• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Firefox

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
i sta kad se desi i on pokaze da imam/nemam latenciju odnosno velik spike? Sta dalje da radim sa tom informacijom?
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako imas spajkove moguce da neki drajver pravi problem (mreza, storage, grafika ....).
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
evo, usporilo se, nema spajkove, iste latencije (iako mi kursor sad kasni za mojim inputom dok ovo kucam). :S Imas jos neku ideju?! (win 7 sam vec bio reinstalariao)
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
evo, usporilo se, nema spajkove, iste latencije (iako mi kursor sad kasni za mojim inputom dok ovo kucam). :S Imas jos neku ideju?! (win 7 sam vec bio reinstalariao)
Je li to samo kada ima puno Flash-a? Pocisti prvo postojeci Flash tako sto ces pokrenuti uninstaller a onda instaliraj novu verziju. Imas sve ovde:

http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=8902

Ako nije to, interesuje me zivo sta trosi toliko CPU-a. Zato ces da skines Process Explorer:

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653

Sortiraj po CPU usage i kada se desi problem, uhvati SS i baci ovde da vidimo.
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Postoji li neka ekstenzija koja bi integrisala sve tweak-ove odjednom bez pojedinacnog unosenja u about:config?
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Xexexe, u svakoj temi o pretrazivacima te ima sa savetima Zoni. :D

Hvala hvala!
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Mozda cu ispasti pglu ali kako odjednom ovoliko verzija Firefox-a i non-stop se ljudi zale ?

Ja sam trenutno na 3,6.ko.zna.koja.verzija :d i napunio sam je tabovim, potrebnim add-onima, bookmarkovima.. Sve je ok ali posle dugog stajanja sa 10-ak tabova prisutan je lag.

Ok, neki ce reci predji na Chrome, odlican je to pretrazivac ali navikao sam na mozillu, ko ce sada budziti Chrome ako uopste i ima sve addone koji mi trebaju.

Reinstaliracu sistem opet ovih dana, znam da sacuvam bookmarkove pa da pitam da li u tom save fajlu ostaju samo ovi bukmarkovi iz bookmars padajuceg menija ili i svi ovi silni tabovi-ikonice na statusnoj liniji ff?

Ok, i da sacuvam sve to addone moram naknadno, nema veze znam sta mi treba.

Ali koju verziju ff skinuti ? A da nema bagove i da ne laguje ? Kod devojke sam video neku 4.0+ koja deluje kao kopija chrome-a, uopste mi se ne svidja kako izgleda.
Koja verzija bi bila najstabilnija, da prihvati ovaj moj sejv fajl i sve tabove, bookmarkove i da ima dosta addona ?

Stvarno nemam pojma jer vidite da surfujem na prastaroj mozilli :di. Jos ako bacite link bice bas lepo :D
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
istu tu koju sad imas :troll:
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
^ HSV

Firefox je usvojio neki rapid release schedule po kome na svakih 6 nedelja izlazi nova verzija. Uskoro ce da izadje 8, zatim 9 ..... Verovatno zele da prate konkurenciju jer do skora je FF bio na verziji 3.6 dok je recimo Opera dosla do verzije 11.5, IE do 9, Chrome do 14 ..... Sto se tice reinstalacije, najbolje ti je da backup-ujes profil rucno ili pomocu nekog alata. Ja to uglavnom radim rucno a sto se tice alata, ovaj bi trebalo da ti odradi posao:

http://mozbackup.jasnapaka.com/

Kada reinstaliras sistem, stavi poslednju verziju FF-a (7.0.1) i uradi restore profila. Ako nesto zapne, javi se ovde da zakrpimo, s obzirom da prelazis sa 3.6 na 7 ocekujem da ce da bude nekih problema. Addon-ove ponovo instaliras sto nije veliki posao.

Aktuelnu verziju FF-a mozes da skines odavde:

http://www.mozilla.org/en-US/firefox/fx/?from=getfirefox
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
i verovatno ce ti trebati ovaj plugin https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/places-maintenance/?src=api posto ga i mozilla dev preporucuje dok ne poprave (napokon) problem, a to se ocekuje u nekoj verziji osmice. Problem se vuce od verzije 4 :troll: http://blog.bonardo.net/2011/09/30/is-your-firefor-freezing-at-regular-intervals

Here's how to use it:

Is your Firefox freezing or crashing at regular intervals?
1. Install Places Maintenance add-on
2. Go to about:addons and open the add-on Options dialog
3. Select the Expire operation and click Execute
4. If you wish, uninstall the add-on (it's restartless, so the process is straight-forward)
@Lukija: pratio sam problem sa process managerom, nista se ne desi kad se browser uspori, cpu usage je normalan, hdd i i/o, sve je normalno osim browsera koji se uspori kao da je CPU na 100%. Kad je proces manager ili task manager zatvoren i otvorim ga/ih kad se browser uspori onda vidim da su oba core-a na 50+% ali to momentalno nestane i browser se odglupi.

sredilo moja usporenja sa FF (za sad mi se tako cini, nisam siguran posto sam sad 95% vremena u operi 11.xx koja mi trenutno i bolja od FF-a u skoro svemu)

PS. evo jedan dobar read vezan za probleme u firefox-u:
http://jasonlefkowitz.net/2011/10/dear-mozilla-fix-your-damn-browser-already/
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Hvala drugari :D

Koliko se srozao ff.. ja jos imam memory fox ukljucen ali ne vredi, posle nekog vremena sa vise tabova eto jbnog laga ! :d

Odradicu sve ovo sto ste napisali pa da vidim kako ce da radi.
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Evo ja ga koristim neko vreme kao primarni i nemam tih problema, najnovija verzija 7. Jedinu zamerku za sada imam na slabe mogucnosti speed dial ekstenzija ali se navikavam.

btw Ako se sacuva profil i posle ubaci taj sacuvan u novu instalaciju zar on ne prenese podesavanja?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
prenese sve osim cached files.

Sta ti fali u speed dial-u? Weather widget? :troll: Nema sta ne moze da se podesi u speeddial ekstenziji, osim naravno sto nema widgets, ali mozes da namestis neki local weather sajt npr i stavis da je thumbnail aktivan odnosno da se refreshuje na svakih <stavi kolko oces vremena>
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ne ne, ne koristim nikakve widgete. Smeta mi na primer sto ulaze u prikaz samo top sajtovi. Pa na primer ja dodjem na ovaj ili neki drugi forum i bacim ga u top sites da bi mi se prikazao na speed dial-u i on mi tamo baci vise strana foruma. Pri tom izbaci neke druge sa svog mesta za koje bi voleo da je fiksno. Koristim FoxTab za to jer mi je najpogodniji. Voleo bih da postoji kao kod Opere mogucnost desnog klika i unosa adrese, mada su i na Operi malo zeznuli Speed Dial... Takodje ni thumbnail prikaz ne funkcionise najbolje. E sada, to je vezano za FOxTab, probao sam i onaj najpopularniji SpeedDial ali kao sto rekoh FoxTab mi je pogodniji, ima vise opcija iako koristim najobicniji prikaz za speed dial.

Takodje i nemogucnost otvaranja taba sa duplim klikim ali ok, privikavam se na koriscenje srednjeg klika. Sve te neke sitnice smaraju, i malo duzi period otvaranja firefoxa u poredjenju na vreme potrebno na otvaranje opere i hroma a na istom sistemu. Ali kada se ucita stabilniji je i sa tvikovima brzi od opere. Od hroma nije ali hrom ima jos da gura da bi dosao na nivo firefoxa po pitanju prilagodjavanja korisniku.

Kontam da ce se u nekim buducim verzijama srediti i te neke sitnice i ubacivanje ssd-a (kada bude razumne cene kod nas :]]] ) i smanjiti vreme otvaranja.

ps I da, kada ostanje poslednji tab, odnosno kadda se poslednji zatvori ne prikaze speed dial, to me takodje iritira. :)
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ja koristim addon SpeedDial i ima normalno da stavis adresu ili sta oces, thumb fiksan, dinamcki ili custom. Ni ne znam da FF ima svoj speeddial...FoxTab ni ne znam sta je, slabo koristim add-ons jer mi slabo i trebaju. Prakticno jedini addoni koje koristim su addoni koji uklanjaju visak (po meni) stvari po interfejsu. Ja ni bookmarks ne koristim, nikad ni nisam, jer ako necemu ne mogu da se setim imena, necu ga se setiti ni u bookmarksu :d Ako se setim imena, lako cu ga naci ili cu se setiti i cele adrese i sl. Sa ovim novim auto-complete i smart history address barovima u operi i FF, maltene ni za speed dial vise nema potrebe ali eto, nek ga ima.

PS. ne koristim ni dugmice u browser interfejsu, koristim mouse gestures :troll:

edit: otvaranje taba duplim klikom mozes da namestis, ne znam kako tacno u samom FF preferences ali posto ja koristim FireGestures add-on, u njemu mogu da stavljam i dugmice misa da vrse neke funkcije, do duse ne korstim ih za to nego za rocker gestures (levo/desno setanje po otvorenim tabovima stiskanjem levog i desnog tastera misa odredjenim redosledom), a tabove otvaram/zatvaram misem, tj. sa mouse gestures.
btw. Meni se opera brze otvara od FF, ali je sve ostalo sporije u njoj, tipa otvaranje i zatvaranje tabova. Takodje nema ni full refresh page (firefox: ctrl+f5) pa nekad moram da zatvorim ceo browser da bih osvezio content koji je recimo ubacen u neku java aplikaciju ili nesto slicno jer obican refresh nije dovoljan (nije ni u FF ali zato ima ctrl+f5 pored obicnog f5)
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kada reinstaliras sistem, stavi poslednju verziju FF-a (7.0.1) i uradi restore profila. Ako nesto zapne, javi se ovde da zakrpimo, s obzirom da prelazis sa 3.6 na 7 ocekujem da ce da bude nekih problema. Addon-ove ponovo instaliras sto nije veliki posao.
Ako vrati bekapovan profil (ručno bekapovan, ručno vraćen), ekstenzije i SVA podešavanja bi trebalo da budu kao što su bila.
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
ja koristim addon SpeedDial i ima normalno da stavis adresu ili sta oces, thumb fiksan, dinamcki ili custom. Ni ne znam da FF ima svoj speeddial...FoxTab ni ne znam sta je, slabo koristim add-ons jer mi slabo i trebaju. Prakticno jedini addoni koje koristim su addoni koji uklanjaju visak (po meni) stvari po interfejsu. Ja ni bookmarks ne koristim, nikad ni nisam, jer ako necemu ne mogu da se setim imena, necu ga se setiti ni u bookmarksu :d Ako se setim imena, lako cu ga naci ili cu se setiti i cele adrese i sl. Sa ovim novim auto-complete i smart history address barovima u operi i FF, maltene ni za speed dial vise nema potrebe ali eto, nek ga ima.

PS. ne koristim ni dugmice u browser interfejsu, koristim mouse gestures :troll:

edit: otvaranje taba duplim klikom mozes da namestis, ne znam kako tacno u samom FF preferences ali posto ja koristim FireGestures add-on, u njemu mogu da stavljam i dugmice misa da vrse neke funkcije, do duse ne korstim ih za to nego za rocker gestures (levo/desno setanje po otvorenim tabovima stiskanjem levog i desnog tastera misa odredjenim redosledom), a tabove otvaram/zatvaram misem, tj. sa mouse gestures.
btw. Meni se opera brze otvara od FF, ali je sve ostalo sporije u njoj, tipa otvaranje i zatvaranje tabova. Takodje nema ni full refresh page (firefox: ctrl+f5) pa nekad moram da zatvorim ceo browser da bih osvezio content koji je recimo ubacen u neku java aplikaciju ili nesto slicno jer obican refresh nije dovoljan (nije ni u FF ali zato ima ctrl+f5 pored obicnog f5)
Nema tog speed diala za ovu najnoviju 7.0.1 ver. :/

Ima za ranije verzije nacin u about:config da se podesi za double ali nema za ovu najnoviju, a i vidim zale se tu i tamo na funkcionalnost te izmene pa cu se skoncentrisati da promenim tu naviku na srednji. :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Nema tog speed diala za ovu najnoviju 7.0.1 ver. :/

Ima za ranije verzije nacin u about:config da se podesi za double ali nema za ovu najnoviju, a i vidim zale se tu i tamo na funkcionalnost te izmene pa cu se skoncentrisati da promenim tu naviku na srednji. :)
instaliraj nightlz tester tools i u otvori kasnije opcije u njemu i stavi override all compatibility i onda ce raditi.

izvini ako ima brlja u postu.
 
Vrh