• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pukotina na Antarktiku

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Pa sve ima svoj kraj i izgleda da ce uskoro i ova moderna civilizacija da se raspadne ... a ja jedva cekam jer ovako vise ne moze :banana:
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Heh, a šta će biti posle ove civilizacije nije bitno, važno je da ona nestane?:)
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Lose sam se izrazio, mislio sam poredak, nacin funkcionisanja ,pre svega mislim na prevarantski monetarno marketni sistem :D nisam mislio na smak sveta ili tako nesto :P ...
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Znam na šta si mislio, ali to je čista utopija na ovom nivou svesti čoveka.;) Posle ovog "prevarantskog monetarnog marketnog" sistema bi usledio neki drugi, manje-više sličnog tipa, eventualno upakovan u formu nekog komunizma/socijalizma. Nismo mi još zreli za neki sledeći nivo.
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Neka ;) samo ova prevara da se skloni ... makar i reforma monetarnog sistema jer ce ovaj sada unistiti planetu ! Ne moze da postoji konstantan rast na planeti sa ogranicenim resursima.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Ne bih baš sa toliko entuzijazma čekao propast monetarnog sistema, svi znamo kako je bilo u prvoj polovini 20. veka i šta je prethodilo ratovima, konkretno WWII. Ako ovom čovečanstvu ta dva nisu bila dovoljna onda je bolje da uopšte i ne postojimo na ovoj planeti.
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Pa prethodilo je upravo to sto je bankarstvo u rukama nekolicine oligarha koji rade sta hoce , i kada to nestane , nestace i vestacki izazvane krize ...a i one krize izazvane sistemski integrisanim bankrotom...
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ja sam iz dana u dan ubedjen da se blizi smak svet, na ovaj ili onaj nacin...
Definitivno si u pravu,....jedino sto ne znamo jos kad ce to biti. :d

A sto se tice Maja, counter im je dosao do kraja u 2012. posle cega sledi reset.;)

Zemlja je preživela raznovrsne katastrofe, cunamije, megavulkane, razdvajanja i spajanja kontinenata; živi svet je nastao, širio se, izumirao, ponovo bujao...

Dakle, nema razloga za zabrinutost :)
Zemlja jeste, ali covecanstvo nije. Pa samo jedan supervulkan bi desetkovao danasnju poznatu civilizaciju. Bilo bi vrlo vrlo gadno. Da ne pricam o udarima velikih asteroida.

Pa prethodilo je upravo to sto je bankarstvo u rukama nekolicine oligarha koji rade sta hoce , i kada to nestane , nestace i vestacki izazvane krize ...a i one krize izazvane sistemski integrisanim bankrotom...
Krize jesu izazvane delom bankarskim sistemo, ali najveci problem je u tome sto bankarski sistem funkcionise kao da raspolazu sa beskonacnim izvorom energetskih resursa.
Sta je ono sto pokrece sve? Pa energija, konkretno nafta, koje ima sve manje i koja je sve skuplja i oko koje se uglavnom vode svi ratovi danas.
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li nema? Šta je sa nekadašnjim civilizacijama? Maje, Inke, Pueblo narod, Rapanui narod, nativni Amerikanci, Rimsko carstvo...
Ma, ja sam mislio na to da nema razloga da se mnogo prepadamo zbog zemljotresa, pucanja nekih lednika i slično. Možemo samo da se nadamo da se to neće dešavati kod nas i bilo gde gde žive ljudi, ali to ne možemo sprečiti (ok, treba razvijati sistem za rano uzbunjivanje).

Što se tiče tih civilizacija... Ne znam šta da ti kažem - civilizacije nastaju i nestaju, to je sasvim normalna pojava. Potomci svih navedenih civilizacija žive i danas, neki bolje, neki lošije, ali tu su i dalje. Moguće je da se najviše može naučiti od naroda sa Uskršnjeg ostrva (Rapa nui), koji su nam jasno pokazali da čovek mora da pazi šta radi sa prirodom...

@ Trogdor: misliš li da je neka od velikih banaka kriva za pukotinu na Antarktiku?

Zemlja jeste, ali covecanstvo nije. Pa samo jedan supervulkan bi desetkovao danasnju poznatu civilizaciju.
Kako čovečanstvo nije preživelo? Pa, postojimo i dalje, uprkos ledenom dobu, silnim zarazama, ratovima, čak i supervulkanima, zar ne? :)

Danas sumnjam da bi neki supervulkan desetkovao čovečanstvo, ali jednom (hm, koliko se sećam - pre oko 100.000 godina) ljudi jesu bili desetkovani zbog vulkana (negde u Indoneziji?), pa su se ipak oporavili. Naravno, tada je ljudi bilo PUNO manje nego danas.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
drfedja je napisao(la):
A sto se tice Maja, counter im je dosao do kraja u 2012. posle cega sledi reset.;)
Reset is fine :D Videcemo dinosaurse opet :troll:

 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Sta je ono sto pokrece sve? Pa energija, konkretno nafta, koje ima sve manje i koja je sve skuplja i oko koje se uglavnom vode svi ratovi danas.
Nafta nam nije samo glavni energetski pokretac, od nafte se pravi sva plastika, kese, gume, mastila, kasete :d , razni djonovi, boje, git, najlon, vosak, razni lekovi, kozmetika, deterdzent, mekana kontaktna sociva ;) ... i jos mnogo mnogo toga.
Cela civilizacija kakvu znamo trenutno se zasniva na nafti, i naftnim derivatima, al nije to problem, problem je sto se uopste ne ulaze napor da se pronadje/istrazi neki drugi energent ili materija koja ce je u potpunosti zameniti, jer do 2050 godine, nafte ce faliti u odnosu na danas 20%, a potraznja ce samo rasti :wave:

http://www.oilandgasinfo.ca/oil-gas-you/products-made-from-oil-and-gas
http://www.ranken-energy.com/Products from Petroleum.htm
http://www.anwr.org/features/oiluses.htm
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Kako čovečanstvo nije preživelo? Pa, postojimo i dalje, uprkos ledenom dobu, silnim zarazama, ratovima, čak i supervulkanima, zar ne? :)
Naravno da postojimo, i nastavili bi smo da postojimo, ali bi se svet kakav sada poznajemo totalno izmenio.
Kapiras? Npr, vec vise hiljada godina svet nije zadesila neka veca globalna katastrofa, sto je uticalo na razvoj civilizacije. Npr, sada je dovoljna jedna elektromagnetna oluja da s***e sve internet komunikacije i stosta.
Da ne pricamo o zrtvama koje bi se dogodile u slucaju supervulkana.
Ne zaboravi da je Zemlja sada jedno vrlo gusto naseljeno mesto. ;)

Nafta nam nije samo glavni energetski pokretac, od nafte se pravi sva plastika, kese, gume, mastila, kasete :d , razni djonovi, boje, git, najlon, vosak, razni lekovi, kozmetika, deterdzent, mekana kontaktna sociva ;) ... i jos mnogo mnogo toga.
Cela civilizacija kakvu znamo trenutno se zasniva na nafti, i naftnim derivatima, al nije to problem, problem je sto se uopste ne ulaze napor da se pronadje/istrazi neki drugi energent ili materija koja ce je u potpunosti zameniti, jer do 2050 godine, nafte ce faliti u odnosu na danas 20%, a potraznja ce samo rasti :wave:
Neprecizno sam se izrazio. Nafta je glavni pokretac svetske ekonomije, ali nije jedini energent, mada je najvecim delom zastupljena kao energent. Ako gledamo tako, fosilna goriva su najvecim delom energenti, a to su ugalj, gas i nafta.
Kao sto si i sam rekao, za proizvodnju svega i svacega treba ti opet nafta.
 
Poslednja izmena:

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert

Rapture

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.11.2009.
Poruka
485
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma, ja sam mislio na to da nema razloga da se mnogo prepadamo zbog zemljotresa, pucanja nekih lednika i slično. Možemo samo da se nadamo da se to neće dešavati kod nas i bilo gde gde žive ljudi, ali to ne možemo sprečiti (ok, treba razvijati sistem za rano uzbunjivanje).

Što se tiče tih civilizacija... Ne znam šta da ti kažem - civilizacije nastaju i nestaju, to je sasvim normalna pojava. Potomci svih navedenih civilizacija žive i danas, neki bolje, neki lošije, ali tu su i dalje. Moguće je da se najviše može naučiti od naroda sa Uskršnjeg ostrva (Rapa nui), koji su nam jasno pokazali da čovek mora da pazi šta radi sa prirodom...

@ Trogdor: misliš li da je neka od velikih banaka kriva za pukotinu na Antarktiku?


Kako čovečanstvo nije preživelo? Pa, postojimo i dalje, uprkos ledenom dobu, silnim zarazama, ratovima, čak i supervulkanima, zar ne? :)

Danas sumnjam da bi neki supervulkan desetkovao čovečanstvo, ali jednom (hm, koliko se sećam - pre oko 100.000 godina) ljudi jesu bili desetkovani zbog vulkana (negde u Indoneziji?), pa su se ipak oporavili. Naravno, tada je ljudi bilo PUNO manje nego danas.
E tu je razlog za malo prepadanje, ti ljudi su imali generacijsko znanje o prezivljavanju, i zivljenju u skladu sa onim sto im priroda nudi, kako bi se danas snasao neko ko je za pola zivota (+,- koja decenija) samo naucio da pruzi ruku u vitrinu, i plati na kasi? mislim ja se ne prepadam :P, ali mnogo bi bilo korisnije uvesti predmet u skolama o stvarnom zivotu;), a ne nesto tipa veronauka i gradjansko vospitanje da budu na prvom mestu, moze i jedno i drugo i trece, ali za sad bez hrane i vode se ipak ne moze.

I da naravno:



:D
 
Poslednja izmena od urednika:

smarac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.08.2010.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon L3360 & H50
Motherboard:
GA EP45-UD3P
RAM:
4x2GB Kingston
VGA & cooler:
XFX 4830
Display:
Benq 2420 HDA
HDD:
WD 640GB black
Sound:
Xonar D2
Case:
Chieftec LBX
PSU:
Chieftec 750W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
G5 + Ergo 4000
Internet:
cable
OS & Browser:
WIN 7 64bit
ah bre sta sve ovde moye da se procita, ljudi koristite internet i prikupite ynanje pre postova.

Odgovoricu samo jednom od poslednjih postova, Zoni je postovao

Danas sumnjam da bi neki supervulkan desetkovao čovečanstvo, ali jednom (hm, koliko se sećam - pre oko 100.000 godina) ljudi jesu bili desetkovani zbog vulkana (negde u Indoneziji?), pa su se ipak oporavili. Naravno, tada je ljudi bilo PUNO manje nego danas.

Druze da pukne supervulkan tipa onaj u yeloustone parku, mogao bi da se pozdravis sa danasnjim nacinom zivota jer bi tipa petina planete bila pod mrakom sledecih par godina, a zemlja bi bila totalno neplodna (cak i kad bi pod lampama gajio biljke) da ne pricam o vodi koja bi bila zagadjena totalno.....

I mojne postujete komentare koje ste negde naculi tipa .... i pre je bilo CO2 mi ne uticemo na to ..... lol
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
^^

Bas si onako muski i naucno potkovao ovaj post :d
 

smarac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.08.2010.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon L3360 & H50
Motherboard:
GA EP45-UD3P
RAM:
4x2GB Kingston
VGA & cooler:
XFX 4830
Display:
Benq 2420 HDA
HDD:
WD 640GB black
Sound:
Xonar D2
Case:
Chieftec LBX
PSU:
Chieftec 750W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
G5 + Ergo 4000
Internet:
cable
OS & Browser:
WIN 7 64bit
pa iskreno nisam znao na sta da odgovaram prvo .... toliko netacnih postova da je to strasno...... internet nudi dosta informacija, posle toga mozda obrazovni program, a na kraju knjige za specificno.

kad budem gajbi ako je nekog mrzelo sam da trazi nek mi posalje PM pa cu odgovoriti sa linkovima u narednih par dana.

evo tipa primer

Steamroller koj je student fizike i koj bi trebao da zna neke stvari kaze da je 1/3 ledenog brega iznad vode, a u stvari je 1/9

Because the density of pure ice is about 920 kg/m³, and that of sea water about 1025 kg/m³, typically only one-ninth of the volume of an iceberg is above water.

njegova greska je najmanja ;)
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Kakav crni PM, napisi svi da vidimo i naucimo.

Koliko vidim ovde niko nista ne tvrdi, samo iznosi. Pa se to pretvara u forum i raspravu.

A na kraju svi treba da naucimo nesto iz istih.
 

smarac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.08.2010.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon L3360 & H50
Motherboard:
GA EP45-UD3P
RAM:
4x2GB Kingston
VGA & cooler:
XFX 4830
Display:
Benq 2420 HDA
HDD:
WD 640GB black
Sound:
Xonar D2
Case:
Chieftec LBX
PSU:
Chieftec 750W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
G5 + Ergo 4000
Internet:
cable
OS & Browser:
WIN 7 64bit
u pravu si ... jbg ja polazim od sebe ... nista ne pisem dok nisam 100% siguran a ako nisam .... to odmah napomenem.

Evo npr .... nece nivo mora porasti zbog otapanja lednika ... to ce biti samo jedan od razloga, a bitniji razlog je nemogucnost formiranja novih lednika tih dimenzija jer jelte sve visa globalna temperatura uslovljava to da tipa zima ne pocinje u tipa novembru nego kasni decembar i slicno.

takodje pominje se kako cemo preziveti veliku katastrofu .... itd itd ... tipa supervulkan ili meteorit.

1. jedni preziveli bi bili japanci jer znaju kako da razmisljaju kao zajednica a ne kao pojedinac, sto su pokazali posle cunamija koj su imali.

2. u srbiji i ostatku sveta ljudi bi se klali zardjalim nozevima oko sargarepe, da ne pominjem vodu ili slicno.
 
Poslednja izmena:
Vrh