• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Telefon do 650 evra

Akilis

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.12.2018.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ćao svima,

Još malo pa mi ističe ugovor u Telenoru pa sam rešio da menjam telefon. Naime budzet mi je 650 evra i kupovina ne mora biti ograničena na Telenor jer uvek mogu da produžim ugovor bez novog telefona.

Gledao sam malo i na KP sam našao Samsung Note 9 za 650 evra, ali nisam iskusan sa KP-om pa sam skeptičan.

Takodje, našao sam OnePlus 6T u Logic Shopu za 68000 dinara, ali sam čuo da se dobija garancija na jednu godinu i da nije od ovlašćenog servisa itd.

Zanima me imate li vi neki drugi predlog i šta mislite o KP i gore spomenutoj garanciji.

Hvalaa

EDIT: KupujemProdajem | NOTE 9, Ocean Blue / VAKUM pakovanje / garancija 2g. Ovo je oglas koji sam pronašao.
 

Fakku

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.02.2019.
Poruka
293
Rezultat reagovanja
511
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ultimatrix
CPU & cooler:
Ryzen 9 5900x, Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus ROG Crosshair Hero VIII (Wi-Fi)
RAM:
4x16GB DDR4 Corsair Vengeance RGB Pro @ 3200MHz
VGA & cooler:
Gigabyte RTX 3080 Ti Gaming OC 12GB
Display:
LG 38GN950-B 38"
HDD:
x2 Samsung 980 PRO NVME 2TB
Case:
Lian Li O11 Dynamic XL
PSU:
BeQuiet Dark Power Pro 12 1200W
Mice & keyboard:
Glorious Model O-, Razer BlackWidow Elite
Internet:
100/10 Kablovska
koristim kp vec godinama, imam preko 30 kupoprodaja i do sada nisam imao problema.
ako te je strah ti lepo idi kod prodavca licno, testiraj pa onda uzmi drugo ne znam sta da ti kazem :P

sto se telefona tice, tu ti ne mogu pomoci posto me telefoni ne zanimaju, licno imam nokiju 6 i ona mi je mnogo, da imam staru 3310 za pozive i sms meni bi bilo dovoljno
 

Akilis

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.12.2018.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
koristim kp vec godinama, imam preko 30 kupoprodaja i do sada nisam imao problema.
ako te je strah ti lepo idi kod prodavca licno, testiraj pa onda uzmi drugo ne znam sta da ti kazem :P

sto se telefona tice, tu ti ne mogu pomoci posto me telefoni ne zanimaju, licno imam nokiju 6 i ona mi je mnogo, da imam staru 3310 za pozive i sms meni bi bilo dovoljno
Razumem, nego me je iskreno malo strah zato što nikad do sad nisam kupovao ništa preko KP, plus mi je ovo najveći budžet za telefon koji sam imao.

Je l možeš da prokomentarišeš oglas koji sam pronašao za Note 9? (Napisao sam ga u Edit-u na temi)
 

Fakku

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.02.2019.
Poruka
293
Rezultat reagovanja
511
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ultimatrix
CPU & cooler:
Ryzen 9 5900x, Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus ROG Crosshair Hero VIII (Wi-Fi)
RAM:
4x16GB DDR4 Corsair Vengeance RGB Pro @ 3200MHz
VGA & cooler:
Gigabyte RTX 3080 Ti Gaming OC 12GB
Display:
LG 38GN950-B 38"
HDD:
x2 Samsung 980 PRO NVME 2TB
Case:
Lian Li O11 Dynamic XL
PSU:
BeQuiet Dark Power Pro 12 1200W
Mice & keyboard:
Glorious Model O-, Razer BlackWidow Elite
Internet:
100/10 Kablovska
Razumem, nego me je iskreno malo strah zato što nikad do sad nisam kupovao ništa preko KP, plus mi je ovo najveći budžet za telefon koji sam imao.

Je l možeš da prokomentarišeš oglas koji sam pronašao za Note 9? (Napisao sam ga u Edit-u na temi)
ja licno bih verovao tom prodavcu.
vidi se da se covek bavi time i ne ide mu u korist da prevari nekoga.

a i da te prevari mozes da kontaktiras kp i trazis njegove podatke, cak mozes i da prijavis policiji.

svaki prodavac mora da unese licne podatke kao sto su JMBG i ostalo.

sto se cene telefona tice, nisam istrazio tako da to ostaje na tebi :)
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Možda Mi 8 ili da sačekaš malo za Mi 9?
 

