Luis Rosmann-a na youtube, zna o čemu pričam.

Opet ne možeš reći da je IOS jednostavniji i lakši za korišćenje.
Sve što sam napisao, to će privlačiti pažnju ozbiljnom korisniku, niko ne želi da komplikuje sebi kada može lakše da uradi nešto.
Poenta je da ne valjaju ni jedan ni drugi. Paleta sranja je ogromna. Tu postoje razne boje i mirisi. Ti samo treba da se opredeliš za svoje sranje i da čvrsto braniš svoj stav zbog kojeg si se baš opredelio za to sranje. I da svima skreneš pažnju i staviš do znanja zašto je to sranje bolje od drugog sranja. A vlasnici drugog sranja se prepiru sa tobom tvrdeći da je njihovo sranje bolje od tvog.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Ne mogu da se raspravljam sa neobjektivnim Android fanboyevima, prežvakana tema, uživajte u plastikanerima od 1000€ koji će trajati max dve godine i funkcionisati kao prvog dana.

poz.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Što bi se uopšte raspravljao ? Pusti decu da se igraju ;)
 

Teslaša

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.11.2020.
Poruka
108
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 11400F & Arctic Freezer 34 eSports white
Motherboard:
Asrock B560M Pro4
RAM:
DDR4 Hyperx Fury 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Gigabyte AMD Radeon RX 570 4GB
Display:
Samsung LED LF27T35 27"
HDD:
NVME Kingston KC2500 1TB
Sound:
Logitech X-230
Case:
FANTECH CG80 AERO CRNO
PSU:
Cooler Master MWE Gold 550W
Mice & keyboard:
Logitech G502 SE & Fantech MK872 RGB OPTILINE Black Switches
Internet:
SBB 150/15
OS & Browser:
Windows 10 Pro & Opera
Ne mogu da se raspravljam sa neobjektivnim Android fanboyevima, prežvakana tema, uživajte u plastikanerima od 1000€ koji će trajati max dve godine i funkcionisati kao prvog dana.

poz.
Bruh, prvi put čujem da androidi traju max 2 god. Ne mogu dokaze da nadjem.
Zato što je tako dizajniran. To je feature, a ne problem. Posmatrano iz ugla proizvođača. Ti ne možeš da uradiš ništa jer je sistem potpuno zatvoren, odnećeš telefon u neovlašćeni servis, da bi prošao jeftinije, gde će ti naplatiti popravku a neće ti rešiti problem, a onda ćeš ga odneti u ovlašćeni servis gde će ti reći da garancija više ne važi jer je telefon već otvaran od strane neovlađćenog lica, i ponudiće ti zamenu uz novčanu naknadu. Ili ako telefon nije pod garancijom, daće ti neku sumanutu cifru za popravku na koju ćeš pristati because Apple. Svako dobije svoj deo kolača. A krajnji ovca korisnik to sve finansira iz svog džepa, ne buni se, i pita jel ima još. Odvojiće od usta da bi imao za "jabuku".

