• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem oko Samsung S4.

milan.soap123

Newcomer
Učlanjen(a)
14.11.2016.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nakon sto sam zamenio staru bateriju jer se prevrse brzo trosila,nova je radila savrseno 2 meseca,da bih jednom kada sam se vracao kuci telefon bih izgubio mrezu i ugasio se posle deset sekundi sa od prilike 7% baterije.

Sledeci put bih se ugasio sa 15, pa onda 26,pa 40,pa 52 i sve tako dok nije dogurao do 90%,naime kada napunim bateriju mogu je koristiti samo od 100% do 89 prije nego li se ugasi,i mogu ga koristiti samo dok je na punjacu.


CItao sam po ostalim forumima da je verovatno baterija otisla(iako sam je skoro kupio) i da probam neku drugu da vidim da li je do nje,sjetio sam se one stare baterije i stavio sam nju u telefon i napunio sam ga do 100% i poceo koristiti sve dok ga nisam opet na punjac morao staviti (bilo je oko 5%) nisam ga dirao i napunio se do 100%,skinuo sa punjaca i bum ugasio se sa 90% ponovo,ne znam da li je do obije baterije ili do necega drugog.


Moje pitanje je da li ja mogu nesto uraditi prije nego li ga odnesem u servis?
 

Vranda12

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2016.
Poruka
600
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-6600k i Corsair H60
Motherboard:
Asus Z170-A
RAM:
Kingston Fury 1x16gb 2133Mhz
VGA & cooler:
Asus Strix r7 370 4G
Display:
LED TV-32LE73 82cm
HDD:
WD Blue 1tb 7200rpm
Sound:
Logitech z523 + Siberia v2
Case:
NZXT s340 Elite
PSU:
Thermaltake Smart SE 630w
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
CM Octane mis i CM quickfire TK red switch
Internet:
B-net 35mbps/7.5mbps
OS & Browser:
win 10 x64 pro i chrome
Other:
Samsung Galaxy S7
Najbolje ti je stavi originalnu bateriju i odnesi ga na servis i pravi se glup... rec da ti se mob gasi na 90% baterije i da ti se to odjenon pocelo desavat i nemoj niti slucajno spominjat da si minja bateriju... to ti je moj savjet
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Zasto bi to radio? Lepo odeš u servis, objasni sta se dešava, oni ce utvrditi jel do bateriji ili nije i ako jeste, prodace mu novu bateriju sa kojom radi ili uputiti gde da uzme.. a po mojoj proceni, 99% jeste samo baterija u pitanju i za s4 baterije je poznato da imaju problem sa naduvavanjem i crkavanjem ćelija..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Vranda12

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2016.
Poruka
600
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-6600k i Corsair H60
Motherboard:
Asus Z170-A
RAM:
Kingston Fury 1x16gb 2133Mhz
VGA & cooler:
Asus Strix r7 370 4G
Display:
LED TV-32LE73 82cm
HDD:
WD Blue 1tb 7200rpm
Sound:
Logitech z523 + Siberia v2
Case:
NZXT s340 Elite
PSU:
Thermaltake Smart SE 630w
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
CM Octane mis i CM quickfire TK red switch
Internet:
B-net 35mbps/7.5mbps
OS & Browser:
win 10 x64 pro i chrome
Other:
Samsung Galaxy S7
Zasto bi to radio? Lepo odeš u servis, objasni sta se dešava, oni ce utvrditi jel do bateriji ili nije i ako jeste, prodace mu novu bateriju sa kojom radi ili uputiti gde da uzme.. a po mojoj proceni, 99% jeste samo baterija u pitanju i za s4 baterije je poznato da imaju problem sa naduvavanjem i crkavanjem ćelija..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jer vjerojatno nije kupia novu originalnu bateriju od samsunga nego kineza.... i samin time mu oni bez problema mogu ukinit garanciju i navest da je do kvara doslo neispravnom baterijon
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Nisam ja tu nigde procitao da se radi o garanciji a i telefon je stari model koji je tesko jos negde u garanciji... ako je u garanciji, staviti originalnu bateriju sa kojom je dosao i reci simptome kakvi su. Moze se, naravno, navesti da je kupljena i druga baterija i kako se ponaša i sa drugom..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh