• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Program da mi odradi sve automatski? otvaranje fajlova itd....

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
Imam preko 1000 skeniranih fotografija koje trebam malo da sredim a nemam bas puno vremena, pa ako je moguce po automatici da uradim sa AI programima Topaz...

posto u photoshopu nije moguce da odradim sta mi treba, tj kada sačuvam akciju za batch processing, pluginovi koji mi trebaju ne pamte automatska podesavanja na koje mora svaki put da se klikne po ulasku na filter...I niko sa topaz foruma nije resio to a izdavaci topazovih programa za sada nemaju nameru da ukljuce batch processing. Jel postoji neki program koji ce omoguciti:

1. a.) Da se fajl otvori u jednom programu
b.) da zapamti da sam kliknuo na automatska podesavanja iz tog programa
c.) da zapamti da sam kliknuo apply, tj. sacuvao fajl
2. a.) da otvori isti fajl/sliku/ u drugom programu (pluginu)
b,c.) i da zapamti da sam kliknuo na opciju stabilize, pa zatim apply sacuvao fajl
3. a.) da otvori ist fajl u trecem programu (pluginu)
b,c.) i da zapamti da sam kliknuo na "auto denoise ai" pa zatim opet apply

4. NAJBITNIJE ......da primeni ovo na 1000 tih skeniranih fajlova....

ko zna resenje i pomogne alal vera!!!
 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Napravi akciju , Actions > new > record > uradi edit koji ti treba primer za topaz i kada zavrsis pritisnes na stop recording i imas snimljenu akciju sa editom. E sada da odjednom to primenis na 1000 fotki ne znam da li moze ali bar imas akciju i ides open play action koji si snimio i samo sejvas u zeljeni folder.
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
sve bi to bilo lepo da photoshop pri snimanju akcija snima i pokrete misa i klikove...e ako tu postoji neka caka za skriptu da snima i misa na sta kliknem odlicno.ponavljam, mora se na svaki plugin posebno dugme kliknuti jer program za svaku sliku sam zada parametre ....photoshop zapamti samo sturo, pa cak i kada layer konvertujem u smart, ali svakako hvala na trudu iako sam to znao već...
 
Vrh