• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem oko instaliranja bilo koje igre.

MiskoSRB96

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.12.2017.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Pozdrav medjutim sta mi se desava,uzeo sam nedavno novi PC,mislim nije nov sastavljen je od polovnih delova specifikacija je ova:

Gtx 660 gigabyte 2GB
Pacer 8GB 1333 mhz ddr3
Intel i5 3470
MSI-H61M-P23

Problem je u tome sto cim hocu da instaliram neku igricu,izbacuje mi erore pri instalaciji znaci tipa media file corrupt ili missing file ,eror unpacking files itd itd bilo da ja nju instalirao ili otpakivao izbacuje mi stalno erore ,jedino sto sam mogao da instaliram jeste league of legends ostalo nece tipa novije igrice lupam Mafia 3,novi COD itd pa i ove starije ja sam malo guglao bio je neki tip kome se isto desavalo on kaze da je testirao memoriju u memtestu i navodno mu je naslo brdo erora e sad ja sam testirao moj ram u memtestu i nasao je neka 2-3 erora kao dok je njemu nasao 2500 erora pa me zanima jel mozda zna neko u cemu je problem,mozda nije do rama ja sad nemam drugi da testiram ali ono mozda je neko imao slican problem da ne bacam pare za ram opet.Hvala :)
 

DmasteRNo1

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.12.2010.
Poruka
2.182
Rezultat reagovanja
589
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Back in Black
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Thermalright Peerless Assassin 120
Motherboard:
ASUS TUF Gaming B550-Plus
RAM:
Corsair Vengeance RGB Pro SL 2×8GB DDR4 3600
VGA & cooler:
Gigabyte Aorus RX 6800XT Master Type C 16G
Display:
BenQ Mobiuz EX2710R
HDD:
ADATA SX8200 Pro 512GB + Be quiet! MC1 Pro, ADATA SX8200 Pro 2TB
Sound:
Terratec AUREON XFIRE8.0 HD, Microlab FC570BT, AVerMedia GH335 White
Case:
Jonsbo U5 (Black)/5×DeepCool FK120
PSU:
Corsair RM750x (2021)
Optical drives:
Transcend TS8XDVDS-K
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder V2 Pro & Royal Kludge RK-H81 (Sky Cyan Switch)
Internet:
Kablovski 120/15
OS & Browser:
Windows 11 & Opera
Other:
Microsoft Xbox X/S Wireless Controller - Robot White, HP LaserJet Pro M130A, Moto Edge 40
Ako si skidao igre koje su ripovane, tj. žešće kompresovane, moguće je da te izigrava antivirus. Probaj da ga isključiš, pa onda probaj da ih instaliraš. Meni se to dešavalo tokom instaliranja određenih igara koje sam "kupovao" u narodnim prodavnicama.
 

MiskoSRB96

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.12.2017.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Ako si skidao igre koje su ripovane, tj. žešće kompresovane, moguće je da te izigrava antivirus. Probaj da ga isključiš, pa onda probaj da ih instaliraš. Meni se to dešavalo tokom instaliranja određenih igara koje sam "kupovao" u narodnim prodavnicama.
Skidao sam i ripovane,i cele verzije isti problem,antivirus svakako nemam i onaj defender sam iskljucio uvek mi je to iskljuceno jer skidam igrice pa svaki put javlja da ima virusa itd takođe da dodam pokušavao sam i reinstall sistema pokušao windows 7 i windows 10 isti ***eni problem dal je moguće da je do RAM memorije,takođe svi drajveri instalirani
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
278
Moja konfiguracija
Ako memtest86, verovatno jeste memorija, broj grešaka nema veze greška je greška. Odnesi i istestiraj Ram kod nekog, mora se probati, ne vredi nagađati.

Da li ti je taj RAM radio bez problema ranije, ili si ga ovakvog kupio. Ako si ga ovakvog kupio, ili je crkla u nekom razumnom roku radne garancije (nedelja dve) vraćaj to nazad.

Jedino možeš probati: izvadi ram, očisti slotove od prašine, učitaj Default vrednosti u biosu, probaj drugi slot, i možda i samo možda napajanje.
 

MiskoSRB96

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.12.2017.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Ako memtest86, verovatno jeste memorija, broj grešaka nema veze greška je greška. Odnesi i istestiraj Ram kod nekog, mora se probati, ne vredi nagađati.

Da li ti je taj RAM radio bez problema ranije, ili si ga ovakvog kupio. Ako si ga ovakvog kupio, ili je crkla u nekom razumnom roku radne garancije (nedelja dve) vraćaj to nazad.

Jedino možeš probati: izvadi ram, očisti slotove od prašine, učitaj Default vrednosti u biosu, probaj drugi slot, i možda i samo možda napajanje.
Ram je kupljen polovan sa KupujemProdajem kao i ostale komponente,čovek reče da je radio kod njega bez problema imao sam te probleme bukvalno od prvog dana on reče da nije testirao u memtestu nego u onom kao windowsovom programu i da tamo ne izbacuje erore,takođe sam je i ja testirao u windovsovom programu i ništa ne izbacuje,dok u memtestu izbacuje erore šta sam još probao uzeo sam burazerovu memoriju 4gb i tipa kad sam instalirao igru već na 28% izbaci eror sa mojom memorijom sa burazerovom prođe tih 28 i nema erora ali je instalirao jedno 4 puta sporije pa sam prekinuo instalaciju negde na 34% probaću ovo da zamenim slotove pa javljam.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
278
Moja konfiguracija
Ako ta 4GB radi bez problema, sigurno nije ploča i napajanje, jedino vidi slot i pusti memtest86 na drugom računaru.

Mada volim takve tipove, nisu probali i kod mene je radio:mad: Znači ako je nedelja-dve od prijema, traži pare nazad.
 

MiskoSRB96

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.12.2017.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Ako ta 4GB radi bez problema, sigurno nije ploča i napajanje, jedino vidi slot i pusti memtest86 na drugom računaru.

Mada volim takve tipove, nisu probali i kod mene je radio:mad: Znači ako je nedelja-dve od prijema, traži pare nazad.
Idem da probam odmah ovo za slot,ako je problem isti probaću memtest86 na drugom računaru sutra pa javljam jel se rešilo išta ili nije,hvala na savetima :)
 

MiskoSRB96

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.12.2017.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Probah ubaciti memoriju u drugi slot nakon sto sam ocistio prasinu i stavio default u bios mada isti problem kod instalacije evo i erora.
 

MiskoSRB96

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.12.2017.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Samo da se nadovezem na ovu temu,doduse guglao sam opet malo neki su govorili da im je bio do RAMA problem i naisao sam na jednog lika koji je rekao da je skinuo taj dll koji navodno eror govori da fali i ubacio ga u windows/system 32 folder ja skinuo oba ta dll-a i bez ikakvih problema mi je instalirao igricu,tako da mislim da je ovo reseno probacu sutra jos poneku igru uglavnom hvala svima na odgovorima.
 
Vrh