• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Spor internet, puca vrlo cesto.

Gate

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.03.2020.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pozdrav, imam jedan problem koji me muci vec godinama.

Zivim u selu blizu bajmoka, internet je ovde ocajan. Jedan jedini provajder nam je MTS, a njihove usluge nas ne zadovoljavaju.
Vec godinama koristim njihov box 4 paket, i imam internet od 10/1 Mb/s. Imam 1 televizor, a cesto se zna i koristit MTS TV GO na tabletu.
E sad, fazon je u tome sto internet konstantno zna da puca preko 20 puta na dan, i ne mogu da ga koristim uopste. Internet nevezano ako je koriscen u full brzini ili ako nista ne radi, puca kako njemu padne.
Pre par godina su nam se komsije ponapile i autom su udarili tu kutiju koja je vezana za telefonsku liniju, i od tad je nastao problem.

U toku od par godina, sigurno preko 10 puta sam zvao MTS da dodju i da rese taj problem, svu pricu oko tih komsija znaju u sitne detalje, vec mozda i znaju moju celu kucu napamet koliko puta su dolazili kod mene, i svaki put promene neke kablove, iscackaju tu kutiju napolju, popiju kafu i rakij'cu i odu. Problem ostaje. Sad tokom ovog zimskog perioda (celog decembra meseca) internet je radio savrseno, kako je januar dosao od tad su teski problemi. Zvao sam ih mozda 2 ili 3 puta, dosli su svaki put, i svaki put su izmenjali te iste kablove koje menjaju vec godinama i nista ne urade. Jedanput su zamenili ruter pre mozda 2 ili 3 godine, nista nije reseno. Kablovi do rutera (DSL kabal) zamenjen, kabal koji vodi do telefonske linije je zamenjen, napolju je isto sve zamenjeno, i apsolutno nista ne pomaze. Sam fiksni telefon kad se podigne slusalica, internet pukne. Cak i kad radi, cuje se neko cudno sustanje u telefonu. Ovi iz MTSA su cak jednom rekli da je linija savrsena kad direktno povezu liniju na taj njihov uredjaj, a kako povezu njihov uredjaj sa splitera na uredjaj, linija je nestabilna (zamenili su taj spliter vec 3 puta, nista nije reseno). Cak su poceli i da mi spustaju brzinu interneta bezveze, sto nije resilo problem, pa sam ih stalno morao zvati da mi vrate internet brzinu jer nisu nista resili povodom toga.
Naravno da ne zaboravim napomenut, zivim otprilike oko nekih 2 kilometra od centrale, ali me i to buni uveliko jer mi stalno govore da je jedva izvodljivo pustiti internet od 1 MB/s na toliku daljinu, dok je jedan moj drugar dve ulice dalje od mene (nekih 200m) ladno uzme njihov internet od 50 Mb/s, i radi bez problema.

Polako vec odustajem od njih i njihove podrske, ama bas nista drugo nece da pogledaju, nego samo dodju, zamene kablove samo da izgledaju druge boje, kafa i dovidjenja.

Sad, ove su statistike koje trenutno stoje na stranici od podesavanja za ruter:

Modulation Type: ADSL_2plus
Actual Rate(Up/Down) 1021/11999 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 1089/23444 kbps
Noise Margin(Up/Down) 10.9/17.6 dB (vrlo cesto zna da kad pukne, i kad se vrati internet da noise margin bude tipa 4/6 dB)
Line Attenuation(Up/Down) 17.5/33.6 dB
Output Power(Up/Down) 11.3/19.6 dBm
CRC & HEC Errors znaju nekad posle pucanja da budu 0/0 po nekih par sati, nekad zna da konstantno puca i da se pokazivaju brojevi preko 50000.


Pa sad, da ja pitam par stvari. Da li ce mozda neki skuplji ruter da malo razresi ovu stvar? Citao sam da postoje ruteri koji resavaju noise margin do neke granice i da poprave tu situaciju malo, mada nisam siguran da bezveze bacam pare za... nista.
Da li da ukinem ovaj internet kod njih i da kupim 4G VIP internet? (VIP 4G ovde najbolje radi, gde god se nalazio uvek ima mreze, brzina preko 2 MB down/up).
Da li mi vredi da nalazim sve provajdere koji su dostupni u Srbiji, i da saljem svima email poruke pitanjem da li je njihov internet dostupan kod mene u selu, pa da se nadam da ima i da nece pucati/po zelji da mogu uzeti i jos brzi internet?

Igram igrice cesto, znam sa drugarem da igram COOP igrice, a kako mi stalno puca internet, tacno mi ne vredi uopste komp da koristim. Poceo skupljat delove da sklopim novi racunar, a ne mogu ni tetris da skinem koliko cesto internet puca.

Nadam se da neko ima neko resenje i da ne moram da se bakcem sa Vipovim 4G internetom jer mi se ne dopada sto imaju data limit od 150-200 GB i sto moram dodatno naplacivati za jos 50-100 GB koje cu isto vrlo brzo da iskoristim (znam da ga nece ukinuti skroz kad iskoristim taj limit, ali nimalo mi se ne svidja ta jako mala brzina interneta posle limita).

(I izvinjavam se ako je necitko ili ako je predugacak tekst, ali ovaj problem me vec muci godinama nadajuci se da ce MTS da sredi nesto, a njih jednostavno ne interesuje to, pa sad i to malo jade od nade hvatam da neko od vas moze da pomogne i da sredim ovaj problem za sva vremena).
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
:welcome:

Problem je do njihove podrške; ti znaš gde je problem, kad je nastao, ali oni ne žele da ga reše. Ne verujem da možeš nešto postići ako bi se žalio višoj instanci u mts, ali ne možeš ništa da izgubiš.

Što se vip tiče, kolega sa foruma, @Veselin , koristi njihove usluge duže vreme, pa ti može dati informacije iz prve ruke. Da, primetio si da postoji ograničenje u korišćenju punom brzinom. Takođe. iako ne igram igre, čini mi se da sam shvatio da nekim igrama ne prija bilo kakva wifi varijanta (što ovde ne mora da bude slučaj, ako uzmeš ili dobiješ 3g/4g ruter). ali opet saćekaj da vidiš da li ima nekog sa vip/telenor/mts "iskustvom".
 

Gate

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.03.2020.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
:welcome:

Problem je do njihove podrške; ti znaš gde je problem, kad je nastao, ali oni ne žele da ga reše. Ne verujem da možeš nešto postići ako bi se žalio višoj instanci u mts, ali ne možeš ništa da izgubiš.

Što se vip tiče, kolega sa foruma, @Veselin , koristi njihove usluge duže vreme, pa ti može dati informacije iz prve ruke. Da, primetio si da postoji ograničenje u korišćenju punom brzinom. Takođe. iako ne igram igre, čini mi se da sam shvatio da nekim igrama ne prija bilo kakva wifi varijanta (što ovde ne mora da bude slučaj, ako uzmeš ili dobiješ 3g/4g ruter). ali opet saćekaj da vidiš da li ima nekog sa vip/telenor/mts "iskustvom".
Iskreno, bicu vise nego zadovoljan da uzmem bilo koji internet sa minimum 1 MB/s down/1 Mb/s upload i da uopste ili vrlo retko puca. Mada znam cesto da radim koje kakve stvarcice kojima je potreban portforward, ali nema veze, bicu i vise nego zadovoljan sa neprekidnim internetom. Ovo mi iskida zivce, ne znam ni da li ga imam uopste :thumb: Opet sto kazem, nisam uopste ni ljubitelj limita sa internetom, ali ako mi je to bas bas poslednja opcija, onda nemam druge nego tako da uradim, steta sto ce bit "televizor" manje u kuci :(
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Televizor možeš da povežeš ili sa digitalnim risiverom ili onim njihovim mtstv ili kako se već zove.

Ta usluga koju nudi vip i nije toliko loša, osim što je ograničen protok. Može da se dopunjuje, ali...

Raspitaj se, mislim da i telenor nudi nešto slično, ali mislim da je vip povoljniji. Takođe, ako je komšiluk zadovoljan vipom...
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.812
Rezultat reagovanja
3.247
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
Case:
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini and kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
Modulation Type: ADSL_2plus
Actual Rate(Up/Down) 1021/11999 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 1089/23444 kbps
Noise Margin(Up/Down) 10.9/17.6 dB (vrlo cesto zna da kad pukne, i kad se vrati internet da noise margin bude tipa 4/6 dB)
Line Attenuation(Up/Down) 17.5/33.6 dB
Output Power(Up/Down) 11.3/19.6 dBm
CRC & HEC Errors znaju nekad posle pucanja da budu 0/0 po nekih par sati, nekad zna da konstantno puca i da se pokazivaju brojevi preko 50000.
losa centrala, ne pomaze tu nikakav ruter, nista....

imao sam slican problem kod Oriona (telekom adsl, isto sranje drugo pakovanje), 20Mbps net max 16 jer centrala ne moze vise.... presao na kablovsku, nikad vise adsl, a pogotovo mts (telekom)
 

Gate

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.03.2020.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Televizor možeš da povežeš ili sa digitalnim risiverom ili onim njihovim mtstv ili kako se već zove.

Ta usluga koju nudi vip i nije toliko loša, osim što je ograničen protok. Može da se dopunjuje, ali...

Raspitaj se, mislim da i telenor nudi nešto slično, ali mislim da je vip povoljniji. Takođe, ako je komšiluk zadovoljan vipom...
Telenor i MTS imaju uzasan signal ovde, samo VIP nudi veoma dobar signal, ako ne i odlican. Naravno, drugi televizor i jesam planirao kupiti za drugu sobu, ali znajuci da MTS ovako uzasno puca (sto nije samo internet, malo sam se pogresno izrazio mada mozda ste me i razumeli, to je cela DSL linija koja puca i tog momenta i televizor i internet nestane), tako da se uveliko razmisljam da sad kupujem televizor, nego tek kad istekne ugovor sa ovima da probam da nadjem nesto drugo samo za televizor. A internet, jos moram da se skontam.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Sve si lepo i razumljivo napisao; čim tebi šušti linija, a ne možeš to spliterom/filterom da rešiš to se odražava na sve uređaje koji se priključuju na ruter.
 

Gate

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.03.2020.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Sve si lepo i razumljivo napisao; čim tebi šušti linija, a ne možeš to spliterom/filterom da rešiš to se odražava na sve uređaje koji se priključuju na ruter.
Kontaktirao sam MTS juce i danas je dosao jedan covek, po prvi put da je samo jedan covek proverio da li je problem do rutera, kabla u kuci, linije iz centrale do nase ulice itd... tvrdi da je problem u liniji od centrale do nase ulice, i da ako internem opet pukne, da prijavim taj problem i da ce on poslati tim da mi dovuku VDSL liniju i zamene trenutnu ADSL2+ koju imam. Internet jos nije pukao mada se CRC i HEC greske pojavljuju, uveliko mislim da ce internet da pukne kad tad. Mada i ako pukne i ako mi dovuku tu VDSL liniju, hoce li tu biti poboljsanja mozda konekcije, mozda i uvecanja brzine interneta? Dosad koliko sam godina unazad zvao, nijednom im nije palo na pamet da mi dovuku tu VDSL liniju, samo sam cuo da je bolja od ADSL u svakom slucaju.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Sačekaj malo, da vidiš kako se ponaša. Šta je uradio taj čova?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 

Gate

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.03.2020.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Sačekaj malo, da vidiš kako se ponaša. Šta je uradio taj čova?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Eo me ponovo, mozda pravim gresku sto se najavljujem posle vise od mesec dana sto me nema, ali recimo da imam update sto se tice ovog slucaja.

Odlucio sam da odustanem od VIPa i njihove 4g mreze, iskreno 200-300 GB je malo, sve se to potrosi u roku 10 dana pored 3 telefona i kompa (pratio statistiku potrosnje na svim uredjajima).

I naravno, nisam ja jedini koji ima ovaj problem sa pucanjem interneta. Ustvari svi korisnici koji imaju aDSL su se zalili bezbroj puta, dok onima sto su postavili vDSL, oni nemaju problema uopste.

Sto se tice MTSA, bio sam konstantno uporan. Zvao sam, slao poruke preko njihovog live chata, zvao beograd, pa doslo i do te mere da se nisu javljali na moj broj telefona, ali napokon su odlucili da dodju opet. Dosao je jedan covek, mada opet ista stvar. Kaze da je vec bio, opet je usao sa njegovim instrumentom da proveri kvalitet signala/linije u kuci, kaze sve je ekstra, ovde nema problema. Ja sam onda poceo da mu govorim da me ne cudi da je linija ekstra jer je 3 puta zamenjeno sve unutra, pa sam mu opet rekao da je problem napolju. Onda je odlucio zvati svoje kolege da ponovo dodju i da mi zamene ruter (sto nije bilo potrebno, znalo se vec da nije do rutera, ali ajde nek pokusaju). Posle 4 sata kolege su dosle, zamenili ruter. Surprise, nista se nije promenilo, sem sto su odneli prasnjav ruter i doneli nov :thumb:

Poceo sam bio pre nedelju dana da predpostavljam da se problem pokazuje cim vreme napolju postane malo toplije, gde sam na kraju ispao u pravu (majstori isto kazu da jeste zbog toplote napolju problem). u ponoc internet ne puca, vec posle 8 ujutru problem nastaje, i tako svaki dan. Mada vise nije sad da kaze covek svakih 10 minuta da DSL veza puca, uopste nece ni da se upali. Samo treperi, nista drugo.

Posle menjanja rutera odmah su zvali nekog da najave da problem i dalje postoji i valjda da se mora tu i kopati i da se u potpunosti zamene linije jer su jako stare. Toplo vreme svima predstavlja problem, i da tu drugog resenja nema.


Nek im dadnem jos nedelju dana da vidim hoce li se predomisliti pa da urade nesto po tom pitanju, ili cu ja nastaviti da budem dosadan. Zao mi je tih majstora sad vec, vidi se da znaju u cemu je problem ali nemaju dozvolu da urade to sto je potrebno da se resi problem, a ja nemam drugu opciju sem da stalno prijavljujem smetnju. Uglavnom, to je to :)
 

ZackZilier

Newcomer
Učlanjen(a)
23.04.2021.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ja sam bar 10 puta zvao MTS (Mobilna Telefonija Srbije), svaki put su me drzali na cekanju preko 20minuta, ja ukljucim interfon pa perem sudove, perem ves, citam knjigu dok se oni ne jave. Samo 2 puta su mi se javili i oba puta su mi rekli "Kvar je zabelezen poslacemo vam majstora", ti majstori NIKAD nisu dosli, ni prvi put kad su obecali ni drugi put kad su obecali, evo 6 meseci je proslo, ja i dalje zovem, dzabe, ko da ne postojim. Placam a pola dana nemam internet.
 
Vrh