• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

NBA

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Molim ljude koji posećuju ovu temu (a to podrazumeva da se bar maaaalo razumeju u košarku) ne stavljaju Jordana i Lebrona u istu rečenicu.
Haha, ti bi banovao Pipena da dođe na forum. :d
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Pipen je bio car, sa Džordanom najbolji tandem koji je igrao košarku.

Da je danas u punoj snazi, i da ga staviš da čuva tog vašeg Lebrona u nekoj plejof seriji, isti ne bi dao više od 15 poena na jednoj utakmici.
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
^Apsolutno.

Ali verujem da bi i Lebron vec imao prsten da je igrao sa Pipenom, a ne onim polovnjacima iz Klivlenda...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Molim ljude koji posećuju ovu temu (a to podrazumeva da se bar maaaalo razumeju u košarku) ne stavljaju Jordana i Lebrona u istu rečenicu.
Mi prichamo shta Lebronu fali, poshto je trentuno jedan od superstarova lige. Pa naravno da cemo kao refrencu da uzmemo choveka koji je u svim segmentima igre bio mnogo dobar (nije u svim segmentima bio najbolji ;) ali je bio kompletan).
Ne poredimo niti sudimo ko je bolji, zna se ko je bolji, ja bar znam shest dobrih razloga.

Vule je napisao(la):
Pipen je bio car, sa Džordanom najbolji tandem koji je igrao košarku.

Da je danas u punoj snazi, i da ga staviš da čuva tog vašeg Lebrona u nekoj plejof seriji, isti ne bi dao više od 15 poena na jednoj utakmici.
Pa ako Pippen kaze da Lebron potencijal, mozda veci i od Dzordana, shta mi imamo dalje da diskutujemo?

:wave:

Ali verujem da bi i Lebron vec imao prsten da je igrao sa Pipenom, a ne onim polovnjacima iz Klivlenda...
Pa naravno da bi...
Meni recimo chesto smeta kada se prichao o nekoj superiornosti Dzordana, a chovek je imao i tu srecu da su skauti Bulls-a, kao i trener, znali da sastave odlichan tim oko njega. Jedan igrach moze da napravi razliku, al jedan igrach ne moze nikada da napravi titulu sam. Svako ko misli drugachije imao ozbiljan problem sa percepcijom, ili jednostavo ne zna shta je kosharka...
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Videcemo sta ce ove godine da zaustavi Heat na pohodu ka tituli.

Ne moze niko da zameri toliko Lebronu sto se usrao u finalu, jer ih je on svojim ludacki dobrim partijama doveo u finale, kako se svi prave ludi da se toga sete?

Ko je resio seriju protiv Bostona, Cikaga?! Po ovome ja pamtim igrace, po ovakvim partijama u jako bitnim trenutcima.

Kamo srece da je ovo ponovio u finalu. Mislim da je previse izgoreo u te dve serije pre finala. Toliko je zeleo da izbaci Boston, odigrao je neke od najboljih momenata svoje karijere.

Cisto da se razumemo, mnogo vise cenim i gotivim Wade-a, vece srce ima, ali Lebron ima pas 10x bolji od Wade-a. Ove godine imaju samo jednu misiju, jedan cilj, samo da neke povrede ne pokvare stvar.

 
Poslednja izmena od urednika:

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Mi prichamo shta Lebronu fali, poshto je trentuno jedan od superstarova lige. Pa naravno da cemo kao refrencu da uzmemo choveka koji je u svim segmentima igre bio mnogo dobar (nije u svim segmentima bio najbolji ;) ali je bio kompletan).
Ne poredimo niti sudimo ko je bolji, zna se ko je bolji, ja bar znam shest dobrih razloga.



Pa ako Pippen kaze da Lebron potencijal, mozda veci i od Dzordana, shta mi imamo dalje da diskutujemo?

:wave:



Pa naravno da bi...
Meni recimo chesto smeta kada se prichao o nekoj superiornosti Dzordana, a chovek je imao i tu srecu da su skauti Bulls-a, kao i trener, znali da sastave odlichan tim oko njega. Jedan igrach moze da napravi razliku, al jedan igrach ne moze nikada da napravi titulu sam. Svako ko misli drugachije imao ozbiljan problem sa percepcijom, ili jednostavo ne zna shta je kosharka...