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.335
Rezultat reagovanja
1.346
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
Za taj novac ja bih ganjao mate 20 pro. ;)
@peja81 Mi8 je bio oko 350e pre mozda 2 meseca kad sam ga kupio, vrhunski telefon, ali kamera i nije nesto. Zavisi za sta ce ga koristiti :) Takodje me je nerviralo sto nema ikonica od notifikacija kao kod ostalih telefona, najveci razlog zasto sam ga promenio.
 

Uroske

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
142
Rezultat reagovanja
32
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-8700, Cooler Master MasterAir G100L
Motherboard:
Gigabyte Z370P D3
RAM:
Kingston Fury HyperX 16gb
VGA & cooler:
GeForce GTX 1070TI 8GB
Display:
ASUS ROG Swift PG279Q
HDD:
Kingston 240gb SSD, Toshiba 1TB 3.5" SATA II
Case:
Cooler Master MasterBox Lite 5
PSU:
CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Mice & keyboard:
Razer Mamba, Razer BlackWidow Elite
OS & Browser:
Windows 7, Google Chrome
Other:
Transcend TS1TSJ25M3 1TB
Pa kupovina na KP moze biti rizicna mada gledaj kakve ocene ima prodavac i kakva iskustva su imali drugi ljudi sa njim..I naravno uzimaj telefon sa garancijom, ako je moguce pogledaj na licu mesta testiraj,proveri sve..


Edit:Takodje bih verovao ovom sto prodaje ovaj Note 9
 

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Ćao svima,

Još malo pa mi ističe ugovor u Telenoru pa sam rešio da menjam telefon. Naime budzet mi je 650 evra i kupovina ne mora biti ograničena na Telenor jer uvek mogu da produžim ugovor bez novog telefona.

Gledao sam malo i na KP sam našao Samsung Note 9 za 650 evra, ali nisam iskusan sa KP-om pa sam skeptičan.

Takodje, našao sam OnePlus 6T u Logic Shopu za 68000 dinara, ali sam čuo da se dobija garancija na jednu godinu i da nije od ovlašćenog servisa itd.

Zanima me imate li vi neki drugi predlog i šta mislite o KP i gore spomenutoj garanciji.

Hvalaa

EDIT: KupujemProdajem | NOTE 9, Ocean Blue / VAKUM pakovanje / garancija 2g. Ovo je oglas koji sam pronašao.
Cisto da nesto "naucis" i imas neki uvid u realne cene za Note 9 i da ce sada pasti cena Samsung telefonima kada se 8. marta s10 pusti u prodaju.
Juce sam uzeo Note 9 za 550 evra star 3 meseca, nema tackicu na sebi kupljen u Samsungovoj radnji u Uscu sa 2 god garancije, tako da ove cene na KP su prenaduvane, propratio sam poslednjih 4 dana sve oglase za Note 9 na KP.
Telefon koji je od operatera kupujes iskljucivo od vlasnika ugovora, ne od prodavca koji zna vlasnika koji zivi u Kraljevu a on je iz Panceva iz razloga ako dodje do kvara telefona nije problem da ti odneses u servis, Samsung telefoni se nose ili salju o njihovom trosku iskljucivo i samo u Promobi, nego, ti odneses tel na popravku, imas garanciju ili fiskalni, oni poprave i tebe zovu, problem nastaje ako telefon ne moze da se popravi vec se dobija novi, servis obavestava operatera a operater nece tebe zvati vec iskljucivo i samo vlasnika ugovora. Vlasnik ugovora u Kraljevo ti u BG, nikad ga nisi ni video ni cuo ti druga ruka, mislis da ce da te zove, ode covek u poslovnicu uzme tel a ti ostade i bez para i telefona.
Ima resenje i za to a to je da se potpise punomocje sa vlasnikom ugovora i da se overi kod Notara, tada postajes 100% vlasnik telefona. I ako dodje do zamene ti mozes da ga podignes.
Ovo su realne situacije koje mogu da se dese, zato cekas i uzimas iskljucivo od vlasnika ili iz neke vece radnje tel. sto je najbolje.
Telefoni sa "tolet papir" garancijom one od 12 meseci iz supackih radnji se ne kupuju jer imas garanciju na softver i nista vise.
Naravno da se obicno jave oni sto su kupili tel u tim radnjama za 150, 200 evra slabije modele i da im je servis popravio tel. jeste jer je deo za njih 20 evra a za ove druge skuplje je zlooo cena za delove i original delove ima samo ovlasceni servis, supe uzimaju sa Alija.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:

