• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Situacija sa garancijom u Emmi prodavnici (KAKO NE POVEZATI NAPAJANJE)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DmasteRNo1

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.12.2010.
Poruka
2.175
Rezultat reagovanja
586
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Noctua NH-P12S chroMax.white
Motherboard:
ASUS TUF Gaming B550-Plus
RAM:
Corsair Vengeance RGB Pro SL 2×8GB DDR4 3600
VGA & cooler:
Gigabyte Aorus RX 6800XT Master Type C 16G
Display:
BenQ Mobiuz EX2710R
HDD:
ADATA SX8200 Pro 512GB + Be quiet! MC1 Pro, ADATA SX8200 Pro 2TB
Sound:
Terratec AUREON XFIRE8.0 HD, Microlab FC570BT, AVerMedia GH335 White
Case:
NZXT H7 Flow White + 2×Noctua NF-P14S Redux + 2×Arctic P14 PWM PST A-RGB
PSU:
Corsair RM750x (2021)
Optical drives:
Transcend TS8XDVDS-K
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder V2 Pro & Royal Kludge RK-H81 (Sky Cyan Switch)
Internet:
Kablovski 120/15
OS & Browser:
Windows 11 & Opera
Other:
Microsoft Xbox X/S Wireless Controller - Robot White, HP LaserJet Pro M130A, Moto Edge 40
Ma nema frke, barem ne kod mene. Jedino mi nije jasno kako to nisi video kad si prvi put ubadao kabl? Kačaljka sa kabla mora da ide na zakačku s ploče. Nikako drugačije.
Jbg, sad si ostao i bez napajanja i bez ploče. Čak i da ih popraviš, skupo je to iskustvo, kako god okreneš.
 

somidurlan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.01.2018.
Poruka
28
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Dok si citao si izgleda zurio kao i ja kad sam sastavljao :) pa ti je promaklo kad sam reko da sam bio u servisu, da sam dobro proso, da nista nije crklo, samo smo zamenili konektore na ploci, a izgoreni kabli smo samo izolovali, i evo sad je instalirano sve i kopa u najvece

I normalo na sam shvatio da je moja greska, jbg, napisao sam post cisto da kazem da su mi brzo odgovorili iz LC Power, manje vise da ih pohvalim, prenecu i sta su mi odgovorili, reko sam i njima da je moja greska

Pohvalu ipak ne mogu da dam Emmiju, koliko su im opravdani razlozi ne ulazim, verovatno su zatrpani poslom, ali opet, bahatost prema musterijama nikako ne moze biti dozvoljena. Nisam ja ni izneo sve moguce detalje, nemam zivaca baz za to, nije ni bitno, sve u svemu, mogli su da ispadnu korektni, da makar napisu gde je greska, sta je greska, neki savet nesto, a ne onako sturo otkacinjanje, ali nema veze, cuo sam svakave primere sa ljudima koji su 3 puta vece cifre ostavljali pa slicno.

Sve u svemu mislim da je opet korisna tema za nekog ko prvi put sastavlja, da ne zuri, jer moze da se pogresi i na najbanalnijim stvarima. Eventualno moze da se saceka da stigne odgovor iz LC Powera i Biostara sa njihovim komentarom, i sto se mene tice tema moze da se zatvori.

Hteo bi da se zahvalim i svim ljudima koji su mi pomogli u razresenju ove situacije i postedeli me daljeg napinjanja sa Emmijem, jer sam stvarno bio odlucan da ih tuzim, ali mi je najbitnije da sad to sve radi. I dalje ostajem pri tome da svaka komponenta mora da ima uputstvo, nisam ja pisao te zakone, ali ajde, znamo svi kakva je situacija u zemlji


HVALA JOS JEDNOM SVIMA KOJI SU POMOGLI I KOJI SU POKUSALI DA POMOGNU
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.975
Rezultat reagovanja
7.673
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
:thumb::like: bitno je da su graficke uzele budak i krenule sa radom :P
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Da li si ovlašćenom servisu sredio ili nekom drugom?

Da zaštita od kratkog spoja, koja je deklarisana, radila do ovoga ne bi došlo, zato je malo i LCP kriv:
Capture.JPG
Ja sam jednom probao neke ventove dok je komp bio upaljen, pa napravio spoj, odmah se ugasilo napajanje i nekoliko minuta nisam ni mogao da ga ponovo upalim, na žalost kod nekih napajanja je ova zaštita samo na papiru.
 
Poslednja izmena:

somidurlan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.01.2018.
Poruka
28
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ovlasceni me i driblao 2 puta, driblao je prava rec, radio sam u PIN servisu u zoni u nisu, vrlo korektni. Neko ovde je objasnio zasto to nije radilo, ali prepricao sam sve LC Power-u, pa cu da prenesem njihov odgovor
 

simkelacasa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.05.2017.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MIX ROBA :))
CPU & cooler:
1600x
Motherboard:
am4-asus-strix-b350 f gaming
RAM:
Kingston 16gb (8x2)
VGA & cooler:
Zotac gtx1060 amp edition (uskoro gtx1080)
Display:
Dell (fullhd)
HDD:
hd500gb ssd1tb
Case:
kanta za djubre
PSU:
cooler master 1200w
Optical drives:
dvd r/rw (dobar kinez)
Mice & keyboard:
devastator 3
Internet:
sbb
OS & Browser:
w10
Popust dobijas kad doneseš keš, a ne kad plaćaš karticom.
 

simkelacasa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.05.2017.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MIX ROBA :))
CPU & cooler:
1600x
Motherboard:
am4-asus-strix-b350 f gaming
RAM:
Kingston 16gb (8x2)
VGA & cooler:
Zotac gtx1060 amp edition (uskoro gtx1080)
Display:
Dell (fullhd)
HDD:
hd500gb ssd1tb
Case:
kanta za djubre
PSU:
cooler master 1200w
Optical drives:
dvd r/rw (dobar kinez)
Mice & keyboard:
devastator 3
Internet:
sbb
OS & Browser:
w10
kes bato radio, 3 stosa na ruke
Ja sam bas danas dobio popust kod njih, mozda im se nisi svideo :D

** Mislim da popust dobijaju redovni kupci samo... Ako si vec kupovao kod njih, i nisu ti dali popust, onda nemam pojma sta se desilo:)))
 

MarkoC

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.01.2018.
Poruka
13
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Sam si kriv. Je l' ti čoveče ne vidiš na koju stranu ti je okrenuta "kačaljka" na kablu, a na koju stranu "kačaljka" na ploči? Na ploči je okrenuta prema dole, a na kablu prema levo. Dakle, pogrešno si povezao kabl i sredio i napajanje i ploču. Nemaš pravo na reklamaciju, ako si i prvi put uboo kabl kao što radiš na snimku!
Nije poenta u reklamacjii, već da su on njega odbili bez da su i razmotrili da li je nešto samo izgorelo ili njegovom krivicom. Bar tako deluje iz priče... da nije dobio nikakvo obrazloženje kad je odbijen. Da su mu napisali u odgovoru ovo što je uočio jedan od članova foruma, otišao bi čovek kući i već prvi dan shvatio gde je pogrešio. Posebna je priča što je zbog toga izgubio nedelje ne kopajući.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Nije poenta u reklamacjii, već da su on njega odbili bez da su i razmotrili da li je nešto samo izgorelo ili njegovom krivicom. Bar tako deluje iz priče... da nije dobio nikakvo obrazloženje kad je odbijen. Da su mu napisali u odgovoru ovo što je uočio jedan od članova foruma, otišao bi čovek kući i već prvi dan shvatio gde je pogrešio. Posebna je priča što je zbog toga izgubio nedelje ne kopajući.
Nema tu sta da razmatraju i daju obrazlozenje,fizicko ostecenje i reklamacija nije validna.
Sada kada pola sveta majnuje,cim dobijes spaljeno napajanje odmah je jasna prica;)
Kvalitetno napajanje da ti samo spali plocu- sebe ne moze i nece;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

Miner

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.02.2018.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Vi i dalje vrtite temu i pričate na istu i stajete na stranu momka koji ne zna da poveže napajanje i matičnu, a on je znao da ne zna nego se pravio pametan. Ubrao je plodove svoje nestručnosti. Onda je digao dreku sa opravdanjem da čim je lako ušlo onda nije do njega. Onda kad mu je doslovce nacrtano da nije stručno rukovao i kad je sateran u ćošak onda se vadi na nedostatak uputstva za rukovanje od strane LC Powera, pa mu onda krivi ovi iz Biostara zbog ne toliko detaljne sheme, verovatno je očekivao da dobije detaljan klip plus nacrtano adresirano na njega lično kako da poveže. Pa onda dreka na Emmi što su posumnjali da je možda do njega. A na kraju bilo do njega. Reče jedan kakav smo mi narod. Upravo ovakav.
Iz moje perspektive ,da mi udjes u radnju i da mi potencijalno lomiš sa razbacanim drugarima kako reče jedan cyber kriminalac na temi, jer si nestručan i brzoplet ne bi dogurao daleko. Pa onda vidim neko se poziva na nedostatak empatije kod prodavaca, ma je li? Pa normalno da ću prvo da pitam “Šta si ti druže radio sa ovim?” Da ne treba na ručak kao prodavac da te odvedem i da te na miran staložen način pitam kako li se to zbilo sa tobom i matičnom.
Druže, brate po majnovanju, to što si ti dao 300000 din, a mi neki malo više, ne daje ti ni malo prava da optužuješ bilo kog sem sebe. Šta tebi više ovde nije jasno? Ti si kriv, isplakao si se na temi kako je ovaj svet jedna nepravda, optužio si sve od komšinice do pape, sem sebe , napisao se mailova li mailova žalbe. U žalbenoj korespodenciji koliko vidim nisi bio jedino sa komesarom za proširenje EU, a jedina korespodencija koja je pila ovde vodu i koja je trebala da se desi, a nije, pre svega je tvoja sa edukacijom o IT problematici ili korespodencija sa drugom nekim koji ima znanja i iskustva pa da ti pokaže.
Nikako da ispadne da branim EMMI ili slične. Neke firme mogu biti jako velika neprofesionalna go v na. Da ne navodim primer sa Vilinih voda ali u ovoj situaciji niko sem tebe i tvog neznanja nije kriv. Prestani alibi da tražiš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Miner

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.02.2018.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Nije poenta u reklamacjii, već da su on njega odbili bez da su i razmotrili da li je nešto samo izgorelo ili njegovom krivicom. Bar tako deluje iz priče... da nije dobio nikakvo obrazloženje kad je odbijen. Da su mu napisali u odgovoru ovo što je uočio jedan od članova foruma, otišao bi čovek kući i već prvi dan shvatio gde je pogrešio. Posebna je priča što je zbog toga izgubio nedelje ne kopajući.
Da ga odvedu na ručak, upoznaju sa devojkom njegovog života, poklone vikend u Šangaju, da ga upišu na ubrzani kurs elektrotehnike, da prave ekipu sa njim za mali fudbal i da mu plačljivim glasom saopšte da je ipak on kriv i da se izvinu oni njemu jer je on kriv. I sve to da se ubaci u PowerPoint prezentaciju i u edukativne udžbenike.
Daj bre ljudi, gde živite vi? Pa pola vas što se busa u grudi ovde kako bi oni ovo, kako bi oni ovo da su oni vlasnici radnje bi ga u najmanju ruku gadjali u glavu sa tim napajanjem pri samoj njegovoj pomisli da podigne obrvu, a kamo li glas.
Lik egzaltiran i srećan izlazi iz radnje (kao i svi mi) jer je kupio i kreće da majnuje dobro ga nisu kola udarila od ushićenja i umesto hladne glave da prouči ili zove nekog ko zna, pa da mu pokaže prvi put, on krenuo da ubada kao maloletnik u prostitutku, zabada lik, dobro kuću zapalio nije i ovde mu kriv đavo. Ma man'te se priče....
 

Miner

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.02.2018.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ovlasceni me i driblao 2 puta, driblao je prava rec, radio sam u PIN servisu u zoni u nisu, vrlo korektni. Neko ovde je objasnio zasto to nije radilo, ali prepricao sam sve LC Power-u, pa cu da prenesem njihov odgovor
Nemoj molim te da nam prenosiš odgovor, živi nismo od tebe više, nadam se da si se opametio i edukovao, majnuj i prestani da tražiš alibije, razloge, saopštenja, izjašnjenja, popuste. Vidi sad brikuj grafičku karticu i naku r čeno idi u radnju i reci da si ti samo pipnuo miš, ali onog spolja na livadi za rep i da ti nisi kriv. I da su oni dužni da proglase vanredno stanje u Nišu dok se ne nadje rešenje za tebe.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Mogo bi ti nesto da po***es, nesto si mnogo nervozan, kada vec zaradjujes tako dobro od kopanja onda mozes sebi da priustis neku da je cepnes jer siguro da ovako nisi sposoban da nadjes nista zensko da opalis..

A ja nisam cyber kriminalac jer ja sve sto napisem ovde ja tako i mislim u stvarnom zivotu i kao sto sam reko onda evo ponovicu ti i sada:

Da znam da nisam kriv i da mi ne radi napajanje od toliko i toliko para i da me setkaju te ovamo te onamo nemoj da mislis da ne bih dosao u radnju i da je bih demolirao od poda do plafona pa po cenu da kasnije odgovaram krivicno ali bi videli da ne mogu da se zezaju ne samnom nego da im to bude nauk da postene gradjane za svoju lovu ne za***avaju, jer danas ce to mozda samo biti demoliranje a sutra mogu tako nekoga da pocnu da zezaju i liku ce da padne mrak na oci otice kuci uzece pistolj i pobice ih sve... prodavci daju sebi previse za pravo a vidim kako pises i da si ti neki prodavac cim se tako bunis.

I trece to sam napisao jer upocetku nije reko da je on s***o napajanje nego da je crklo ovako i da ga u fazonu na pravdi boga zezaju, zato sam tako i napisao a posle se nisam ni ukljucivao u raspravu toliko jer sam video da je sam kriv jer je nestrucno radio sa delovima.
 

Miner

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.02.2018.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Dečko, ti mora da si neki cyber vidovnjak ili psihoanalitičar pa si moju nervozu, pritom to nije nervoza nego blagi pun k u rca ovih što
s j ebu nestručnošću pa cmizdre i kriv im Bog otac, a tek na kraju jako teškom mukom priznaju da su oni krivi ali i dalje taj prst na pola makar mora da bude uperen u neko/nešto, poistovetio sa nedostatkom seksa. Nidje veze, ali ako si voljan da se našminkaš i utegneš u čakšire možemo da isprobamo moje psihičko stanje posle seksa. Alo, kriminalac, puno Lešće takvih, nauči da učiš decu po forumu da se odgovornost za svoje postupke indoktrinira od malih nogu. Zdrava introspekcija - zdrav momak kad poraste. A ne da se krije iza saopštenja, iza reklamacija, iza mailova, iza nepotpunih shematskih prikaza. A ne ti ga savetuješ lupanjem po radnji i nekim ćelavim momcima. Zbog takvog savetovanja i nesrećnog pedagoškog pristupa ti želim da ti hashrate bude noćas niži. Samo noćas. Za nauk.
A prodavac nisam ni malo. Daleko bilo. Nisam sposoban da varam narod.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.975
Rezultat reagovanja
7.673
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Lik dodje iz cista mira posle dva meseca i raspali po coveku kao da je on vlasnik LC Power-a i EMMI-ja zajedno.... A i u takvom slucaju ne bi bilo na mestu ovakvo ponasanje. Prvo ne kapiram recenicu:

Nemoj molim te da nam prenosiš odgovor, živi nismo od tebe više
Covek koji se uopste nije ukljucio u razgovor dok je aktuelna tema bila i onda dodje posle pola godine da se izdrk.va na coveku zato sto je pogresno okrenuo EPS konektor. Ja molim moderatore da opomenu ovog "profi" minera i da zakljucaju temu.

A ti miner procitaj pravilnik foruma. Svako ima pravo da iskaze svoje misljenje i svako ima pravo da se sa istim ne slozi ali niko nema pravo da ovako bahato odgovora nekome samo zato sto mu se nije svideo sadrzaj postova. Ti bi za pocetak trebao da naucis cemu sluzi forum.
 

Miner

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.02.2018.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Lik dodje iz cista mira posle dva meseca i raspali po coveku kao da je on vlasnik LC Power-a i EMMI-ja zajedno.... A i u takvom slucaju ne bi bilo na mestu ovakvo ponasanje. Prvo ne kapiram recenicu:



Covek koji se uopste nije ukljucio u razgovor dok je aktuelna tema bila i onda dodje posle pola godine da se izdrk.va na coveku zato sto je pogresno okrenuo EPS konektor. Ja molim moderatore da opomenu ovog "profi" minera i da zakljucaju temu.
Evo stresao sam se sav od potencijalne opomene. Pratim ja temu vec duze, nisam se ukljucivao do trenutka kad sam se nacitao gluposti. Ne izdr k avam se ni malo samo sam ostrije pristupio savetovanju njega da snosi konsekvence uzdignuta cela jer je kriv a ne da cmizdri sva meseca. Ja molim moderatore da ovog “profi” dominatora opomene jer mi remeti dorucak glupim opaskama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.975
Rezultat reagovanja
7.673
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
1.7. Član je dužan da poštuje druge članove i njihovo mišljenje bez obzira da li se sa njime slaže ili ne.

Procitaj pravilnik za pocetak, bice ti mnogo lakse.
Off sam iz ove rasprave jer to nije namena foruma..
 

MarkoC

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.01.2018.
Poruka
13
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Problem je u tome što JackMiner polazi od toga da je OP spalio napajanje, te da zato u servisu ili Emmiju mogu da ga otkače kako žele, a ovde uopšte nije reč o tome na koji se način treba ophoditi prema mušteriji koja je sama spalila uređaj, već sa mušterijom koja je donela spaljen uređaj u garanciji na servis.

Čovek jednostavno priča neku svoju priču koja nema veze sa temom. Oni u servisu se uopšte nisu potrudili da dijagnostikuju kvar, tako da je moguće da je u najapnje ušla voda, spalio ga grom, da je fabrički felerično, da ga je on sam kratkospojio..itd. U svakom slučaju, prave se blesavi, što je nedopustivo.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.975
Rezultat reagovanja
7.673
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ja ne verujem da su ga tek tako otkacili. To ne ide bas tako. Jako se cesto desava da odbiju garanciju cak i kada ne treba to da urade jednostavno da ne bi bili na steti. ali da odbiju u radnji ili gde vec i samo da kazu ne vazi ti garancija mislim da to nije bas tako, jer likovi u radnji nemaju ovlascenje da daju zakljucak sta treba a sta ne da ide na servis. E sad moguce da je neko vido da su spaljeni pinovi na napajanju i zakljucio da je doslo do fizickog ostecenja usled neadekvatnog montiranja. mozemo sad da nagadjamo. Mislim da su ga za maticnu plocu odbili na taj nacin kad su videli EPS konektor spaljen na ploci a ne za napajanje.

P.S. znam da si naveo samo kao primer ali eto da kazem da ne bude zablude, garancija ne vazi u slucaju UDARA GROMA jer se elementarne nepogode ne racunaju u saobraznost. Na taj nacin kad bi se nekom poplavila kuca i odnela PC trebao bi da trazi garanciju jer PC nije bio vodootporan :rotf:
 

MarkoC

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.01.2018.
Poruka
13
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Eno, ima na prvoj strani obrazloženje iz servisa, koje je potpuno sumanuto. Oni NE ZNAJU zašto su se kablovi istopili, a ni to što postoji fizičko oštećenje nije valjan izgovor da ne razmotre zašto je došlo do oštećenja. Jednom će se desiti da neko jednostavno dobije falično napajanje koje će da pukne pod opterećenjem i onda će isto ovako da se prave blesavi?
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Eno, ima na prvoj strani obrazloženje iz servisa, koje je potpuno sumanuto. Oni NE ZNAJU zašto su se kablovi istopili, a ni to što postoji fizičko oštećenje nije valjan izgovor da ne razmotre zašto je došlo do oštećenja. Jednom će se desiti da neko jednostavno dobije falično napajanje koje će da pukne pod opterećenjem i onda će isto ovako da se prave blesavi?
I to napajanje sa fabrickom greskom ce da sprzi konektor?
Hoce, al u snovima.
Vama ocigledno nije jasno kako veliki servisi funkcionisu i da ce ti ne priznati garanciju i zbog najmanjeg fizickog ostecenja;)
Nisu duzni niti ce da vrse dublje analize,fizicko ostecenje= nema garancine kraj i .

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Oni usled udara groma ne mogu da znaju da li je napajanje (ili bilo sta drugo) crklo od udara ili od cega tako da jednostavno tu mora garancija da se uvazi. Jednostavno ne postoji nacin da utvrde kako je doslo do prestanka u radu.

Ja sam licno od kolege karticu koju je grom spalio i bacala artifakte na ekranu vratio u servis i za par dana smo dobili podpuno novu karticu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh