• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li i sta trenirate?

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Plivanje je najbolje za generalno jacanje celog tela, i ako si rekreativac i neces da nesto dobijas visicnu masu previse, preporucujem plivanje. Ja nemam takvih uslova da idem na plivanje redovno, daleko mi jbg, ali bih rado isao zbog discus herni-e. Mada jacanje ledja u teretani mi je svakako pomoglo, stubovi su mi veoma snazni i masivni sad, i nikakvih problema nemam, mogu da radim spregu koju pre nisam mogao, nemam bolove vise itd. Dobro je veslanje, mrtvo dizanje je malo zeznutije ako imas povredu ledja u lumbalnom delu kao ja, pa ne radim to a i ne preporucujem nikom iskreno, mogu ljudi da se manu prica kao nezamenjivo za donji deo ledja u gluteus, sve to moze i na laksi nacin npr vise varijacija hiperekstenzije, i cucnjevi i press za gluteus.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64

Prilozi

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Monstruozni donji deo grudi, ali definitivno treba da poradi na kosom benchpressu :)
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Unazad jedno 2-3god. je radio taj period samo bench i kosi bench i tu je dobio najvise mase na grudima u tom nekom periodu. Nakon toga jedno godinu+ dana samo propadanja i donji deo se jos vise povecao. On mrzi svoje grudi ...u majici su mu OK ali bukvalno ima komplex ponekad da skine majicu jer misli da su mu grudi ruzne. Sada ih vec par meseci ne radi uopste direktno, a bench ne radi od tada. Secam se inace da je najvise radio 120kg u serijama dal bese 5-8 nisam siguran, a sada mu je i 80tak kg malo tesko jer se odvikao a i bas ga briga da dize tesko ..

No mislim da je jednostavno genetika kod njega takva da je donji deo dominantniji i da ako bi se i mogao malo povecati taj skroz gornji deo grudi da to ne bi njemu ista znacilo sto se estetike tice. I on svakako ne hoda inace stisnutih grudi i ne izvodi takmicarske poze na plazi tako da ga ne zanima mnogo :D

A slicno obojica radimo trenutno. Cucanj za noge, stojeci potisak sipke iznad glave za rame, potisak sa cela za veliku glavu tricepsa, ja bench a on nista, pregib ravnom za biceps i optereceni zgibovi za ledja i podlakticu obojica. Manje-vise samo tih 5 baznih vezbi i ubacimo sa strane trapez i ja trbuh.
 
Poslednja izmena:

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
A meni genetika upravo suprotno, gornji deo fin a donje grudi nikako da naprave "strehu". Zato mi grudi lepse izgledaju bez majice, dok u majici nije bas tako dobro :).
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Бућице су најбоље за правилан раст груди по мом мишљењу. Али најбоље је ако имаш професионалца да прати како напредујеш.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Pa zavisi. Ako mozes bench da radis sa velikim kilazama pravilno (pod pravilno mislim na to da ne izbacujes vise jednom rukom, sto najmanje pola ljudi u teretani radi), onda je bench bolji zbog vecih kilaza i vise kidanja vlakana. Bucice su odlicne jer moras ravnomerno svakom rukom da dizes, nema cheatovanja :). Ja grudi najvise forsiram, ravan benchpress, potisak sa uvrtanjem bucicama i razvlacenje, kosi press kose bucice sa uvrtanjem i razvlacenje, kontrakosi press, bucice sa uvrtanjem, pa ravna klupa prevlacenje iza glave, pa propadanja, i na kraju sklekove. To ako ti ne pogodi svaki milimetar grudi, ne znam sta gadja :). A sto se tice profesionalaca, 99% njih blage nema. Evo poznanik dobio diplomu instruktora, a zovemo ga vlada les, sve mozes zakljuciti iz imena ;)
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Опет бих радије консултовао Владу Леша него радио све на своју руку или како прочитам на неком форуму ;). Наравно искуство је пресудно, сигурно да ће ти бољи савет дати једна Бисерка Шипка него Влада Леш. ;D
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Pa zavisi. Ako mozes bench da radis sa velikim kilazama pravilno (pod pravilno mislim na to da ne izbacujes vise jednom rukom, sto najmanje pola ljudi u teretani radi), onda je bench bolji zbog vecih kilaza i vise kidanja vlakana. Bucice su odlicne jer moras ravnomerno svakom rukom da dizes, nema cheatovanja :). Ja grudi najvise forsiram, ravan benchpress, potisak sa uvrtanjem bucicama i razvlacenje, kosi press kose bucice sa uvrtanjem i razvlacenje, kontrakosi press, bucice sa uvrtanjem, pa ravna klupa prevlacenje iza glave, pa propadanja, i na kraju sklekove. To ako ti ne pogodi svaki milimetar grudi, ne znam sta gadja :). A sto se tice profesionalaca, 99% njih blage nema. Evo poznanik dobio diplomu instruktora, a zovemo ga vlada les, sve mozes zakljuciti iz imena ;)
Ne postoji najbolja vezba, misic raste kada se hrani, sokira, iznenadi, ako ti radis svaki trening potisak bucicama nista nisi uradio.

