• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Preko koje brze poste poslati paket?

Koja kurirska služba?


  • Ukupno glasača
    42
M

Misko78

Guest
Ne možeš da porediš ekskluzivnu uslugu kao što je ****anje u stanu sa potpuno uobičajenom uslugom kakva je isporuka paketa po principu od vrata do vrata.

Britanac ima minimalac od 13000 funti godišnje što daje platu od 1230€ mesečno. Da kažemo da je minimalac ovo što rade kuriri, to je 6x veća plata a 3x skuplja usluga, ne računa se baš to tako ali recimo da je kod njih jeftinija usluga ako gledamo iz perspektive plate.

Ne zanimaju me webshopovi, pošto šaljem čekić drugu u Inđiju kao poklon za 1. Maj, nemam internet i čuo sam oglas na radiju.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Meni su zadnja dva paketa preko Post Express-a stigla sa Fragile nalepnicom - naravno, nece se sama zalepiti, mora se napomenuti i ne utice na cenu posiljke. Sve uredno i ispravno stiglo..
 
M

Misko78

Guest
Ni jedna služba mi nije nikada donela oštećen paket, PostX koristim samo zato što prodaju ono što i nude.
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Mnogo zavisi i od lokacije do lokacije. Neki imaju iskustva da pozovu kurira u 18h, a on dodje u 19h i slicno. Meni je svaki kurir sve uredno isporucio i preuzeo, ALI PostExpress jedini dolazi do vrata i jedino od njih mogu da pokupim posiljku kasnije - ceka me u posti posle 15h. Centri ostalih sluzbi za moj region su 30+km udaljeni i da bih primio paket moram da budem u odredjeno vreme kod kuce, odnosno ispred zgrade.

I u mom slucaju svodi se na to da mi PostExpress najvise odgovara, ali isto tako nekome ko je blizu AKS ili City centra su oni najbolji. Zavisi i od kurira, moze da bude savestan radnik, a moze da bude i neki namcor koji mrzi i zivot i vas paket :)
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Možemo glasati i hvaliti koliko želimo razne firme kad usluga ne zavisi od imena, nego od radnika. A radnika tj kurira ima raznih :) Ja na primer koristim AKS za bitne stvari i veće pakete. Slao sam staklene balone dole u Bor i tako to, samo su AKS hteli primiti staklene pakete, svi ustali su me odbili odmah u startu. Poslao sa 4 velika staklena balona od 20L za rakiju itd, sve je stiglo u jednom komadu. Ja čak imam privatni broj od kurira koji obilazi Temerin. Iz NSa sam isto slao sa AKSom i često šaljem pakete i nisam imao ama baš nikakvih problema.
Sa poštom sam imao 4-5 incidenta ako se dobro sećam.... Tako da je najbolje da proučite i post express i AKS pa da upoznate malo radnike koji dolaze u vaš "sektor"....
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ajte ljudi da ne preterujemo, govorimo o 2 razlicite stvari, niko ne spori da su obavezni da robu prime i isporuce na vratima ali ovde pricamo o dobroj volji nas kao kupaca/prodavaca a ne o obavezi.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
A zamislite da ste vi kuriri i da imate platu 20k i da treba da razmisljate da li ce vam neko pokupiti vozilo za tih nekoliko minuta dok oni nadju Vas i Vas stan, pa se popnu, popune papire, preuzmu paket... Meni nije tesko da sidjem da im dam, razumem momke koji strahuju od pauka i ***a**ju se ceo dan kombijem po gradu...
Ako imaju mesto za parkiranje vozila (99% slucajeva nemaju) onda ce svakako doci na vrata do Vas.
jeste, doci ce pauk i odslepati mu sprintera od 2.5 tone :d Mani se te price ;)
Sa druge strane, kako sto je vec receno, kako PE kurir uvek dodje na vrata?
I jos jedna stvar, sve i da mu odnesu vozilo, vozilo je firmino, ne njegovo.
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
I jos jedna stvar, sve i da mu odnesu vozilo, vozilo je firmino, ne njegovo.
Moze ladno da dobije otkaz za " ne brigu " a u zavisnosti od firme ( srbija ) mogu i da mu naplate

Poslao sa 4 velika staklena balona od 20L za rakiju itd,
Gde ima da se kupi ovih balona ? Izvinjavam se na OT-u, treba mi za domaci vocni liker :P
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
To da post express uvek dođe na vrata je BS. Ne jednom mi se desilo da je kurir samo ubacio poštansku uputnicu u sanduče i otišao. Nije zvonio, nije kucao ima interfon ima i broj mobilnog na paketu. Stiže jednom paket, devojka mi sama kod kuće da primi paket i daje kuriru 1000 din i ovaj krene da kenja kako nema sitno i da ga boli uvo da ide da razmenjuje. Krene sa spikom da će on lepo ispuniti uputnicu i da dodjemo po paket u poštu. Dok mi devojka ušla da potraži dal ima sitno negde, car je ladno ispunio uputnicu, ubacio u sanduče i otišao. Kao što rekoh, desilo više puta da sam plaćao bus ili taxi do glavnog poštinog stovarišta i onda sam još plaćao uslugu "od vrata do vrata". Ovo je bilo u NSu, a u Temerinu me lik uvek zove ne mobilini kad mi ispred kuće. Tako da u NSu koristim samo AKS.

Imam ja još jedan balon od 25L a mislim da ima da se kupi i u rodiću od 20L 15L i tako neke kombinacije... Barem video sam tamo pre pola godine da se prodaje....
 
Vrh