• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

nVIDIA Fermi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mcrazy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
473
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
W3520
Motherboard:
Foxconn Bloodrage
RAM:
3x2GB OCZ 1866
VGA & cooler:
GTX280
Display:
22'
HDD:
640GB
Case:
HAF 932
PSU:
HX750
Optical drives:
samsung
Mice & keyboard:
G15, G5
Fermi sli certified :D
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Bio si darezljiv :) 5870 nije fiksno 20% brzi od 5850 tako da, u slucaju da je gtx360 20% brzi od 5850, bio bi brzi i od 5870. A da je tako, mislim da bi zvonili na sva vrata :D
Jesam, bio sam namerno darezljiv, jer i sa 20% mi ne deluje kao nesto obecavajuce ako ce imati probleme sa grejanjem, potrosnjom i naravno cenom...
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
pa ako budu egal u ceni ili do 10% razlike onda je svakako bolje kupiti 20% brzu kartu.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
pa ako budu egal u ceni ili do 10% razlike onda je svakako bolje kupiti 20% brzu kartu.
To da ;) Mada se postavlja i pitanje shta ce raditi korisnici koji vec imaju AMD/ATI 5000 seriju... Da li ce oni prodavati karte i prelaziti, a samim tim i ulaziti u rizik zvani, bespotrebno gubljenje novca? Zagrizeni brendom, oce, ili pak ljudi kojima nvidia jednostavno vishe odgovara u poslu... Ali takvih nije mnogo koliko god se to nama chinulo da su takvi korisnici brojchani... Videcemo ;)

:wave:
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
^good point. Evo recimo ja sam jedan od takvih. Realno ne znam sta cu da uradim... zavisi od performansi. No, kako vreme prolazi sve sam blize odluci da umesto fermija uzmem jednu GTX 280/285 i zabodem je zbog CUDA i fizike, A ATI 5870 ostavim za gaming.
 

Maverick78

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.11.2009.
Poruka
115
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i5-3570K@ 4.3GHz & CM Hyper 212+
Motherboard:
MSI Z77A-G43
RAM:
8GB DDR3 Corsair Vengeance 1600mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 670 OC
Display:
Dell UltraSharp U2312HM
HDD:
Crucial M4 128GB SSD - WD 1.5 TB
Sound:
Logitech S220 & Steelseries Siberia V2
Case:
Cooler Master 690
PSU:
TT Toughpower 750W
Optical drives:
Pioneer 215D DVD-RW
Mice & keyboard:
Razer Lachesis 5600 & Razer Lycosa
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
GTX 360 bi znaci trebala biti brza mozda, lupam, 40% od GTX 285? Jeste da se jos nista ne zna, ali ako bude ovako, isplati mi se cekati.
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
moras ovako gledati: Fermi je "Spreading System" kao prvo hoce nVidia da zadovolji Musterije Gaming i Multimedie.
Kao drugo hoce "Push" na GPU Computing da napravi - zato su i CUDA Streaming Process 100% more Performance prema GTX295.
Ima ce dosta dobrog na ovim karticama, ali nesme se zaboraviti da nVidia dosad nije nikad gledao na Power usage, prema tome mora se sacekati kako
trzista u S.A.D. i evropi to uzmu. Mislim da ce biti stvarno super kartica i eVGA ali i Gainward i XFX ce izbaciti prave lepotice na trziste, ali pitanje je kako to na Airflow i Temps u kucistu deluje. Imaju oni dobru novu techniku u fijokama - samo dog ne izadje prvi Sample za PSU proizvodjace, dotle je puno samo theorija. Mislim sredinu februara ce izaci prvi pravi Sample po Design za "EndUser" pa ce mo videti kakva je mecka ;)
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
^good point. Evo recimo ja sam jedan od takvih. Realno ne znam sta cu da uradim... zavisi od performansi. No, kako vreme prolazi sve sam blize odluci da umesto fermija uzmem jednu GTX 280/285 i zabodem je zbog CUDA i fizike, A ATI 5870 ostavim za gaming.

GTX 280 ili 285 za fiziku su sulude varijante (skupe), jedan 9600GT je sasvim dovoljan za to.
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
zaista bi bilo nerealno ocekivati da nVidia izbaci proizvod koji ne moze da ohladi kako valja :)

@FantomX: meni nisu overkill gtx 280/285, nisu mi za gaming bitne. No sacekacu reviewe Fermi-a u domenu CUDA, pa cu tada odluciti sta cu.
 
