• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pristižu rezultati X99 matičnih ploča

ASRock

ASRock Balkan
Učlanjen(a)
13.06.2013.
Poruka
49
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija


Pojavili su se prvi razultati testova novih X99 matičnih ploča, a u testovima je učestvovala i ASRock matična ploča.
Rezultati su dobri, da ne kažemo bolji od očekivanih! U testiranju je učestvovalo šest matičnih ploča:
ASUS X99 Deluxe, ASUS Rampage V Extreme, Gigabyte X99-SOC Force, Gigabyte X99-UD4 ,EVGA X99 Classified i naravno naša matična ploča ASRock X99 WS.



Rezultate smo za sada analizirali samo iz jednog izvora, i to sa OCAholic web stranice.
Treba imati na umu da je ovo samo jedan izvor, ali pošto im je baterija testova svestrana, verujemo da od njih možemo izvući korisne informacije.
Njihovo upoređivanje se sastoji od čak 17 vrsta testova, raznih sintetičkih, gejming i realnih radnih opterećenja.

Da bismo skratili celu priču, mi smo umesto Vas analizirali podatke. Jednostavno, napravili smo Excell tabelu u kojoj smo bodovali ploče.
Svaki put kad je neka matična ploča bila najbolja u određenom testu, dobijala je 6 bodova,
a ako je imala najgore rezultate, ona se ocenila sa samo jednim bodom (drugo mesto pet bodova, treće četiri itd.).
Na kraju, matična ploča sa najviše bodova je najviše puta pobeđivala i time ima najbolje rezultate.
Prema testovima sa OCAholic sajta, matične ploče su se plasirale ovim redosledom:

1. ASUS X99 Deluxe
2. ASRock X99 WS
3. ASUS Rampage V Extreme
4. Gigabyte X99-SOC Force
5. Gigabyte X99-UD4
6. EVGA X99 Classified



Možda nismo osvojili sveukupno prvo mesto, ali nam je veoma drago što je ASRock matična ploča osvajala poene
u veoma bitnim disciplinama kao što su odziv memorije, brzina zapisa i dekodiranje video materijala.
Posebno smo ponosni na discipline oko niske potrošnje i odnosa performansi i potrošnje.

Istini za volju, test se sastojao od puno igara i 3D orijentisanih benchmark-ova, ali ASRock X99 WS je svakako uspeo da odnese nekoliko pobeda.
Iako su gejming rezultati išli u korist konkurencije samo u desetinkama, mi svakako mislimo da test postavka nije bila fer.



Na testu se našao X99 WS model, gde WS oznaka zapravo stoji za „work station“, dakle radnu stanicu.
ASRock X99 WS je opremljen sa raznim inovacijama koje će najbolju primenu naći u profesionalnom i serverskom radnom okruženju.

Potsećamo Vas da ASRock od X99 serije u ponudi ima ciljno dizajnirane linije matičnih ploča za gejming, overklovanje i profesionalni rad.
ASRock Fatal1ty serija se sastoji od tri vrhunske matične ploče koje će Vam obezbediti najbolji gejming doživljaj! Tu spadaju Fatal1ty X99 Profesional,
Fatal1ty X99X Killer i Fatal1ty X99M Killer.



Omiljeni izbor overklokera je naravno ASRock X99 OC Formula, matična ploča koja je potpisana od strane poznatog svetskog overklokera, Nick Shih-a.
X99 OC Formulu karakteriše Conformal Coating koji štiti ploču od tečnosti, prašine, korozije i ekstremnih temperatura i ima mogućnost da procesoru isporuči 1300W snage!



All-around matične ploče za profesionalnu primenu i zahtevne poslove predstavlja ASRock Extreme serija.
Savršen balans kvalitetnih komponenti, overklok mogućnosti, snage i pouzdanosti. Taj balans ste mogli videti i na testu koji je sproveo OCAholic.



Najbitniji stavka, koju ostavljamo za kraj i na koju ćemo Vam posebno skrenuti pažnju je cena ASRock matičnih ploča.
ASRock X99 WS je najjeftinija od svih šest matičnih ploča sa uporednog testa, a ipak uspeva da postigne najbolje rezultate u nekim od najbitnijih disciplina.
Ako još uzmemo u obzir i da su ostale Extreme matične ploče još jeftinije i da za nabolji gejming doživljaj postoji Fatal1ty serija, a da je OC Formula rezervisana za vrhunski overklok.
ASRock je ponosan što sa tako kratkim stažom na polju matičnih ploča može ponuditi matične ploče koje su više nego konkurentne sa ostatkom tržišta.
Takođe nam je drago što možemo omogućiti cene koje će X99 seriju učiniti pristupačnom svim korisnicima.​
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.985
Rezultat reagovanja
2.367
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Jako lepo, dobar rezultat, odlican odnos cene i kvaliteta kao i uvek, "X99M Killer" mi je zapao za oko, zna li se cena?
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
OC Formula :love:
 

ASRock

ASRock Balkan
Učlanjen(a)
13.06.2013.
Poruka
49
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jako lepo, dobar rezultat, odlican odnos cene i kvaliteta kao i uvek, "X99M Killer" mi je zapao za oko, zna li se cena?
X99M Killer matična ploča je već dostupna u Evropi sa cenom od oko 210 evra.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ja sam se prijatno izenadio sa cenama..... kada X99 Extreme6, koji je top model, ide za 250 evra.... a konkurencija šije za oko 300-350e.... onda su ove X99 ploče veoma pristupačne.
A gledao sam rezultate ovih benchmarkova, razlike su minimalne... dok za 50e razlike može da se ubode bolja grafa ili SSD.
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10

ASRock

ASRock Balkan
Učlanjen(a)
13.06.2013.
Poruka
49
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
X99 OC Formula još nije zvanično puštena u prodaju, pa ne možemo reći ništa ni za cenu trenutno.
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Па требало би да има неки "инсајдерски" инфо. Кад се појави у продаји, цене ћемо знати и без да питамо овде :)
 
Vrh