Pipen je bio dobar igrač, al u tom trenutku u NBA je bilo 10-15 boljih igrača. A sem Pipena, sve ostalo su bili polovnjaci u Bulsima, osim Kukoča koji nije imao minute zbog pozicije na kojoj je igra. Sem možda Kobe-a niko ne bi mogao osvojiti titulu sa takvim timom. Videlo se to i kada je Jordan pravio dvogodišnju bejzbol pauzu, za to vreme su Bulsi bili prosečan tim, a kad se vratio ponovo je doneo titule. :rolleyes:

Jeste Jordan kasno krenuo da osvaja titule, ali to mu je uspelo tak kada je igrački sazreo, u mlađim danima je gledao samo sebe, tj. brojao je poene, Boston je ipak bio predominantan i sastavljen od zrelih igrača, a Detroit iz tog vremena je možda bio najbolji odbrambeni tim svih vremena, to je kasnije postala i njihova košarkaška filozofija.

Ako Lebron osvoji titulu sa ovim timom, neće dokazati ništa. Superstar je Wade koji je osvajao krunu za ovaj tim, a pored sebe imaju i Bosh-a, koji je bio nosilac svog tima pre dolaska vamo. A i ostatak tima je super selektiran.

Da Wade ima nekog drugog "superstara" (Duranta, Kobe-a, Novitckog) u timu umesto Lebrona, titula ne bi ulazila u pitanje. :)
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Mislis zbog slaganja na terenu ili? To za drugu zvezdu. I meni tako deluje. U neku ruku i razumem Lebrona... u Klivlendu je cesto nosio celokupnu igru izmedju ostalog...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pipen je bio dobar igrač, al u tom trenutku u NBA je bilo 10-15 boljih igrača. A sem Pipena, sve ostalo su bili polovnjaci u Bulsima, osim Kukoča koji nije imao minute zbog pozicije na kojoj je igra. Sem možda Kobe-a niko ne bi mogao osvojiti titulu sa takvim timom. Videlo se to i kada je Jordan pravio dvogodišnju bejzbol pauzu, za to vreme su Bulsi bili prosečan tim, a kad se vratio ponovo je doneo titule. :rolleyes:

Na poziciji 3 teshko da je bilo boljih tada ;) Te prve sezone kada Jordan nije igrao Pippen je ubacivao 22 u proseku imao 8.7 skokova, 5.6 asistenicija, 2.9 ukradene lepte i skoro jednu blokadu po utakmici. Ubacivao je 49.1% iz polja, a trojke shutirao 32% ;). Kada Jordan nije igrao Pippen je bio i MVP All Star utakmice. Nisu Bullsi bili prosechan tim posle Jordana, imali su samo dve pobede manje u regularnom delu, u odnosu na sezonu pre toga kada su osvojili prsten, a dogurali su do polufinala konferencije, to je sve samo ne prosechan tim... Izgubili su, a igralo se sedam utkamica.
Elem, moja poenta je playoff u kome stalno pricham, tu se igra drugachija kosharka u odnosu na onu iz sezone... Tu se vidi ko je od chega napravljen, a evo od chega je Pippen.

However, the most infamous episode of Pippen's career came in the postseason of his first year without Jordan. In the 1994 NBA Playoffs, the Eastern Conference Semifinals pitted the Bulls against the New York Knicks, whom the Bulls had dispatched en route to a championship each of the previous three seasons. On May 13, 1994, down 2-0 in the series in Game 3, Bulls coach Phil Jackson needed a big play from his team to have any chance of going on to the conference finals. With 1.8 seconds left and the score tied at 102, Jackson designed the last play for rookie Toni Kukoc, with Pippen instructed to inbound the basketball. Pippen, who had been the Bulls' leader all season long in Jordan's absence, was so angered by Jackson's decision to not let him take the potential game-winner that he refused to leave the bench and re-enter the game when the timeout was over.[citation needed]

Although Kukoc did hit the game-winner, a 23-foot fadeaway jumper at the buzzer, there was little celebrating to be done by the Bulls, as television cameras caught an unsmiling Phil Jackson storming off the court.[7] "Scottie asked out of the play", Jackson told reporters moments later in the post-game interview.[8]

Teammate Steve Kerr elaborated when recently[when?] asked to recall the event: "I don't know what got into Pippen. He is such a great teammate and maybe the pressure was getting to him and he just could not take it anymore, no one knows for sure but he is a team player."

In Game 6, Pippen made the signature play of his career. Midway in the third quarter, Pippen received the ball during a Bulls fast break, charging toward the basket. As center Patrick Ewing jumped up to defend the shot, Pippen fully extended the ball out, absorbing body contact and a foul from Ewing, and slammed the ball through the hoop with Ewing’s hand in his face. Pippen landed several feet away from the basket along the baseline, incidentally standing over a fallen Ewing. He then made taunting remarks to both Ewing and then Spike Lee, who was standing courtside supporting the Knicks, thus receiving a technical foul. This extended the Bulls' lead to 17; they would triumph in the game 93-79.

However, the Bulls went on to lose the 1994 NBA Eastern Conference Semifinals against the Knicks in seven games. A key play occurred in the series at the end of Game 5 when Pippen was called by referee Hue Hollins for a questionable touch foul on the Knicks' Hubert Davis in the waning seconds of the game, which allowed the Knicks to shoot the game-winning free throws.[9] This helped lead the Knicks to a seven-game series victory. All seven games in the series were won by the home team, and the Knicks had home court advantage.

Pippen je bio potreban Jordan-u isto onoliko koliko je i ovaj drugi bio potreban njemu. Da su imali Jordana samo u toj trecoj utakmici protiv Knicks-a, Bulls-i bi verovatno pobedili... Dakle, Jordan pravi razliku za svoj tim, a tim osvaja titule ne pojedinac. Inache, nema shanse da bi Jordan uzimao titule bez Pippena ma koliko da je bio zreo... Pogotovo ne poslednje tri Bulls-a. Sa druge strane su imali Jazz koji je u imao po meni najpametnijeg plemejkera ikada vidjenog, kao i najbolju chetvorku ikada, dok je ostatak tima bio bolje selektiran od Bulls-a.

Kobe? Dok nije doshao Gasol i josh par igracha, mogao je da sanja o tituli...

rAMA je napisao(la):
Ako Lebron osvoji titulu sa ovim timom, neće dokazati ništa. Superstar je Wade koji je osvajao krunu za ovaj tim, a pored sebe imaju i Bosh-a, koji je bio nosilac svog tima pre dolaska vamo. A i ostatak tima je super selektiran.

Da Wade ima nekog drugog "superstara" (Duranta, Kobe-a, Novitckog) u timu umesto Lebrona, titula ne bi ulazila u pitanje.
Wade ne bi osvoji tituliu da nije bilo Shaq-a, toliko jednostavno. Shaq ne bi osvojio titulu da nije bilo Wade-a. O tome je pricham, i ponovicu se. Igrach pravi razliku, tim osvaja titulu.
Lebron je igrao finale sa Cavaliers-ima, to se vidim zaboravilo, a kako je odigrao polufinale protiv tada mocnih Pistons-a je okarakterisano kao jedno od boljih igara u playoff-u.

The Cavaliers faced the Pistons in the Eastern Conference Finals. After again losing the first two games at Detroit, the Cavaliers won the next three to take a 3–2 series lead. This time, the Cavaliers eliminated Detroit in Game 6. The wins included a 109–107 double-overtime game at The Palace of Auburn Hills in Game 5, in which LeBron James scored the last 25 points for the Cavs, and his performance in this game is recognized as one of the best in NBA history.
Onda ih je u finalu ochistio Spurs, ali samo zato shto su imali tri mnogo dobra i disciplinovana igracha.

Elem, Lebron je dokazao da moze, njemu samo titula fali, problem je sto je u finalu proshle godine previshe razmishljao i usrao se uspeha, a nije ni prvi ni poslednji kome se to desilo... Od njega se ochekuje vishe, svi ochekuju vishe, on nas je sam naterao na to :)
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Kao shto rekoh, Wade nema problema sa pritiskom :) Evo, sveze da ne moze da bude svezije :D A i vidi se da se Leborn oladio, tj da ga je pukao adrenalin tek posle akcije :D

 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
^
Umetnici. :)
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Kao shto rekoh, Wade nema problema sa pritiskom :) Evo, sveze da ne moze da bude svezije :D A i vidi se da se Leborn oladio, tj da ga je pukao adrenalin tek posle akcije :D
Meh, ovde nije ni bilo pritiska, losa odbrana, neresen rezultat... Verujem da bi ovo i ti pogodio :) Protiv Bobcatsa su gubili i sam je izgradio sut za pobedu.


