• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Telekom gsm antena na vasem krovu

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ne razumem se bas u to al znam da ce rachun za struju biti oko 6000 dinara vise zbog tog predajnika;)Po toj nekoj mojoj logici,fin je potroshach:)Kazu,sve sto troshi fino i zrachi :P
Račun za struju bi ti isto bio primetno veći da ostaviš jednu krušku od 100W da svetli 30 dana bez gašenja :)

Evo odprilike koliko to košta 100W x 720h ÷ 1000 x 3,864 = 278 dinara...
Nije toliko naivno za jednu običnu sijalicu zar ne? :D
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Ja znam da ljudi koji žive kod trafo stanice 2km od moje kuće masovno prodaju kuće i imanja. Em zbog raznih tumora, em zbog problema sa glavoboljom itd. E sad da li je to samo koincidencija ili nije ne znam, ali znam da se za tako male pare ne bih igrao sa mogućim zdravstvenim problemima. Možda Miško kaže nešto korisno na ovu temu...
 
Poslednja izmena:

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
isto se desava kao i gde su dalekovodi ali ovi jaci za struju lik je ladno posle vremena pocla ga glava boleti
elem zena mi fizicar koja mi izdeklamovala celu istoriju magnetnih polja ona je neki dr mr nuklearne fizike pa cu napisati u vezi toga uskoro
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Nemojte mešati sad i dalekovode sa GSM antenama ljudi..............
I mene je počela boleti glava i mogu da kažem da je to otkad grejem hranu mikrotalasnoj. Ima milion primera tih nocebo efekata kao na primer, svi kukaju za promenu vremena da ih boli glava a pola njih nisu meteoropate. Ili da se svima pokravio vid od sedenja za računarom. Po statistici POLA stanovništva planete bi trebalo da nosi naočare po defaultu. Ljudima se kvari vid i to nema nikakve veza sa računarima u većini slučajeva.

Ipak, IZUMELI smo magnetno polje i bežično prenošenje radio talasa ono hajde...........



Hajde gagi jedva čekam :)
Moj profa nukelarne fizike je reako da nema dovoljno ili konluzivnih dokaza o uticaju elektromagnetnih zračenja na ljude u domenu gsm talasa.
I molim vas da ostanemo na tome. Da ne spominjemo X-zrake i trafo stanice.
Znači RF talasi, mikrotalasni opseg.
 
Poslednja izmena:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ajde,informacije na sto:)))Jedva cekam da saznam nesto vishe bas sam se zaintrigirao;)
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Smesne pare su mu ponudili.

Pored toga, da li on ima mogcnost da raskine ugovor ako pozeli da se ukloni antena? Verovatno ne, sto je zaista smesno... u krajnjem slucaju da mu lacaju toliko na mesecnom nivou pa ajde ako se utvrdi da nije stetno u osetnoj meri. Iz mog ugla.


Sto se tice profesora, generalno, da citiram lika iz humoristicke serije 'I spit on them'. Ne znaju ni oni mucenici to sto pricaju, kada vidim profesora koji je do nekih tvrdnji dosao preko prakse a ne citanja knjiga starih nekoliko decenija i citanjem clanaka po novinama (paprika je zdrava jedne nedelje - sledece izdanje, paprika je stetna) skidam mu kapu jer je to pravi profesor a takvih je jako malo kod nas, sto zbog uslova sto zbog nekih drugih stvari koje su se nagomilale...
 
Poslednja izmena:

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
I meni je žao što ljudi beže od nauke i stvari koje ne razumeju. Umesto da probaju razumeti stvari, sve se deklariše kao opasno i delo đavola....
Pošto samo mi sa foruma diskutujemo u ovoj priči, ovo shvatam kao uvredu. To što ja mislim da je štetno ne mora da znači da je ne razumem stvari i da je nešto što ne razumem delo đavola.