Poenta je menjati vezbe, jedne nedelje sipka, druge bucice, trece smit masina. kosi, ravni, pa kosi, pa kontrakosi, ravna razvlacenja, kosa itd.

Menjati ponavljanja, jedne nedelje visoka, sledece niska, zameniti dan vezbanja, ako radis grudi utorkom, a ponedeljkom noge, zameni dane i slicno.

Sve ovo je kod mene radilo i te kako, posto sam bio ravan kao daska i imao snage da dignem 20kg na benchu :)

@Никола

E to je greska mnogih ljudi, znam dosta trenera i oni su mi sami rekli, da niko ne moze da zna tvoje telo bolje od tebe, dok ti sam ne provalis, sta te pogadja, koja hrana ti godi, kako reagujes na razlite tipove treninga. Treneri sluze za ljude lenje poput tebe, koji bi da budu veliki, ali ih mrzi da se cimaju.
 
Poslednja izmena:

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@Никола

E to je greska mnogih ljudi, znam dosta trenera i oni su mi sami rekli, da niko ne moze da zna tvoje telo bolje od tebe, dok ti sam ne provalis, sta te pogadja, koja hrana ti godi, kako reagujes na razlite tipove treninga. Treneri sluze za ljude lenje poput tebe, koji bi da budu veliki, ali ih mrzi da se cimaju.
Значи тренери су ти ипак помогли :P
У праву си за лењост. ;) Већина људи нема живаца или времена да се образује о анатомији и суплементима, зато је добро имати неког да те усмери ту и тамо да не луташ.
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Значи тренери су ти ипак помогли :P
У праву си за лењост. ;) Већина људи нема живаца или времена да се образује о анатомији и суплементима, зато је добро имати неког да те усмери ту и тамо да не луташ.
Iskreno, jedina osoba koja mi je pomogla je moja mama, sve ostalo sam sam ucio, gledao, citao, cimao se.

Jeste lepo imati nekog da te usmeri, ali u vecini slucajeva te niko nece slusati, jer svi su pametni i svi sve znaju, zato sam odavno prestao da pricam, koliko puta sam video kako se likovi krive, dizu *****ne tezine na biceps i rec im ne kazem, samo prodjem pored njih :)
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Ne postoji najbolja vezba, misic raste kada se hrani, sokira, iznenadi, ako ti radis svaki trening potisak bucicama nista nisi uradio.

Poenta je menjati vezbe, jedne nedelje sipka, druge bucice, trece smit masina. kosi, ravni, pa kosi, pa kontrakosi, ravna razvlacenja, kosa itd.

Menjati ponavljanja, jedne nedelje visoka, sledece niska, zameniti dan vezbanja, ako radis grudi utorkom, a ponedeljkom noge, zameni dane i slicno.

Sve ovo je kod mene radilo i te kako, posto sam bio ravan kao daska i imao snage da dignem 20kg na benchu :)

@Никола

E to je greska mnogih ljudi, znam dosta trenera i oni su mi sami rekli, da niko ne moze da zna tvoje telo bolje od tebe, dok ti sam ne provalis, sta te pogadja, koja hrana ti godi, kako reagujes na razlite tipove treninga. Treneri sluze za ljude lenje poput tebe, koji bi da budu veliki, ali ih mrzi da se cimaju.
Ali eto vidis to je tako u tvom slucaju :) "iznenaditi misic" i te fore :)

Kao sto si rekao ovaj poslednji deo upucen njemu, tako i ovde nije za svakog isto. Za mene je indikator napretka u velicini napredak u snazi. I kada sam napredovao najvise radio sam samo po jednu vezbu za partiju (a tako radim i sada) i bivam veci AKO BIVAM JACI :) Kada sam radio jednom nedeljno partiju samo sam gubio vreme i ono fazon 3-5 razlicitih vezbi za grudi, 12-15 serija i to ...to je mene opasno pretreniralo ..