Poslednja izmena:

kizzam

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.11.2009.
Poruka
302
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 (24/7 4.4Ghz HT-on)HWLabs GTX480 x 3,Apogee XT,D5 pumpa,T-line
Motherboard:
ASUS Rampage II Extreme
RAM:
Patriot Viper 3x2GB 1600Mhz
VGA & cooler:
XFX GTX 280(648/1224/1350)
Display:
Viewsonic VX922
HDD:
Seagate 2x500Gb
Sound:
Creative SupremeFX X-Fi
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Corsair HX 1000W
Optical drives:
Plextor 810SA / Samsung SH-S223B
Mice & keyboard:
Microsoft
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Vista & 7
U pocetku ce da se greje sacekas do jeseni oni izbace sredjeniju verziju i uzivas.Sve dok ne izadje Crysis 3 ili neki zahtevniji naslov nema potrebe za tim kartama
 

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Last Information from nVidia to our office:

Dobijamo za CeBit u martu sample kartice GTX360 i GTX380. GTX360 ce biti pendant za 5850, ali ce imati performance kao 5870. GTX380 ce biti pendant za 5870 ali ce biti jednu 14% do 16% bolji prosecni performance. Kasnije ce biti tri Dual Kartice mixed Mode GTX 360 + GTS 340 / GTX 360 x2 / GTX 380 x2 (Asus Mars Pendant). To je licna informacija za planiranje nase CeBit presentazije. Prema tome realisticne performance podatci. Posto ne trgujemo sa time, nismo nikakve informacije dobili sto se tice cene.

Dual Kartice ce jos trajati, posto hoce da sacekaju novi ATX Standard. ili ce biti 75W Board + 75W 6Pin + novi Standard 250/300W 10+2 Pin ili 75W Board + 2x 6+2Pin (2x 150W).
Mozda zvuci neverovatno, ali OVO sto je ELPR1NC1PAL napisao je JEDINA pouzdana i konkretna inforacija o Fermiju, na citavom WWW-u!!
:sekira:
kudos 2 ELPR1NC1PAL
 

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam evo ovo razlozio na recenice koje nose bitne infomracije, ali su meni , a vidim i jos nekima nerazumljive, pa ako mozes da ih malo preciznije pojasnis?

Ja cu napisati kako sam ih razumeo, pa ti onda koriguj ili potvrdi moje tumacenje:

Sto se toga tice, imaju 32% manja kostanja u produkciji kartice.
pretpostavljam da ti svo vreme mislis na GPU, a ne na samu karticu?

Ako ne gresim, jel mozes da objasnis, kako 50% veci cip moze da kosta manje?

Ako gresim, jel mozes da objasnis kako kartica sa komplesnijom mem. magistralom, koja treba da snabdeva i poveze znacajno kompleksniji GPU, moze da kosta manje u odnosu na recimo 5870?
Zato i traje duze kod nvidije.
Sta traje duze kog NVidie? Proizvodnja GPU-a? proizvodnja kartice? Nagomilavanje dovoljnog broja ispravnih cipova?
Mora se i sa te strane gledati, da ATI trenutno na svaku HD5000 Karticu daje 50$ minus - Prodaju Karticu za 300$ a plate je 350$.
Cenim da ces razumeti kako ti kazem da ovo apsolutno nema veze sa pamecu?

Ako znamo da je AMD prodao 2 MILIONA Radeon HD5000 GPU-ova, neka je od toga samo 10% bio Cypress (a znamo da je bilo vise od 10% 5800-ki), po tvojoj matematici dolazimo od cifre od $10 MILIONA GUBITAKA!

Obzirom da AMD sve sto radi radi da bi se konacno izvukao iz "crvenog", namerno pravljenje gubitaka je sumanuto!

Ukratko, ova teorija o 50$ gubitaka po kartici je...err.. neverovatna... blago receno!
ATI trenutno samo 37% od Produkcije moze da proda - drugo je odpad, koji moraju da plate TSMCu.
'oces da kazes da ti zaista imas uvid u tacan yield Evergreen cipova, kao i u dil izmedju AMD-a i TSMC-a o politici placanja wafera, odnosno ispravnih i neispravnih cipova??

Realno, to je takva tajna da uz svo postovanje, verovatnoca da je zna i sam vrh Corsaira je najblaze receno... err... gotovo nemoguca!
Prema tome big minus.
:rolleyes:
nVidia prema tome ulazi odma sa 50% u produkciju i ima ce manju minus + stede u produkciji i imaju do 2015 jos stari ugovor da samo 45% Kostanja na odpad Produkciji moraju da plate TSMCu.
ako sam te razumeo, ti tvrdis da je yield za Fermi koji ce ici za end-usera-a 50%?
Takodje tvrdis da je Fermi cip jeftiniji za proizvodnju od Cypress-a?

