• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa slikom

Markonista

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.02.2017.
Poruka
298
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Novica
CPU & cooler:
Intel G4560
Motherboard:
H110M
RAM:
8 GB 2133 mhz ddr4
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1050 Ti 4 GB
Display:
LG 32" TV
HDD:
500 GB
Case:
Deep Cool Dukase V2
PSU:
600 LC Power
Mice & keyboard:
Cooler Master Devastor 2
Internet:
SBB 60 Mb/s
OS & Browser:
Windows 8
Dobar dan, nedavno mi se javio problem pri paljenu računara. Kada upalim računar pokrene se učitavanje i sliku daje samo do windows loga, nakon toga ekran postane crn i vise se samo kursor miša. Računar ne zuji, ne pregrejava se, i sve deluje potupno ispravno. U bios ne mogu da udjem koliko god spamovao del i f2. Od komponenti imam amd x845, gtx 1050 2gb i 8gn ddr 3 rama.
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Čim ne može da udje u bios verovatno je hardverski problem. Moguće je da je ploča gotova.

Svakako najpre probaj da restartuješ bios. Raskači potpuno komp sa struje i sačekaj da napajanje prestane da napaja ploču, pa skini bateriju na minimum 10 sekundi. Može restart da se uradi i putem džampera.

Ako to ne da rezultate, kreni sistemom eliminacije. Najpre raskači sve drajvove, pa probaj. Ako imaš dva RAM modula probaj samo sa jednim. Ako ploča ima ntegrisanu grafiku probaj sa njom...

Eksperimentiši malo, pa javi šta se dešava. Ne može niko ovde na forumu da ti tačno dijagnostikuje kvar na osnovu navedenih simptoma.
 
Vrh