• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

USB Portovi

Wasteoftime

Newcomer
Učlanjen(a)
13.01.2017.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Oke , imam problem sa mojim USB portovima odnosno sa dzojstikom , kada koristim prednje USB portove i koristim dzojstik posle vrlo kratkog vremena signal na dzojstiku ce se prekinuti i dzojstik nece raditi ali ce svetleti ANALOG , nakon vadjenja dzojstika i ubacivanja dzojstika ponovo u taj isti port on nece uopste raditi i moram restartovati kompjuter da bih opet radio. Ako ga stavim pozadi opet ako se slucajno negde prodrma kabal izgubice se signal na dzojstiku ugasice ga i onda ce time da mi iskljuci mis .... iako izvucem dzojstik i ne vracam ga mis nastavi da se pali i gasi odnosno svetlo na misu , ali mis ne radi , vadjenje misa i ubacivanje ponovo ne radi i nastavlja da "blinka" tako da je potreban jos jedan restart koji ce popraviti problem koji se desava na svakih 5 minuta kako ubacim dzojstik pozadi ili s preda.
Treba mi odgovor da li je ovo neki virus / da li je do maticne ploce / dzojstika /
Hvala na paznji :D
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Kakva je situacija kada ubacujes usb flash ? Da li se to javlja samo sa dzojstikom?
 

Wasteoftime

Newcomer
Učlanjen(a)
13.01.2017.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nisam probao sa USB flashom ali to se uglavnom desava sa dzojstikom.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Ako ga stavim pozadi opet ako se slucajno negde prodrma kabal izgubice se signal na dzojstiku ugasice ga i onda ce time da mi iskljuci mis ...
Ako misliš na kabel od džojstika, moguće da je neki spoj u njegovom kabelu. Verovano kada je nazad manje je savijen, pa se ređe javlja.
 

Wasteoftime

Newcomer
Učlanjen(a)
13.01.2017.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako misliš na kabel od džojstika, moguće da je neki spoj u njegovom kabelu. Verovano kada je nazad manje je savijen, pa se ređe javlja.
Da verovatno i jeste ali zasto bi mi dzojstik iskljucio mis i da posle ne mogu uopste da ga koristim iako probam mis da izvadim i da ponovo ubacim...
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Da verovatno i jeste ali zasto bi mi dzojstik iskljucio mis i da posle ne mogu uopste da ga koristim iako probam mis da izvadim i da ponovo ubacim...
Zato sam i pitao kakva je situacija sa drugim uredjajem tipa usb flash ili nesto drugo sta imas pri ruci sada.

Jer ako nemas problema, onda je do samog dzojstika, pravi problem maticnoj kada dodje do spoja. Ako je tako ili da se sredi kabl ili novi dzojstik.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Desava se to da ti je kabel na dzojstiku ostecen negde i dodiruju se neke zice koje ne bi trebale, moze bi kratak spoj ili zica sa +5V(Crvena) dodirne aluminijumsku izolaciju kabela i desi se to da ploca dobije +5v tamo gde ne treba i zabaguje pa moras da restarujes komp, mis i dzojstik i dalje svetle jer i dalje dobijaju struju ali problem je to sto dve zice koje sluze za data transfer ne dobijaju podatke jer je ploca zapucala zbog struje na pogresnom mestu, da lakse razumes zasto se to desava..
Takodje moze crvena zica da ima spoj sa data zicom i isti problem moze biti..
Zbog toga i zato nemoj vise da koristis taj dzojstik jer mozes plocu da ostetis..
 
Poslednja izmena:
Vrh