• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Preporuka za tv do 1000e (Vpn, Eon, Supernova)

Ragnarzzz

Newcomer
Učlanjen(a)
10.06.2024.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Cao svima,

Kao sto pise u naslovu, potrebna mi je preporuka za tv do 1000e(+/-). Pozeljno 65 inca, ali okej je i 55, ako su performanse znatno bolje. Valjalo bi da bude OS koji podrzava vpn, kako bih mogao da gledam sve sbb kanale sa mts mreze. Dvoumim se izmedju Hisense u8kq 55 inca i Philips The One 8818 65 inca. Da li je velika razlika u kvalitetu slike izmedju ova dva modela? Philips mi vise odgovara zbog Android sistema, ne znam kakve su mogucnosti za vpn na Vidaa Os-u. U obzir dolaze i druge marke i modeli, za sada sam na ova dva natrcao kao najzanimljivija. Samo bih izbegao oled(burn-in), jer je meni obicno upaljen tv ceo dan na jednom kanalu. Hvala unapred! :)
 

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
829
Rezultat reagovanja
690
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Hisense ima bolji panel, ali mu OS nije tako dobar kao android, jedijno da kupis njega pa neki stick , ja sam uzeo Fire 4k i tako nadomestio nedostatke OS kod Hisense.
Fire mozes naci za neki 35e.
 

Ragnarzzz

Newcomer
Učlanjen(a)
10.06.2024.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hisense ima bolji panel, ali mu OS nije tako dobar kao android, jedijno da kupis njega pa neki stick , ja sam uzeo Fire 4k i tako nadomestio nedostatke OS kod Hisense.
Fire mozes naci za neki 35e.
Da, imam vec xiaomi mi box s. Nedoumica mi je bila da li je slika identicno dobra bez obzira sto ide preko hdmi, jer sam u nekoj recenziji na yt cuo, da nekih funkcionalnosti u vezi sa kvalitetom slike nema za hdmi, vec samo za ono sto se direktno emituje sa tv-a(mislim u vezi sa hdr-om). A i malo mi je bezveze da toliko platim tv, a moram da dodajem box ili stick. Jedno pitanje, da li bar u Vidaa store-u ima Supernova aplikaciju, mislim da se zove move n go, da bar to mogu da gledam bez box-a? Ako ima, verovatno bih uzeo Hisense, a po potrebi za Eon bih koristio box zbog vpn-a.
 

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
829
Rezultat reagovanja
690
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Od funkcionalnosti ne gubi nista sa boxom, sad zavisi kakav je box i za sta je sertifikovan.
Ima retarda koji preko HDMI ubodu laptop, a sa laptopa pokrenu strimimg servis, recimo Prime, i zale se na sliku da je losa, pa losa je jer striming servisi ako ne vide sertifikat uredjaja koji ga pusta limitiraju rezoluciju na max 720p!!! Recimo ja imam premium Tube, imam kupljene filmove , ali na racunaru max rezolucija je 420p, dok na tv preko Firesticka imam 4k.
Znaci sve zavisi koji je box i za sta je sertifikovan.
 

Ragnarzzz

Newcomer
Učlanjen(a)
10.06.2024.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Od funkcionalnosti ne gubi nista sa boxom, sad zavisi kakav je box i za sta je sertifikovan.
Ima retarda koji preko HDMI ubodu laptop, a sa laptopa pokrenu strimimg servis, recimo Prime, i zale se na sliku da je losa, pa losa je jer striming servisi ako ne vide sertifikat uredjaja koji ga pusta limitiraju rezoluciju na max 720p!!! Recimo ja imam premium Tube, imam kupljene filmove , ali na racunaru max rezolucija je 420p, dok na tv preko Firesticka imam 4k.
Znaci sve zavisi koji je box i za sta je sertifikovan.
Da da, to se podrazumeva. A da li znas mozda ili kada stignes, da li mozes da proveris ima li na Vidaa store move n go aplikacije? Hvala unapred! :)
 

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
829
Rezultat reagovanja
690
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Ja ima stariji Vidaa os, kod mene nema , a i da ima ne bih koristio, jer Firestick ima mogucnosta da reprodukuje filmove u 24fps, sto ni jedna aplikacija ne moze da pruzi.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.320
Rezultat reagovanja
5.434
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Možda tcl65c805 u razmatranje.
 

Ragnarzzz

Newcomer
Učlanjen(a)
10.06.2024.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Možda tcl65c805 u razmatranje.
Procitao si mi misli, malopre sam ga bas uzeo u razmatranje kao treca opcija. Vidim da je mini led sto mi odgovara i da je sistem android, koliko vidim i slika je bas dobra. Da li ga imas mozda, kako si zadovoljan?
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.320
Rezultat reagovanja
5.434
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Ne,nemam ga.Ali vidim da nije loša opcija.
Verovatno ti je izbor ako ideš na 65' miniled,ili oled 55 ako ga ima za te novce tipa philips.
 
Vrh