• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa punjenjem S5

Bandit

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.07.2018.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Cao svima u pitanju je telefon S5, koji je bio kupljen polovan pre godinu dana, u pitanju je telefon moje sestre. Problemi su se javili pre mesec dana jednostavno nece da se napuni ma bilo koj to bio punjac. Nosili smo ga u servis i rekli su nam da mora prikljucak da se zameni jer je pokvaren i da to moze samo kada se podigne ploca da osteti telefon i da posle moze da se samo baci. A posto ovaj telefon ima Micro USB 3.0 dali to moze stvarno ostetiti telefon. A zanimljivo je kada ugasis telefon i prikljucis punjac prepoznaje ga samo sto izbaci uzvicnik i kada pomeras ne sklanja se a kada iskljucis punjac onda se pomeri.I da nije problem do softvera i dali da se uradi fabricki reset dali ce to pomoci, citao sam na internetu da su ljudi imali probleme i spustali android od 6.0 na 5.0
Sta mislite dali ce to resiti problem i sta raditi.
Vazno je napomenuti da se napuni ali puni se 5-10 sekundi pa prekine pa se nepuni 5-7 sekundi i tako u krug.
I na kraju se napuni.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Fabricki resetvnek uradi za pocetak. Ako ne pomogne, javi se opet.
 

Bandit

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.07.2018.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Kada ugasis telefon i prikljucis telefon pojavi se uzvicnik u trouglu i posle nekog vremena nestane, a ako diskonektujes telefon on se odmax pomeri. Pa sam isao logikom da je do softverskog problema.
Onda sam probao da ugasim telefon i onda sam usao u Power+Vol Up+Home i uradio Wipe cache i nekoliko puta resetovao telefon i izvadio bateriju na 1 minut i ponovo vratio, pa sam primetio da ima luft izmedju mesta gde ide baterija i pinove i povukao bateriju prema pinove i drzao tako jedno 20 sekundi i od jednom je pocelo da se puni i tako sam ga ostavio, 10 sekundi posle toga sam uzeo da ga pomeram i nije se prekidao puniti, a onda sam ponovo povezao i poceo da se puni,Posle sam ga ukljucio i problem je nestao, :eek::eek::eek: sada cu kalibrisati bateriju.Trenutno sam u cudu jer ovaj problem ima vec 2 meseca a nismo znali sta ce pomoci a jos u servis su nam rekli da treba da se menja konektor a u stvari je bio problem do softvera.Svi koji imaju slican problem neka probaju nesto ovako mozda vam moze pomoci.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Da li koristis custom recovery (CWM ili TWRP) ili iz stock recovery-ja?
 

Bandit

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.07.2018.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
U pitanju je stock recovery nije nista menjanjo, jedino ako je prethodni vlasnik menjao posto je telefon polovan ali u sekciji about phone vidi se da je stock.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Samo ako mozes da uslikas recovery, moze da se moduje verzija i to lako. Posalji sliku ovde, hvala. ;)
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Imas ipak otkljucan Bootloader, ali nece uticati na ovo sto je tebi resilo problem. ;)
 
Vrh