Za mene mali broj serija 2-4 PO PARTIJI i odlazak to otkaza cini mi se kod mene aktivira najbolje rast. A sve radim uglavnom 3x nedeljno, i grudi i ledja i noge i ruke ..
 
Poslednja izmena:

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Ali eto vidis to je tako u tvom slucaju :) "iznenaditi misic" i te fore :)

Kao sto si rekao ovaj poslednji deo upucen njemu, tako i ovde nije za svakog isto. Za mene je indikator napretka u velicini napredak u snazi. I kada sam napredovao najvise radio sam samo po jednu vezbu za partiju (a tako radim i sada) i bivam veci AKO BIVAM JACI :) Kada sam radio jednom nedeljno partiju samo sam gubio vreme i ono fazon 3-5 razlicitih vezbi za grudi, 12-15 serija i to ...to je mene opasno pretreniralo ..

Za mene mali broj serija 2-4 PO PARTIJI i odlazak to otkaza cini mi se kod mene aktivira najbolje rast. A sve radim uglavnom 3x nedeljno, i grudi i ledja i noge i ruke ..
Ok, videces kada ces stati sa rastom, jer takvim treningom ne odmaras dovoljno, jer meni npr. treba 6 dana da odmorim grudi, a kada sam ih radio dva puta nedeljno uopste nisu napredovale, bas iz tog razloga, nema odmora.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Ali ti radis 12+ serija? A ja 3 puta bench do otkaza i to je to :) Sigurno nam ne treba isto odmora. Ja uradim mozda 12 serija za grudi za nedelju dana, bas kao i ti, ali ne odjednom. Ako je jedini nacin i fora "zbuniti" misic, onda powerlifter-i ne bi uopste rasli :)
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Ali ti radis 12+ serija? A ja 3 puta bench do otkaza i to je to :) Sigurno nam ne treba isto odmora. Ja uradim mozda 12 serija za grudi za nedelju dana, bas kao i ti, ali ne odjednom. Ako je jedini nacin i fora "zbuniti" misic, onda powerlifter-i ne bi uopste rasli :)
Ne mozes tako gledati, zna se sta treba da bi bio PL i kako ti hormon tada radi i cime se oni pucaju, ali necemo o tome.

Da, ispogadjam misic iz svih uglova, ali fokus je na prve dve vezbe kosi i ravni, po 4 serije. kasnije idu lagane tezine i izolacione vezbe, nista maltretiranje.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Ne postoji najbolja vezba, misic raste kada se hrani, sokira, iznenadi, ako ti radis svaki trening potisak bucicama nista nisi uradio.

Poenta je menjati vezbe, jedne nedelje sipka, druge bucice, trece smit masina. kosi, ravni, pa kosi, pa kontrakosi, ravna razvlacenja, kosa itd.

Menjati ponavljanja, jedne nedelje visoka, sledece niska, zameniti dan vezbanja, ako radis grudi utorkom, a ponedeljkom noge, zameni dane i slicno.

Sve ovo je kod mene radilo i te kako, posto sam bio ravan kao daska i imao snage da dignem 20kg na benchu :)

@Никола

E to je greska mnogih ljudi, znam dosta trenera i oni su mi sami rekli, da niko ne moze da zna tvoje telo bolje od tebe, dok ti sam ne provalis, sta te pogadja, koja hrana ti godi, kako reagujes na razlite tipove treninga. Treneri sluze za ljude lenje poput tebe, koji bi da budu veliki, ali ih mrzi da se cimaju.
E tako sam i radio i grudi mi nisu rasle, sad furam ovako i grudi mi nikad vece nisu bile. Sto kazes moze tako trenutka kad krenes da stagniras, onda iznenadis misic sa 20kg vise i 3 ponavljanja po seriji i da vidis kako ce opet da krene da kida i raste :). Menjanje dana opet ne znaci nista ako menjas u mesecu, jer misici ne stignu da se oporave ako ih forsiras kao sto ja forsiram, noge bre imaju upalu nedelju dana. Samo fali da ih stavim dan ranije. Sve ali sve je maltene do individue, uvek slusas svoje telo.

Опет бих радије консултовао Владу Леша него радио све на своју руку или како прочитам на неком форуму ;). Наравно искуство је пресудно, сигурно да ће ти бољи савет дати једна Бисерка Шипка него Влада Леш. ;D
Pa bolje da konsultujes video instrukcije ljudi po internetu nego takvog trenera.
 
Poslednja izmena:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Sve ali sve je maltene do individue, uvek slusas svoje telo.
Ma ovo ispada najtacnija stvar, toliko smo svi mi razliciti da treba kroz sve vrste treninga proci i pokusati ukapirati koji vama najbolje lezi i na koji trening najbolje reagujete.

Ja sam trenutno na "micri-evom" fazonu, jedan dan jedna misicna grupa, dodjem na istu misicnu grupu za 6 dana, bilo je 5, ali sam skapirao da se ne odmaram dovoljno, pa sam ubacio jos dan odmora.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
^ I ja sam pocetkom godine poceo tako, ranije sam ko ***** 2x nedeljno sve sa max. naporom (6x nedeljno :d i samo nedelja odmor:rolleyes:), to uz jadnu ishranu = u sustini samo umor. Jeste da nisam ni hteo da se ''radim'' i da sam isao cisto da bih odrzavao formu ali ovo je velika greska. Sad radim malo na ishrani, bez kupovine onih dzakova itd, znate vec sta treba da se jede pa da ne pisem..

Paradoksalno je to da sam mozda i u zivotnoj formi i to sa 26 god, ne racunam period kad sam bio klinac i kad sam trenirao vaterpolo i rukomet, znaci negde tamo od 18-e godine tesko da sam bio u boljoj formi nego sad a kako i ne bi kada sam za 45 dana pretrcao preko 120km + bajs i teretana :) Zgutam 2 TL burnera, smanjio lebac, slatko itd, povecao proteine i ostalo sto treba (koliko mogu to sa ''obicnom'' hranom) i evo me na oko 108kg a pucam od kondicije i snage. Plan mi je da ne prekidam ovo dokle god je to moguce, ne zbog izgleda (nisam ni imao neki problem sa tim) nego necu da budem lešina sa 25+ god.
 
Poslednja izmena:

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Paradoksalno je to da sam mozda i u zivotnoj formi i to sa 26 god, ne racunam period kad sam bio klinac i kad sam trenirao vaterpolo i rukomet, znaci negde tamo od 18-e godine tesko da sam bio u boljoj formi nego sad a kako i ne bi kada sam za 45 dana pretrcao preko 120km + bajs i teretana :) Zgutam 2 TL burnera, smanjio lebac, slatko itd, povecao proteine i ostalo sto treba (koliko mogu to sa ''obicnom'' hranom) i evo me na oko 108kg a pucam od kondicije i snage. Plan mi je da ne prekidam ovo dokle god je to moguce, ne zbog izgleda (nisam ni imao neki problem sa tim) nego necu da budem lešina sa 25+ god.
Citas mi misli ;):wave:
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Ako je Micri Mr. Prasak, ja sam Mr. Tablet (ili Caplet) :rotf:

:razgovor:

Uzeo sam od ovih prvi put, dzabana su, i eto, stiglo je sve ok.
 

Prilozi

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Ako je Micri Mr. Prasak, ja sam Mr. Tablet (ili Caplet) :rotf:

:razgovor:

Uzeo sam od ovih prvi put, dzabana su, i eto, stiglo je sve ok.
Lepo, lepo, a gde je protein?

Btw ja i dalje nista nemam k'o siroce :D Taman sam hteo da uzmem 5kg proteina, amino i assault, medjutim na exitu potrosim mnogo para :D
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
^imam nesto malo jos Amino Whey-a, al nema se za protein para, realno.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ja sam lenchuga koja nikad nishta nije trenirala,ALI!!! vec 3godine hocu da krenem u teretanu ali nikako da nadjem nekog ko bi hteo da ide,cilj mi da se ugojim na nekih 90kg sada se krecem od 76 do 78 i naravno nemam gram sala kost i koza :),i da hocu da se izdefinishem onako fensi lol :)


:wave:

Ovo je rekao Micri on 30th April 2009, 03:25

Gde je on sada a gde ste vi? :rotf: :d
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Vrh