Ja samo kažem to što nauka kaže. A nauka nije u rukama provajdera niti onih koji zarađuju na tim antenama. Naučnici nemaju nikakave razlogde da izmišljaju.
Nauka je u rukama onih koji imaju para, uvek je bilo, a nadam se da neće uvek biti tako. Nažalost, za nauku je uglavnom potrebno dosta novca, a kada se sukobe nauka i novac, nažalost uglavnom pobeđuje novac. Klasičan primer nam je fosilno gorivo. Da se samo nauka pitala, bez uticaja novca, mi odavno ne bi koristili fosilno gorivo i vozili bi električne automobile.
Koliko puta smo se do sada uverili da nauka greši. Pomenimo samo duvan, pesticide, emulgatore... Sve te stvari su naučnici svrstali kao da nisu štetne, dok posledice nije osetio veliki broj ljudi.


Ne mislim tako nego se razumem malo u svoju struku...
Ne možeš tako porediti X-zrake sa RF talasima.
Ne ja sam se samo poslužio tvojom logikom, kako su svetlost i RF isto zračenje, samo na različitim talasnim dužinama. Ovo si ti rekao.
NE zrače! Zračenje u tom smislu reči se koristi samo u terminima radioaktivne radiacije. Da bi nešto zračilo treba da ispušta čestice iz sebe, alfa ili beta čestice, tj protone ili elektrone.... Isto tako ni mobilni telefoni ne zrače i ne možete iskokati kokice sa njima. Ono što to stavljaju na krov je čisto elektromagnetno "zračenje" što je iste prirode kao i svetlost samo na drugim talasnim dužinama.
Rendgensko zračenje je tom logikom isto što su svetlost, RF... Elektromagnetno zračenje je Rendgensko, UV, svetlosno, IR, RF... a razlikuju se u talasnoj dužini i količini energije koju nose sa sobom.


Isto tako su stari CRT monitori "ZRAČILI" i koliko ja primećujem, svi smo živi. Ako nas CRT monitori koji pucaju elektrone u nas sa brzinom svetlosti nisu ubili, neće ni GSM antene.
Da naravno da zrače, a uovo sam se lično overio.
Pre 5-6 god. devojka je pravila premeštaj sobe i pomerila je cveće da stoji pored tada novog CRT televizora. Posle par meseci, cveće je počelo da se suši. Moj zaključak je bio da je uzrok toga grejalica koja isušuje vazduh. Prošlo je par meseci grejalica je prestala da se koristi, ali cveće se skoro celo osušilo. Posle toga cveće je pomerila od televizora i ono je počelo da se oporavlja.
Ako je zračenje štetno uticalo na cveće, velika je verovatnoća da će uticati i na ljude, samo sa mnogo manjim uticajem.
O tome da je zračenje mobilnih telefona štetno, najbolje govori pomor pčela. Treba čitati malo o tome ili pitati nekog pčelara zašto ne nosi mobilni telefon kada radi oko košnica.

Što se tiče zračenja iz mobilnih telefona, naučnici kažu da nije štetno. Ok, njihova istraživanja su pokazala da ne utiče na čoveka. Pitanje je samo koliko su ta istraživanja dobra. Mobilna telefonija je stara dvadesetak godina, ali je tek poslednjih desetak godina postala popularna zbog povoljne cene razgovora. Ovo znači da sigurno ni jedan test nije trajao duže od dvadeset godina, a verujem da je ta brojka mnogo, mnogo manja.

Ne kažm ja da mobilni telefon ili GSM stanica prouzrokuju direktno tumor, rak ili slično, ali isto tako ne kažem da ne zrači, kao što si ti rekao. Naravno da zrači, kao i svaki uređaj koji emituje EM zračenje.
Koliko su štetna zračenja koja nas okružuju, ja ne znam i ne mogu da tvrdim. Ono što znam je da mnogo mladih ljudi umire od infarkta, a nisu gojazni, imaju visoki pritisak, a ni jedu masnu hranu. Nažalost, siguran sam da svako na ovom forumu zna neku osobu sa manje od 40 godina, a da je umrla od infarkta, moždanog udara, raka tumora...

