• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Rešeno] Problem

djoka

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.12.2015.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovako imam jedan problem
Dakle poceo je da se desava pre mozda 5 dana . Ovo se ne desava uvek vec ponekad. Ukljucim racunar i kad udjem na internet slika pocinje da mi se uvecava smanjuje mesa se rezolucija ne znam kako to da opisem ali najvise izgleda da je neki problem sa grafickom karticom , drajverima ili rezolucijom. Imam windows 10 i graficku gtx 550 ti. Dule mi je rekao da postavim pitanje ovde . Takodje zanimljivo je da mi se ta stvar ne desava tokom igranja bilo koje igrice vec samo kada koristim internet ili sam na desktopu . Nadam se da cemo zajednickim znanjem uspeti da resimo problem !!! :sekira:

P.S. zaboravio sam da navedem da kada pritisnem windows key na tastaturi sve se na kratko vrati u normalu pa opet pocne !!! http://prntscr.com/9e1eqc Ovaj screenshot prikazuje kako izgleda kada se problem desava . Koristim monitor sa rezolucijom 1920x1080 .
 
Poslednja izmena od urednika:

djoka

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.12.2015.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Juce sam bio bas instalirao najnoviji driver i redovno uvek instaliram nove zato sto mi ge force expirience javlja kad izadje novi driver probacu ovaj korak 1, a nasao sam nesto na youtubu malopre neki lik pokazuje nesto pa sam sad to isprobao pa cu videti kako ce biti u toku dana ili kasnije u svakom slucaju hvala na odgovoru :cool: !!!
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.247
Rezultat reagovanja
265
Moja konfiguracija
Probaj i pogasiti Snap opcije, pa ih posle restarta vrati sve ili neke u:
Start>Settings>System>Multitasking
 

djoka

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.12.2015.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sad sam pogasio nesto pa cu probati i videti kako ce da se ponasa ! :)
 

pegasus89

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.08.2015.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koliko vidim, problem nije vezan za rezoluciju. Task Bar na tvom screenshot-u izgleda normalno, a da rezolucija nije u redu i on bi izgledao drugačije. Problem je najverovatnije vezan za zumiranje sadržaja. Možda ti je zaglavljen taster CTRL, pa kada skroluješ dolazi do zumiranja. Pokušaj da stisneš na tastaturi CTRL+0 (nula) sledeći put kada budeš imao isti problem prilikom surfovanja internetom.
 

djoka

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.12.2015.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala na predlogu, pokusacu kazem i meni je cudno zato sto kad stisnem windwos key taster sve se vrati u normalu na kratko :mad:
 

djoka

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.12.2015.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Resenje

Ovako izasao je pre tri dana nov drajver za moju graficku i instalirao ga i od tad pa evo sve do sad kad pisem ovaj moj odgovor problem mi se ni jednom nije pojavljivao videcu kako ce biti na dalje ali izgleda da ovaj driver odgovara mojoj grafickoj :balavim:
 

Moreno

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.12.2015.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pozdrav. moze mala pomoc. kupio sam monitor asus vx239h.
i ne znam da li primjetite ja kad su slova primjetim da levi dio monitora i od sredine desno prikazuje mutnija slova nego ostatak.ne znam da li se to moze namjestit u postavkama ili sta.ili je greska da ga vracam odma da mi dadnu drugi. evo i slika da lakse vidite o cemu govorim.hvala unaprijed.


http://s28.postimg.org/dtxo3lfx7/Bez_naslova.jpg

ja stavljam sliku ne moze se vidit na slici to haha.. sry.
 
Poslednja izmena od urednika:

pegasus89

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.08.2015.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija

Moreno

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.12.2015.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
aha :)
znaci vjerovatno je do monitora nije do nekih postavki u monitoru koje se mogu namjestit.
nista vratit ga nek mi ga zamjene nije ovo neki kvar al opet ne zelim da ima ista kad sam vec ga novog kupio :)
hvala.
 

pegasus89

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.08.2015.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
aha :)
znaci vjerovatno je do monitora nije do nekih postavki u monitoru koje se mogu namjestit.
nista vratit ga nek mi ga zamjene nije ovo neki kvar al opet ne zelim da ima ista kad sam vec ga novog kupio :)
hvala.
Najpre pokušaj sa resetovanjem monitora, to jest vraćanjem na fabrička podešavanja. Štaviše, ovakvi problemi se ponekad dešavaju i zbog lošeg kabla. Pokušaj prvo ovako, lakše je nego da se cimaš do prodavnice.
 

Moreno

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.12.2015.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pokusat cu.malo sam gledo po postavkama al isto je opet. ne znam ima li veze trebam li napomenut da sam ga spojio sa vga kablom koji je doso u kutiji(nisam htjeo sa starim iako je isto haha) hdmi nije doso pa nisam sa njim probavo.moze li do toga bit mozda.
 

pegasus89

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.08.2015.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pokusat cu.malo sam gledo po postavkama al isto je opet. ne znam ima li veze trebam li napomenut da sam ga spojio sa vga kablom koji je doso u kutiji(nisam htjeo sa starim iako je isto haha) hdmi nije doso pa nisam sa njim probavo.moze li do toga bit mozda.
Nije da nisam imao raznih fantomskih problema zbog VGA kablova, tako da nije na odmet pokušati i sa zamenom kabla.
 

Moreno

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.12.2015.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
danas druga situacija. desna strana skoro pola ekrana mutna a lijeva ok haha..
moram sto prije nabavit hdmi probat ako je slucajno kablo to vga problem.
 

Moreno

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.12.2015.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
Imas na monitoru dugmice,automatic adjust position ili tako nesto,probaj to.
 

Moreno

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.12.2015.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
nista ne funkcionira to opet isto.
 

Moreno

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.12.2015.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
jeli moguce da je do graficke ona je malo losija. hd 4650. kad je preko vga kabla bilo povezano bilo je preko cijelog ekrana samo sto je bilo tih nekih mutnih dijelova.sad kad sam preko hdmi kabla prikovcno sad izgleda ovako ne preko cijelog ekrana iako je stavljeno u posavkama fullhd.
 

pegasus89

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.08.2015.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pozdrav. nabavio sam hdmi kabal i prikovco preko njega i sad druga situacija.
slika nije preko cijelog ekrana a stavljeno je u postavkama da je fullhd.
sad ne znam.da nije to do graficke sto prekazuje ovako ili ne znam.
evo slike kako to izgleda..

http://s15.postimg.org/5shxe5sd5/DSC_7363.jpg
http://s15.postimg.org/xh4klofdl/DSC_7365.jpg
http://s15.postimg.org/d4ryxfzyx/DSC_7366.jpg
U podešavanjima grafičke karte isključi Overscalling opciju, to jest postavi je na 0%. Negde se zove i drugačije, ali ćeš je prepoznati tako što pored uvek ima nacrtan ekran sa neodgovarajućom veličinom slike.

Imas na monitoru dugmice,automatic adjust position ili tako nesto,probaj to.
Auto-Adjust funkcioniše samo kada je monitor povezan putem VGA konektora, a kod njega je u pitanju HDMI, pa Auto-Adjust nema funkciju.

jeli moguce da je do graficke ona je malo losija. hd 4650. kad je preko vga kabla bilo povezano bilo je preko cijelog ekrana samo sto je bilo tih nekih mutnih dijelova.sad kad sam preko hdmi kabla prikovcno sad izgleda ovako ne preko cijelog ekrana iako je stavljeno u posavkama fullhd.
Nije do grafike jer ona bez problema može da pogura FULL HD rezoluciju, bar kada je desktop u pitanju (igre su nešto drugo). Problem je samo do podešavanja. Pronađi Overscalling, Oversizing ili kako se već kod tebe to zove. Imam NVIDIA kartu, a ne znam napamet kako je kod AMD-a.

EDIT: Kod AMD-a se to zove Overscan! Upravo izguglao. ;-) Pogledaj: http://superuser.com/questions/57239/how-do-i-enable-disable-overscan-on-my-tv-in-catalyst-control-center
 
Poslednja izmena:

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
Aaaa to nisam znao :D Hvala :wave:
 
Vrh