• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

WPA/WPA2 enkripcija, dovoljno jaka ili ne??

Miksony

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.09.2011.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zdravo ljudi, ne znam da li se ova tema pominjala na forumu ali nov sam pa ne zamerite (admini slobodno prebecite :)) ), hteo sam da vidim ima li ovde ljudi koji su uspesno "krekovali" wpa/wpa2 sifre za wireless mrezu? Bilo preko raznih programcica (aircrack, cowpatty...) ili nekak drugacije.. Sta preporucujete za rad Windows ili linux back track 5 npr?? Najveci problem mi je dobra baza sifri, koju jte malo teze naci za neko nase podrucje :) trenutno imam neku od 13 GB... Sva iskustva su dobrodosla :)
 

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i
WPA2 koliko znam još nije moguće krakovati u kućnoj radinosti... WPA jeste moguće razbiti, ali ni on nije "mačji kašalj" za razliku od WEP-a koga i malo dete uz određene programčiće raspoložive na web-u može da razbije u par minuta...
 

Miksony

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.09.2011.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
WPA2 koliko znam još nije moguće krakovati u kućnoj radinosti... WPA jeste moguće razbiti, ali ni on nije "mačji kašalj" za razliku od WEP-a koga i malo dete uz određene programčiće raspoložive na web-u može da razbije u par minuta...
DA, da, za WEP je opste poznato.. ali malo volje lako je i sa WPA, medjutim na internetu postoji raznih uputstava gde je identican proces i za WPA i WPA2, dok ne testiram ne znam, treba mi vremena za to dosta..
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Treba ti puno vremena i dobra masina i ako budes koristio linux(zelis da proces ide sto brze).
 

Miksony

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.09.2011.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Treba ti puno vremena i dobra masina i ako budes koristio linux(zelis da proces ide sto brze).
Hehe pa da :D vikend je,a ko budeem nasao za shodno da se zezam sa time javljam kako je proslo... :D btw video sam skoro na Limundu neki uredjaj koji krekuje sifre, ima sopstvenu antenu i napajanje i radi bez racunara :D zna li ko sta o tome??
 
Vrh