• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

SBB jitter i visok ping

daniel1998

Newcomer
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dakle, godina sam vec korisnik SBB-a takodje sam i godinama imao neki gold paket ne znam tacno koji, posto su brzinu sami povecavali ugovor nije produzavan samo sam placao racun i sve je bilo u redu. Medjutim, ne znam tacno od kad ali ping se povecao i ima jittera. Na primer kada sam ranije igrao LoL ping je umeo da bude 35ms i bez jittera. Sada jedan match bude 50 drugi 65 i dosta oscilacija ima u toku igranja. U medjuvremenu sam produzio ugovor i uzeo Eon Full. Prvo sam pomislio da je mozda do drugog kompa i eon uredjaja ali isto se desava i kada je samo moj komp povezan. Traceroute ka njihovom serveru( od igrice) i onda uzeo prvu ip adresu i pingovao, bude 8ms i onda skace do 60ms.I na speedtest.net brzina je kako treba ali ping bude 6 pa 20 na sledecem merenju. Zvao sam podrsku ali naravno rekli su sve je u redu, signal je ok i restartovali su modem ali opet isto. Sve sam probao da uradim, od windowsa do rutera do igrice. Nista nije pomoglo. Modem je Cisco EPC3928S. Ima 4 porta pozadi (koristim 3 ), port koji je spojen sa mojim kompom svetli zeleno, za eon narandzasto, i za treci port koristim kabl do nekog rutera u drugom kraju kuce zbog wifi-a isto svetli narandzasto i cetvrta lampica svetli ali nista nije ukljuceno. Sta jos mogu da pokusam da uradim? Da ih pozovem opet i trazim drugi uredjaj? Koji uredjaj traziti? Zivim u Kikindi i ne verujem da je zbog opterecenja mreze
 
Vrh