Naravno da sve ove gore pobrojane bolesti nisu samo zbog zračenja, tu utiče ishrana, stres, vazduh i ostale negativne stvari koje je donelo ovo moderno doba u kojem živimo.

Na dosta stvari ne možemo da utičemo i moramo da se nosimo sa negativnim uticajima koji utiču na nas. Postoji dosta stvari na koje možemo da utičemo, a to je npr. GSM odašiljač iznad glave. Ja tako nešto ne bih stavio iznad glave, ali opet to ne mora da znači da sam ja upravu, jer to je samo moje mišljenje.
 
Poslednja izmena od urednika:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Smesne pare su mu ponudili.

Pored toga, da li on ima mogcnost da raskine ugovor ako pozeli da se ukloni antena? Verovatno ne, sto je zaista smesno... u krajnjem slucaju da mu lacaju toliko na mesecnom nivou pa ajde ako se utvrdi da nije stetno u osetnoj meri. Iz mog ugla.
Pa da matori na mesecnom je nivou.Znaci ~250eur mesecno a ti od toga platis struju;)
Btw. ugovor je na 10 godina :(
 

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
Nemojte mešati sad i dalekovode sa GSM antenama ljudi..............
I mene je počela boleti glava i mogu da kažem da je to otkad grejem hranu mikrotalasnoj. Ima milion primera tih nocebo efekata kao na primer, svi kukaju za promenu vremena da ih boli glava a pola njih nisu meteoropate. Ili da se svima pokravio vid od sedenja za računarom. Po statistici POLA stanovništva planete bi trebalo da nosi naočare po defaultu. Ljudima se kvari vid i to nema nikakve veza sa računarima u većini slučajeva.

Ipak, IZUMELI smo magnetno polje i bežično prenošenje radio talasa ono hajde...........



Hajde gagi jedva čekam :)
Moj profa nukelarne fizike je reako da nema dovoljno ili konluzivnih dokaza o uticaju elektromagnetnih zračenja na ljude u domenu gsm talasa.
I molim vas da ostanemo na tome. Da ne spominjemo X-zrake i trafo stanice.
Znači RF talasi, mikrotalasni opseg.
da tako mije nesto i moja mlada objasnila u vezi talasa i zracenja jer dok je radila u vinci vrsili su kojekave eksperimente zracenja :nuts:.dobro je i normalna...
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pa da matori na mesecnom je nivou.Znaci ~250eur mesecno a ti od toga platis struju;)
Btw. ugovor je na 10 godina :(
Onda i nije nesto, jer je to no stop ukljuceno, poskupljuje struja, a posle izbora ce sigurno jos poskupeti kakvi su... pa mu podize i ukupnu potrosnju... moze preci u neku tarifu... Ipak je to malo, za danasnje uslove zavisno od primanja moze biti fina suma ali na duzi period i uzevsi u obzir negativne strane ipak nije toliko primamljivo.
 

Ivanissimo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.03.2010.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sve o cemu sam do sada pricao...

@ Steamroller,

Tu imas i grafikone zracenja FM talasa, Tv predajnika itd...

Sve o prolazenju kroz zidove i do `levog` uveta kroz glavu :rotf:
 

Prilozi

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Pošto samo mi sa foruma diskutujemo u ovoj priči, ovo shvatam kao uvredu. To što ja mislim da je štetno ne mora da znači da je ne razumem stvari i da je nešto što ne razumem delo đavola.

Nauka je u rukama onih koji imaju para, uvek je bilo, a nadam se da neće uvek biti tako. Nažalost, za nauku je uglavnom potrebno dosta novca, a kada se sukobe nauka i novac, nažalost uglavnom pobeđuje novac. Klasičan primer nam je fosilno gorivo. Da se samo nauka pitala, bez uticaja novca, mi odavno ne bi koristili fosilno gorivo i vozili bi električne automobile.
Koliko puta smo se do sada uverili da nauka greši. Pomenimo samo duvan, pesticide, emulgatore... Sve te stvari su naučnici svrstali kao da nisu štetne, dok posledice nije osetio veliki broj ljudi.

Ako je zračenje štetno uticalo na cveće, velika je verovatnoća da će uticati i na ljude, samo sa mnogo manjim uticajem.
O tome da je zračenje mobilnih telefona štetno, najbolje govori pomor pčela. Treba čitati malo o tome ili pitati nekog pčelara zašto ne nosi mobilni telefon kada radi oko košnica.
Kad si poslednji put video bogatog naučnika? Fizika je mrtva već 120 godina nemam nikakv "major" breaktrough. Niko ne može oktriti nešto toliko revolucionarno da se obogati i da bude Bil Gates. Ako se nešto otkrije to odma kupuje neka kompanija i štanca i ta kompanija bude bogata. Na primer kao Seageta. Novi načini zapisa podataka, naučnik dobio Nobelovu nagradu i neke pare. Svi naučnici svoje nove mini projakte plaćaju iz svojih džepova. Naučnik to ne radi zbog novca, to se radi zbog doprinosa nauci. Ja na primer i mnogi moji drugari sa departmana za fiziku ne radimo to zbog para i bili smo poptpuno svesni pri upisivanju faxa DA OD TOGA živeti nećemo. Ipak pravimo naš sopstveni spektrograf i družimo se na opservatoriji bla bla bla....

Naučnici nemaju nikakve veze sa štetnosti duvana nit sa mekdonaldsom. Primer za fosilno gorivo je veoma loše. Naučnici trube već godinama da to treba batali i prave nove automobile koji ne troše fosilna goriva. Nauka je rekla svoje i nije u rukama bogatih. Nauka bi bila u rukama u bogatih ako bi sutra čuo "nabolje je koristiti fosilna goriva i to nikad nećemo menjati pošto imamo neisušne izvore ulja".

Moja keva, otkad znam za sebe drži cveće sa obe strane TVa i nikad nisam primetio kao da bi TV ubijalo cveće. Ti ne možeš iz svojih kućnih uslova ustanoviti da je TVOJ TV UBIO cveće. Desilo se nešto u tvojoj kući i to je sad fizika? Da napišemo odmah formulu? Elektronski snopovi od TVa su uprene napred i udaradju u fosnorni sloj na prednjoj strani katodne cevi, elektroni se fokisiranu sa magnetnim poljem i ne beže nigde.


Nisam ja nigde rekao "e neće ti biti ništa" stavi antenu. Nego sam samo napisao 10x puta da nema dokaza o uticaju RF talasa na ljude. Nije dokazano da ima uticaja na zdravlje i isto tako nije dokazano da nema uticaja. To što nas boli glava često je samo do loše ishrane, barem ja tako mislim. 80% glavobolja je zbog želudca (nauka je tako rekla).
Ubistvo pčela sa mobilnim telefonom, dobar naslov za horor film. Imam drugara pčelara i pitaću ga da li nosi mobilni telefon sa sobom. Veća je šansa da naši dragi drugari koji prskaju komarce ne koriste adekvatne pesticide....
Ili goblano zagrevanje možda? Otkad su rekli da freon iz dezodoransa ubija ozonski sloj, ubeđen sam da većina vas svaki dan prska sebe. Nikad nisam čuo za ovo sa pčelama al proguglaću da vidim o čemu se radi.

@fortunissimo
Zašto mi daješ neki random PDF? Viđao sam grafikone u srednjoj, bio sam RTV tehničar po struci znam dosta od RF signalima i o njihovom prenosu. Da ne spominjem spektroskopiju vasione sa faxa, ako znaš šta je skektroskopija? Pročitao sam 10 takvih textova od početka ove diskusije i ti mi sad daješ neki PDF. Ono što ja želim je da ti izneš neki svoj stav i neko svoje mišljenje sa nekim argumentima. A ne da kažeš "jako je štetno".
 

Ivanissimo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.03.2010.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zrace, naravno, ali iskljucivo srazmerno jacini predajnika. Stvara se jako magnetno polje koje direktno utice na normalno funkcionisanje organizma i tecnosti u njemu.

Svaki provodnik kada se pomera ili oko njega menja magnetno polje indukuje struju. Sto je jaca promena magnetnog polja to je veca indukcija. Lekcija iz osnovne / srednje.

Kada bi se popeo na antenu bilo kog predajnika / emitera talasa bilo koje vrste, a da pri tom to ne bude home made, jacine nekoliko Mw unutrasnji organi bi ti se skuvali za par sekundi. Mobilni i bilo koji drugi predajnici u stambenim delovima grada po propisu ne smeju biti toliko jaki.

U svakom slucaju cak i mala ali konstantna promena magnetnog polja u zivotnom prostoru moze izazvati drasticne promene raspolozenja, gubitak tezine, tumor na mozgu itd.

Ko se razume u struju potvrdice da ljudski mozak `radi`na 14 Hz, te mu promena magnetnog polja utice na `normalno` funkcionisanje, a struja koju ljudsko telo proizvede, dok se magnetno polje oko njega menja, direktno moze uticati na sposobnost nerava, kada dotaknemo `masu` iliti uzemljenje.
Mislim da je ovo dovoljno.

Takodje mislim da previse branis - ne verujes, te da jakko verujes u svoje misljenje, sto je normalno.

Istina je da je magnetno polje oko svakog predajnika jako i tu nema dileme. PDF nije nasumican nego je izvucen iz teme koja ima 400 strana, sa kojima nema potreba da davim bilo koga.

Molim te lepo pregledaj grafikone, tu spada i zracenje iz monitora, televizora, blabla...
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Naučnici i danas tvrde da je globalno zagrevanje patka i da nije povezano sa korišćenjem fosilnih goriva. Pre 40-50 godina su postojale naučne studije kako duvan nije štetan i kako on ustvari pozitivno utiče na čoveka.

Da citiram još jednom tebe.
Povlačim se iz priče, jer stvarno nemam vremena da se prepucavam na forumu da li je isto RF i svetlost zbog toga što su em zračenja, a da istom tom logikom ne može isto to da se kaže za rendgen. Zadnji put kada sam učio o em zračnju rendgen, svetlost i RF su zajedno pripadali toj grupi. Verujem da si o tome učio posle mene, pa su se stvari u međuvremenu promenile. Priznajem nisam obrazovan i od sada ću za sve što ne razumem da pitam naučnike, a neću smatrati za đavolska posla ono u šta nisam upućen.

Odoh ja iz ove teme pošto je očigledno da GMS predajnik ne zrači.
:wave:
 
Poslednja izmena od urednika:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
TVOJ TV UBIO cveće.


.
Da te opet podsetim (a i generalno da se svi podsete u slucaju da je jos neko zaboravio), velika slova na forumu se smatraju obracanjem drugoj osobi sa povisenim tonom(vikanje,dranje,urlanje- biraj), a to je ovde zabranjeno. Umesto velikih slova kad hoces nesto da naglasis, imas(pa je samim tim i koristi) opciju bold i underline, ili ukoliko ti to nije dovoljno, mozes i da promenis boju slova... Dakle, sve je dozovoljeno sem pisanja velikim slovima
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
@fortunissimo
Pogledao sam PDF i na poslednjoj strani sam isto pogledao datume referenci, od 1995 do 2002. Toliko o apdejtu nauke. U svakom slučaju ću prelistati kasnije da vidim ima li išta "novo"...
Isto tako ne smeš se šetati ispred radara pošto će te posle jako boleti glava.
Ali GSM antene nisu jaki nekoliko MW, nemojte opet mešati babe i žabe. Lepo sam napisao da su GSM antene opasne na odprilike 1m daljine zato što rade u domenu mikrotalasa bla bla bla. Ne volim se ponavljati jako ne volim.


@Diabolique
To da ne zači sam napisao lepo da ne zrači u tom smislu reči.
Ako ćemo tako da bukvališemo i vidljiva svetlost je zračenje. A ne kažeš nikad da sijalica zrači, nego svetli. Ako ćemo još da bukvališemo i ti i ja zračimo i moj mačak zrači, u infracrvenom spektru naravno. To za duvan i dan danas ima dokaza da u nekim (retkim) slučajevim utiče pozitivno. Pogledaj film "Thank you for smoking", sve će ti biti jasno da duvanske kompanije imaju svoje "stručnjake" koji su tada to izjavili. Ubrzo posle toga je dokazano da oni nisu bili u pravu. To i jeste čar nauke da će uvek biti sumnje i da se ne plaše da promene svoje mišljenje ako tu postoji dokaza. Sve podlaže pitanjima i novim istraživanjima i kad bude dokaza onda ću prihvatiti da su GSM antene i mobilni telefoni štetni. Ja samo ne mogu da verujem da skoro svi kažete da je to štetno ali svi uveliko svaki dan koristite mobilne telefone, mikortalasne peći, CRT monitore i televizore, računare..... Ako stvarno tvrdite da je to sve toliko štetno zašto ih koristite?

@BEGINER
sorry, zaneo sam se...
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Mali off:Ja sam u vojsci bio na radaru(cuvenom koji je pronasao f117)i nije me bolela glava a imao sam skakodevne duznosti u njemu i oko njega;)
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
To opet zavisi od vrste radara :) Ja sam mislio na radare na vrhovima aviona :) Mislim i ja se mogu praviti pametan ceo dan al se ne razumem u sve najbolje.
Mogu samo da smaram na teme u koje se manje više razumem. Ako si ozbiljan u vezi GSM antene, pitaj stručnjake. Idi u "najbliži" PMF fakultet, departman fizike i pitaj ih lepo. Mislim da će te oni prvo pitati za specifikacije antene, pa tek onda početi pričati.
 

gagi75

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.03.2011.
Poruka
712
Rezultat reagovanja
316
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
virus
CPU & cooler:
intel I7 3770k @ 3.5--4.5
Motherboard:
gaud5h-wb
RAM:
kingston 12 gb dd3 1600
VGA & cooler:
geforce GTX 970 G1
Display:
Dell 24"
HDD:
500gb wd
Sound:
altec 5.1
Case:
nzxt phantom beli :)
PSU:
LC POWER Metatron Prophecy LC8750 II 750W
Internet:
adsl najveći protok
OS & Browser:
os 7
ide ovako:
mikro talasi manjih inteziteta nebi trebali da smetaju nije dokazano dok jaci inteziteti izazivaju mucnine..radio talasi imaju velike talasne duzine i male frekvencije za nas organizam od 50 hz nisu pogodne jer ulazeu i rezonanciju sa frekvencijom rada srca,primo primo predajnik rtv stanice ne steti dok za mobilnu to nije to sigurno,rf talaasi tipa predajnik na avali ne steti ljudima ali ostavlja posledice na tex.el opremu...poenta ako na avali nesteti ne bi trebalo ni ovaj da pravi problema.....jedini problem su munje koje ce vrlo lako privlaciti u to mozes biti siguran....
ps-to je grana primenjena fizika oblast el .magnetni talasi ,ja sam zavrsila nuklearnu fiziku sto je druga grana nadam se da sam vam bar malo pomogla
marija
 
Vrh