• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Sastavljanje kompa

diimii

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2020.
Poruka
314
Rezultat reagovanja
200
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7700x
Motherboard:
Asus Tuf X670E Plus Wifi
RAM:
Patriot DDR5 32gb
VGA & cooler:
BeQuiet! Pure loop 240 AiO
Display:
XFX RX 6800 XT Merc 319
HDD:
KC3000
Sound:
Logitech G633
Case:
BeQuiet Pure Base 500
PSU:
Asus Tuf 750w
Mice & keyboard:
White Shark kb, Steelseries Rival 3 misko
Internet:
sbb
Poceo sam sad vec da se gubim pomalo, u pocetku sam htio da uzmem sve ful 2k eura,pa mi je receno da sacekam novu tehnol,pa onda da je previse,pa ako uzmem sad nesto 1000 e opet moram nac nacin da bih posle pronasao neki nacin za upgrade,tako da nznm a inace sam so prije 10 dana bio toalni laik kupio sam pentium 3 2001 gos i 2 laptopa od tad
Bitno je ono sto ti zelis. Ovde ti daju savete i malo lupetaju svi redom, pocevsi od mene. Iskreno jeste mozda previse dati 2k eur a da ti ne treba za nesto posebno, ne mozes da ocekujes da u danasnje vreme nesto od tehnologije moze da ti traje narednih 10 godina, mislim naravno da ce trajati, ali za 10 godina nece biti ni blizu onoga sto je sad, gubi se mnogo na vrednosti, zato uzmes sad nesto za 1k sto ce ti narednih 5 godina biti super, i onda se tad opet obnovis za iste pare i na kraju si bolje prosao. :D
 

Nemanjaaaaa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.08.2020.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Tako ce na kraju i biti,eo gledam ove neke tipove sa po 50 100k pratioci dje sastavljaju ok bildovs za 800 900 1000,i tako nesro cu i uradit
 

canyon1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2020.
Poruka
162
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
CPU & cooler:
AMD ryzen 5 1600AF & stock
Motherboard:
MSI B-450-A PRO MAX
RAM:
16 gb Kingston predator 3200MHz
VGA & cooler:
Nvidia GF GTX 950 2GB (privremeno)
HDD:
A Data su650 223 GB (*speecy)
Potvrđujem što kaže diimii.
Ovo što ti je Miki napisao - za tvoje potrebe će poslužiti sigurno 5 godina. Posle toga ponovo 1.000 uložiš i kupiš novi komp, ne trebaju ti apgrejdi ništa (a stari pokloni/prodaj nekome, ili ga koristi dok ti bude odgovaraIo) Ionako se komponente prave da ne traju preterano dugo, tako da svaki komp koji i potraje vise od 5 godina je samo plus (ali svakako zreo za zamenu).
 

Luka Aleksić

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.08.2017.
Poruka
157
Rezultat reagovanja
40
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Luka
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600 + box cooler
Motherboard:
Asus B550m-a
RAM:
Kingston Fury 16gb 3200mhz
VGA & cooler:
Amd Radeon RX 560 2gb redragon
HDD:
Patriot Burst 120gb & Seagate Barracuda 500gb
Sa takvim tvojim potrebama, moći ćeš da ga koristiš barem 4-5god bez da pomisliš na neko ulaganje u njega. Samo ćeš i posle toga imati mesta za upgrade. Inače ti je ona preporučena konfiguracija odlična, i mislim da je sve preko toga bacanje para.
 
Vrh