• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Povezivanje miksete sa racunarom?

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Da, usb model. Ovaj na slikama nije usb model kao sto se da primetiti, ali vec sam imao slike od njega...

Ako sam dobro razumeo preko usb-a dobijam in i out audio signal, odnosno nije mi potreban main out, ctrl room out ili cd/tape out da bih dobio zvuk na pasivne zvucnike preko risivera? Samo povezem pc i audio risiver(pojacalo) preko 2xrca na 3.5mm jack kabla, i mikser i pc putem usb kabla?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ne da se primetiti jer je usb port pozadi kad ga ima, a ime ne vidim celo. Uzimati model koji nije usb po meni ne vredi ni uzimati. Al to sam ja. UAB model j eu isto vreme zvucna karta, mnogo bolja od koje god integrisane da imas. Podrzava cak i (open)ASIO i sve, radi do 24bit 128khz bla bla, opet kako koji model. Znaci zvuk ces cincevima terati iz nje direkt u onaj pioner risiver ili pojacalo sta god da je na slici.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
ne da se primetiti jer je usb port pozadi kad ga ima, a ime ne vidim celo.
Ne treba ti da gledas pozadi da li ima ili nema usb port. Ime od miksete se vidi kad uvelicas sliku, ali i da ne znas model miksete, ako obratis paznju na prednji izgled miksete videces da fali usb logo na istoj kao i potenciometri za podesavanje signala preko usb-a :D No, sad to nije bitno...
Uzimati model koji nije usb po meni ne vredi ni uzimati. Al to sam ja. UAB model j eu isto vreme zvucna karta, mnogo bolja od koje god integrisane da imas.
Tako je druze. Cak i da nisi zadovoljan zvucnom karticom u mikseti, uvek mozes dokupiti audio interfejs i spojiti ga sa miksetom. Samo audio interfejst mora da ima 6.35mm input port za mikrofon ili recimo gitaru. Ako ima samo XLR, nisam siguran da ce raditi...
Podrzava cak i (open)ASIO i sve, radi do 24bit 128khz bla bla, opet kako koji model.
Moze da radi i na generic usb, plug and play, ali je svakako bolje instalirati ASIO4ALL drajver za full podrsku... Behringer kaze da je 24bit 192khz...
Znaci zvuk ces cincevima terati iz nje direkt u onaj pioner risiver ili pojacalo sta god da je na slici.
Aha. Ali hocu li moci da podesavam volume na izlazu od miksete ako spojim direktno chinchevima(cd/tape out od miksete)? Ili je bolje da idem na main out ili ctrl room out, koji sigurno to moze? Ne mogu da nadjem info da li mogu da kontrolisem volume na cd/tape chinch out na mikseti. Nesto mi se cini da to ne moze, nego samo preko amplifier-a odnosno audio risivera...

Ovi izlazi na mikseti sa chinchevima su verovatno predvidjeni za povezivanje sa audio risiverom za pasivne zvucnike, e sad ne znam da li je ok da koristim main out izlaz i povezem audio risiver sa njim, u slucaju da ne mogu da menjam volume na mikseti direktno sa chinch out porta...
 

Dzo91

Newcomer
Učlanjen(a)
27.02.2023.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zdravo svima. Ja bih imao jedno pitanje? Imam europower pmp3000 miksetu, i zanima me kako mogu da povezem dva pasivna zvucnika dodatno na nju? Iz racunara ide kabl na cinceve (to cu da zamenim, da stavim 6.3 banane umesto cinceva) a posle preko spikona ide leva strana dva zvucnika i desna strana dva zvucnika (u pitanju je kafic). E sad me interesuje, kako mogu dva zvucnika na terasi da povezem preko miksete, a da nije kao sad sto radim (iz racunara ide u muzicki stub pa iz njega ide na dva pasivna). Nadam se da nisam zbunio ljudstvo
91LWj95Na-L.jpg
 
Vrh