• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Tutorijal] Otkljucavanje LAN2 i LAN3 na telekomovom modemu

Sejk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2012.
Poruka
478
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook Pro 15" Retina mid 2012
CPU & cooler:
i5 4460 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus B85M-G
RAM:
Hynix 4 x 4GB DDR3 1600MHz
VGA & cooler:
MSI RX 470 4GB 256bit Gaming X
Display:
Philips 243v 24" FHD IPS
HDD:
256GB SSD / 1TB HDD
Case:
MS Industrial FIGHTER 3 Window
PSU:
Cooler Master MWE 500 White
Mice & keyboard:
Logitech M590 & K380
OS & Browser:
Windows 10 x64 + Chrome
Dakle imao sam Huawei HG520c dok ga grom nije spalio, jutros su mi doneli Huawei HG532e a u medjuvremenu sam dobio potrebu da na modem nakacim jos jedan uredjaj i tu se pojavio problem.

Dakle modem ima LAN1, LAN2, LAN3 i LAN4 ali su samo LAN1 i LAN4 za internet dok su LAN2 i LAN3 za iptv koji ne koristim i hteo bih da namestim da i LAN2 i LAN3 budu za internet, kako to da uradim?

Trazio sam po netu ali kad se ulogujem na administratorski nalog(admin/tzlkisonpk) nemam ta podesavanja o kojima oni pricaju...
 
Poslednja izmena od urednika:

Sejk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2012.
Poruka
478
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook Pro 15" Retina mid 2012
CPU & cooler:
i5 4460 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus B85M-G
RAM:
Hynix 4 x 4GB DDR3 1600MHz
VGA & cooler:
MSI RX 470 4GB 256bit Gaming X
Display:
Philips 243v 24" FHD IPS
HDD:
256GB SSD / 1TB HDD
Case:
MS Industrial FIGHTER 3 Window
PSU:
Cooler Master MWE 500 White
Mice & keyboard:
Logitech M590 & K380
OS & Browser:
Windows 10 x64 + Chrome
Molio bih modove da u naslov teme ubace neki prefix tipa [tutorijal] ili tako nesto i da dodaju da je upustvo za Huawei HG532e...

Evo ga upustvo:

Prvo i osnovno bekap ! Znaci idemo na Maintenance > Device > Configuration File > Download Configuration File i sacuvajte negde na kompjuteru

Onda idite na 192.168.1.1 i ulogujte se sa sledecim podacima(ako ih prethodno niste menjali):
Ime: admin
Sifra: tzlkisonpk

Zatim idemo na Basic > WAN pa obrisite polje broj 3 i 4 koja rade u Bridge modu

Kada ste to obrisali kliknite na INTERNET_R_8_35 i u delu Port binding cekirajte LAN2 i LAN3(sada bi svi LAN-ovi trebali biti cekirani) i kliknite Submit

Nakon toga je potrebno da restartujete modem, znaci Maintenance > Device > Reboot

To je to! Sada mozete internet da koristite i sa LAN2 i LAN3 ulaza ali je vazno znati da nekad posle restarta modema, modem zaboravi sta ste podesavali iako cete videti da je sve podeseno modem nece prihvatiti ta podesavnja, znaci ona dva polja bice obrisana i LAN2 i LAN3 ce biti cekirani ali modem ce na LAN2 i LAN3 isporucivati iptv umesto interneta, tada je potrebno da izmenite bar jedno podesavanje i da opet restartujete modem i sve ce raditi kako i treba :) uostalom ako nesto krene po zlu, imate sacuvanu konfiguraciju modema na hard-u(ili ssd-u :D )
 
Vrh