• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Prodaja trenutnog i kupovina novog racunara...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3
Zanima me valja li sta ovaj nov racunar sto hocu da kupim (s obzirom na cenu od oko 300 evra) i na kakvim podesavanjima moze da pokrene savremene igrice,kasnije bih ubacio neku graficku ali mi je za sada budzet ogranicen.

Matična ploča-AM4 A320M, PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1
Procesor-AMD Ryzen 3 2200G, 14nm, 4-fizička/4-logička jezgra/8 GPU jezgra, 4MB L3 keš, potrošnja 65W
Takt procesora 3.5GHz (Turbo frequency 3.7GHz)
Memorija-8GB DDR4
SSD-120GB SATA3
Kapacitet hard diska 500GB SATA2 (resertifikovan)
Grafička kartica Radeon™ Vega 8 / Frequency 1100 MHz (Integrisana u procesoru)
Napajanje-500W


I koliko da stavim cenu za ovaj trenutni komp cije su karakteristike:
Maticna: Asus Tek P5KPL-AM
CPU: Intel Pentium Dual-Core E6500 2.93 GHz
GPU: Nvidia GeForce GT 630
Ram: DDR2 4GB
Hard disk: 800GB(nije 100%)
Inace,ovaj komp sam 2010 godine platio oko 500 evra i bas mi ga je zao ali je zastareo pa rekoh da se prinovim malo.Moze on i danas da tera ove starije igrice i radi super,bio bi dobar za neku kancelariju ili slicno...
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Ako planiras da potrosis 300e sigurno moze bolje da se sastavi od ovoga. Kapiram da uzimas gotovu konfiguraciju? Bolje da sklopimo nesto iz delova novo + polovno. R3 2200G jeste dobar i mozes da igras pristojan broj igrama (naravno na niskim podesavanjima), ali daleko je to od onoga sto se moze skrpiti ako pojuris po oglasima.

Stara konfiguracija mozda vredi 50e, pokusaj pa ako uspes da dobijes i tih 50 sve ulozi u novi PC jer tu nema sta da se iskoristi.
 

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3
Ne treba meni konfiguracija wow. Meni je bitno da me komp sluzi sto duze (evo ovaj trenutno gura vec 8 godina a samo sam mu graficku menjao), i da ima garanciju (da je neka velika firma pa da ja to u svom gradu u poslovnici odnesem,da ne saljem). A ja kontam ako kupim neke polovne stvari po oglasima to nema garanciju ili je garancija od firme iz neke strane zemlje( npr. madjarska) ili iz domace manje firme koja se nalazi u BG ili slicno. A ja zivim daleko od Beograda pa mi ne odgovara to...Nadam se da me razumete xD
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Cek za prosli si dao 500 evra i trajao ti je 8 godina a sada sa 300 evra ocekujes da sto duze traje. Koliko je to sto duze?

Stvarno ne razumem ove danasnje kvazi gejmere, oni bi svi da se igraju a niko nece da ulozi pare u neki racunar. Ako je vec takvo stanje onda lepo kupi ps4 i igraj se i zavrsi pricu.
 

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3
Ovo sto sam dao za prosli komp se i ja pitam gde mi je bila pamet. A sto si tice trajanja valjalo bi da traje bar 3-4 godine da ne ulazem. 300 evra je po meni sasvim solidno ulaganje za racunar s obzirom da ne provodim nesto mnogo vremena na racunaru. Ni ne ocekujem da igram sve igrice na high sa ovim sto hocu vec mi je dovoljno i na medium podesavanjima da probam ove novije igrice poput fortnite i eventualno gta 5(iako nije nova). Sto se tice trenutnog kompa on je tolko los da mi i nezahtevne igrice poput Zule laguju i to bih da sredim.
 

