• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa paljenjem UleFone Power-a

SesyBoy

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Eh ovako,nazalost javio mi se drugi problem posle onoga sa OTG-om,za taj problem sam ovde i potrazio pomoc,ma da nije bilo odgovora,no nebitno,stvar je sto Ulefone nije podrzavao Externi HDD ali fleske sa manjom kolicinom Gigabitea podrzava bez problema... Uglavnom sada mi je nazalost iskrsao novi problem koji realno ovog puta ne znam kako da resim. Juce sam odgledao seriju na phonu,to je sve ok,baterija je bila na negde oko 10% napunjena,ostavim ga ja na sto pored sebe,tj. pored compa i nakon nekih 2/3h sam uzeo telefon,kada sam pokusao da ga upalim,nije hteo,nisam se nesto brinuo posto sam mislio da je prazan,stavim ja telefon na punjac,odem da obavim nesto... Vratio sam se nakon nekih 20 minuta,kad ono,telefon se nije ni krenuo puniti,niti je pokazivao onaj blue light kao znak punjenja niti slicno,promenio utikac,promenio punjac,nece nista... Ostavim telefon i ako nema blue lighta da se puni celu noc,i dalje nista. Eh sad... posavetovao sam se sa jednim serviserom ( to mu je Hobi ) koji mi je dao maltene i neka svoja iskustva... Eh sad sudeci da se UleFone Power ne moze otvoriti tj. ne moze se izvaditi baterija,normalno moram otici kod servisera... Uglavnom,neka njegova dijagnoza koju mi je dao jete da mi se baterija izvadila iz lezista pa da zato nece da puni,a druga dijagnoza jeste ta da baterija iz nekog razloga ne moze dobiti dovoljno napajanja iz punjaca pa da moram sve jedno otvoriti telefon kod servisera i napuniti bateriju van telefona... Realno,ne znam sta da radim jos uvek nisam otisao kod servisera oko te baterije pa rekoh da vidim neka vasa misljenja i preporuke / savete kako da resim problem. I da,nece da se upali Recovery mode,pokusao sam preko ,,igle" da upalim na Quick Charge takodje ne radi,da aktiviram nekako telefon pomocu uWear Watch-a koji ide uz telefon ( dodatno se placa ) i dalje nista...
 

raso97

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.08.2015.
Poruka
110
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus K556UQ
CPU & cooler:
Intel i5-6200u
RAM:
8GB DDR4 2133MHz
VGA & cooler:
Intel HD520 + Nvidia geforce 940mx
HDD:
Seagate ST1000LM024
Internet:
Telekom BOX 3
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Meni je se to znalo desavati i ja sam to resavao vadjenjem i vracanjem baterije.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Svaki telefon koji ima integrisanu bateriju se nasilno restartuje drzanjem Power dugmeta.. To za izletanje baterije iz ležišta je totalna glupost..
Treba telefon otvoriti i podici napon baterije bar do 3.6-3.7V... Ako napon padne na 3V i ispod, punjac ne moze probuditi bateriju..
Servisi obično ne naplacuju takvu operaciju..


Sent from mighty voodoo magic ;)
 

SesyBoy

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.03.2015.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Svaki telefon koji ima integrisanu bateriju se nasilno restartuje drzanjem Power dugmeta.. To za izletanje baterije iz ležišta je totalna glupost..
Treba telefon otvoriti i podici napon baterije bar do 3.6-3.7V... Ako napon padne na 3V i ispod, punjac ne moze probuditi bateriju..
Servisi obično ne naplacuju takvu operaciju..


Sent from mighty voodoo magic ;)
@voodoons nosio sam telefon u servis,da,upravo je to sto si i rekao,napon baterije je pao ispod 2V tako da punjac nije mogao da je napuni niti je telefon pokazivao ikakve znake punjenja,ma da nazalost naplaceno mi je 1000 dinara ma da ono,nije strasno. :) Uglavnom hvala u svakom slucaju,moze lock ovde.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Bas bezveze... Ja to kad bih tako naplacivao, bio bih bogat :D


Sent from mighty voodoo magic ;)
 
Vrh