Apple je odavno priznao da softvrski namerno usporavaju starije modele telefona, i šta se dogodilo? Apsolutno ništa. U Americi su nedavno pokušali da utiču na vlast da donese zakon gde se zabranjuje popravka od strane neovlašćenih servisera koji znaju znanje. Ko prati Luis Rosmann-a na youtube, zna o čemu pričam.
Klasika, impresioniran sam kako su se setili toga da na takav način manipulišu.
Poenta je da ne valjaju ni jedan ni drugi. Paleta sranja je ogromna. Tu postoje razne boje i mirisi. Ti samo treba da se opredeliš za svoje sranje i da čvrsto braniš svoj stav zbog kojeg si se baš opredelio za to sranje. I da svima skreneš pažnju i staviš do znanja zašto je to sranje bolje od drugog sranja. A vlasnici drugog sranja se prepiru sa tobom tvrdeći da je njihovo sranje bolje od tvog.
Tu sam hteo da objasnim u kom pravcu kompanije trebaju da idu. Mene ne zanima ko i šta uzima, već hoću da im stavim do znanja da postoji nešto jednostavnije i lakše za korišćenje. Da shvate da kod tehnologije fali efikasnost, da je jednostavan, lagan, jasnije, da olakšava posao. Zar nije lakše da jednim klikom ukloniš 5 aplikacija u pozadini, a ne da swipe up-uješ gore pet puta. Umesto da kupiš BMW dizela gde je unutra isto kao i kod svakih modela i još se dizel teško popravlja, uzmeš mercedesa benzinaca koji je jeftiniji i luksuzniji, i udobniji unutra. Moraš da znaš šta biraš i da znaš da li je to uopšte potrebno.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Tu sam hteo da objasnim u kom pravcu kompanije trebaju da idu.
Razumem ja tebe, ali ti moraš da razumeš jednu stvar. Kada neko unutar velike kompanije počne da morališe i da gleda da učini nešto dobro za krajnjeg korisnika, a da pri tome kompanija nema nikakvu ili jako malu korist, taj biva eliminisan iz priče. Samo je prljava politika, uspešna politika. Evo jedne scene iz Robocop-a koja savršeno opisuje sve što se danas radi. Pažljivo slušaj od 1:33.


Mene ne zanima ko i šta uzima, već hoću da im stavim do znanja da postoji nešto jednostavnije i lakše za korišćenje.
Ne znam što bi se opterećivao sa time. Neka svako koristi ono šta želi. Evo ja ne koristim Windows nego GNU/Linux već 15 godina. Ja ne idem okolo i ne spopadam Windows 10 korisnike. Ne ismevam ih niti bilo koga ubeđujem da sa Windows-a pređe na GNU/Linux.

Da shvate da kod tehnologije fali efikasnost, da je jednostavan, lagan, jasnije, da olakšava posao.
Slažem se sa tobom, i razumem. Ali ti ili bilo ko drugi to ne može da promeni.

Zar nije lakše da jednim klikom ukloniš 5 aplikacija u pozadini, a ne da swipe up-uješ gore pet puta.
Vidi. Na kutiji cigara piše da je ******e štetno po zdravlje, ali to ne zaustavlja pušače da i dalje kupuju cigare. Kao neko ko se bavi automatizacijom i programiranjem, ja te savršeno razumem. Ja sam jedan od onih koji se vodi brutalnom KISS filozofijom. Ako nešto može da se uradi jednim potezom umesto sa 3. Ja ću uvek odabrati metodu sa jednim potezom. Ali kao što rekoh, ti ne možeš da utičeš na to šta će ljudi da koriste i kako. Nekima je čar da klikću i prevlače prstom. Ljudima kad je dosadno, odključaju telefon, listaju imenik, menjaju avatar na facbook nalogu, kače sranja po socijalnim mrežama.

Umesto da kupiš BMW dizela gde je unutra isto kao i kod svakih modela i još se dizel teško popravlja, uzmeš mercedesa benzinaca koji je jeftiniji i luksuzniji, i udobniji unutra.
Vozim benzinca, tako da razumem poređenje. Ali imaj na umu, da su automobili danas postali kao i sve ostalo. Potrošna roba koja se često kvari. Danas je nebitno da li ćeš kupiti Mercedesa ili Citroena. Pokvariće se i jedan i drugi. Jer su i jedan i drugi napravljeni i dizajnirani da se pokvare. A ne možeš da kažeš da Citroen nije udoban.

Moraš da znaš šta biraš i da znaš da li je to uopšte potrebno.
To znaš ti, znam ja, i možda još par ljudi sa foruma. Ostale takve stvari ne zanimaju. Većinu ljudi više ne zanima privatnost. Od kad smo došli u taj stadijum, sve ostalo je nebitno.
 

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.051
Rezultat reagovanja
1.357
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Noctua NH-U12S Cromax Black + 5x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 120-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Sve bih ja to zabranio i uveo da se proizvodi samo Nokia 3310(ona stara naravno) i onda bi svi bili mirni i zadovoljni.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Sve bih ja to zabranio i uveo da se proizvodi samo Nokia 3310(ona stara naravno) i onda bi svi bili mirni i zadovoljni.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Ako pročitaš sve što sam gore pisao, skontaćeš da se Nokia savršeno uklapa u profil "good guy" korporacije. Oni su bili korporacija koja se trudila da zaradi, a istovremeno da krajnjem korisniku obezbedi kvalitetan i pouzdan telefon. 3310 je sada ostao samo kao meme. Zbog toga su i pukli. Dok su svi furali Android koji je u prvim verzijama bio smeće, oni su i dalje bili uporni sa svojim Symbian-om koji je bio sjajan što se tiče stabilnosti i pouzdanosti. Da ne spominjem kustomizaciju i fantastične symbian aplikacije. Ko je imao Symbian Nokiu, zna o čemu pričam. Dok su oni skontali da iOS i Android polako uzimaju sve veći i veći deo kolača, bilo je već kasno. Pokušali su nešto sa Nokia Lumia i Windows Mobile, ali je to kratko trajalo i završilo se katastrofalno. Sve je otišlo u zaborav. Kinezi, Apple, i Samsung trenutno dominiraju tržištem, i tu se cela priča završava. Svi ti igrači primenjuju iste metode, istu prljavu politiku, povremeno međusobno zarate, pa se pomire. Big drama show za naivne kupce koji jedva čekaju sledeći novi proizvod X.

  1. Malo je 4 kamere. Stavićemo 8.
  2. Malo je snimanje u 4K. Stavićemo snimanje u 8K.
  3. Malo je 60fps-a. Stavićemo da snima u 120fps-a.
  4. Malo je osvežavanje na 120Hz. Stavićemo 360hz.
  5. Malo je 20x digitalni zoom. Napravićemo da ima 40 digitalni zoom sa opcijom da se kupi optika koja daje 300x optički zoom.
  6. Malo je 8 jezgara na CPU. Stavićemo 16.
  7. Interna memorija od samo 512GB?? Stavićemo 5TB.
  8. Malo je što prepoznaje otisak prsta. Nikakav problem. Stavićemo facijalno i audiabilno prepoznavanje.
  9. Telefon se približava EOL-u, moramo obezbediti prodaju našeg sledećeg modela. Nikakav problem. Puštaj obavezan "security" update koji će degradirati performanse telefona do te mere, da ti više ništa neće raditi. Ako vam telefon sporo radi, uradite factory reset. To nije pomoglo. E jbg, "security" update je system hardcoded. Kupi novi telefon.
  10. Posle godinu dana, go to step 1, i povećaj sve za duplo.
  11. Profit.
Što kaže ona nalepnica na kamionu: "Tired of seeing me on the roads ??? Stop buying shit !!"
 

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.051
Rezultat reagovanja
1.357
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Noctua NH-U12S Cromax Black + 5x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 120-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Nokia je jedina kompanija koje mi je stvarno zao sto su propali. Koliko sam postovao sto tad nisu prihvatili android, toliko mi je zao sto nije nastavljeno sa WM. Imao sam Lumiu 830 i bas mi je krivo sam morao da je se resim. Npr Samsung Vawe jos uvek cuvam, sluzi za pustanje muzike

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.181
Rezultat reagovanja
3.546
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One
@alex303 Pretpostavljam da ti ne koristis neki noviji "pametni" telefon vec neki fiksni i to bas fiksni sa kablom ne bezicni.
 
Poslednja izmena:

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.051
Rezultat reagovanja
1.357
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Noctua NH-U12S Cromax Black + 5x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 120-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Pa koristim ali bih se lagano vratio na klasican koji ce da sluzi za pozive i sms. Naravno i ovaj sto koristim kosta 300, a ne 1000 i kusur evra.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.181
Rezultat reagovanja
3.546
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One
Pa koristim ali bih se lagano vratio na klasican koji ce da sluzi za pozive i sms. Naravno i ovaj sto koristim kosta 300, a ne 1000 i kusur evra.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Nisam tebi uputio post. Nisam video da smo u isto vreme izbacili post.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
@alex303 Pretpostavljam da ti ne koristis neki noviji "pametni" telefon vec neki fiksni i to bas fiksni sa kablom ne bezicni.
Bože kako si ti duhovit dečko....

Vidim da si butthurt zbog svega što sam napisao. A znam i zašto je to tako, jer nisi jedini. Sve što sam napisao gore niti je tajna, niti je nešto novo što većina ljudi, uključujući i tebe, već ne zna. To su svima dobro poznate činjenice. Ono što nikada neću razumeti, je činjenica da ste svesni svega toga, a i dalje sabijate ogromne sume novca u mobilne telefone.

Što se mene tiče. Samsung Galaxy S5, custom kernel, custom AOSP ROM bez google aplikacija. Deaktivirani GPS, BlueTooth, NFC, Camera, i WiFI/3G/4G/LTE moduli. Nema interneta. Telefon je nakačen na 1G mrežu i služi samo za SMS, pozive, i auto dijagnostiku preko USB ---> OBD ---> CAN-BUS interface-a.
 

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.181
Rezultat reagovanja
3.546
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One
Koliko si sve gore napljuvao prosto mi je cudno ako koristis neki mob. Da ja znam to sve da vestacki opterecuju telefone i odavno sam pricao o tome. Protiv toga ne mozemo i razumem proizvodjace sto im je samo bitan profit.

Stvarno preterujes i mislis da sve i svakoga znas.
Ne znas me licno i ne znas moj stav. Ja sam zadnji mob kupio neku muzicku nokiu kad su tek htc pametni krenuli. Ni jedan sebi pametan mob nisam kupio jer nisam opterecen. Dok mi sluzi sluzi mi al mi uvek neko kupi za poklon jer im muka da me gledaju sa zastarelim mobom. Ovo mi je 5i pametni i ni jedan ja nisam kupio. Ne kazem da nekada nebi ali su me drugi preduhitrili.

Ako me razumes.

Posto ti to sve znas pa me cudi da ti koristis neki. Jbg znam i ja i prikljucio se na neki svoj nacin. Il se prikljucis il se distanciras skroz.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Koliko si sve gore napljuvao prosto mi je cudno ako koristis neki mob.
To nije pljuvanje, to su činjenice. Kao što si rekao, i ti si ih sam svestan. Ja u mojim postovima ne ciljam nikoga, ali stojim iza svega što je rečeno. Budi siguran da su se neki prepoznali u mojim postovima, a tvoj pokušaj da ispadneš "duhovit" mi je odao utisak da baš ti spadaš u tu grupu. Izvini ako sam stekao pogrešan utisak.

Da ja znam to sve da vestacki opterecuju telefone i odavno sam pricao o tome. Protiv toga ne mozemo i razumem proizvodjace sto im je samo bitan profit.
Ko kaže da ne možemo ništa? Ja sam moj Galaxy S5 ogulio do te mere da se to više ne može nazvati smart telefonom.

Stvarno preterujes i mislis da sve i svakoga znas.
Ne znam svakoga, to je tačno. Ali imam ogromno znanje iz raznih oblasti. Odatle dolazi moja drskost i samopouzdanje. Neke likove na ovom forumu to jako svrbi, ali na njihovu žalost, oni su ekspresno završili na mojoj ignore listi. Što ih naravno ne sprečava da me i dalje proganjaju, jer posle svakog mog posta mi se pojavljuje opcija,
"show ignored content".

Ne znas me licno i ne znas moj stav.
Ne poznajem te lično, ali na osnovu toga kako neko odgovori na ono što pišem, mogu itekako da procenim sa kim razgovaram.

Ja sam zadnji mob kupio neku muzicku nokiu kad su tek htc pametni krenuli. Ni jedan sebi pametan mob nisam kupio jer nisam opterecen. Dok mi sluzi sluzi mi al mi uvek neko kupi za poklon jer im muka da me gledaju sa zastarelim mobom. Ovo mi je 5i pametni i ni jedan ja nisam kupio. Ne kazem da nekada nebi ali su me drugi preduhitrili.
Onda si trebao da mi lajkuješ post i napišeš "Bravo Alex. U pravu si za sve što si napisao." Umesto toga, ti si hteo da ispadneš "duhovit". Da te citiram još jednom:

@alex303 Pretpostavljam da ti ne koristis neki noviji "pametni" telefon vec neki fiksni i to bas fiksni sa kablom ne bezicni.
Ovako nešto bi možda bilo smešno nekome ko ima 10 godina. Ali ja sam matora konjina koja ima 40 godina. Za mene je ovo čist cringe.

Ako me razumes.
Da meni neko poklanja telefone kao tebi, ja bi to sve rasprodao. Ali ja sam u društvu ljudi gde se ne gleda ko kakav telefon ima. I kad sam sa ljudima, telefon je u džepu i vadim ga samo kad me neko zove.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.974
Rezultat reagovanja
7.672
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Da meni neko poklanja telefone kao tebi, ja bi to sve rasprodao. Ali ja sam u društvu ljudi gde se ne gleda ko kakav telefon ima. I kad sam sa ljudima, telefon je u džepu i vadim ga samo kad me neko zove.
:respect: retkost koju bi svako normalan trebao da ceni, ali u jednoj stvari gresis. Onaj ko kupi jabuku nece mu znaciti nista ako mu u drustvu telefon stoji u dzepu.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
@Dom1nat0R hahah. Potpuno si u pravu. Pogrešio sam.

iphone.jpg

Evo u kakvom svetu živimo. Ne znam da li da se smejem, ili da plačem ?
 

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.181
Rezultat reagovanja
3.546
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One
Nisam ja hteo da ispadnem duhovit nego sve to što su napisao aludira na to da ti uopšte ne koristiš "pametan" telefon. I da stekao si veoma pogrešan utisak o meni, al nije ni bitno. Možda si pročitao da kudim za neke stvari Iphone, tako isto nisam pristalica niti nedaj bože fan nekog brenda. Jedino šta cenim do nekle je Xaomi jer malo mrsi konce ovim nabeđenim brendovima. Ja protiv tebe nemam ništa neki tvoji postovi su mi ok sa nekima se ne slažem što je normalno. Vidim da si dugo godina član forma sa malim brojem postova pa ne znam kad si uspeo da zaratiš sa mnogima. Izvini ali ne smatram da si sve u pravu pa ne mogu baš da lajkujem i da ti napišem bravo, al ako će ti to značiti nije problem nikakav.

Nisam uopšte imao želju da te nasmejem i totalno mi nije bitno dal si "matora konjina koja ima 40 godina" ili imaš 140, a nisam ni ja dete od 12 godina tu smo mi negde po matorosti.

Izvini ali ja poklone koje dobijam ne prodajem.
 

Teslaša

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.11.2020.
Poruka
108
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 11400F & Arctic Freezer 34 eSports white
Motherboard:
Asrock B560M Pro4
RAM:
DDR4 Hyperx Fury 2x8GB 3200MHz
VGA & cooler:
Gigabyte AMD Radeon RX 570 4GB
Display:
Samsung LED LF27T35 27"
HDD:
NVME Kingston KC2500 1TB
Sound:
Logitech X-230
Case:
FANTECH CG80 AERO CRNO
PSU:
Cooler Master MWE Gold 550W
Mice & keyboard:
Logitech G502 SE & Fantech MK872 RGB OPTILINE Black Switches
Internet:
SBB 150/15
OS & Browser:
Windows 10 Pro & Opera
Razumem ja tebe, ali ti moraš da razumeš jednu stvar. Kada neko unutar velike kompanije počne da morališe i da gleda da učini nešto dobro za krajnjeg korisnika, a da pri tome kompanija nema nikakvu ili jako malu korist, taj biva eliminisan iz priče. Samo je prljava politika, uspešna politika. Evo jedne scene iz Robocop-a koja savršeno opisuje sve što se danas radi. Pažljivo slušaj od 1:33.
Interesantan video, zanimljivo.
Ne znam što bi se opterećivao sa time. Neka svako koristi ono šta želi. Evo ja ne koristim Windows nego GNU/Linux već 15 godina. Ja ne idem okolo i ne spopadam Windows 10 korisnike. Ne ismevam ih niti bilo koga ubeđujem da sa Windows-a pređe na GNU/Linux.
Ne opterecujem se, vec se branim i objasnjavam zasto mislim da je to bolje.
Slažem se sa tobom, i razumem. Ali ti ili bilo ko drugi to ne može da promeni.
Šteta, samo kažem.
Vidi. Na kutiji cigara piše da je ******e štetno po zdravlje, ali to ne zaustavlja pušače da i dalje kupuju cigare. Kao neko ko se bavi automatizacijom i programiranjem, ja te savršeno razumem. Ja sam jedan od onih koji se vodi brutalnom KISS filozofijom. Ako nešto može da se uradi jednim potezom umesto sa 3. Ja ću uvek odabrati metodu sa jednim potezom. Ali kao što rekoh, ti ne možeš da utičeš na to šta će ljudi da koriste i kako. Nekima je čar da klikću i prevlače prstom. Ljudima kad je dosadno, odključaju telefon, listaju imenik, menjaju avatar na facbook nalogu, kače sranja po socijalnim mrežama.
To se zove zavisnost i trosenje vremena zbog glupog nacina koriscenja.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Nisam ja hteo da ispadnem duhovit nego sve to što su napisao aludira na to da ti uopšte ne koristiš "pametan" telefon. I da stekao si veoma pogrešan utisak o meni, al nije ni bitno.
Pa i ne koristim. Sama činjenica da na mom telefonu ne postoji internet ga čini neupotrebljivim za 90% ljudi. Moj telefon je po funkcionalnosti na nivou Nokia 3310. Možda je Nokia čak i u prednosti jer možeš da igraš snake, kod mene nema ništa.

Možda si pročitao da kudim za neke stvari Iphone, tako isto nisam pristalica niti nedaj bože fan nekog brenda. Jedino šta cenim do nekle je Xaomi jer malo mrsi konce ovim nabeđenim brendovima.
Ljudi ne kapiraju da postoje samo 2 brenda telefona na celom svetu. To su Android telefoni, i iOS telefoni. Ne računam usko rasprostranjene custom operativne sisteme kao Samsung-ov Tizen. Zato su prepirke oko android telefona totalno besmislene.

Vidim da si dugo godina član forma sa malim brojem postova pa ne znam kad si uspeo da zaratiš sa mnogima.
Nisam ja zaratio sa mnogima, nego sa novima. Ovaj forum je nekada bio sjajno mesto. Mnogo pametnih ljudi, i mnogo pametnih diskusija. Onda su se pojavili neki novi klinci i kompleksaši koji su bukvalno trolovanjem i uvredama oterali sve stare članove, uključujući i mene, na drugi forum gde je moderacija mnogo stroža i gde se takve stvari ne tolerišu. Ovde se nisam vraćao dugi niz godina.

A onda se iz nostalgije vratim posle toliko godina, isprozivam par novih genijalaca koji su sada na ignore listi, i normalno popijem ban.

Izvini ali ne smatram da si sve u pravu pa ne mogu baš da lajkujem i da ti napišem bravo, al ako će ti to značiti nije problem nikakav.
To je bio sarkazam. Ne očekujem nikakav like, niti očekujem da se svi slože samnom. Ja se ne slažem sa 90% ovog foruma. :D

Nisam uopšte imao želju da te nasmejem i totalno mi nije bitno dal si "matora konjina koja ima 40 godina" ili imaš 140, a nisam ni ja dete od 12 godina tu smo mi negde po matorosti.
Šta god da ti je bila namera sa tim postom, ništa nisi ostvario. Samo si postigao da o tebi steknem skroz pogrešan utisak.

To se zove zavisnost i trosenje vremena zbog glupog nacina koriscenja.
Dok god se zbog toga ne troši TVOJE vreme, nemaš razloga za brigu a ni raspravu. Live and let live...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh