• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

UNDERCLOCK - 970 Chipset, FX8150, Windows 10 Stuck On Logo?

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Pozdrav,

Imam jedan problem iz naslova, koji je krajnje cudan. Naime, instalirao sam Windows 10 sa hardverom iz naslova. Sve radi kako treba dok je u bios-u TURBO BOOST opcija ukljucena, tada mogu da udjem u Windows, medjutim ako iskljucim TURBO BOOST u bios-u, postuje ali se zaglavi na Windows 10 logo.

Na Windows 7 je to radilo kako treba.

Ono sto je zapravo cudno je da se to desava samo ako ugasim racunar pa upalim, onda zaglavi na windows logo, medjutim ako restartujem onda normalno ulazi u Windows.

Ono sto mogu da probam je sledece:

1. Instaliram stariju verziju windows 10
2. Apdejtujem bios na noviju verziju

Ovo drugo mi se bas ne radi, evo danas vec 4-5 puta nestalo struje kod mene u kraju. Cim bude malo jaca kisa od rose odma struja pocne da ****. Tako da ne bih radio bios...

Ako imate jos neku ideju sta bi moglo da se potom pitanju uradi slobodno iznesite. Svaka sugestija je jako dobrodosla.

Nikako mi ne ide to da nece da startuje u Windows zbog toga sto je TURBO BOOST iskljucen u bios-u kada ukljucujem racunar, a kada ga restartujem onda hoce.
Logicnije bi mi bilo da nece nikako da startuje.

I da ostane tako na Windows logo bez onih tackica sto idu u krug ispod logo-a, a procesor radi punom parom...

Ako neko ima neki savet, jer me u suprotnom ceka puno posla zbog sistema eliminacije dok ne nadjem sta ne valja...

Inace, moram da iskljucim TURBO BOOST i smanjim malo napon, jer se ovaj procesor greje ko voruna. Mada, verujem da je svima to vec poznata prica...
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.783
Rezultat reagovanja
9.150
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Čudno, obično je suprotno; da se zaglavi kada je UKLJUČEN turbo mod, a ne ovako. :confused:

Jedino što mi pada na pamet je da istestiraš hard disk, ako ga imaš. Prilikom restarta se (mislim) ne koristi hiberfil.sys. I ovo testiranje oduzima vreme, ali ćeš to otkačiti kao uzrok problema.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Nasao sam info gde lik imao slican problem i resio tako sto je apdejtovao bios. :(

Sto se tice hiberfil.sys, sasvim je moguce da brlja sa tim po ukljucivanju racunara, gde bih mogao da ga iskljucim cmd - "powercfg.exe /h off", ali opet ne znam kakve to ima veze sa TURBO BOOST opcijom... Svakako moze da se proba.

Izgleda kao da napajanje nema dovoljno snage da pokrene Windows, ali u tom slucaju treba da bude problema sa TURBO BOOST opcijom kada je ukljucena, a ne obrnuto...

Ako nista ne radi, jedina opcija je da idem na stariju verziju Windows 10. Takodje sam nasao info gde se lik zali na novije Windows verzije sa FX8150 procesorom, gde mu treba dosta vremena da udje u Windows...
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.783
Rezultat reagovanja
9.150
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Neobičan problem zahteva da mu se drugačije pristupi. Posebno kada pokušavaš da izbegneš novi bios.

Možda se problem javlja kod hard diska? Mislim da postoji razlika u vremenu pokretanja sistema u slučajevima uključenja i restartovanja računara. To povezujem sa hiberfil.sys, a to opet sa nekim problemom sa fajl sistemom ili lošim sektorima. Takođe, postojanje slabog ili lošeg sektora može da se manifestuje kao da napajanje nema dovoljno snage. Mada bih voleo da nije sve ovako kao što pišem. :)
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ti si GENIJE vladarko!!! :first:

Iskljucio sam hibernaciju u CMD-u i sad butuje u Windows bez problema kada se racunar ukljucuje(ne restart), sa iskljucenim TURBO BOOST-om.

Izgleda da je bio problem sa novijom verzijom Windows 10 i starim BIOS-om, neki bug sa power management-om...

Da mi nisi pomenuo "hiberfil.sys", nikada se ne bih setio za to :D

Ovo je prvi put da mi je neko bas istinski pomogao ovde...

BRAVO!!!
 
Vrh