• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Zamena za VobSub

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
VobSub mi ne radi nikako na w7x64, pa sam prinudjen da trazim zamenu...naime, ne volim nikako AA fontove i to je prvo sto iskljucim u kmplayer-u ali prelazim polako na mpc-hc u kojem te opcije jednostavno nema ili je ja ne primecujem pa sam prinudjen da trazim mogucnost dodatnog programa za tako nesto :(

svi predlozi su prihvatljivi, samo da titlovi prorade a dxva opcija ostane ukljucena ;)

inace, u pitanju je hd3200 integrusa... :)
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.825
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Sta su AA fontovi?!
 

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Anti-aliasing...odnosno cleartype...sad zavisi kako ih ko naziva :)
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
Ne znam da li će ti raditi i odgovarati ali probaj prastari DivXG400. Ja ga koristim godinama na XP-u.
 

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
hvala za predlog :)
ali nece pa nece :(
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
Izgleda da ces ipak morati da se modernizujes. :D
A sto ti smeta AA? Ja ne mogu da gledam onakve "testera" fontove. :)
 

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
jednostavno ne mogu da ih podnesem, imam utisak da mi jos vise kvare ionako oslabljeni vid a pri tom izazivaju i glavobolju... :(
inace, volim male font-ove pa mi samim tim i sama windows varijanta takvih fontova nikako ne odgovara...narocito kad su mali fontovi u pitanju :mad:
a sto se testere tice, pa jednostavno ne mogu da prestanem da se divim krzavim fontovima :d
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
Haha testera :D.
Ne znam za AA, ne koristim ni mpc ni km, koristim DivXG400, a i druge koje sam video (BSPlayer, ffdshow, VobSub) svi su mi ok, ne znam da li se tu negde koristi AA.
Ali to što kažeš za vid i glavobolju, na tv-u su mi garant neki kondenzatori presušili jer mi varira napon na trafou i ponekad oće da se malo razdesi fokus kompletno ili samo u nekom delu ekrana pa to onda doštelujem potenciometrima na vn trafou. Najbolji reper mi je teletext i kad gledam u recimo levu polovinu gde su malo zamućena slova, tačno mi sve loše u glavi i sa vidom, moram da sklonim pogled. Ko da gledam zrikavo, ono u svoj nos. Tako da sam i ja za testeru :D, u winu mi clear type fontovi isto ne prijaju.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znate li vi da ja nikad nisam prešao na novi OS pre SP2? :) Lepo će kod mene da radi XP, 7 će ići na multiboot pa ću na tenane da tražim rešenja za sve što mi treba. Tek kad nađem sve - prelazim na Win 7.
 

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
slazem se...mada, w7 zaista ostavlja dobar utisak na mene...a pri tom sam 'morao' da ga koristim malo intenzivnije iz razloga sto mi svi traze upravo najnovije prilikom instalacije :)
uostalom, dxva je radio polovicno na xp-u...a ovde sve radi bez pardona :balavim:

inace, sto se tice aero teme i ostalih...pa mogu samo da kazem da sam se zbog tih font efekata vratio na win2k look :D
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma svi ga hvale, ali ja sam toliko navikao na neka "moja" rešenja da jednostavno ne mogu da se oslonim na Win 7 pa da onda svaki čas nešto jurim. Ponekad to može biti problem ako mi nešto treba za posao pa se ispostavi da ne radi.

Ja sam, čak, imao plan da XP reinstaliram tako da držim image stare instalacije, pa se zezam sat-dva sa novom, pa vratim staru... I tako sve dok nova ne bude optimalna. Meni je kod svake reinstalacije OS-a problem to što često nešto hoću, tražim kako to da uradim, uradim i posle zaboravim šta i kako sam uradio. Kad posle 3-4 godine reinstaliram OS suočim se sa činjenicom da pola stvari ne radi onako kako sam ja navikao, a pritom ja nemam pojma kako da namestim da radi onako kako hoću pa moram da tražim rešenja iznova.

Npr. sad je info u tooltipu standardna stvar, ali nekad nije bio. Ja sam to nekad davno na nekom OS instalirao i utripovao da je to feature OS-a. Kad sam reinstalirao sistem bio sam neprijatno iznenađen kad sam video da to ne radi, da niko na forumima ne ume da mi kaže kako to da napravim, a da se ja ne sećam šta sam instalirao. Ne pitaj koliko sam se namučio da nađem.

Čak sam razmišljao da napravim neki tips & tricks sajt, pa da zahvaljujući tome popamtim štosove. :)
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
Sve potpisujem, kao da sam ja pisao, i za dualboot, ghostovanje pa na tenane... "moja" rešenja i zaboravljanje... Ja uzeo novi hdd pa zbog brzine treba da prebacim sistem na njega a i svakako mnoge stvari koje sam ughostovao sada umem bolje da namestim, treba se i adejtovati što šta, staviti sp3 zbog sigurnosti... Ovog puta pamet u glavu, praviću txt log svih bitnijih izmena na sistemu i "doskočica".
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma i ja stalno kažem sebi da ću napraviti txt log, pa nikad. Ali, pošto ću opet nešto zaboraviti, ovo će mi uštedeti puno živaca:

http://79.170.44.127/pcaxe.com/forum/showthread.php?t=3454

Pritom image program koji koristim omogućava mount pa da se image čita kao nezavisan disk, tako da ću sve uspeti da iskopam, ja se nadam. :)
 
Vrh