• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pozdrav pomoc

bulking

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
52
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi,zanima me na koji nacin mogu da promenim da po difoltu kad skidam bilo sta,takodje i instaliram,ide u particiju D

Takodje juce sam skinuo nvidia expirence program zajedno sa poslednjim drajverima,promenio u particiju D,instalirao se i izaslo mi “oops system error” try reboot i pise 0x001 error
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
Instalacija po defaultu uvek ide u sistemski hdd/ssd, jedan klik i promenis slovo C u D.
Download mozes da promenis u browseru da te pita svaki put gde da skida (uvek pamti poslednu lokaciju)
A gomila drajvera nece da radi ako nisu na sistemskoj particiji, garant imas 0 problema ako instaliras display drajver i nvidja kontrol panel na C particiji?
 

bulking

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
52
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Instalacija po defaultu uvek ide u sistemski hdd/ssd, jedan klik i promenis slovo C u D.
Download mozes da promenis u browseru da te pita svaki put gde da skida (uvek pamti poslednu lokaciju)
A gomila drajvera nece da radi ako nisu na sistemskoj particiji, garant imas 0 problema ako instaliras display drajver i nvidja kontrol panel na C particiji?
Izvini sad vidim ipak mi je sve na C,tj drajveri i panel ali svakako izlazi taj error
A sto se tice instalacija i downloadovanja,uspeo sam valjda nekako da resim,mada kad sam instalirao lol,klijent se automatski instal u C,a laucnher sam posle namestio u D,jer me je i pitao
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.694
Rezultat reagovanja
9.039
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Downloads, kao i neke sistemske foldere, možeš da podesiš da se nalaze na različitim lokacijama od podrazumevanih. Ranije je za pretraživače moralo to da se podesi pre njihove instalacije, ne znam da li je sada isto.

Kao što je @Dexter013 pomenuo, ako je Windows instaliran na C particiji podrazumevano mesto za sistemske foldere bi bilo C:\Users\ime_naloga\. Za svaki sistemski folder za koji je to dozvoljeno moguće je promeniti svojstvo lokacija, tj njegovu adresu u računaru. Tako se, na primer, mogu izmestiti folderi Desktop, Documents, Downloads, Music, Pictures itd.

Instalacije skoro uvek možeš da podešavaš; najčešće ti to neće dozvoliti ako ideš na tipična podešavanja, odnosno ako ne izabereš prilagođena (custom).
 

bulking

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
52
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Downloads, kao i neke sistemske foldere, možeš da podesiš da se nalaze na različitim lokacijama od podrazumevanih. Ranije je za pretraživače moralo to da se podesi pre njihove instalacije, ne znam da li je sada isto.

Kao što je @Dexter013 pomenuo, ako je Windows instaliran na C particiji podrazumevano mesto za sistemske foldere bi bilo C:\Users\ime_naloga\. Za svaki sistemski folder za koji je to dozvoljeno moguće je promeniti svojstvo lokacija, tj njegovu adresu u računaru. Tako se, na primer, mogu izmestiti folderi Desktop, Documents, Downloads, Music, Pictures itd.

Instalacije skoro uvek možeš da podešavaš; najčešće ti to neće dozvoliti ako ideš na tipična podešavanja, odnosno ako ne izabereš prilagođena (custom).
Hvala ljudi,inace ovako pitanje,mladji burazer je sinoc uzeo novi monitor,25x hp 144hz amd freesync
Je l moze on da iskoristi taj free sync,s obzirom da ima 1660 nvidia?
I da li da u control panelu vsync mu bude upaljen ili ugasen?
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.915
Rezultat reagovanja
7.565
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
32761

Ja koristim default znaci da ide iz aplikacije a u samoj igri iskljucim.

Sto se tice freesync-a DA moci ce da koristi iako ima nVidia karticu

U monitoru treba da se ukljuci opcija freesync a u nvidia drajverima treba da se ujljuci G-sync i sve ce raditi kako treba. Imajte samo na umu da koriscenje freesync monitora sa gsync funkcijom nije u potpunosti isto kao da poseduje gsync monitor. U zavisnosti od modela monitora (kod svakog je razlicito) postoji donja i gornja granica na kojoj gsync radi. Kod mog monitora primera radi to funkcionise izmedju 30 i 120 fps-a
Vremenom ce da skapira u kom "opsegu" fps-a njegov monitor radi.

32762
 

bulking

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.08.2019.
Poruka
52
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Pogledajte prilog 32761
Ja koristim default znaci da ide iz aplikacije a u samoj igri iskljucim.

Sto se tice freesync-a DA moci ce da koristi iako ima nVidia karticu

U monitoru treba da se ukljuci opcija freesync a u nvidia drajverima treba da se ujljuci G-sync i sve ce raditi kako treba. Imajte samo na umu da koriscenje freesync monitora sa gsync funkcijom nije u potpunosti isto kao da poseduje gsync monitor. U zavisnosti od modela monitora (kod svakog je razlicito) postoji donja i gornja granica na kojoj gsync radi. Kod mog monitora primera radi to funkcionise izmedju 30 i 120 fps-a
Vremenom ce da skapira u kom "opsegu" fps-a njegov monitor radi.

Pogledajte prilog 32762
Jasno,poslao sam mu ovu sliku,on mi kaze da u meniju panela uopste nema to setup g sync
jesi siguran da 1660 podrzava tu opciju?
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.915
Rezultat reagovanja
7.565
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Da li ste ukljucili Freesync opciju na samom monitoru?
Ako u monitoru nije ukljucen freesync nece se ni u drajveru pokazati G-sync opcija.
Napomenuo sam da se treba ukljuciti i na samom monitoru.

Da bi G-Sync funkcionisao kako treba mora se koristiti DisplayPort kabel.
 
Vrh