• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa grafikom/drajverima

sinisa93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.01.2016.
Poruka
65
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Quad Q6600 @ 3.2 GHz - 1.37V / LC Power LC-CC-95
Motherboard:
ASUS P5Q PRO
RAM:
8GB DDR2 800MHz
VGA & cooler:
EVGA GeForce GTX 960 SC
Display:
BenQ G2110W
HDD:
WD Green 1TB
PSU:
LC Power LC600H-12 V2.31
Mice & keyboard:
MS Missile
Internet:
m:tel ADSL 20/10
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Unaprijed bi da se izvinem na ovako dugackom post-u, ali nije moglo krace da se opise a da bude jasno :)

Nedavno sam kupio laptop HP Pavilion dv7 sa AMD A8-3510MX procesorom (APU sa HD6620G grafikom i jos jednom zasebnom o kojoj cu vise u nastavku). Odmah po kupovini sam uradio Clean install Windows 10-ke i pustio da uradi sve update-e i instalira drajvere. I tu mi se sad javlja problem.

U Device Manageru mi uredno pokazuje dvije grafike:

1. AMD Radeon HD6620G
2. AMD Radeon 6600M and 6700M series

E sad, tu mi je bilo malo cudno da ova zasebna ima ovakvu oznaku, jer nisam vidio nikad da grafika ima slicnu oznaku.

Glavni problem je kad npr. pokrenem neku igru. Ako je u Catalyst Control Centru upaljen Dual Graphics, imam u prosjeku 20 fps manje u igrama, u nekim cak i vise. Kad ugasim Dual Graphics igre idu normalno...

Drajveri su, koliko vidim najnoviji, ako je vjerovati Catalyst Control Centru. Evo par screenshot-ova:



Evo i screenshot iz CPU-Z i GPU-Z:



I na kraju screenshot iz manuala za ovaj Pavilion dv7 gdje se vidi da nema grafike sa ovakvom oznakom:



Pa me sad zanima, zbog cega mi igre idu sporije kad rade obije grafike? Da li je problem do drajvera, da li je sam Windows nesto skinuo pogresno, i koju na kraju zasebnu grafiku ja imam?:wtf:
 

sinisa93

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.01.2016.
Poruka
65
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Quad Q6600 @ 3.2 GHz - 1.37V / LC Power LC-CC-95
Motherboard:
ASUS P5Q PRO
RAM:
8GB DDR2 800MHz
VGA & cooler:
EVGA GeForce GTX 960 SC
Display:
BenQ G2110W
HDD:
WD Green 1TB
PSU:
LC Power LC600H-12 V2.31
Mice & keyboard:
MS Missile
Internet:
m:tel ADSL 20/10
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Moze li mi neko barem onda reci, kad je u podesavanjima ugasen Dual Graphics, da li tad radi samo grafika sa APU ili samo GPU ?
 
Vrh