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3
500 evra / 8 godina, 63e godisnje te ispao to sto si ulozio i ti i dalje ne mozes da prezalis ? :rotf:
Zao mi je sto to nisam iskoristio jer kad je bio nov nisam znao za igrice koje sam mogao da igram sa njim (u to vreme ovaj komp je bio premija) a sada kad je polovan stare igrice(koje su tad bile nove) nisu zanimljive. I nije mi jasno sto odmah terate na neku sprdnju, daj pomozite ako mozete i raspitajte se pre nego vam dodje da nekog dizete na cirkus.
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Pokusaj da prodas postojeci racunar, i dodaj to sto si skupio u kesu pa dodji sa konacnom cifrom koju planiras da ulozis u novi PC.
Ja svakako savetujem graficku i eventualno procesor da pojuris polovno ili novo sa oglasa,izacice te u startu jeftinije i ustedece ti novca za druge komponente a budzet je takav kakav jeste, pa je svaki evro bitan.
 

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3
Pokusaj da prodas postojeci racunar, i dodaj to sto si skupio u kesu pa dodji sa konacnom cifrom koju planiras da ulozis u novi PC.
Ja svakako savetujem graficku i eventualno procesor da pojuris polovno ili novo sa oglasa,izacice te u startu jeftinije i ustedece ti novca za druge komponente a budzet je takav kakav jeste, pa je svaki evro bitan.
Evo ovako sam ja to zamislio, trenutno u steku imam jedno 300 evra i cekacu da prodje nova godina, tada ce nadam se u ovim online prodavnicama malo pasti cena racunara pa rekoh da iskoristim da kupim ovaj gore navedeni komp(ispadne mi jeftiniji ako ga kupim gotovog jer dobijem i kuciste i napajanje i hdd i sve, nego da krpim komponente po raznim sajtovima). I onda kad to kupim ostace mi nesto od tih 300 evra. Sa tim parama i sa ovim sto dobijem od trenutnog kompa da kupim neku graficku(eto moze i polovna) i da mogu da igram neku lepu igricu(ne mora da bude najnovija) kako Bog zapoveda.
Hvala ti druze na odgovoru. Vidim da ima ljudi koji razumeju da se nekome ne daju pare samo za kompjuter.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ja sam ti lepo reko, za 350 evra koliko ces ukpuno imati kada prodas tu staru sklopociju kupis ps4 i sve ces igre igrati onako kako su zamisljenje. Nema low nema medium podesavanja nego to ti je to. I zasto kazem 350 evra pa za te pare mozes da kupis flesovanu konzolu da ne bi morao da kupujes igre ovako ih sa neta skidas i ubacujes na hdd i uzivas.

A sto se tice gotove konfiguracije to nikako nije resenje jer se tu ubacuje sve sto nije moglo u medjuvremenu da se rasproda ili necega sto je ostalo po jedan komad pa uzmu pa sklope neku nazovi gejming masinu, ali to je daleko od gejminga.

Igranje igara pre 20 godina i danas je nebo i zemlja, a drugo sto je to danas jako skup sport da bi ste ga vezbali. Ko nema para da na svake dve tri godine ulozi pare u racunar taj ne bi trebo ni da ga kupuje jer sto je duze bez ulaganja racunar to vas kasnije sve skuplje i skuplje kosta da nabavite nove delove jer stare ne mozete da prodate jer su zastareli.

A bas me zivo zanima ko ce i taj tvoj da kupi racunar kada danas svi gledaju da kupe nesto novo i nesto bolje.
 

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3
Ja sam ti lepo reko, za 350 evra koliko ces ukpuno imati kada prodas tu staru sklopociju kupis ps4 i sve ces igre igrati onako kako su zamisljenje. Nema low nema medium podesavanja nego to ti je to. I zasto kazem 350 evra pa za te pare mozes da kupis flesovanu konzolu da ne bi morao da kupujes igre ovako ih sa neta skidas i ubacujes na hdd i uzivas.

A sto se tice gotove konfiguracije to nikako nije resenje jer se tu ubacuje sve sto nije moglo u medjuvremenu da se rasproda ili necega sto je ostalo po jedan komad pa uzmu pa sklope neku nazovi gejming masinu, ali to je daleko od gejminga.

Igranje igara pre 20 godina i danas je nebo i zemlja, a drugo sto je to danas jako skup sport da bi ste ga vezbali. Ko nema para da na svake dve tri godine ulozi pare u racunar taj ne bi trebo ni da ga kupuje jer sto je duze bez ulaganja racunar to vas kasnije sve skuplje i skuplje kosta da nabavite nove delove jer stare ne mozete da prodate jer su zastareli.

