• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Projektor za sobu? preporuka?

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Zdravo društvo. Ozbiljno razmisljam o kupovini projektora, a slabo sam upućen u taj segment tržišta. -Nikada nisam imao projektor.
Namena je za sobu , otrpilike 4x4.5m, koristio bi se za filmove i sportske prenose uglavnom. Imam više početničkih pitanja pa ako je neko voljan i ima iskustva sa takvim uređajima da odgovori

1. Da li su 4:3 prevazidjeni?
2. Koliku rezoluciju uzeti?
3.Da bude prijatna slika za oci.Zanima me od cega zavisi izlazna frekvencija osveženje slike-jel je povezano sa frejmrejtom? tipa da li će biti slika 75hz, 80 ili 120? od samih karakteristika uređaja? Na primer, koristim dmitrirender frame doubler plugin za interpolaciju sto je meni ok jer slabije vidim. Uz madvr daje ok rezultat i na 75Hz 2k 31.5 AOC monitoru
4. Lumeni označavaju valjda jačinu lampe/svetla...a radni vek lampe? da li je i koliko bitno ako cu gledati npr u proseku sat-satipo dnevno
5. Koje ulaze je bitno da ima uređaj? Grafika mi je Zotac 1050Ti OC 4GB i ima DP i HDMI
6. Da li kineske projektore sa aliexpressa uzeti u obzir? naravno tumačio bih iskustva-ocene-rejting, /(ne)/zadovoljstva kupaca
6b.)ako ne, da li uzeti u obzir polovnu robu sa kp?
6c.)Kakvi su projektori kao dodaci u odredjenim mobilnim telefonima, tipa nekih motorlica sto sam čitao pre koju godinu...sigurno su ih usavrsili...?ako se uopste isplati
7.)Platno...koliko ono može da košta? koje veličine mi je potrebno? i da li od samog projektora zavisi veličina out slike ili se u softveru max može dodatno razvući?
7b.) ako je skupo kako uštedeti na njemu? Kontam da je slika bez platna iako na golom belom zidu=losa?

Budžet je dosta slab-nekih 200-250evra imam u startu ali ako ne može za taj novac da se uzme ista pristojno skupio bih jos malo. Polovno uz veliku dozu rezerve. Pre bih uzeo malko losiji kvalitet a da znam da je novo i da ce da traje.
Na ovom forumu sam dobio super preporuke za druge komponente koje sam kupovao i stvarno sam zadovoljan njima, pa se nadam da će biti dobrih predloga. Hvala
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
raspitao sam se malo....i došao do zakljucka da mi je verovatno bolje da prodam trenutni LG 42" fullhd i doplatim lovu pa kod "komšija" UHD od 55 ili 58"
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Imam ja i projektor i 55 tv.

Projektor da bi bio odličan kao tv mora biti jako kvalitetan i moras imati idealne uslove za isti.

Za gledanje tekmi i ponecega je i 1024x768 projektor dovoljan,(budžetski) ispod toga ne treba ići.

Sto vise ansi lumena to više svetlosti pa ga možeš i koristiti i u više osvetljenoj sobi.

Za potpun užitak na projektoru treba dosta novaca, em sobu treba zamraciti, em treba kvalitetno platno,em treba cesto i dobar nosac za isti.

Vek lampe je u proseku za lcd oko 2000h što je i više nego dovoljno ako ces gledati svaki dan po 2h.

Crna boja na projektorima nikada nije kao na dobrom tv-u pa u tom segmentu dosta zaostaje za televizorima cak i u idealnim uslovima.

Konektori nisu toliko bitni, ja koristim HDMI na VGA adapter za isti i radi odlično.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vrh