Akilis

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.12.2018.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Cisto da nesto "naucis" i imas neki uvid u realne cene za Note 9 i da ce sada pasti cena Samsung telefonima kada se 8. marta s10 pusti u prodaju.
Juce sam uzeo Note 9 za 550 evra star 3 meseca, nema tackicu na sebi kupljen u Samsungovoj radnji u Uscu sa 2 god garancije, tako da ove cene na KP su prenaduvane, propratio sam poslednjih 4 dana sve oglase za Note 9 na KP.
Telefon koji je od operatera kupujes iskljucivo od vlasnika ugovora, ne od prodavca koji zna vlasnika koji zivi u Kraljevu a on je iz Panceva iz razloga ako dodje do kvara telefona nije problem da ti odneses u servis, Samsung telefoni se nose ili salju o njihovom trosku iskljucivo i samo u Promobi, nego, ti odneses tel na popravku, imas garanciju ili fiskalni, oni poprave i tebe zovu, problem nastaje ako telefon ne moze da se popravi vec se dobija novi, servis obavestava operatera a operater nece tebe zvati vec iskljucivo i samo vlasnika ugovora. Vlasnik ugovora u Kraljevo ti u BG, nikad ga nisi ni video ni cuo ti druga ruka, mislis da ce da te zove, ode covek u poslovnicu uzme tel a ti ostade i bez para i telefona.
Ima resenje i za to a to je da se potpise punomocje sa vlasnikom ugovora i da se overi kod Notara, tada postajes 100% vlasnik telefona. I ako dodje do zamene ti mozes da ga podignes.
Ovo su realne situacije koje mogu da se dese, zato cekas i uzimas iskljucivo od vlasnika ili iz neke vece radnje tel. sto je najbolje.
Telefoni sa "tolet papir" garancijom one od 12 meseci iz supackih radnji se ne kupuju jer imas garanciju na softver i nista vise.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
A na koji način funkcioniše to punomoćje? Hoće li onda operater zvati mene ili kako? Nisam taj deo baš najbolje shvatio...
 

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Imam kuci ispisan obrazac za punomocje za mobilni tel., sad sam na poslu poslacu ti sutra cisto nek ti stoji, samo se popuni.
Servis tebe obavestava da tel. ne moze da se popravi, daje ti napismeno papir reklamacije i sa time i punomocjem ides u poslovnicu po telefon. Posle se sa njima, operaterom, dogovaras da li da ti salju na kucu ili da te obaveste da dodjes kad stigne u poslovnicu.
Zato gledas da je vlasnik ugovora iz tvog grada, sredine, ocene na KP, ako se sve poklopi i ne treba ti punomocje ako je ok osoba al ajde ti danas znaj ko je ok a ko djubre.
Mozda se telefonu nista i ne desi bude sve ok, ali uvek gledam i drugu stranu realnosti, jer obicno posle dobijes, jbg.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:

Akilis

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.12.2018.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam kuci ispisan obrazac za punomocje za mobilni tel., sad sam na poslu poslacu ti sutra cisto nek ti stoji, samo se popuni.
Servis tebe obavestava da tel. ne moze da se popravi, daje ti napismeno papir reklamacije i sa time i punomocjem ides u poslovnicu po telefon. Posle se sa njima, operaterom, dogovaras da li da ti salju na kucu ili da te obaveste da dodjes kad stigne u poslovnicu.
Zato gledas da je vlasnik ugovora iz tvog grada, sredine, ocene na KP, ako se sve poklopi i ne treba ti punomocje ako je ok osoba al ajde ti danas znaj ko je ok a ko djubre.
Mozda se telefonu nista i ne desi bude sve ok, ali uvek gledam i drugu stranu realnosti, jer obicno posle dobijes, jbg.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Slažem se u potpunosti. Em što ne znaš kako će neko da odreaguje kad dobije takav poziv od operatera, em što ne znaš šta sve može da se dogodi telefonu.

Zapratio sam te na forumu pa da kada budeš slao formular ne moraš da tražiš ovu temu.

Hvala ti mnogo!
 

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Evo link za ovlascenje ako jos nekom bude trebalo, ispisano u Wordu, dovoljno je da se ostampa, popuni i overi kod notara samo tako cete biti 100% vlasnik telefona kupljenog preko operatera.:

MEGA
 

Akilis

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.12.2018.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala ti!
Ne mogu odmah da pogledam punomoć, nisam kod kuće. Ako mi nešto ne bude bilo jasno javiću se.

Za sada nema potrebe za info o KP prodavcima jer i dalje nisam 100% siguran za Note 9. Kada se odlučim, javiću se. Hvala u svakom slučaju.
 
Vrh