EDIT: @animaN: Vid' cega sam se setio. Razmisljamo slicno ;)
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
SInoć je sudija počastio Majami, čak su se i komentatori na NBA tv čudili, posebno kada je minut do kraja Lebron napravio školski faul u napadu, a kao nagradi dobio koš i faul.

4:47


Na poziciji 3 teshko da je bilo boljih tada ;) Te prve sezone kada Jordan nije igrao Pippen je ubacivao 22 u proseku imao 8.7 skokova, 5.6 asistenicija, 2.9 ukradene lepte i skoro jednu blokadu po utakmici. Ubacivao je 49.1% iz polja, a trojke shutirao 32% ;). Kada Jordan nije igrao Pippen je bio i MVP All Star utakmice. Nisu Bullsi bili prosechan tim posle Jordana, imali su samo dve pobede manje u regularnom delu, u odnosu na sezonu pre toga kada su osvojili prsten, a dogurali su do polufinala konferencije, to je sve samo ne prosechan tim... Izgubili su, a igralo se sedam utkamica.
Elem, moja poenta je playoff u kome stalno pricham, tu se igra drugachija kosharka u odnosu na onu iz sezone... Tu se vidi ko je od chega napravljen, a evo od chega je Pippen.




Pippen je bio potreban Jordan-u isto onoliko koliko je i ovaj drugi bio potreban njemu. Da su imali Jordana samo u toj trecoj utakmici protiv Knicks-a, Bulls-i bi verovatno pobedili... Dakle, Jordan pravi razliku za svoj tim, a tim osvaja titule ne pojedinac. Inache, nema shanse da bi Jordan uzimao titule bez Pippena ma koliko da je bio zreo... Pogotovo ne poslednje tri Bulls-a. Sa druge strane su imali Jazz koji je u imao po meni najpametnijeg plemejkera ikada vidjenog, kao i najbolju chetvorku ikada, dok je ostatak tima bio bolje selektiran od Bulls-a.

Kobe? Dok nije doshao Gasol i josh par igracha, mogao je da sanja o tituli...



Wade ne bi osvoji tituliu da nije bilo Shaq-a, toliko jednostavno. Shaq ne bi osvojio titulu da nije bilo Wade-a. O tome je pricham, i ponovicu se. Igrach pravi razliku, tim osvaja titulu.
Lebron je igrao finale sa Cavaliers-ima, to se vidim zaboravilo, a kako je odigrao polufinale protiv tada mocnih Pistons-a je okarakterisano kao jedno od boljih igara u playoff-u.



Onda ih je u finalu ochistio Spurs, ali samo zato shto su imali tri mnogo dobra i disciplinovana igracha.

Elem, Lebron je dokazao da moze, njemu samo titula fali, problem je sto je u finalu proshle godine previshe razmishljao i usrao se uspeha, a nije ni prvi ni poslednji kome se to desilo... Od njega se ochekuje vishe, svi ochekuju vishe, on nas je sam naterao na to :)
U prvoj sezoni bez njega su se držali, do plejofa. To je više bio plod kontinuiteta, to se dešava u sportu (kao što je recimo i Zvezda godinu dana posle osvajanša KEŠ-a, zamalo opet otišla u finale tog takmičenja, a rasprodala praktično čitav tim). Ali u drugoj je malo falilo da uopšte ni ne stignu do plejofa. U trenutku kada se Jordan vratio bili su 9. u konferenciji sa skorom 31-31. Da bi sa Jordanom vezali 10+ pobeda zaredom i obezbedili plejof :)

Gasol ništa nije bolji igrač od Bosh-a, i Kobe nema jednu titulu, već 5 :)

A taj Kobe za razliku od Lebrona ima gracioznost, šmeka u igri, i muda do poda, a lično i nije takav egoista, tj. ne šiti se na terenu. Čak ni on ne može u istu rečenicu sa Lebronom, kamoli Jordan.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
EDIT: @animaN: Vid' cega sam se setio. Razmisljamo slicno ;)
Da! To je u priroidi choveka, da ima svog vladara u kom god on obliku bio. Pa je zbog toga Jordan najbolji koshakash svih vremena i sl :) Jer je potrebno da se obelezi jedan. Shta bi bilo da je Pippen igrao uz Kobija? Opshte je poznato da krilo-bek bolje u NBA saradjuju zbog run and gun pristupa od tandema bek-centar. Ono shto hocu da kazem je da nisam siguran shta je merilo "najboljeg kosharkasha svih vremena"... Broj titula, ili individualna statistika? :)

:wave:

Gasol ništa nije bolji igrač od Bosh-a, i Kobe nema jednu titulu, već 5 :)

A taj Kobe za razliku od Lebrona ima gracioznost, šmeka u igri, i muda do poda, a lično i nije takav egoista, tj. ne šiti se na terenu. Čak ni on ne može u istu rečenicu sa Lebronom, kamoli Jordan.
Gasol ima vecu sportsku drskost od Bosha i vecu igrachku inteligenciju ;) Pa rekoh ti kako je Kobe uzeo prvih tri i druge dve. Ajde da prichamo o svemu ovome i poredimo na kraju sezone ;) I samo josh jednom da ponovim, ja ne uporedjujem Lebrona sa Jordanom i Kobeom, vec pricham shta njemu fali, kao i kako ja sve to vidim.

rAMA je napisao(la):
U prvoj sezoni bez njega su se držali, do plejofa. To je više bio plod kontinuiteta, to se dešava u sportu (kao što je recimo i Zvezda godinu dana posle osvajanša KEŠ-a, zamalo opet otišla u finale tog takmičenja, a rasprodala praktično čitav tim). Ali u drugoj je malo falilo da uopšte ni ne stignu do plejofa. U trenutku kada se Jordan vratio bili su 9. u konferenciji sa skorom 31-31. Da bi sa Jordanom vezali 10+ pobeda zaredom i obezbedili plejof :)
To je to shto pricham, jedan igrach pravi razliku, ali jedan ne osvaja titulu. Da se podsetimo i shta su uradili u playoff-u tada ;) Izgubili od mladjanog Magic-a, koji su kasnije platili danak neiskustva. Jordan tada nije bio svoj, nije bio spreman psihichki ;)

:wave:

EDIT:

Ovaj faul je zaista diskutabilan. Nije to bash bio "shkolski faul u napadu". Kao prvo nisu obe noge odbranbenom bile 100% na zemlji, ali ajde de, vishe su bile nego shto nisu. Problem je rame koje je odbranbeni igrach postavio na blic u putanju kojom je krenuo Lebron. Shlolski faul u napadu bi bio da je Lebron udario u grudi liku, ovako je ovo veoma diskutabilan faul. Odbranbeni je izvio torzo i rame u putanju kretnje, nije bio "prirodan poktret". Iskreno, da sam ja sudija, ne znam shta bi svirao.
 
Poslednja izmena:

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
A taj Kobe za razliku od Lebrona ima gracioznost, šmeka u igri, i muda do poda, a lično i nije takav egoista
Kobi je majstor i ja ga zbog toga dosta cenim, uočava protivničke greške i na osnovu toga bira kako da napadne. Naravno sve to može samo uz 3 stvari: vizija (kreativnost), uvežbanost toga što oće, a ima(o je) ogroman repertoar i hrabrst aka m00da.

Ali da nije egoista - tu grešiš a ako mi ne veruješ možeš da "pitaš" Šek-a :D Kao čovek je prilično veliki sm***, no mnogi uspešni ne bi bili tako uspešni da nisu takvi.

LBJ je već u nekoliko navrata ispao "big time" kukavica a najbolji primer je napuštanje Klivlenda u "poslednjim trenutcima".
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Sve najbolje košarkaše ljudi vezuju za jedan tim, Birda za Seltikse, Medžika za Lejkerse, Jordana za Čikago, pa i Kobija za Lejkerse, i čak i ako je neko mislio da Lebron može jednog dana da se stavi u isti koš sa njima, shvatio je da to neće biti moguće onog trenutka kad je prešao u Majami, ekipu u kojoj je Wade već legenda.

Pričamo ovde kako nije imao podršku, pa je zato otišao, ali je očigledno on one man show, i nije dovoljno inteligentan da se prilagodi timu, i bude taj koji će praviti razliku. Jordan je u Bulsima bio upravo to, čovek koji je doneo još onih 10% više, koji su bili dovoljni za titulu. Nije se sve vrtelo oko njega, jeste on davao po 50 poena svako treće veče ali je ekipa pobeđivala i svako je znao svoj posao. I opet ću da ponovim, koliko je liga bila jaka tada, pogledajte samo AllStar highlights 1998, pa vidite ko je sve igrao tada i protiv koga su sve Bullsi morali da igraju i da ih pobede da bi osvojili titulu... A nisu osvojili jednu, već 6 !! I to je ekipa koja je građena godinama, oko MJ-a se ekipa pravila, i on je bio bez titule prvih 7-8 godina pa nije prešao u Detroit ili Njujork, nego je od Čikaga napravio treći najuspešniji tim svih vremena.

Ovaj veštački Majami, u nikad slabijoj ligi nije uspeo da uzme titulu, a sve i da uzmu 5 komada u narednih 7 godina, neće to biti to, nema igrača osim Wadea koji je "domaći", već je ekipa na silu nabudžena radi statistike.

Ne smem ni da zamislim kako bi se proveli protiv BILO KOJE ekipe Bullsa koja je uzela titulu, u nekoj plejof seriji recimo... Šteta što to ne možemo da vidimo sad :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@Vule

A shta mislish zashto su NBA igrachi shtrajkovali? To o chemu ti prichash ce se sve redje dogadjati u profesionalnom sportu ;) Teshko da ce jedan igrach da zavrshi karijeru u klubu u kome je pocheo. Evo ti primer Raul-a iz Real-a, mislim, ja bi njemu iz chistog poshtovanja produzavao ugovor... Pa malo je falilo da Kobe promeni sredinu isto... Nema toga vishe na zalost, retki ce zavrshiti karijeru u svom klubu. Evo, Stojakovic uze prsten sa Mavsima, a nekada su mu bili najveci protivnici :)


Vule je napisao(la):
Ne smem ni da zamislim kako bi se proveli protiv BILO KOJE ekipe Bullsa koja je uzela titulu, u nekoj plejof seriji recimo... Šteta što to ne možemo da vidimo sad
Slazem se. Inache, mislim da bi se zachudio sa rezultatima :)
 
Poslednja izmena:

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold


"I mean, come on, if you put Michael Jordan in today's game, he would average 40-50 points..."



A ovo poslušati komplet, posebno početak o promeni pravila i razlikama...

I onda za kraj ovo:

 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Nikad slabija liga ?! WTF ?! Jel ti pratis NBA zadnje 2 godine? Liga je skoro nikad jaca, pazi kad se sezonske tekme igraju na nivou playoffa. Ja od prosle godine ne pamtim kad sam gledao bolju sezonu, mozda od ere Sacramenta ili Juta vs Bullsi.

Jbt svi mrze Lebrona, a meni se opet vise gadi Kobe, oduvek sam ga mrzeo, ke*a mi se od coveka kad ga vidim, znaci mrzim ga najstrasnije. Uzeo je zadnju titulu samo zato sto je sudjenje bilo sramotno, inace bi ih Boston pocistio.

A Boston nije vestacki sastavljena ekipa?!
 
Poslednja izmena od urednika:

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Jel ti pratiš ligu samo zadnje dve godine, ili si je pratio od kad si umeo da uključiš TV, kao što sam ja recimo?

I gde sam ja rekao da Boston nije veštački sastavljena ekipa, i gde sam uopšte spominjao Boston, osim kad sam napisao da je Bird igrao tamo?!

Ne volim ni LeBrona, ni Kobija, ni smešnu košarku koja se trenutno igra u NBA, jednostavno volim taj stari stil, jednostavnu košarku, sa čvrstom odbranom, puno jakih duela, kad se za svaki poen moraš oznojiti pošteno... Zato i ne mogu da svarim ovo što se igra sada... Pogotovo kad ih vidim kako se seljače na predstavljanju, kako proslavljaju poene, bacaju prašak u vazduh (koji *****?????).
 
Poslednja izmena od urednika:

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.725
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Slazem se sa Vuletom. Mnogo je bila jaca liga ranije. Sada se i vise faulovi sviraju nego ranije, pustala se grublja igra i jos dostva stvari.
Ja ne mrzim ni Brajanta i Dzejmsa, ali nemam ni nekog miljenika bas trenutno, mozda nekoliko starijih igraca.
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Konacno su okacili ovaj detalj iz prve utakmice Minesote :D Bas sam se slatko nasmejao to vece, gledao sam ovo na streamu...

 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@All

Ljudi, samo bez upiranja prstom ;) Ako ne znate da vodite diskusiju na pristojan nachin, nema potrebe ni da je vodite onda ;)


@Vule

Pa postizao bi 50 komada.... tj ja mislim da bi postizao 40 u proseku, sa tih 50 su bash preterali, ali to je zato shto su se pravila promenila,a ne zato shto je Jordan toliko dobar... Cela liga se promenila, drugachije se sudi i sl... Recimo, ovi faulovi na Jordanu su sve do jednog za suspenziju... Neki chak i za zatvor. Naravno, da su se onda chelnici lige setili i uveli penale za takav pristup... Mislim, ako je cilj igre da nekome plomish ruku, ishchashish rame i sl, uz izgovor "Ovo je mushka igra", onda su Pistonsi tog vremena objasnili kako se igra. Samo shto to nije kosharka, pre ce biti da su chelnici bili nespremni na najezdu mishica, steroida i sl u NBA...
Sa druge strene bilo bi veoma zanimljivo videti tadashnja "laka krila" kao bi chuvali Lebrona, odnosno kako bi on njih chuvao, s obzirom da je vishe nego primetno fizichki snazniji od recimo jednog Pippen-a :) Lebron ima tezinu tadashnnjih chetvroki, dok mu je brizna veca od tadashnjih trojki, pogotovo mislim na prvi korak. Chisto sumnjam da se ne bi brzo uklopio u tuchu, tj mislim da njemu taj stil odgovara vishe jer veoma chesto probija ramenom i ide na chistu snagu,a to se pre nije sviralo kao prekrshaj... Kada se samo setim Pistonsa i batina koje su priredjivali Jordanu, nemoj samo da mi kazete da je Michael jachi fizichki od Lebrona :)
Porediti shta je bilo nekada i sada je po meni bezveze, moze samo da se poredi karakter igracha i to je to ;)

Mislim da ljudi imaju nostalgiju sa NBA ligom 90ih jer su tada ekipe bile izjednachenije, a u svakoj je skoro bio po jedan superstar. To shto je novac pokvario ligu treba kao krivicu da oseti i sam Jordan koji je primio chek na 30 milki za jednu sezonu, a sigurno nije vredeo toliko vishe od ostalih igracha iz tog doba.
Inache Shaq je ubacivao po 25 komada u vreme Hakeem-a i Robinsona, ali i kasnije isto toliko kada nije bilo takvih planina od centara sa druge strane, a to ti je jasan dokaz da liga nije nekada bila mnogo bolja, samo je bila izjednachenija, pa samim tim i zanimljivija... Shaq je svojim stazom zakachio i tu "zlatnu eru NBA" i "novu nezanimljivu"

1992–93 Orlando 81 23.4
1993–94 Orlando 81 29.3
1994–95 Orlando 79 29.3
1995–96 Orlando 54 26.6
1996–97 L.A. Lakers 51 26.2
1997–98 L.A. Lakers 60 28.3
1998–99 L.A. Lakers 49 26.3
1999–00 L.A. Lakers 79 29.7
2000–01 L.A. Lakers 74 28.7
2001–02 L.A. Lakers 67 27.2
2002–03 L.A. Lakers 67 27.5
2003–04 L.A. Lakers 67 21.5
2004–05 Miami 73 22.9
2005–06 Miami 59 20.0
2006–07 Miami 40 17.3
2007–08 Miami 33 14.2
2007–08 Phoenix 28 12.9
2008–09 Phoenix 75 17.8
2009–10 Cleveland 53 12.0
2010–11 Boston 37 9.2
Career 23.7
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@mitarus

Da nema tako preku narav, bio bi 2x bolji igrach. Previshe njemu mozga ide na ove gluposti nego sto razmishlja o igri... Mislim, jeste ga otresao i jeste smeshno :D, ali je meni ovo samo josh jedan dokaz da je Milichich nezreo chovek totalno...
 
Vrh