• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

nVIDIA Fermi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
M

Misko78

Guest
a koliko dugo bese s775 :) nije tu ni amd nista bolji sto se tice socketa
Nije menjao fizicki socket ali je onemogucio da se koriste C2D procesori na gotovo 90% vec kupljenih 775 ploca posto nisu podrzavale Conroe i potonja jezgra u trenutku kada su se pojavili. U sustini da parafraziram onu poznatu "isto pakovanje drugo s..nje".

AMD je takvo zabadanje noza u ledja izveo samo korisnicima 754-939 platforme i to im se zamalo nije obilo o glavu, ali shvatili su da takve poteze moze da vuce samo bogati Intel.
 
Poslednja izmena od urednika:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
AMD je takvo zabadanje noza u ledja izveo samo korisnicima 754-939 platforme i to im se zamalo nije obilo o glavu, ali shvatili su da takve poteze moze da vuce samo bogati Intel.
I 939-940. Srecom, ja sam tada ostao na 939.
 

crossfire

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.05.2009.
Poruka
330
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel G860
Motherboard:
AsRock H61M/U3S3
RAM:
2X4GB Kingston 1600@1333 cl8
VGA & cooler:
MSI HD7770 oc
Display:
ASUS VW195D
HDD:
Seagate 160GB, 8MB cache + Seagate 320GB
Sound:
SB LIVE 5.1 Digital i Kinyo 5.1 sistem
Case:
Fractal Design Arc Mini
PSU:
CoolerMaster Real Power 520W
Optical drives:
LG DVD RW neki
Mice & keyboard:
A4 Tech neka svijetleca :)
Internet:
adsl
OS & Browser:
Win7 neki
Samo da pitam:
Kad je Starac okacio prvi put onaj YouTube clip (kad se na kraju nesto spucalo, zakucalo), navodi se GF100 Fermi Triple-SLI.
Sad nigdje ne vidim da se pominje Triple-SLI vec GF100 Fermi demo!?
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Samo da pitam:
Kad je Starac okacio prvi put onaj YouTube clip (kad se na kraju nesto spucalo, zakucalo), navodi se GF100 Fermi Triple-SLI.
Sad nigdje ne vidim da se pominje Triple-SLI vec GF100 Fermi demo!?
Pa to i jeste demo radjen za GF100 karte.
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
@Crossfire: "Poslije R600 fijaska, trebalo im je dugo da se oporave i steknu povjerenje kupaca, a za to vrijeme nVidia mijenja naziv karticama i zaradjuje lovu prodajuci isti proizvod... "
thats right - nVidia engeneer su se dugo odmarali, ali videcemo - mislim da nVidia ima jos dosta lepi stvari u fijokama.

Sto se tice 3D naocare, nije nVidia napravila pogresno, postp sada 2010te pocinje u SAD i Nemackoj "hype" na to. Eto dosta se dize sada prodaj tome. Mislim da ce to dobro ici, posto je i pre neki nedelja i novi standard 3d BluRay uveden. (film Avatar) i to sve vise i vise ide za nvidiu, posto ATI nesme da proizvodi 3D, nVidia je sve Patente uzeo sto se moglu dobiti... Zato ide AMD momentalno i vise na njihovu Multiscreening technologiju, koja je isto u mojim ocima veoma interesantna ;)
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
http://translate.google.de/translate?u=http://itbbs.pconline.com.cn/diy/10903044.html&sl=zh-CN&tl=en&hl=&ie=UTF-8

Easily beyond the HD 5870
GF 100 actual performance, highly concerned about the industry and users. Sources indicated that single-core version, with 448 CUDA Core of the GF 100 graphics card, 3D performance will easily exceed that same level opponents Ati Radeon HD 5870, in the mainstream games, such as: Crysis Warhead, Far Cry 2, HAWX, and Fallout 3, GF 100's performance of HD 5870, respectively 1.6 times, 1.2 times, 1.55 times and 1.2 times.


FC2 benchmark:



Ray tracing:



Hair demo:

 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako je sve to tacno, onda je to
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Sa jedne strane - informisan covek koji radi u "struci" dugo i iznosi neke stvari i "cinjenice", kao i svoje zakljucke bazirane na nekom visegodinjem iskustvu, a sa druge - citaci vesti koji mahom veze nemaju sa "cinjenicnim stanjem" ulaze u raspravu sa njime. I naravno odredjeni ljudi koji priznaju samo link i nista vise iako su i sami upuceni u pojam NDA vise nego dobro, a rade u marketingu.

bez uvrede, nije mi cilj da vredjam, samo iznosim neke zakljucke na osnovu onoga sto sam procitao na ovih poslednjih 4-5 stranica...nVidia kao i obicno rebrandom zaradjuje gomilu kesha, a neki prosto odbijaju da veruju u to (monteboy). Monti - reklama prodaje proizvod, kvalitet je na drugom, ako ne cak i trecem mestu. A sub zero - pa to je bitno kolko i broj ubranih ananasa na obalama Gvatemale...(edit: da se razumemo, izvonicima ananasa je veoma bitno, meni u supermarketu je sasvim suvisna informacija, cak i kad bih se zvao strastvenim ljubteljem ananasa :D )
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
stvar je u tome, da se informacije sa vise strana citaju.

mislim da svako ima svoj "basepoint" i to se i netreba pomerati. Ja se prilicno vise bavim businessa i sa moje strane gledam objektivno ko bolji business pravi. To ali neznaci da mislim da taj ko bolji business pravi automatski bolju techniku pravi ;)

vidim na primer da je Nedjo AMD Fan, ali respektujem njegov "basepoint" posto po technickom gledano je uredu sto kaze.

Po svemu gledano moze se u martu za CeBit sajam sa pravim EndUser Sample racunati. Pa ce se videti sta kartica moze ;) Koliko ja znam su trenutno samo GTX360 Sample na terenu (neki 10 Kartica) Na GTX380 ce se morati jos malo cekati ;)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
stvar je u tome, da se informacije sa vise strana citaju.

mislim da svako ima svoj "basepoint" i to se i netreba pomerati. Ja se prilicno vise bavim businessa i sa moje strane gledam objektivno ko bolji business pravi. To ali neznaci da mislim da taj ko bolji business pravi automatski bolju techniku pravi ;)

vidim na primer da je Nedjo AMD Fan, ali respektujem njegov "basepoint" posto po technickom gledano je uredu sto kaze.

Po svemu gledano moze se u martu za CeBit sajam sa pravim EndUser Sample racunati. Pa ce se videti sta kartica moze ;) Koliko ja znam su trenutno samo GTX360 Sample na terenu (neki 10 Kartica) Na GTX380 ce se morati jos malo cekati ;)
:) Poenta je da ti ipak imas iskustva i pristupa unutrasnjim informacijama od obe strane, a napomenucu opet iskustvo. Nedjo je AMD PR...Ume da bude objektivan i svi ga cenimo, ali ga i razumemo kad voli svoj posao i firmu za koju radi ;)
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
ma da ;) protiv toga nema sta da se kaze :)

ja i necu da mu pobijam nesto - mislim da smo dovoljno jasni bili, da nepricamo o kvalitetu AMDa i ATIa nego manje ili vise oko businessa, i ako je to OffTopic... mislim da je bilo uredu, posto i nije bas fair sa jedne strane da se gleda. Mislim uvek sa te strane - nema firme koja nece dobitak, i tako je i u AMDovom smislu praviti plus. I sto vidim je veliko proboljsanje, ali ipak treba biti realno gledano, uspeh je da su se dobro oporavili, ali se zbog kupovine Atia poceti meriti sa nVidiom je nerealno na gledanom businessu. nVidia ima Business tako razdeljen, da se uopste nemoze meriti tako.

Sto se tice AMD proizvoda - sigurno, dobre stvari, ali to i nisam pobio uopste ;)

A ako je AMD PR.... onda sigurno i gleda duze vremena kako se firma krece i probija. Ovim putem sto je amd krenuo je veoma dobar, ali ostajemo realni, momentalno i da ima AMD/ATI 100% bolju Hardware nego nVidia, nemaju mogucnost toliku kolicinu da prodaju toga kao nVidia. Eto samo da se pogleda na SAD i nemacko trziste a i Taiwan, vidi se i danas da bilo gde da kupujes je nVidia reklama i svaki trgovac ti kaze best card? nVidia! - i ako trenutno i nije tako sto se tice Hardwareperformance, ali to neinteressuje. Mislim svaka cast na Hardware, ali to je sto sam u sustini mislio sa mojim recima - AMDu trebaju vise takvih ljudi koje stoje iza firme kao sto ima naprimer Nedjo svoi "basepoint", onda bi igrali na levelu koji bi mogao nekada da uvredi stanje na trzistu od nvidie.

To se vidi na primer i kod nas, Corsair ima isto kao i enermax ljude koji stoje 100% iza njihove marke, i to bi voleo da vidim vise kod AMD, posto moras i sa te strane da gledas, da ja nevidim stanje na srpskom trzistu nego na SAD-UK-DE najvise i tu nestoju puno ljudi iza tog misljena i to je zalostno. Mislim sami Sales Manageri od AMDa su tu nelojalni i to bi kao prvo poceo da izbacujem i da postavljam novu ekipu, ali to eto nije moj Problem...
Pored toga bi trebao AMD da pogleda i da napravi pravi Partnersystem kao nVidia Partnership. Zasto ima nVidia toliko puno distributora? - prvo partnership No.1 - svaki distributor koji je nVidia Partner i obavi odredjenu kolicinu karta u jednom quartalu dobija dobre premije kroz to moze se karta jeftinije da se prodaje i to nije za nVidiu gubitak, posto su do izdatci za reklamu i to dobiu u DE/SAD/FR/UK i takvim drzavama 100% nazad od poreza... zato i ispadaju kartice skuplje u proizvodnji.
No.2 ako si Partner / Distributor od eVGA, Gainward, XFX, ASUS itd. i obavis odredjenu kolicinu karta broji duplo, jednom za nVidia Partnership drugi put za Partnership od Board Partnera kao eVGA - i tu dobijas dosta, ako si manji Distributor 250.000 pcs. bilo koje Karte od nVidia po Quartalu dobijas od eVGA jedan lepi novac izmedju 3.000 do 10.000€ + plate managerima tih firmi odmor u CA (SAD) i takve lepe "Image making" stvari.

To napraviti nije lako, ali to je taj podest na kojim nVidia stoji, i sa toga nemoze se tako lako skinuti ;)

@Nedjo - respektujem tvoje misljene, i vidim rado da ima lojalni ljudi koji stoje iza firme. Necu da ode ovo sada dalje u diskusiu offtopica, mislim da je i ovo vec malo previse offtopic, ali mozda malo bolje osvetli da i ako sam vise privatno za nVidiu, da nezelim da kvarim zbog toga neko misljene o ATIu - nego samo moje misljene sta jos nije u businessu optimalno ;)
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Danas bi trebalo da istekne NDA, tako da se ocekuju neki rezultati (1920x1200, 4x SSAA, 16xAF):


The GF100 card length is 10.61"
The GF104 is going to be larger, around 5870 length
The GF104 is the faster of the two cards.

At midnight (EST, -5 GMT), I will fill in the blanks.... MUHAHAHAA.

GF100 outperforms ATi's 5870 by 46% on average
GF100 outperforms ATi's 5970 by 8% on average

The GF100 gets 148 fps in DiRT2
The GF100 gets 73 fps in Crysis2
The GF100 gets 82 fps in AvP3

maybe you guys have already seen this?

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=4202390&postcount=1089
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
sacekaj bolje pravi testovi na professionalnom "baseformtest". Ovako nije sve totalno objektivno ;)
NDA samo istece na base system information for GF100, NDA od Boardpartnera ostaje jos do krajem februara. ;)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
bez uvrede, nije mi cilj da vredjam, samo iznosim neke zakljucke na osnovu onoga sto sam procitao na ovih poslednjih 4-5 stranica...nVidia kao i obicno rebrandom zaradjuje gomilu kesha, a neki prosto odbijaju da veruju u to (monteboy). Monti - reklama prodaje proizvod, kvalitet je na drugom, ako ne cak i trecem mestu. A sub zero - pa to je bitno kolko i broj ubranih ananasa na obalama Gvatemale...(edit: da se razumemo, izvonicima ananasa je veoma bitno, meni u supermarketu je sasvim suvisna informacija, cak i kad bih se zvao strastvenim ljubteljem ananasa :D )
Bez uvrede ali sta je pisac hteo da nam saopsti ?
Da je Ananas u Srbiji svakodnveno voce iako znamo da paradajz na zelenom vencu daleko bolje prolazi :)
I Nvdia i AMD/Ati ce prodavati svoje proizvode tu i tamo kao do sada...
Veliki procenat neupucenih usera ce panuti na maketicke sprice a manji procenat koji cita i prati testove ce se odluciti za ono sto ce njegovom dzepu i potrebama odgovarati.

Neznam stvarno gdje si video da sam negirao da NVidia zaradjuje novac rebrandingom ?
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Fudzilla je naveo da je video fermi u akciji i da se karta daleko vise greje nego dosadasnje karte te kompanije.
Interesantno ce biti videti neko dual GPU resenje NVidie ako vec sa jednim GPU'om imaju tolikih termalnih problema. :D

Nije cudno sto nam NVidia samo prezentira sneak preview'a pa i atrape ....
Da je chip dostigao release nivo karte bi davno jos u Novembru kao najavljano bile na trziste....

Jedno su performanse a drugo je nesto sto se zove OC-potencial i termalne osobine.
Cisto sumnjam pod tim okolnostima da ce GF100 tuci 5870 i do 40% kao sto NVidia navodi ....
Bice to interesantno videti posebno zbog cinjenice da gotovo svaki 5870 ladno vozi 1GHZ GPU takt.
Temperatura je najveci neprijatelj OC sposobnosti to se nece ni kod tri miliarditog broja tranzistora kod GF100 promeniti :)

Da mi sacekamo malkice i vidimo kako se ponasa i finalni proizvod u radu ....
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
pa mozemo da odemo na cevape i pivo pa da nadjemo neku temu za razgovor ko ljudi :D trudim se da sto manje komentarisem ovo nagadjanje i spekulisanje
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Sve je i dalje suvise tajnovito

There's really so much more to discuss on the topic GF100 and the cards that will derive from it, but also memory controllers, memory configurations (NVIDIA did not talk about this whatsoever), board design, power design, SKUs, cooling methods, TDPs and accompanying heat levels and so on. Unfortunately we can't disclose any of that information just yet as NVIDIA simply didn't talk about it.
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
sve to na stranu, same performanse u smislu computing power ce biti odlicne
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Malo cinjenica:

Fermi has 16 tessellation units
1 tessellation unit per SM. So that equals 1 tessellation unit per 32 shaders: Nvidia claims up 3x-6x performance advantage. Some slides have shown this to be true. It will depend on rendering bottleneck ((Ie is tessellation the main engine bottleneck)) its very cheap to enable on GF100.
4 Triangles per clock setup engine ((4x improvement over previous engines which do it at 1x))
1.5 Gigabytes of Memory
512 Cuda Cores
384 bit Bandwith Bus
GDDR5
TMUS are decoupled and run connected to the SMs rather than the shaders. Increasing efficiency and possibility of "hot clocks"
64 TMUS
48 ROPS
Polymorph Tessellation Engine:
Vertex Fetch -> Tessellator -> Viewport Transform -> Atribute setup -> Stream Output
The tessellator units are hardware. But the entire pipeline is programmable.
Improved 8x MS performance should be on AVG about 10-15% max slower than 4x.
32x CSAA 8x MS + 24 CSAA.
Transparency AA now works with Coverage Samples. In previous generious 16x CSAA would only provide 4x color samples for Transparency AA. Now its covered by coverage samples as well.
Shader engine improved better cache. Better units. More units = Improved PhysX Support.
This architecture represents a dramatic shift for Nvidia as its moved to focusing on geometry performance. As we have started reaching diminishing returns on pixel fidelity. It is a huge architect shift.
Hardware Canucs i njihov Performance Preview:

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/27892-nvidia-s-geforce-gf100-under-microscope-13.html



 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh