• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Program za cuvanje LAN podesavanja

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
Pozdrav drugari,

Da li neko od vas mozda zna da li postoji program preko koga mogu da sacuvam LAN podesavanja sa svakog kompjutera, kao sto su IP adrese, DNS serveri, DHCP,... i da ta podesavanja sacuvam u vidu fajla ili tako nesto, pa kada treba da sredjujem kompjutere, reinstalacija sistema, da ne moram ponovo da ukucavam na svakom kompjuteru IP adrese, DNS servere, itd. nego samo da preko programa prethodno sacuvana podesavanja ucitam i to je to?
 

dusko_m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.04.2009.
Poruka
124
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
po meni, najbolje je da to odradis preko DHCP servera. neznam sta imas od opreme i koja masina ti je ruter, al' na iole naprednijim ruterima imas opciju "static DHCP"...ruter raspoznaje kompjutere po MAC adresi i pamti podesavanja za svaki ponaosob.

centralno upravljanje ovim stvarima mi se cini boljim od decentralizovanog modela

a ako bas hoces resenje u skladu sa svojom originalnim zahtevom, mozes da napravis skripte u obliku *.bat fajla za svaki racunar
Kod:
netsh interface ip set address name="Local Area Connection" static 10.0.0.9 255.0.0.0 10.0.0.1 1

netsh interface ip set dns "Local Area Connection" static 10.3.0.1 primary
ovo ti je sintaksa. u prvoj liniji podesavas redom IP address, Netmask, Gateway a u drugom redu dajes podesavanje za DNS
 

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
po meni, najbolje je da to odradis preko DHCP servera. neznam sta imas od opreme i koja masina ti je ruter, al' na iole naprednijim ruterima imas opciju "static DHCP"...ruter raspoznaje kompjutere po MAC adresi i pamti podesavanja za svaki ponaosob.

centralno upravljanje ovim stvarima mi se cini boljim od decentralizovanog modela

a ako bas hoces resenje u skladu sa svojom originalnim zahtevom, mozes da napravis skripte u obliku *.bat fajla za svaki racunar
Kod:
netsh interface ip set address name="Local Area Connection" static 10.0.0.9 255.0.0.0 10.0.0.1 1

netsh interface ip set dns "Local Area Connection" static 10.3.0.1 primary
ovo ti je sintaksa. u prvoj liniji podesavas redom IP address, Netmask, Gateway a u drugom redu dajes podesavanje za DNS
Odlicno, to je upravo to sto mi treba. Hvala ti puno. Bolja je ta opcija sto si ti naveo, preko rutera, naravno, to sam predvideo potpuno. Mene zanima kako ce ruter znati koje IP adrese, subnet maske, dns servere da dodeli kompovima kada ja na njima oborim sistem, a zelim da mi dodeli za svaki komp iz mreze bas te IP adrese, znaci da bude iskljucen DHCP u Windowsu, nego rucno podesene IP adrese iz Wina i da nekako upisem i ta podesavanja u ruter.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ako uključiš DHCP možeš da podesiš da ti rezerviše IP adrese. Pogledaj pod DHCP, verovatno imaš nešto kao reservation ili lease time ili sl. Možda postoji i mogućnost da čuva adrese i kada je DHCP isključen.
Lease time radi samo kada je uključen DHCP i služi da određenoj MAC adresi čuva IP adresu na vreme koje ti odrediš.
Reservation služi da sam podesiš koja će IP adresa da bude rezervisana za određenu MAC adresu. Mislim da ova opcija ima samo kod naprednih rutera dok lease time mislim da ima na svim. Naravno postoji mogućnost da se te opcije zovu drugačije.
 

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
Ako uključiš DHCP možeš da podesiš da ti rezerviše IP adrese. Pogledaj pod DHCP, verovatno imaš nešto kao reservation ili lease time ili sl. Možda postoji i mogućnost da čuva adrese i kada je DHCP isključen.
Lease time radi samo kada je uključen DHCP i služi da određenoj MAC adresi čuva IP adresu na vreme koje ti odrediš.
Reservation služi da sam podesiš koja će IP adresa da bude rezervisana za određenu MAC adresu. Mislim da ova opcija ima samo kod naprednih rutera dok lease time mislim da ima na svim. Naravno postoji mogućnost da se te opcije zovu drugačije.
Imam reservation opciju za odredjenu MAC adresu, super. Probao sam sada i radi sve odlicno. Hvala Diabolique. :wave:
 

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
po meni, najbolje je da to odradis preko DHCP servera. neznam sta imas od opreme i koja masina ti je ruter, al' na iole naprednijim ruterima imas opciju "static DHCP"...ruter raspoznaje kompjutere po MAC adresi i pamti podesavanja za svaki ponaosob.

centralno upravljanje ovim stvarima mi se cini boljim od decentralizovanog modela

a ako bas hoces resenje u skladu sa svojom originalnim zahtevom, mozes da napravis skripte u obliku *.bat fajla za svaki racunar
Kod:
netsh interface ip set address name="Local Area Connection" static 10.0.0.9 255.0.0.0 10.0.0.1 1

netsh interface ip set dns "Local Area Connection" static 10.3.0.1 primary


ovo ti je sintaksa. u prvoj liniji podesavas redom IP address, Netmask, Gateway a u drugom redu dajes podesavanje za DNS
Druze koja je komanda da posle podesavanja IP adrese, vratim na automatically. Treba mi kada drugar i ja u pauzi na faxu igramo igrice preko Crossover kabla, pa da ne vracamo stalno na Automatic IP adresu zbog neta na faxu, nego samo kliknem na .bat fajlic i gotovo. Napravio sam .bat fajl za IP adresu koju rucno dodeljujem ali kako za IP automatically?

Pozdrav.
 

dusko_m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.04.2009.
Poruka
124
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
eve
Kod:
netsh interface ip set address name="Local Area Connection" source=dhcp

netsh interface ip set dns "Local Area Connection" source=dhcp
moze ti biti zanimljiv i program NetSetMan. ima u free varijanti sa opcijom da cuvas do 6 razlicitih profila za mrezna podesavanja
 

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
Veliko hvala na pomoci. Stvarno najbolji ljudi su na ovom forumu. Pozdrav.
 
Vrh