• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Slušalice do 10k

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
O kakvom rasturanju celog setupa pišeš i interkonektima od 200e i Senn-u od 2000e? Pustiš muziku, odeš do pojačala, ubodeš, malo slušaš, izvučeš slušalice i to je sve. Nisam napisao da treba tako da koristiš slušalice non-stop ako ti ne odgovara, već samo da isprobaš.
 

Megamind

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.02.2017.
Poruka
345
Rezultat reagovanja
74
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X, Noctua NH-D15S
Motherboard:
Asus TUF Gaming X570 Plus
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z Neo DDR4 3600MHz CL16 KIT
VGA & cooler:
Gainward RTX 2080 Super Phantom 8GB
Display:
2 x Iiyama G-MASTER GB2470HSU-B1
HDD:
Samsung 970EVO 1TB + Samsung 860 EVO 500GB + Toshiba P300 2TB
Sound:
Kingston Xyper X Cloud II
Case:
Cooler Master Masterbox MB520 RGB
PSU:
BITFENIX Whisper M 750W
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum (Cherry MX Brown) & Logitech G502 Lightspeed
Internet:
150/15 SBB
OS & Browser:
Ubuntu Linux, Firefox 4ever
Other:
HP 15-db1115nm laptop
@Megamind
Mozda je malo glupo pitanje ali cemu teznja za slusanjem muzike na slusalicama? Jedino mogu da razumem ako tvoje slusanje muzike ili vrsta muzike smeta nekom od ukucana. Kupovinom pojacla od 150 evra, zvucnika od 100 i neke solidne zvucne od 100 evra nadmasices veliki broj slusalica.
Da slusalice mogu da daju to sto treba ne bi postojali Hi-Fi i Audiofilski sistemi.
Ako slusas trap/trop muziku rap ili ono njesra trance, onda debelo bacas pare na kupovinu bilo cega sto ulazi u svet kvalitetnog zvuka, bio to DAC ili Audio slusalice. To je samo dobronameran savet. ;)
Ti si sad u velikoj dilemi. Da li menjati Cloud II za Cloud Alpha, da li uzeti DAC ili ne, da li uzeti neke slusalice od 300 evra ili ne.
Vidi evo nekog mog misljenja.
Cloud ove moje a ni bilo koje slusalice koje nose naziv GAMING nisu za slusanje glazbe. Moze ali to nije to sto ti trazis.
Dakle kao sto si i razmisljao ostani na Cloud II i ostavi ih iskljucivo za gaming.
A kupi dobar DAC i slusalice za muziku. Nema potrebe da sada dodatno trosis novac na menjanje veoma slicnih slusalica. ;)
Često radim noću, pa tada i slušam muziku preko sluški. A i kada nije noć, volim da stavim slušalice i da se izolujem dok radim. Jednostavno tako funkcionišem. :)

Tako ću i da uradim, uzeću neki DAC, a da li je neko imao iskustva sa ovim sluškama što sam pomenuo u postovima iznad AT M20x?
 

Ćma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.07.2014.
Poruka
1.636
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard:
MSI Mortar Max
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8GB 3733Mhz CL17 @3200Mhz CL14
VGA & cooler:
Sapphire Vega 64
Display:
LG GL 27850
HDD:
Crucial MX300 275GB + WD Red 4TB
Sound:
Altec Lansing MX 4021 +HiFi
Case:
Fractal Design Node 804
PSU:
Evga G3 750W
Mice & keyboard:
Redragon Kumara & Logitech G305
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10 64 bit
Da napišem i ja utiske, prvo sama udobnost mi je odlična i nemam nikakvih zamerki.

Što se tiče zvuka, prvo sam probao muziku i zvuk je sasvim solidan mada u par pesama koje sam probao distorzija je zvučala nekako neprirodno fuzzy,
kad da je postojalo neko malo zujanje, ne znam kako da objasnim. Probao sam i na integruši (jeftinija srednja klasa ploča) i na Asus U7 i zvuk je na U7 bio osetno bolji nego na integruši. Svakako bih iskustvo slušanja muzike opisao kao znatno bolje od zadovoljavajućeg.

Odmah posle toga probao sam PUBG i oduševio se koliko više detalja čujem nego sa starim CM slušalicama koje su bile USB i imale integrisano pojačalo.
Inače te CM su skroz solidne slušalice ali su Cloud Alpha u kombinaciji sa U7 drugi svet. Nisam imao vremena da testiram duže i u drugim igrama niti znam da li je PUBG ikakav reper za dizajn zvuka.

Sledeći test je bio povezivanje slušalica na Dualshock 4 i moram da priznam da je i tu rezultat bio dobar, ne kao kada se nakače na U7 ali opet bilo bi nerelano očekivati da joypad ima ne znam kakvo pojačalo za slušalice. Konkretno sam testirao u The Last of Us i bio sam zadovoljan i generalnim kvalitetom i detaljima.

Inače nemam veze sa podešavanjem audio tehnike pa ako neko može da da tip koji gain i koji sample rate bih trebao da stavim na zvučnoj?
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.968
Rezultat reagovanja
7.656
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Gain izbegavaj jer on dovodi do distorzije. Sad nadam se da pod Gain na isto mislimo. Dakle sam zvuk ne sme da prelazi 0db
Za slusanje muzike treba podesiti 24/192 ali to je samo u slucaju da imas kvalitetne lossless fajlove na kojima mozes da cujes tu rezoluciju zvuka.
Ako slusas muziku na YT ili mp3 zaboravi bilo sta od onoga sto sam gore napisao :P

Inace HVALA za ovako detaljan test ovih slusalica. :thumb:
 
Vrh