• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Zamrzavanje ekrana Hp Compaq Ellite

Djama

Newcomer
Učlanjen(a)
04.06.2024.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
U februaru ove godine, sam kupio polovan HP Compaq Ellite 8300 cmt, nekoliko dana kasnije dodao još 4gb rama i ssd i sve do maja meseca bio prezadovoljan. U maju sam rešio da računar još malo upgradeujem (sa i5 3340 i gt 710 gpu) i tu kreće problem. Računar u stanju mirovanja zamrzne parametre hw monitora i task managera i kada tom prilikom pokušam da ugasim task manager zacrni se slika i sve se vrati u normalu, ponekad se muzika u pozadini stiša ili prekine. Prvo sam sumljao na gpu, pa kasnije na procesor jer mi se prilikom vraćanja mog prvobitnog i3 procesora problemi "nisu vraćali", kasnije sam vratio prodavcu procesor jer sam mislio da je u defektu ali sam se prevario. Problemi su mi se dešavali posle nekoliko reinstallacija windowsa 10 i na win 11. Sve mi govori da je matična u defektu ali u radu NIKADA nisam imao problema samo prilikom mirovanja, nikada bsod, nisam imao. Bios sam updatovao na posledju verziju... Interesuje me da li se neko susretao sa sličnim problemom, i kako bi ga se moglo rešiti trajno ili kako utrvditi u kojoj je komponenti problem..

Link od video snimaka problema:
 
Vrh