• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa mehanickom tastaturom

MatijaK25

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.02.2020.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav,

pre tri meseca sam kupio mehanicku tastaturu Yenkee Katana YKB 3500 US, i primetio sam da mi se devasa da neki tasteri imaju problem. Desava se da kada npr. kada jednom kliknem space, on se dva puta izvrsi ili se ne izvrsi a ja sam ga fizicki pritisnuo samo jedanput, nisam ga pritezao, drzao par sekundi... :nuts:
Tastaturu drzim u cistim uslovima, tj ne jedem za racunarom, cisitim redovno prasinu...
Tako sam uso u .txt file i naizmenicno kucao space pa dugme "h" i ovo sam dobio:
hh h h h hh h h h h h h h h h h hh h h h h h h h h h h h h hh h h
Vidite da space nekada ne reaguje, a nekada se dva puta izvrsi :confused:. Taj problem se javio jedan dan i u nervozi sam iskliktao space kao lud i sada se to redje desava.
Tako imam i problem sa nekim drugim tasterima. Primetio sam da se problem resi ako isklikcem dugme koje se tako ponasa, ali se kasnije problem opet pojavi.
Ne smeta mi ako se to desava na nekom dugmetu koje ne koristim cesto, ali mi smeta kada se space, ili neko slovo ovako ponasa.

Da li znate u cemu je problem, i da li treba da se zalim da zamenim tastaturu posto mi garancija jos uvek vazi?
Hvala!
 

Kamparosa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.02.2017.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
234
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus ROG STRIX B550-E Gaming
RAM:
G.Skill Triden Z neo 3600MHz
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 4gb
Display:
Asus VG245H
HDD:
A-Data SX8200PRO 512GB
Sound:
Blueberry SW-M30
Case:
Corsair 5000D Airflow White
PSU:
Evga G3 850W
Mice & keyboard:
Asus ROG GLADIUS III
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Other:
iPhone 13 Pro Max 256gb
Pozdrav,

pre tri meseca sam kupio mehanicku tastaturu Yenkee Katana YKB 3500 US, i primetio sam da mi se devasa da neki tasteri imaju problem. Desava se da kada npr. kada jednom kliknem space, on se dva puta izvrsi ili se ne izvrsi a ja sam ga fizicki pritisnuo samo jedanput, nisam ga pritezao, drzao par sekundi... :nuts:
Tastaturu drzim u cistim uslovima, tj ne jedem za racunarom, cisitim redovno prasinu...
Tako sam uso u .txt file i naizmenicno kucao space pa dugme "h" i ovo sam dobio:
hh h h h hh h h h h h h h h h h hh h h h h h h h h h h h h hh h h
Vidite da space nekada ne reaguje, a nekada se dva puta izvrsi :confused:. Taj problem se javio jedan dan i u nervozi sam iskliktao space kao lud i sada se to redje desava.
Tako imam i problem sa nekim drugim tasterima. Primetio sam da se problem resi ako isklikcem dugme koje se tako ponasa, ali se kasnije problem opet pojavi.
Ne smeta mi ako se to desava na nekom dugmetu koje ne koristim cesto, ali mi smeta kada se space, ili neko slovo ovako ponasa.

Da li znate u cemu je problem, i da li treba da se zalim da zamenim tastaturu posto mi garancija jos uvek vazi?
Hvala!
Najbolje je da je reklamiras, po meni :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Pozdrav,

pre tri meseca sam kupio mehanicku tastaturu Yenkee Katana YKB 3500 US, i primetio sam da mi se devasa da neki tasteri imaju problem. Desava se da kada npr. kada jednom kliknem space, on se dva puta izvrsi ili se ne izvrsi a ja sam ga fizicki pritisnuo samo jedanput, nisam ga pritezao, drzao par sekundi... :nuts:
Tastaturu drzim u cistim uslovima, tj ne jedem za racunarom, cisitim redovno prasinu...
Tako sam uso u .txt file i naizmenicno kucao space pa dugme "h" i ovo sam dobio:
hh h h h hh h h h h h h h h h h hh h h h h h h h h h h h h hh h h
Vidite da space nekada ne reaguje, a nekada se dva puta izvrsi :confused:. Taj problem se javio jedan dan i u nervozi sam iskliktao space kao lud i sada se to redje desava.
Tako imam i problem sa nekim drugim tasterima. Primetio sam da se problem resi ako isklikcem dugme koje se tako ponasa, ali se kasnije problem opet pojavi.
Ne smeta mi ako se to desava na nekom dugmetu koje ne koristim cesto, ali mi smeta kada se space, ili neko slovo ovako ponasa.

Da li znate u cemu je problem, i da li treba da se zalim da zamenim tastaturu posto mi garancija jos uvek vazi?
Hvala!
Isti problem sam imao na Rapoo V500 posle godinu dana. Kabl ili kontakti iznutra na kineskoj, sto je moguce jeftinijoj, elektronici odu pa-pa, dzaba ti sto nisi iskoristio ni 2% od 15 miliona klikova na tasterima kad to nije najslabija karika. I zato to reklamiras, prodas i uzmes normalnu tastaturu ili dodas para i uzems brendiranu mehanicku tastaturu. Te decije jeftine nisu ni predvidjene da traju.
 
Vrh