• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Samsung Galaxy S Plus

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pretrazio sam ce forum ali nigde nema teme o ovome telefonu.Kupio sam ovaj telefon sa fabrickim romom 2.3.5,imam na njemu max. 180mb slobodnog rama-iskreno ocikivao sam vise.E sada me zanima posto u ovome telefonu imam bezbroj nekih meni nekorisnih aplikacija(Aldiko eBook,AllShare,Dnevni pregled,kies Air,Layar,music Hub,Press Reader,Social Hub) da li bi rutovanjem telefona mogao da ih uklonim,i time dobio i na povecanju rama??Da li vredi da menjam rom na ICS-da li bi time dobio veci ili manji ram?Neka Stavi neko kako da rutujem ovaj telefon...Unapred hvala:sekira:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
root je jednostavan za ovaj telefon, jednostavno se flesuje CWM kroz Odin flasher...
Vec je u raznim tutorijalima za Samsung objasnjena upotreba ODIN flashera...
CWM recovery koji treba da se flesuje, kao i ODIN kojim se flesuje se nalazi na sledecim linkovima
ODIN
CWM recovery

sad, kako ce raditi neki custom rom, to ti niko ne moze reci, svi koriste telefone na svoj nacin, tako da dok ne probas vise custom rom-ova, ne mozes znati....

uklanjanje sistemskih aplikacija je lako uz neki fajl manager ili vec specijalizovanu aplikaciju za to.. naravno, pre svega ga moras rutovati i dobiti Superuser aplikaciju...
 

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala ti,uspeo sam preko recovery da instaliram onaj zip fajl i reseno.Nego sada mi tek nesto nije jasno u vezi ovog cudnog modela Samsunga.Da li je moguce da ja svoju mem.karticu od 8 giga u ovome telefonu mogu samo da koristim da ubacim muziku,slike i takve stvari a igrice koje mi zauzimaju oko 1giga ide direkno u njegovu unutrasnju memoriju koja je oko 4 giga iako ja instalacije tih igrica ubacim na sdk.Jer postoji nacin da se ne inst. direkno na tu unutrasnju mem.nego na moju mem.karticu????
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Tako je to kod Androida. Ono sto treba na mem.kart. se samo instalira tamo.... Ima i opcija da se premesti naknadno u Podesavanja/Aplikacije/Organizacija ali ne radi za sve aplikacije...

Poslato sa Meseca koristeći voodoo magiju
 

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Tako je to kod Androida. Ono sto treba na mem.kart. se samo instalira tamo.... Ima i opcija da se premesti naknadno u Podesavanja/Aplikacije/Organizacija ali ne radi za sve aplikacije...

Poslato sa Meseca koristeći voodoo magiju
---Problem je u tome sto pise premestiti na sdk karticu a ispod pise usb memorija....Uopste nigde u telefonu nema opcija za mem.karticu spoljnu.Samo kada ga prikacim na komp onda imam evidenciju u karticu.A u sistemu ovako ne....samo ima interna memorija i usb memorija i jos jedna treca nesto oko giga.Cak na moju mem. karticu i nije telefon napravio onaj folder Android(u taj folder su uglavnom smestene igrice otpakovane).I sta ispada kada tu usb mem.popunim sa 3 jake igrice ne mogu nista da skidam posto mem.karticu nigde ne mozes videti.tj.ne vidis je kada udjes u aplikacije....U cemu je fora????
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Takav je rom, vidi on karticu ali ne moze da se prebaci sve na nju. Imas i na marketu neke aplikacije koje premestaju aplikacije sa int.na ext.memoriju

Poslato sa Meseca koristeći voodoo magiju
 

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne bih da menjam ovaj stabilan fabricki rom zbog toga.Meni ne pada na pamet kako da to nadjwm na.market,jer znas ti neku takvu apl.koja prebacuje sa interne memorije na spoljnu sdk?I jos jedna stvar je cudna oko ovog modela.Google Market ne radi!Pa sam se ondah setio da deinstaliram dopune i onda kada bude onaj stari market upadnem i skinem sta mi treba(to samo jednom mogu)cim jednom izadjes apdejtuje se market i ondah zakoci na downloading i ru mu je kraj.Malo smara da stalno kada hocu nesto da skinem moram da deins.market ali ako ne postoji drugo resenje pomiricu se sa tim.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
nem pojma, ukucas u pretragu marketa "move to sd" pa vidis sta ti izbaci...
mozda bi bilo dobro da opalis jedan hard reset pa onda ponovo ispodesavas fon...
 

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
skinuo sam brdo apl.move to sdk ali ni jedna od njih nema pristup internoj mem.onoj od 4giga sto su na njoj sve instalacije od igrica..Ako neko ima ovaj tel.zanima me da li oupste moze da igrice budu na vasoj mem.kartici.One jesu na memoriskoj kada skines npr.Reall Racing 3 i to su nekih 6mb,ali ostalih 1.2giga odu na internoj mem.ovog telefona....i sta kada popunim tu siromasnu memoriju??
 
Vrh