• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Recite mi neshto o Samsung Omnia i8910 HD

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hocu da kupim ovaj telefon, polovan naravno poshto mi se ne isplati bash da dajem 300e umeto 150-170e.. Imate neki predlog mozhda u vezi nekog drugog telefona ili neke korisne informacije, kakav je ovo telefon, mane, preporuke gde kupiti, itd.. Bilo kakve informacije vezane za ovaj telefon ili neki drugi za iste pare :)

Hvala.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ja bih ti rekao da batalis prastari i arhaicni symbian i da se zagledas u neki android fon ;)
 

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zashto? Pa bash zato shot je stariji ima masu novih aplikacija zar ne? A ako bi uzimao android, koji bi to bio model i zashto android? :D

Gramazha meni nije bitna.. Imao sam mnogo tezhe telefone, i to mi ne smeta ;P Zato ima fucking huge screen and that's I like it ;D
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Zato sto su sve aplikacije za symbian manje vise bezvezne.. Pogotovu besplatne aplikacije sto su bezveze...
Za bilo sta na sistemu, treba ti hack. Da li radi i kako se pravi na tom modelu ne znam.
Moj predlog bi sad bio Motorola Defy ili Samsung ACE (novi su oko 250e) pa ako imas srece da naletis na neki koriscen za ~200e..
Sad, ne znam pravo da ti kazem kako idu cene polovnjaka, pre neki dan je neko prodavao HTC Hero za 150e, to je bilo vise nego dobro..
Android ima stvarno masu i korisnih i beskorisnih aplikacija.. i nece ti biti dosadno sa njim ;)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako te interesuju mnogobrojni programi i igre za telefon, onda je svakako bolje rešenje neki Android :)

Ako si kao ja (a ja telefon koristim za telefoniranje, SMS i kao podsetnik/budilnik), onda je neki manji i lakši Symbian sasvim ok rešenje.

Dakle, i ovde zavisi od toga kako i za šta planiraš da koristiš mobilni - kao telefon ili kao multimedijalni gedžet ;)

***

Nego, gledam nešto na onom gornjem linku za ovaj Samsung na GSMareni... Zna li neko koji je ovaj LG pored Samsunga i Jabuke?
http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-i8910-omnia-hd/phone/gsmarena_008.jpg

Prvi touchscreen koji mi se BAŠ svideo :)
 
Poslednja izmena:

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jako velik opseg korishcenja :P Internet, muzika, fotoaparat, snimanje, gledanje filmova, a igrice ne, i ostalo takodje me ne zanima..
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Za internet, symbian nudi upotrebljivo reseje u vidu Opera Mobile, Skyfire browsera i to je to, samo upotrebljivu upotrebu. Stranice se sporo ucitavaju i renderuju, malo tehnologija je podrzano i sl. Za mail imas upotrebljivo i dovoljno resenje. Fotoaparat taj Samsung ima odlican, zaista odlican i ne znam jel postoji kamera na androidu koja moze da se poredi. Snimanje je takodje odlicno. Gledanje filmova preko SmartMovie programa sa titlovima.
Znaci, tebi ce ta Omnia HD sasvim zadovoljavajuce odradjivati posao..
Samo ne znam, koliko dugo ces se zadrzati na njemu ako budes gledao mogucnosti Android OS-a;)
 

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To je jako lepo kad si neodluchan :D Tako da neee znaaam shta da radim haha.. Chitam tvoj poslednji post i ono kao aha, aha super onda cu uzeti Omniu i onda na kraju napishesh to za Android i pogubim se skroz :D
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni se stranice na Netu preko Opere Mini i ugrađenog browsera otvaraju sasvim pristojnom brzinom (valjda 3,5G - ne znam koja je to tačno brzina).
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ne znam kako je tebi, imao sam brdo svakakvih telefona, kad uporedis bilo koji browser na symbianu i recimo Dolphin HD browser, otvori neku malo bogatiju stranu i videces o cemu govorim.. Opera Mini za mene nije browser... samo full browseri sa full tehnologijama.. e da, iskljuci Opera Turbo da uzivas u full kvalitetu slika :P
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ne znam kako je tebi, imao sam brdo svakakvih telefona, kad uporedis bilo koji browser na symbianu i recimo Dolphin HD browser, otvori neku malo bogatiju stranu i videces o cemu govorim.. Opera Mini za mene nije browser... samo full browseri sa full tehnologijama.. e da, iskljuci Opera Turbo da uzivas u full kvalitetu slika :P
Ne znam ni gde se uključuje taj Turbo, niti da li je uključen ;) Ja internet na telefonu koristim 5 minuta mesečno, više mi ne treba...

Inače, iz ličnog iskustva, verujem da je surf na Androidu ugodniji, ali samo ako planiraš da stvarno surfuješ preko telefona :) Meni je to samo nužno zlo...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
mozda ako bi probao udobniji browser, sa vise funkcionalnosti, mozda onda vise ne bi bilo, kako kazes, nuzno zlo ;)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probao i koristio na nekom HTCu neko vreme ;) Svako da je bolje, ali ne bih sigurno koristio Net više na telefonu ni da imam neki od vrhunskih Androida. Jednostavno, Net koristim na kompu (meni je to sasvim dovoljno).

Ali, da ne bude zabune - i ja se slažem da je za iole ozbiljno surfovanje bolji neki Android (ili bar tel. sa većim ekranom i touchscreenom - tako da pretpostavljam da bi i na ovom Samsungu bilo prilično solidno).
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Samsung ACe nema podršku za fleš iako je updateable na 2.3 :( Takođe ekran mu je mnogo loš... Ja sam se bio naložio na njega, ali nažalost ne opravdava svoju cenu... Dakošta 200e nov sa garancijom pa ok, ovako C, ili'ti JOK! Pogledaj na mob svetu, prodaje se masa ACEova za 220E,a kapiram da su vlasnmici radi sa spuste koju desetinu evra ;)
 

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma odlučio sam, ali to još uvek nije 100% sigurno.. Iću sutra do kolege koji ima Omniu, iznjakati ga malo i ako je to to što Ja tražim uzeću ga i ćao.. Za sve ostale telefone trebam dodati minimum 50e samo zbog Androida, i čak svudan manjeg ekrana i slabije kamere.. Tako da ću ipak na mobilnom svetu uzeti od nekog polovan za 180e sa garancijom i biti zadovoljan.. A kasnije posle godinu, dve će taman biti u tom cenovnom ranku neki sa dual core procesorom pa će biti i vreme i korist menjati Omniu ^^ I onda verovatno preći na Androidi ili možda nešto tada bolje :P

Hvala svima na savetima, spešl to voodoo :D
 

igorsimo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.12.2010.
Poruka
48
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Internet:
sattrakt
Batali symbian telefone android je mnogo bolji!
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Ma odlučio sam, ali to još uvek nije 100% sigurno.. Iću sutra do kolege koji ima Omniu, iznjakati ga malo i ako je to to što Ja tražim uzeću ga i ćao.. Za sve ostale telefone trebam dodati minimum 50e samo zbog Androida, i čak svudan manjeg ekrana i slabije kamere.. Tako da ću ipak na mobilnom svetu uzeti od nekog polovan za 180e sa garancijom i biti zadovoljan.. A kasnije posle godinu, dve će taman biti u tom cenovnom ranku neki sa dual core procesorom pa će biti i vreme i korist menjati Omniu ^^ I onda verovatno preći na Androidi ili možda nešto tada bolje :P

Hvala svima na savetima, spešl to voodoo :D
Druze, opet bih ti preporucio android iako imas to misljenje sa DC telefonima za godinu dve ;). Taj dc mob ce biti android 99%. Ovako bi krenuo da se upoznajes sa android platformom (koja je fenomenalna). Motorola defy ima oooooooooooogroman ekran koji ti volis ^^. I telefon je vodootporan. Imao sam symbian, ali nokia symbian, i drzao sam ga jer je kvalitet izrade nokia-e bolesno dobar :). To je jedini razlog zasto bih drzao symbian telefon ^^
 

wizard

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Fora je u tome shto to sve prelazi 220e... A Ja bi da dam 190 max.. ^^ Nije frka, menjacemo telefon za godinu dana, pa cu uzeti onda neki android :P
 
Vrh