I na posletku tvrdis, ili ti iznosis jos jednu korporativnu tajnu, slicnu onoj odozgo, da NVIDIA umesto pune cene neispravnog cipa na waferu, zapravo placa 45% njegove vrednosti*

* pretpostavljam da je cena cipa=cena wafera/broj cipova_po_waferu (i ispravnih i neispravnih)?!

Pozdrav,

Nedjo

:wave:
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
Malo da rezredimo to, ovako je nepregledno ;)

1. Nase informacije su dve Kategorije odredjene: 1. Fact's i 2. Manuf. Information's

hocemo da pocnemo sa nVidia:

GPU ce biti prvi CPU koji bazira na novoj technologiji Materijala. Nije Vise vecina Silicium,
nego nov Material. Informacije za taj Materijal padaju momentalno pod NDA, ali znaj da
nije nVidia Technology nego od Intela sklopljen System za nm22 i manju proizvodnju.
Ima tu jos dosta stvari koji i mi neznamo a i dosta sto stoji pod NDA. Na SAD trzistu su
bile vec 2 presentazije od nV i Intel za taj novi Materijal.

Kroz to je veoma bolje i jeftinije praviti manje Konstrukzije, to je u sustini glavno o cemu se
kod fermija radi.

Materijal ima i malo srvhe u smislu temps, posto se 15% manje greje, posto ulazu neke research
Lab's za Memorije isto na to, imamo information flow o tome ;)

Sto se tice TSMC, AMD & nVidia, nama netreba tu puno neke tajne ili nesto da se otkrije. Mi smo
u toku dogadjaja sta TSMC kupuje, sta nVidia ulaze i sta AMD ulaze. Sto se tice toga radu dosta
stari Managera od Corsair / AMD / nVidia itd. crossover i menjali su Firme. Kao drugo drzi Corsair
malo od vrednosti TSMCa na trzistu ;) i Corsair ulaze Pare u druge Firme ;) A ako se nesto dobro
zna onda da Linzenziranje i tajna u Taiwanu, kini itd. u realnost nepostoji ;)

Koliko mi imamo informacije, nemogu da kazem, ali ja sam ovde dao i malo vise utisak nas, o tome
se bar radilo :)

sto se tice AMD/ATI i njihova politika, kao Enduser bi ija drzo se za to da znaju sta rade, ali u stvarnosti
se AMD sam kaje sto je uzeo ATI, posto su mislili da ce dobiti vise nego sto i jesu, sada ove Kartice nemaju
sa ATI nista vise, ovo je AMD proizvod i u sustini nije los ;)
Ali sto se tice politike, AMD vec prodaje preko 8 Godina dosta linia proizvodnje sa debelim minusom...
Sta, koliko itd. nemoze niko da kaze, to da. Ali sto se tice +/- na HD5000 - mi znamo sta dobija TSMC kao
Materijal, i znamo sta izlazi iz fabrike, to je dovoljno da mozemo da racunamo jednostavnu matematiku.
AMD bi trenutno prodao i sa 100% minus te kartice. Zasto je AMD izbacijo te kartice? zbog trzista? ne sigurno
ne, nijedan proizvodjac ne baca technologiju na trziste tako rano, ni nVidia nije nikad toliko rano izbacijo nesto
na trziste, da sigurno su pravili rani paperlaunch ali AMD je morao da baci nove kartice na trziste zbog glavni
sponsora koji trenutno drze AMD. Niko nece da placa i placa godinama, a da nema nista od toga ;)

Eto nemoj me netacno da razumes, ja nemam nista protiv AMD/ATI, ipak imaju savremenu i super Hardware.
I Konkurencija ja vasna za trziste.

Zato je tesko ovde meni objasniti, posto padaju dosta stvari a posebno statistike izpod NDA i nemozemo da
bacamo to u internet. Zato sam te informacije koje vise nepadaju pod NDA sklopio sa utiskom, vise ili bolje
receno dalje nemogu da izvucem informacije na otvoren internet ;)

Ja sam dugo Radio ranije za Foxconn (Leadtek) i malo vremena i za TSMC, ja mislim da sam dosta u toku dogadjaja
da znam 1 i 1 da saberem. Sigurno su neke stvari i informacije saberene i po nasem utisku ali ja ovu Pricu
AMD/ATI : nVidia : Intel vec posmatram preko 10 Godina i mogu da kazem da nVidia dosad stalno izradio ATIa, i
kada su mislili Musterija da je ATI napred (kada su imali bolje Kartice od nVidije) su pravili manji plus nego nVidia.
ATI zna napraviti technologiju, ali sa parama raditi nemaju pojma ;)
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
@Elpricnipal

S obzirom da si u toku da li ti je poznata cinjenica da je Nvidia prosle godine prodavala GTX260 kartice po 15-20 mozda cak i 25% manjoj ceni od proizvodne.
A, da je ATI/AMD imao u startu jeftinije karte od Nvidie jer je prvi usvojio 55nm proces i izbacio 3850 i 3870 i tada naterao Nvidiu da smanji cenu svojim karticama, pa je sa 4000 serijom opet naterao Nvidiju na pomenuto smanjenje GTX260 kartica, i posle toga zahvaljujuci ATI/AMD-u i mi "obicni" ljudi koji nemaju ili ne zele da daju 200+ evra za graficku, mozemo da igramo igre u 1920x1080 rezoluciji za male pare... A tek sto se tice Radeona 5850 tvrdim da u istoriji nije postojala tako jaka graficka za 200 evra, za to im tek svaka cast!

AMD jeste imao mnogo gubitaka dok im akcije nisu kupili neki Arapi i posle toga je kompanija krenula napred, jer su izbacili Phenom II, kao sto i prednjace u tehnologiji izrade GPU-a. Ako im se ne isplati sto ne zatvore firmu???

Ja samo znam, da zahvaljujuci AMD-u mnogo nas ima odlicne i brze racunare (ploca-cipset+procesor+gpu) da nije njih i da nisu firma kakva jesu, mi koji se odlucujemo za AMD/ATI konfiguraciju svi bi sada imali budjavi E5300 i samim tim 3 puta slabije masine.

Kad' neko ima najbolju GPU tehnologiju to valjda mora da im se isplati pogotovu ako potuku Nvidiu u broju prodatih kartica (plus znamo da je Nvidia smanjivala cenu ispod proizvodne), 'ajde objasni sad i ovo kako eto nije logicno?

Ako je AMD u tolikom gubitku onda su oni mnogo dobri ljudi, jer prakticno finansiraju sve nas korisnike njihovih proizvoda, da zavisimo iskljucivo od Intel/Nvidie tabora, mi bi imali Celerone i Nvidie 9500GT(pise na kutiji da podrzava fiziku i badaboom :D) u najboljem slucaju.

PS/@ PC Axe, e za ovakve situacije bih sada voleo da vidim ovde bungynika i on je radio dugo u Nemackoj za jake IT i tehnoloske firme...

Edit: Sada videh i ovaj link: http://www.pcaxe.com/vesti/hardver/amd-je-prodao-2-miliona-directx11-grafickih-karti Jadni ovi iz AMD-a prodali samo 2 miliona kartica...
 
Poslednja izmena:

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Mozda zvuci neverovatno, ali OVO sto je ELPR1NC1PAL napisao je JEDINA pouzdana i konkretna inforacija o Fermiju, na citavom WWW-u!!
:sekira:
kudos 2 ELPR1NC1PAL
Eh, a na osnovu cega su ovi postotci odredjeni? Ko je testirao te karte? Mislim, da je receno od 10% do 15% bolje performanse, ili od 15% do 20%! Ali otkud od 14% do 16%?

Trenutno jedino na osnovu ovog demoa mozemo donekle pricati o performansama, jer je u pitanju kompleksna fizika i tessellacija ujedno.

Ako se jedna GF100 karta drzi dobro u ovako kompleksnoj geometriji, onda je u pitanju jako mocna stvarcica.

http://www.youtube.com/watch?v=6RdIrY6NYrM

http://www.pcper.com/comments.php?nid=8240
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
sto se tice nase informacije za Fermi, to su dosta cvrste informacije.

