• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Mreža] USB WiFi Adapter od 100 kinti | Recenzija

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Pre koji dan mi je "crkao" WiFi adapter, Netis WF2116, pa ja da okusam srecu, uzeh onaj najbedniji koji sam uspeo da nadjem na buvljaku. Konkretno, to je neki "generic" model, koji sam pazario za celih 120 dinara, a vidim na eBay-u su bili za 1 dolar, a na Aliju ih ima i za 70 centi. Koristio sam ga cela 2 dana, te ukoliko bude ikakvih problema, dodacu to za neki dan.
Inace, ako nekog zanima, nalik je na ovaj, ali ne bih preporucio kupovinu ukoliko placate dostavu ili je cena visa od 200din, jer za taj novac mozete nabaviti i brendirani na eBay-u ili AliExpressu uz 20 dana cekanja.

Otpakivanje i Dizajn
Nema ovde mnogo sta da se kaze, jer kao i svaka druga kineska spravica, i ovo je doslo zamotano u plasticnu kesicu duzine velicine jedne sake. U kesici, nalazilo se jedno malo cudo, koje je nalik na one bluetooth adaptere. Ovaj "dongle" je prilicno mali, te je sirok svega jednu jagodicu kaziprsta, a dugacak otprilike isto toliko. Na njemu mozemo videti istampan tekst "802.11n", a sve ostalo je crne boje.

Podesavanje i Performanse
Uredjaj je relativno lako podesiti, te samim "dzekanjem" u USB port na racunaru, dobijamo skroz funkcionalni USB WiFi adapter. Windows i Linux su ga nakon jednog restarta automatski prepoznali i raspakovali potrebne drajvere, te za ovo ide jedan veliki plus. Konekcija je veoma stabilna, a pokusao sam da ge rekonektujem vise puta da bih utvrdio koliko je zaista upotrebljiv kao portabilni uredjaj. Naravno, izdrzao je test od oko 20 diskonektovanja i konektovanja, te ako vam treba za neko putovanje, sasvim ce dobro odraditi posao. Sto se tice brzina, ovo je jedan vrlo iznenadjujuci aspekt. Ruter je od mog glavnog racunara udaljen oko 12m, odvojen jednim zidom i parom vrata. Na samom speed testu, uspeo je da dosegne pun potencijal, mog uzasnog interneta, sa niskim PING-om, solidnim download i upload brzinama. Sto se stabilnosti u radi tice, pogledao sam Venoma, kao i par epizoda GOT-a bez ikakvog buffer-a, sto je veoma dobro. Takodje, drug je odigrao nekoliko partija Vainglory-ja, bez ikakvog lag-a, te zakljucujemo da je stabilnost rada na zavidnom nivou. Takodje, na Arch Linuxu, sve je radilo maksimalno fluidno, sto nije bio slucaj sa prethodnim WF2116 kojeg sam posedovao.

Da li je dobar?
Iskustva sa ovakvim uredjajima mogu oscilovati poprilicno, te kada sam ga kupovao, licno prodavac mi je rekao da ne ocekujem previse. Na internetu sam prethodno video veoma dobra, ali i veoma losa iskustva, te se sve svodi na srecu. Konkretno moj uredjaj se pokazao vrlo kvalitetno i planiram da ga ostavim za daily use, pa bi se reklo da za 120 dinara kol'ko sam ga platio, i vise je nego dobar.
Ako neko ima ikakva drugacija iskustva sa ovime, napisite u komentaru, da uporedimo ;)
 
Vrh