A bas me zivo zanima ko ce i taj tvoj da kupi racunar kada danas svi gledaju da kupe nesto novo i nesto bolje.
Nije ni sve u igricama, ne kupujem novi komp samo zbog toga. A ako prodam stari i kupim tu konzolu, gde da skinem film i da uradim nesto u photoshopu ili da izeditujem video. Mislim da je konzola cist promasaj. Ne verujem da je ono sto se stavlja u gotovu konfiguracuju ono sto se ne rasproda jer cu da kupim u najvecoj prodavnici tehnike kod nas (da ne reklamiram).
A cisto sumnjam da su ove komponente one koje se ne prodaju. Ryzen 3 jedan od napopularnijih procesora na trzistu a uz to imam i garanciju.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Eto ti si pametan a svi mi koji smo dali preko 1000 i vise evra za racunare smo glupi sto smo kupovali deo po deo pa sastavljali u jednu celinu.

Da su to kvalitetne komponente sta ti mislis da bi taj racunar kostao 300 evra.

Evo samo primer, taj procesor nije los ali sta mislis kakva je tu maticna metnuta, mislis da je imalo kvalitetna ili je nesto najjeftinije ugurano samo da se kaze da je maticna, onda ram... imas ram memoriju koja ima svoje hladjenje a imas one stikove koji nemaju nista nego samo stampana ploca sa par cipova na sebi, pa onda srce racunara napajanje, ocekujes da ce to da bude vrhunsko napajanje sa svim mogucim zastitama ili ce bude neko kinesko sranje koje nedaj boze ako udari neki grom u blizini ima sve zivo da ti sprzi u tom kucistu jer ce naboj da propusti samo tako. Da ne pominjemo hard disk koji ce ti stave u tu konfiguraciju i to reparirani hdd koji je crko pa su ga vracali u fabriku pa je fabrika taj deo zamenula pa ga vratila u prodaju ali ovaj put sa godinu dana garancije. I ti ga tam lepo nakrckas sa igricama, slikama koje si skupljao veci deo zivota, pa muzika pa filmovi i samo cujes krc i hdd nece vise da radi ili uvece ugasis racunar najnormalnije a ujutru nece da se ukljuci.

I onda na kraju kada dodjes kuci i prikljucis racunar a on zuji a zasto zuji pa zato sto je kuciste od jako kvalitetnog materijala napravljeno pa zato zuji. A da ne govorim o kvalitetu ventilatora koje ces da dobijes da ti hladi racunar ako ih uopste dobijes i onda ce se pitas a sto su meni delovi topliji nego kod drugih.

Ali eto ti znas najbolje a svi ostali ovde hoce da te prevare i da ti potrosis vise para nego sto si hteo.

Jer znas mi svakog clana kojeg prevarimo da potrosi vise para nego sto je hteo nam pcaxe uplati po 10 evra na racun. Evo ja sam samo od ljudi koje sam do sada prevario ovde kupio novu maticnu z370 msi krait gaming, procesor i5 8600k, i ram memoriju geil 16 gb 2x8 na 3000 mhz.
 
Poslednja izmena:

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Ne verujem da je ono sto se stavlja u gotovu konfiguracuju ono sto se ne rasproda jer cu da kupim u najvecoj prodavnici tehnike kod nas
Posle kazes teramo na sprdnju, ja ne znam ko se sprda ovde :rotf:
 

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3
Eto ti si pametan a svi mi koji smo dali preko 1000 i vise evra za racunare smo glupi sto smo kupovali deo po deo pa sastavljali u jednu celinu.

Da su to kvalitetne komponente sta ti mislis da bi taj racunar kostao 300 evra.

Evo samo primer, taj procesor nije los ali sta mislis kakva je tu maticna metnuta, mislis da je imalo kvalitetna ili je nesto najjeftinije ugurano samo da se kaze da je maticna, onda ram... imas ram memoriju koja ima svoje hladjenje a imas one stikove koji nemaju nista nego samo stampana ploca sa par cipova na sebi, pa onda srce racunara napajanje, ocekujes da ce to da bude vrhunsko napajanje sa svim mogucim zastitama ili ce bude neko kinesko sranje koje nedaj boze ako udari neki grom u blizini ima sve zivo da ti sprzi u tom kucistu jer ce naboj da propusti samo tako. Da ne pominjemo hard disk koji ce ti stave u tu konfiguraciju i to reparirani hdd koji je crko pa su ga vracali u fabriku pa je fabrika taj deo zamenula pa ga vratila u prodaju ali ovaj put sa godinu dana garancije. I ti ga tam lepo nakrckas sa igricama, slikama koje si skupljao veci deo zivota, pa muzika pa filmovi i samo cujes krc i hdd nece vise da radi ili uvece ugasis racunar najnormalnije a ujutru nece da se ukljuci.

I onda na kraju kada dodjes kuci i prikljucis racunar a on zuji a zasto zuji pa zato sto je kuciste od jako kvalitetnog materijala napravljeno pa zato zuji. A da ne govorim o kvalitetu ventilatora koje ces da dobijes da ti hladi racunar ako ih uopste dobijes i onda ce se pitas a sto su meni delovi topliji nego kod drugih.

Ali eto ti znas najbolje a svi ostali ovde hoce da te prevare i da ti potrosis vise para nego sto si hteo.

Jer znas mi svakog clana kojeg prevarimo da potrosi vise para nego sto je hteo nam pcaxe uplati po 10 evra na racun. Evo ja sam samo od ljudi koje sam do sada prevario ovde kupio novu maticnu z370 msi krait gaming, procesor i5 8600k, i ram memoriju geil 16 gb 2x8 na 3000 mhz.
Ja mislim da ne mozes reci za nesto da nije kvalitetno ako nije preskupo. Vecina ovde gadja na polovne komponente(kako polovno moze biti kvalitetnije od novog) koje su jeftinije nego nove i na taj nacin za manje para cu uzeti zver od racunara koji ce da mi radi dva meseca i posle da se slikam. Ako cemo o kvalitetu, moze li se reci da ovaj moj racunar nije kvalitetan ako me sluzi 8 godina a nije bio 1000 evra. Nit imam ventilatore u kucistu, dual core procesor, ramovi su obicni stikovi a graficka je tu samo da baca sliku, napajanje blueberry 400w ali opet je radilo tolike godine i danas radi. Ne koristim ja kompjuter za hakovanje svetske banke ljudi, tu i tamo odigram neku igricu ako mi se svidi i izgustiram je za mesec dana( tosto igram je mozda dva sata dnevno), ostalo je surf eventualno nesto oko skole i tako.
Ne vidim da mi je potreban racunar od 1000 evra. A sto se tice parcijalnog kupovanja, ne mogu ni to jer je maticna prestara pa na nju ne mogu da stavim nista.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.040
Moja konfiguracija
Kako polovno može biti kvalitetnije od novog? Vrlo lako, ne znam šta ti je tu čudno.

Da ne širim priču, ali to što guraš tu mašinu na Borovnici od 400W 8 godina ne znači da je u pitanju kvalitetno napajanje već samo da imaš sreće. Ono nije kvalitetno i ne mešaj pojmove kvaliteta i sreće. O sklopljenim mašinama koje se prodaju po domaćim radnjama, pogotovo najvećim - uglavnom sve najgore.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Kupovina polovnog je bolji izbor, to ako su sada jeftine ili mozda skuplje nego novo u radnji mozes da zamislis koliko su kostale kada su bile nove u radnji? Evo ti cist primer.

KupujemProdajem | Asus P9X79 + i7 3930k + Noctua hladnjak

Cenim da ta maticna tada nije mogla da se kupi ispod 300 evra a verovatno da je bila i vise i garantujem da ce ta maticna da sarani to g*vno koje ti budes kupio u toj konfiguraciji od 300 evra za ceo racunar. A procesor je i za danasnje uslove azdaja koja ce da proguta bilo koju igru uz tipa 1070 karticu i imaces fps -a koliko u zivotu nisi video na svom monitoru i to ces da igras na najvecim mogucim podesavanjima i zapravo ces tek tada da vidis kakva je igra i kako je zamisljena da izgleda.. Da ne govorim da dolazi sa vrhunskim vazdusnim hladjenjem koje kosta i sada sigurno 40-50 evra.

A zasto kazem da ovo vredi pa zato sto se na ovim delovima nije stedelo i pravljeno je da traje zato su se ugradjivali vrhunski delovi u njih bas iz razloga da bi trajalo. Bas sam gledao jel ima da se kupi gde ova ploca i nasao sam je na ebay samo ne znam jel to neki stari oglas ili je postavljen nedavno ali maticna kosta ni manje ni vise danas 500 dolara.

Ali dzaba tebi pricati kada ti ne vidis dalje od svog nosa.

I niko ti ne govori parcijalno kupovanje da budzis stari komp nego kod madjara kupis maticnu i procesor jer su jeftiniji, ram uzmes u radnji, napajanje isto tako, kuciste isto kupis kod nas i sve sklopis u funkcionalnu masinu. Mozda kosta vise ali znas da je sve kvalitetno i za svaku stavr ces dobijes kutiju i posebnu garanciju a sa ovom gotovom konfiguracijom ne znam hoces dobiti kutiju od maticne ili ni to vise ne daju i onda ti zalepe nalepnicu da ne smes da otvaras racunar nego ako hoces da ga izduvas od prasine moras da ga nosis kod njih jer ako pocepas nalepnicu garancija ti vise ne vazi.
 

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3
Kako polovno može biti kvalitetnije od novog? Vrlo lako, ne znam šta ti je tu čudno.

Da ne širim priču, ali to što guraš tu mašinu na Borovnici od 400W 8 godina ne znači da je u pitanju kvalitetno napajanje već samo da imaš sreće. Ono nije kvalitetno i ne mešaj pojmove kvaliteta i sreće. O sklopljenim mašinama koje se prodaju po domaćim radnjama, pogotovo najvećim - uglavnom sve najgore.
Ne govorim ja napamet o ovom kupovanju gotovih masina. Drug je kod njih pre godinu dana kupio jedan racunar i danas mu odlicno radi, ali ipak sa se razbio sto se tice gotove konfiguracije jer mi je ovo doslo do pameti.
A sa ovom gotovom konfiguracijom ne znam hoces dobiti kutiju od maticne ili ni to vise ne daju i onda ti zalepe nalepnicu da ne smes da otvaras racunar nego ako hoces da ga izduvas od prasine moras da ga nosis kod njih jer ako pocepas nalepnicu garancija ti vise ne vazi.
A sto se tice kupovanja sa kupujem prodajem ko ce meni da garantuje da cu imati srece kao sa ovim trenutnim racunarom. Imam osecaj da kad bih kupio polovno da bi mi crklo posle mesec dana jer ima dosta lazi i prevare.
PS. Mogu li ja da postavim linkove sa sajta jedne prodavnice gde sam hteo da kupim stvari pa mi recite da li je to sto hocu kvalitetno i da li ce mi raditi posao.
EDIT: u nekom od prethodnih postova sam rekao sto ne mogu iz madjarske da narucujem.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ne govorim ja napamet o ovom kupovanju gotovih masina. Drug je kod njih pre godinu dana kupio jedan racunar i danas mu odlicno radi, ali ipak sa se razbio sto se tice gotove konfiguracije jer mi je ovo doslo do pameti.
A sto se tice kupovanja sa kupujem prodajem ko ce meni da garantuje da cu imati srece kao sa ovim trenutnim racunarom. Imam osecaj da kad bih kupio polovno da bi mi crklo posle mesec dana jer ima dosta lazi i prevare.
PS. Mogu li ja da postavim linkove sa sajta jedne prodavnice gde sam hteo da kupim stvari pa mi recite da li je to sto hocu kvalitetno i da li ce mi raditi posao.
EDIT: u nekom od prethodnih postova sam rekao sto ne mogu iz madjarske da narucujem.
Pa garantuje ti garancija od uvoznika;)

Niko nije rekao da je polovno bez garancije dobra kupovina al sa garancijom je trenutno daleko isplativija prica;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

ilja.p

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2018.
Poruka
544
Rezultat reagovanja
760
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
CPU AM4 AMD Ryzen 5 3600, 4.2GHz + NZXT Kraken X62
Motherboard:
MSI B450 Carbon PRO AC
RAM:
DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz GSkill Trident Z RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon RX480 4Gb Sapphire
HDD:
SSD SATA3 240GB Gigabyte + 1Tb Toshiba P300 + još 1Tb Toshiba P300
Sound:
Int
Case:
NZXT H500, Hue +
PSU:
Cooler Master M2 Pro 850W
Internet:
VDSL 20
OS & Browser:
Win 10 64bit/ Google Chrome
Aj stavi komponente sta si planirao, reci cu ti ja otprilike sta da ocekujes...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3
Pa garantuje ti garancija od uvoznika;)

Niko nije rekao da je polovno bez garancije dobra kupovina al sa garancijom je trenutno daleko isplativija prica;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
Planiram da uzmem maticnu slicna ko tvoja B350 pro 4, reci mi jel kvalitetna i vidim koristis ryzen pa mi i to reci
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Pa vidis ako ne znas ti gde i sta da kupis zato mi znamo. Ti ceo racunar hoces da kupis pa pravis toliki problem a koliko ljudi je samo ovde sa foruma kupovalo sto novo sto polovno sa kp i koliko vidim jos niko nema losih iskustva.

Ja kupio ps3 polovan iz bg mi ga covek poslao radio kod mene jos godinu dana i ja ga na kraju prodam coveku iz novog sada i kod njega jos ko zna koliko radio da bi ga i on na kraju prodao. Kupio dve graficke u vrednosti od 550 evra za obe, kolega nedavno uzeo polovnu graficku gtx 1070 iz rudnika koja je kopala platio 240 evra eno kod njega u racunaru ne cuje se da radi. Onda kupio 3 hdd od po 3 tb, jedan ssd, i da sada ne nabrajam sta sam sve kupovao a kupovao sam i mnogo vrednije stvari sto sebi sto drugima i ko zna koliko para ostavio samo na kp, cak sam vise para ostavio na kp nego u nasim radnjama.

Ovo sam uzeo jos 2016 godine ASUS ROG Swift PG278Q G-SYNC 144Hz WQHD da preprodam i zaradio dobro jer sam ga dobio jako povoljno. Mozda mi je bila greska sto ga nisam sebi zadrzao ali jbg sada da se kajem je kasno.
 

Grebo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.11.2018.
Poruka
631
Rezultat reagovanja
215
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Grebo-PC
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.7Ghz
Motherboard:
Biostar X370GT5 Racing
RAM:
2x4GB 2933Mhz DDR4 HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire RX 570 8GB Nitro+
Display:
LG FLATRON W2240S 60Hz
HDD:
SSD Kingston A400 120GB + Seagate Barracuda 1 TB
Sound:
Blueberry 2.1
Case:
MS Winston
PSU:
LC Power 600W
Mice & keyboard:
Fury Thunderstreak Gaming komplet
Internet:
Vip Kućni Net 50/20
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
RaidMax RGB 3x kit NV-A120R3

ilja.p

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2018.
Poruka
544
Rezultat reagovanja
760
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
CPU AM4 AMD Ryzen 5 3600, 4.2GHz + NZXT Kraken X62
Motherboard:
MSI B450 Carbon PRO AC
RAM:
DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz GSkill Trident Z RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon RX480 4Gb Sapphire
HDD:
SSD SATA3 240GB Gigabyte + 1Tb Toshiba P300 + još 1Tb Toshiba P300
Sound:
Int
Case:
NZXT H500, Hue +
PSU:
Cooler Master M2 Pro 850W
Internet:
VDSL 20
OS & Browser:
Win 10 64bit/ Google Chrome
Ovo je sve manje vise ok, uzmi samo brzi ram jer ce ti onda taj Ryzen raditi bolje. Znaci gledaj nesto na 3000-3200Mhz i da bude 2x4 gb da rade u dualu, nemoj 1x8gb ako vec ima da se bira.


EDIT: vidi obavezno drugu maticnu, sad vidim da si ovu bagovitu izabrao...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Eto vec dve greske imas u tome sto si napisao. Kuciste kupujes posebno napajanje posebno. A drugo ta maticna pravi problem pa da ne bi kasnije opet imao problema pa dolazio ovde da kukas kupi neki drugu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh