• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Masna tecnost curi ispod southbridge-a!!!

EmJay

Newcomer
Učlanjen(a)
19.11.2017.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX6300 (4.5 GHz), Arctic Liquid Freezer 240
Motherboard:
MSI 970 GAMING
RAM:
16GB Kingston HyperX Savage (1866MHz)
VGA & cooler:
MSI R9 380 GAMING
Display:
Samsung S22C300
HDD:
Samsung SSD + 3 HDD (ukupno 3Tb)
Case:
Thermaltake Core V41
PSU:
Thermaltake Smart SE630W
Pozdrav svim Sekirašima. :japonosan:

Potrebna mi je pomoć. Kao što je i u naslovu navedeno, na matičnoj ploči pojavila se masnoća koja kao da curi od ispod southbridge-a. Tečnost nije provodljiva, jer računar normalno radi.
Prvi put se srećem sa ovim problemom, pa ako neko ima rešenje ili zna uzrok, neka se ubaci. :geek:
Temperature na matičnoj su uvek bile u granicama normale, tako da ne znam da li je moguće da su se istopili termalni padovi ispod hladnjaka za southbridge...


 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
278
Moja konfiguracija
Pozdrav svim Sekirašima. :japonosan:

Potrebna mi je pomoć. Kao što je i u naslovu navedeno, na matičnoj ploči pojavila se masnoća koja kao da curi od ispod southbridge-a. Tečnost nije provodljiva, jer računar normalno radi.
Prvi put se srećem sa ovim problemom, pa ako neko ima rešenje ili zna uzrok, neka se ubaci. :geek:
Temperature na matičnoj su uvek bile u granicama normale, tako da ne znam da li je moguće da su se istopili termalni padovi ispod hladnjaka za southbridge...


20171118 225148

Šta je ovo belo, da li menjana pasta ispod hladnjaka, na mestu gde obično stoji termalna traka/pad?

Capture.JPG

U kakvom stanju su kontenzatori, mogu i oni da procure. Znači da li ima naduvanih, puknutih i sl?

Da li je menjana neka komponenta (kondenzator i sl.) na ploči pa da je ostalo paste za lemljenje?
 
Poslednja izmena:

EmJay

Newcomer
Učlanjen(a)
19.11.2017.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX6300 (4.5 GHz), Arctic Liquid Freezer 240
Motherboard:
MSI 970 GAMING
RAM:
16GB Kingston HyperX Savage (1866MHz)
VGA & cooler:
MSI R9 380 GAMING
Display:
Samsung S22C300
HDD:
Samsung SSD + 3 HDD (ukupno 3Tb)
Case:
Thermaltake Core V41
PSU:
Thermaltake Smart SE630W

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
278
Moja konfiguracija
Onda liči na neki kondenzator, proveri.
Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Vrh