• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa Dell U2711 monitorom

laza

Newcomer
Učlanjen(a)
09.11.2011.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, vec duze vreme citam ovaj forum i pratim vase clanke, za koje imam samo reci hvale, ali sam se tek sada registrovao kada me je muka naterala.

Naime, kupio sam Dell U2711 pre nekih mesec i po. Odlicno me je sluzio, ali samo do ovog jutra. Nikada nisam imao problem sa monitorom pa ne znam sta se ovde desava. Pojavljuju se razni atifakti kod nekih slika. Prvo sam pomislio da je do graficke, koju sam takodje uzeo kada i monitor ( ASUS 560Ti TOP, odlicno radi, izuzetno tiho ) ili drajvera, tako da sam menjao kablove, update-ovao drajvere, nakacio sam i laptop na monitor i problem i dalje postoji. Tako da mi se cini da je do monitora.

Evo nekoliko primera kako to izgleda:

-Video u VLCu, trake sa strane koje bi trebalo da su crne sada su sive i blago trepere


-Klip sa Youtube-a:
http://www.youtube.com/watch?v=d6ILV4hjc6U


-evo i primer sa PCAxe-a, otvorio sam ovaj test i pogledajte sliku na sredini strane:
http://www.pcaxe.com/hardver/procesori/amd-fx-procesori/strana-2



Nisam jos zvao servis, garancija je tri godine, tako da je jos uvek u garanciji. I sto se tice servisa da li neko ima iskustva sa DELL-ovim servisom u Srbiji, a na racunu mi pise da je to firma EWE Comp iz Zemuna.
 

Prilozi

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.947
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
:welcome:
definitivno je vrisnuo monitor.. sad, po novom zakonu o zastiti potrosaca u prvih sest meseci trebalo bi da ti zamene za nov monitor, ne bi trebao da cekas sem 15 dana ali nisam siguran kako ide..
 
Vrh