@Flight: e pa rekao sam da ne pobijam sacinu te Kartica, samo sto nije po planu. A Prodaj 2 Mio, se navede na HD5000 Kartice, a moj example je bio za 58000 Seriju ne za manje Serije i najvise su dosad prodali male Serije 5750/5770 ;)

Ja nisam nikad reko da im je Los Hardware ;) - ja samo kazem da je Business struka losa. Da nVidia prodavao izpod cene je isto dosta puta bilo, protiv toga isto nisam nista rekao. Ali o tome se i neradi. Ja sam u toku hteo samo da kazem, da bilo koliko AMD prodao da prodao, nece moci takav dobar kao nVidia Business da stupi. U isto Vreme koje je sad prodao AMD njegove HD5000 Kartice je nVidia sa zadnjim Serijama 4,5 i na zadnjoj jos uvek 2,9 Mio. Komada Prodao. To mislim dovoljno jasno kaze ko pravi Business na veliko. Hteo sam samo da malo manje objasnim sto nvidia ceka sa Fermi i sta ce Fermi pored Performace doneti.

Svako prica ovde od 5800, ali poledaj na market koliko polovni Kartica ima, u takom kratkom roku nisu nove nVidia Karte se u toj kolicine nasle na trzistu polovnog Hardware. Toliko koliko i kupuje, baza je i odma, zato sto jos uvek neznaju Software za Kartu da naprave pravi... A sto se tice Hardware, sam nikada rekao da im je los ;)

i Flight, ako kazem da prave debeli minus, nekazem da se neizplati - te Firme rade u velikim smislu i misli samo koliko moze od Poreza da odbije kada Karte sada u Q4 2009 nisu im bile dobre. Ima to sve svoje... Hocu samo da kazem da za proizvodjaca kao AMD/ATI i nVidia nije vise kvalitet jedne Serie vasan, nego marketing i trziste. Sigurno da nemogu odpad da bace na trziste, ali gledaj, ako nVidi Baci novog Fermija, sta ce se desavati na Mainstream? = stare GT200 Kartice ce biti rebrand na GTS3xx i prodaje staru techniku kao novu i zaradjuje jos velike pare. Puno ljudi misle da je to nebitno, ali to nije tacno. nVidia je samo kroz rebranding stari 8800GTS i 8800GT na nova imena napravio plus od 12% za 2009 na Mainstreamu za graficke kartice. A ATI je napravio 9% plus kroz HD 5750/5770 i predhodne 4xxx Serije... sta znaci da nVidia zna jos uvek musteriji prodati losiju stvar za vise para bolje nego ATI noviu stvar za manje para ;) To je taj los Business ocemu ja pricam, ja nisam nikada rekao da AMD/ATI se treba zatvoriti ili tako nesto - sacuvaj boze - onda bi nvidia diktirao cene na trzistu - a to necemo ;)
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
E, dobro je sada si bio dosta jasniji! ;)

Potpuno si u pravu za marketing i biznis, tu je Nvidia odavno na prvom mestu, pa pogledaj koliko igrica ima logo "Nvidia the way it's meant to be played" pre toga je bilo samo "Nvidia" :D, ali ono sto hocu da kazem odaaavno oni to rade i mnogo vise paznje obracaju na marketing nego na usavrsavanje grafickih cipova. Pa onda fizika, toliku galamu su digli oko physics, a ima samo tri igre sa physics.

Nisam razmisljao na taj nacin o prodaji starih "GPU"-a kao novih, ali si tu potpuno u pravu. Tu su dosta zaradili, doduse pukli su malo s onim njihovim naocarima.

Plus Nvidia i Intel se bave korupcijom, podmicuju - kupuju trzista i partnere( i ucenjuju partnere kad zatreba), na taj nacin su u mnogo stuacija izbacili iz igre AMD.

Samo nikako ne mogu da se slozim sa tobom da ATI/AMD prodaje graficke ispod njihove cene kostanja, da to rade u ovom trenutku morali bi uskoro da zatvore firme.

AMD ima odlican plan i ako nekom to mozda sad zvuci smesno, ali Dragon platforma, ili ti proizvodnja svih bitnih resenja za racunar i objedinjavanje u jedan sistem ce po pitanju buducnosti mozda da im bude i kec u rukavu.

PS/Proslu godinu je Nvidia pocela sa par milijardi gubitka, ali naravno oni imaju ogroman kapital od ranije pa im je uvek lakse nego AMD-u da se izvuku iz lose situacije plus marketing i "user-friendly" drajveri.
 
Poslednja izmena:

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Moze se reci sve za AMD / ATI ali im se bar nemoze prepisati fake'ovanje proizvoda

http://vr-zone.com/articles/-rumour-nvidia-demonstrated-a-non-functional-fermi-dummy-/7801.html

Nvidiji se trebamo zahvaliti jer su standarizovali novi izraz u informatici "NFD" sto znaci :
"Non-Functional Dummy"

Sacekajmo realne performanse Fermija. Interesantno ce pored cene biti i cinjenica koliko sam chip voli minus.
295GTX se na tom polju nije proslavio , 5870 u proseko voli nekih -100 do -120 stepeni sto je lepo za jedan GPU chip.
Nazalost 5970 karte uopste ne vole hladnocu cak i temperature od -20°C mogu biti problematicne
 
Poslednja izmena:

crossfire

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.05.2009.
Poruka
330
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel G860
Motherboard:
AsRock H61M/U3S3
RAM:
2X4GB Kingston 1600@1333 cl8
VGA & cooler:
MSI HD7770 oc
Display:
ASUS VW195D
HDD:
Seagate 160GB, 8MB cache + Seagate 320GB
Sound:
SB LIVE 5.1 Digital i Kinyo 5.1 sistem
Case:
Fractal Design Arc Mini
PSU:
CoolerMaster Real Power 520W
Optical drives:
LG DVD RW neki
Mice & keyboard:
A4 Tech neka svijetleca :)
Internet:
adsl
OS & Browser:
Win7 neki
Sacekajmo realne performanse Fermija. Interesantno ce pored cene biti i cinjenica koliko sam chip voli minus.
295GTX se na tom polju nije proslavio , 5870 u proseko voli nekih -100 do -120 stepeni sto je lepo za jedan GPU chip.
Nazalost 5970 karte uopste ne vole hladnocu cak i temperature od -20°C mogu biti problematicne
Ali taj minus je bitan 0.01% korisnika, ostali ce da se kao i do sada u velikoj vecini da kupuju nVidia kartice.

Sta ogroman broj kupaca zna sta je "rebrand" i sta ih i briga za to!?
Da je AMD/ATI ovako cijedio pare k'o sto to radi nVidia, ne bi ih ni bilo.
Poslije R600 fijaska, trebalo im je dugo da se oporave i steknu povjerenje kupaca, a za to vrijeme nVidia mijenja naziv karticama i zaradjuje lovu prodajuci isti proizvod... :(
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Ali taj minus je bitan 0.01% korisnika, ostali ce da se kao i do sada u velikoj vecini da kupuju nVidia kartice.

Sta ogroman broj kupaca zna sta je "rebrand" i sta ih i briga za to!?
Da je AMD/ATI ovako cijedio pare k'o sto to radi nVidia, ne bi ih ni bilo.
Poslije R600 fijaska, trebalo im je dugo da se oporave i steknu povjerenje kupaca, a za to vrijeme nVidia mijenja naziv karticama i zaradjuje lovu prodajuci isti proizvod... :(
Kupovace se karta koja je cenovno jeftinija a nudi vece ili slicne performanse i sa 4XXX serijom a i trenutno sa 5XXX serijom AMD tu ubedljivo vodi...
Dosta je da vidimo koliko je Nvidia ljubitelja danas samo na nasoj lokalnoj sceni preslo na 5850 ili slicne kartice. tu ima ljudi koji nikada ranije nisu imali Atijevu kartu.

Slazem se da je minus samo vazan za nas overclockere ali nije nikako nebitna stavka.
I Intel gotovo svake 12 meseci tera endusera da menja maticnu plocu zbog "opet" novog socketa pa plave opet kupuju radi par pojencica u Cinebecnhu :) :D
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Pomerio sam par onih postova u 5850 temu, zagaziste malo u ATI. :)
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.035
Rezultat reagovanja
3.673
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark, phanteks t30
Motherboard:
asus rog strix b550-i gaming
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
lian li a4 h20
PSU:
corsair sf750 platinum
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
I Intel gotovo svake 12 meseci tera endusera da menja maticnu plocu zbog "opet" novog socketa pa plave opet kupuju radi par pojencica u Cinebecnhu :) :D
a koliko dugo bese s775 :) nije tu ni amd nista bolji sto se tice socketa
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
http://www.xtremesystems.org/Forums/showthread.php?t=241120&page=31

Deep Dive meeting has over, and we already know how powerful GF100 is, and IT IS! Performance is better then expected, most peoples here will search in own words and feel to shy for craps in thread. We can only laugh now, because Nvidia did it! Perf in Unigine DX11 benchmark is spectacular, Radeon HD 5870 is there like low-end toy for kids against GF100.

PS. Yeah, GF100 has 512 CC, and GPUs are in massproduction now, plenty of manufacturers have first GF100 inhouse.
sto se tice nase informacije za Fermi, to su dosta cvrste informacije.
NHF, ali to su jos uvijek samo glasine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh