• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Opcije: gtx 1070, gtx 1660 ili gtx 1660 super ili sacekati nove karte?

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.570
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Naravno da patis jer to je samo jedan brand, nvidia i strix. Za tebe ne postoji nista drugo.

A drugo procitao sam kako si kupio tu gtx 1080 i sta si imao pre toga u racunaru pa tako da sada nemoj da glumis ja nikada ne bih jer da nije bilo tog majning ludila ti danas ne bi imao tu karticu koju imas. I negde sam procotao ali nisam siguran ali nisi je toliko platio, ako se ne varam negde si kacio racun koliko je placena ali sada me mrzi da to trazim da bih potvrdio. Mozda i gresim ali ostacemo na tome da si je platio toliko koliko kazes.

Istina je da amd do sada nije imao karticu iz viseg cenovnog ranga ali da sacekamo to predstavljenje amd kartica pa cemo da se vratimo na ovu diskusiju. Jer sada ne vredi pricati. I intel se mnogo zaleteo pa sada kada je opicio ku*cem o ledinu sada ne znaju gde udaraju i sta ih je snaslo.

Jel ti mislis da je svima bitan ray tracing? Eto vidim i ti imas na kartici ray tracing pa si se ziv izigrao u 20 fps-a! Jel tako?

Problem kod nvidie je to sto cim krenu nove serije kartica oni ubrzano krenu da sve ispod novih kroz drajvere sakate i to je dokazano, dok kod amd je to obratno, sto su kartice starije to su jace od vremena kada su izasle.

Eto samo se seti vremena kada je jedna 1060 ubijala rx 580 a sta je danas, danas jedan rx 570 ubija u pojam gtx 1060. I ne nije greska da dobro citas napisao sam ex 570.

Da ljudi su davali 33k za nove kada su se pojavile, a svako ko se ne informise i vreme kada izlaze nove kartice kupi staru a za iste ili malo vise mogo je da kupi noviju i bolju je sam krvi. Ali opet moras da znas da nisu svi kao mi pa da to prate i da mesecima pre nego sto se kartice pojave da menje vise sve znamo i da imamo predpostavku sta da ocekujemo od novih modela.

Sta fali jednoj rx 5700 xt? U rangu je sa 2070 karticama i svako ko ih kupi lepo ce se naigrati sa njima. Ne vidim kakav je to problem.

Nisam ja naklonjen nikome, ali nisam ni od onih koji idu po forumu i vicu ja ne bih ovo ja ne bih ono i to samo zato sto misle da ih neko ne poznaje, ali ovo je forum i pisani tragovi su tu i sve moze da se nadje ko je sta pisao.

Ja samo biram cenovno ono sto meni odgovara, ne dozvoljavam nikome da mi diktira trend i da me gura napred ako ja to ne zelim.

Ljudi jos uvek imaju intel procesore 2 serije, graficke karte od pre 6-7 godina, jos uvek se mogu naci korisnici koji imaju u svojim racunarima r9 280x i lepo se igraju i dan danas.
Uh koliki tekst :) mrzi me da citam :D
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Uh koliki tekst :) mrzi me da citam :D
To samo govori koliko si jedna lenja mrcina koja nema postovanja prema sagovorniku. Tvoj post je ako ne bio i duzi i ja sam ga procitao celog da znam o cemu pises da ne bih odgovarao napamet.

Ali to kod tebe nije slucaj, ti ne citas ni krace tekstove niti gledas da li je pre tebe neko nesto objavio i da se vesti ne dupliraju, jer te mrzi da skrolujes par postova iznad ili cak da se vratis unazd jednu stranu i da procitas ko je sta pisao i o cemu se diskutovalo.

Nego si ko i pojedini ovde samo da se sto pre objavi vest i da se pokupe lajkovi. I kako onda ocekujes da te sagovornik postuje ako ti njega ne postujes!?
 

DrugValter

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.07.2016.
Poruka
80
Rezultat reagovanja
30
Moja konfiguracija
Ja jos uvek imam Safir Nitro rx470 i lepo radi tako da AMD itekako ima sta da ponudi i imace. Nije istina da su AMD karte toliko losije za igre od Nvidie cak naprotiv AMD karte nadjes za 50-60e polovne (imas rx580 4gb vec za oko 80e) koje teraju i dalje solidno zato mnogi kod nas, pa i u svetu koriste AMD, a Nvidia? Ni polovne ne mozes naci za male pare osim po nekih dobrih ponuda sve ostalo katastrofa.

Nova entry-level ray tracing karta 2060 kosta boga oca i brza 15ak % mozda cak i manje od gtx 1070, evo poceli da panice i da prodaju 2060ice gledaju da izvuku dok se jos moze znaci za mesec-dva nudim im 200e za nju sto se mene tice zato sto kad ukljucis rejtrejsing na njoj ode frejmrejt u djavola i po meni ne opravdava cenu uopste gledano. :)
Tu je po ceni negde i rx5600 i videcemo da li ce pasti cena, ako padne cena onda ona ulazi u razmatranje.

Jedino sto sam nasao gtx 1070 polovne za dobre pare cak sa garancijom za ispod 200 evra i to je skroz ok. Nasao sam i rx590 novu za 190e ali ne znam, trosi dosta i sporija je od 1070 osetno.
A npr. Gtx 1660 ti 300e? O boze gospode! :D
Skoro sam gledao benchmark na youtube-u i 1070 je bolja od nje i ima vise memorije 8gb naspram 6gb kod 1660 ti.

Kad sam ja hteo da kupim neku nvidiu, rekoh ajde da vidim mozda ima nesto i video da nemas ispod 100e nijednu uzeo sam pocetkom ove godine rx470 za oko 75e, naravno vreme je za promenu ali zadovoljan sam kako me sluzila i tacno je da sa svakim novim drajverima cak poboljsavaju perfomanse.

Ovo da li Nvidia pogrosava performanse stvarno ne znam i necu da tvrdim, jer nisam imao dugo (celih 10 godina) Nvidia kartu.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.570
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Nista da ne duzimo temu dalje. Nek svako kupuje sta zeli i to je to :) nema potrebe za raspravom ;)
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Ray tracing se kod doticnog @Dom1nat0R predstavlja kao da je to nesto sa cime su se igre oduvek susretale i da je to danas neizostavan deo gejming idustrije. A RT je nista drugo nego samo sminka koju kada igras igre i ne vidis nesto posebno. Ne da ne vidis nego jednostavno se udubis u igru i nemas uvek vremena da stanes i da uzivas u grafici i detaljima.

Po meni veci znacaj ima HDR u igrama nego RT. Druga stvar bi bila za RT da je to nesto sto ne utice na performanse u igrama ali kada ljudi treba da daju 1300 evra da bi imali normala fps a pritom da jos uvek sa takvom karticom igraju u 1080p je vrhunac gluposti to predstavljati kao neki wow efekat a uopste nije.

Prvo neka se oni izbore sa 2k i 4k rezolucijom pa neka posle onda stimuju kartice da imamo RT i DLSS koji nece uticati na performanse u igrama. Ali to se nece jos skoro dogoditi.

Nego @Dom1nat0R vidim nista ne ogovaras na moje pitanje u vezi RT na tvojoj kartici, toliko to predstavljas kao nesto sto je wow pa nam kazi koliko si RT igara presao i koliko si imao fps-a u istima???

I nije samo ovo moje misljenje vidim da dosta ljudi na netu negoduje RT bas iz razloga jer su dali bruka para za kartice a ne mogu da ih iskoriste onako kako su predstavljene.
 

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1.335
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Cooler Master Hyper 612S + 6x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 120-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Koliko ja znam da citam covek je samo napisao da neki ljudi jednostavno ne zele da koriste AMD karticu iako je mozda realno bolja opcija od Nvidie. Eto ja isto npr nemam zelju da kupim neku AMD karticu iako nemam uopste nekog iskustva sa njima.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Koliko ja znam da citam covek je samo napisao da neki ljudi jednostavno ne zele da koriste AMD karticu iako je mozda realno bolja opcija od Nvidie. Eto ja isto npr nemam zelju da kupim neku AMD karticu iako nemam uopste nekog iskustva sa njima.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Jeste napisao je ali se onda na iste korisnike posrao.

Proleter znas li da postoje ljudi koji AMD karticu nece ubaciti u svoj racunar ma kakva da je ona?
Jel shvatas da bi dobar deo "pravih" gejmera pre ubacila u svoj racunar RTX2060 Super nego RX5700XT
Znam bar par ljudi na forumu koji ne mogu da smisle AMD kartice. Ja sam prvi od njih.
Koji su to pravi gejmeri? Sta to treba da znaci? Da svi koji koriste ryzen procesor i amd kartice da su oni sta? Sta je on time hteo da kaze. To je isto kao da odes na bmw skup sa audijem i kazes ma ne valja vam taj bmw nista audi je zakon, sta mislis kako bi se taj isti vlasnik audija proveo? Pa mislim da bi on dobio dobre batine a da bi od audija ostali samo srafovi.

Od kada se misljenje par fanbojeva ovde racuna kao nesto bitno i znacajno? Od kada to jedan pojedinac moze da sere po nekome i da misli da je njegovo misljenje ok a da svu druga losa i da nisu bitna.
 

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1.335
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Cooler Master Hyper 612S + 6x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 120-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Ma pazi daleko od toga da ga ja nesto gotivim ili branim. Retko kad i pisem nesto jer 70% tema ode u off i svadju. Ako nesto komentarisem vezujem se za ono sto je napisano, ne da li mi se neko svidja ili ne. Pravih je stavio pod navodnike, meni dovoljno da shvatim da je realno covek u pravu. Neko jednostavno nikad nece koristiti AMD koliko god bili dobri i to je cinjenica. E sad sto ga vi ne volite pa ste resili da ga napadnete je nesto drugo.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

DrugValter

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.07.2016.
Poruka
80
Rezultat reagovanja
30
Moja konfiguracija
Nista da ne duzimo temu dalje. Nek svako kupuje sta zeli i to je to :) nema potrebe za raspravom ;)
Rasprava ako je parlamentarna i bez vredjanja moze biti jako korisna, a sto se tice grafickih karti nista jos nismo resili sta cemo.
Cekamo da vidimo situaciju narednih meseci, a ja ne znam mozda bi mi privremeno gtx 1070 polovna sa godinu dana garancije za 178e bila i dobro resenje ipak ja idem sa rx470 i imacu dobar skok.
Medjutim, sacekacu verovatno da vidim sta ce jos da bude da se ne zalicem posto mogu da se snadjem i za malo vise para od tih 178e. :D
 

DrugValter

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.07.2016.
Poruka
80
Rezultat reagovanja
30
Moja konfiguracija
Poceo sam da razmisljam i o jeftinijoj varijanti RTX 2060 kao sto su Palit Dual, Gainward ili mozda Inno3d Twin, imam mogucnost posto sam i onako planirao da platim preko 250 evra za novu uz pomoc prijatelja, prodaju moje i snalazljivost tu i tamo. :D

Cuo sam price da RTX 3060 cak nece ni da postoji, a i da postoji novembar je nerealan datum zato sto je Nvidia nije ni pomenula na predstavljanju nove serije.
Uz to RTX 3060 ne ocekujem da bude ispod 400 evra cak i 350 evra bi mi bilo previse ali ne verujem da ce ispod 400 evra biti u Madjarskoj opet kazem kod nas 500+ sigurno, jer su ovde cene grafickih karti kriminalno lose.

Pominjao sam gtx 1070 ali moram da napomenem da je u pitanju kartica koja je majnovala od 180 evra koju cu jako tesko prodati ako uopste neko bude hteo da je kupi iduce ili one tamo godine i uzecu za nju neku sicu dakle opet moram da dajem grdne pare tj. dodajem za iduci upgrade.

Zbog svega navedenog ozbiljno razmatram RTX 2060 i u tu svrhu mogu da spremim tih 280 evra, a znam da se te karte vise greju s tim sto ja imam odlican airflow sa premium noktuama i high static pressure ventovima od kojih jedan napred bije direkt u grafu. Para za MSI, Asus Strix i sl. svemirske varijante jednostavno nemam, a gledao sam ove Inno3d Twin, pa i Palit Dual nisu uopste lose za te pare.

Sto se tice AMD-a 5600xt ode na 300 evra cak i vise, pa ona otpada.
Prolece da cekam necu, jer do tad svasta moze da se desi i da ostanem i bez tih para za nesto drugo dakle grafu resavam narednih mesec-dva najvise.
U svakom slucaju lakse ce mi biti da predjem sa nove RTX 2060 koja ce jos biti i u garanciji nego sa majning gtx 1070 koja je vec stara, a i nije nesto jeftina za polovnu kartu moram biti realan skoro 200 evra je to batice. :D
 

</Miki>

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.07.2019.
Poruka
3.637
Rezultat reagovanja
2.937
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 / NZXT Kraken Z63 / 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
Motherboard:
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING
RAM:
G.Skill Trident Z NEO 16GB (8x2) 3600MHz CL16 / F4-3600C16D-16GTZNC
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 8GB
HDD:
WD BLACK SN750 NVMe™ SSD 500GB/EK WB M.2 Heatsink + Samsung 860 EVO 500GB
Case:
SSUPD Meshlicious PCIe 4.0 Full Mesh, 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
PSU:
Antec HCG 650W Gold
Mice & keyboard:
Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Pulsar ParaSpeed Cordura Mousepad XL, Keychron K8 Pro
Internet:
SBB EON FULL 300/30
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64 bit, Google Chrome
Other:
Apple iPhone 12 64GB, Apple Watch 6 40mm, Apple Airpods Pro (1st generation)
Vrh