• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Vip Kućni Net

prototip

Newcomer
Učlanjen(a)
11.04.2020.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
^ Kada se pusti speed test podrazumevano ce sam naci server od provajdera.

Kada ja odaberem VIP-ov server rezultati koje dobijem natrag su preko 35, i za Upload i za Download.

Medjutim, kada sam rucno promenim na bilo koji drugi server, onda je priblizno 13/7.

Sto znaci da VIP-ov server uvek vraca nerealne podatke.
 

IceDynamic

Newcomer
Učlanjen(a)
01.02.2020.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pozdrav svima.
Mogu da potvrdim ovo što kaže @prototip . Ukoliko radite speed test sa VIP rutera na VIP-ov sever preko speedtestnet-a rezultati će Vam biti drastično bolji. Primer: kada god imam problem sa internetom fastcom i neki drugi servisi mi pokažu download od 3-4Mbps. U isto vreme kada uradim speedtestnet na VIP-ov server prikazuje mi 17Mbps a pritom ne može youtube 480p lepo da učita :D .

Što se tiče VIP mobilnog interneta mogu samo da kažem da se situacija drastično pogoršala u zadnje 2 godine... barem na teritoriji Novog Sada (puna 4g pokrivenost).
Mreža im je jednostavno preopterećena jer je izgleda mnogo ljudi uzelo uslugu... kao opciju najjeftinijeg interneta u Srbiji ( kablovske i dan danas imaju smešne upload-ove od 2 do 4Mbps).
Ja kada sam pre više od 2 godine uzeo net brzina je bila od 40-80MBps.. sada iako plaćam najskuplji paket prosečno je oko 01-08Mbps. i to u sred radnog dana.

Otvorio sam tiket sa support-om već po drugi put pa ćemo videti šta će da urade.

Trenutno imam potvrdu od 4 različite osobe iz različitih delova grada o padu kvaliteta.
Molim ljude da kada imaju problem da reaguju odmah i otvore support tiket a ne da pričaju sebi u bradu...
Sve što treba da uradite je da pošaljete mail na
sa svojim VIP internet brojem.
Screenshot_1.jpgScreenshot_2.jpg
 

IceDynamic

Newcomer
Učlanjen(a)
01.02.2020.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Vrh