• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Povezivanje 2 PC-a

aleksandar00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2016.
Poruka
85
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 1200
Motherboard:
GIGABYTE B450M S2H
RAM:
Geil 2x4 GB 2666 MHz
Sutra planiramo drug i ja da umrezimo 2 racunara preko lan kabla da igramo igrice, hocemo da igramo farming simulator 2015.
Sada me zanima, smao treba da se umrezimo i udjemo on i ja u igricu i moci cemo zajedno da igramo, ili jos nesto treba da se uradi?
 

Toske01

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.08.2016.
Poruka
74
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Acer Aspire E1-532
CPU & cooler:
Intel(R) Celeron(R) 2957U @ 1.40GHz
RAM:
4GB DDR3
Display:
15.6''
HDD:
320 GB
Mice & keyboard:
Nantec Genesis G22 mouse
OS & Browser:
Windows 7 Pro, Google Chrome
Kokretno nisam igrao Farming15 nešto puno tako da ne znam baš meni i tako to, ali bi trebalo da postoji opcija pravljenja novog servera i priključivanja drugog računara na taj putem lana.
 

freeman

Newcomer
Učlanjen(a)
28.10.2016.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
..::freedom power::..
CPU & cooler:
Intel Core i5-4670K
Motherboard:
Asus Z87-C
RAM:
2 x 4GB DDR3 Kingston HyperX PC1600
Display:
24" Dell U2412M IPS LED
HDD:
lot of them
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2
Case:
Fractal Design R4
PSU:
550w Super Flower SF-550P14XE
Optical drives:
DVD-RW Pioneer 16x
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
SBB
OS & Browser:
Linux Ubuntu / Windows 7, Chrome / Firefox
Ukoliko povezujete računare direktno preko LAN kabla, potrebno je da proverite da li network adapteri na tim računarima podržavaju Auto MDI-X, tj. da li dozvoljavaju da se povežu putem straight ili cross-over kabla. Ukoliko podržavaju ovaj standard, možete da koristite ili jedan ili drugi tip kabla. Ako ne podržavaju, moraćete da kupite ili napravite cross-over kabl. Takodje, potrebno je da setujete statičke IP adrese iz nekog privatnog opsega, npr:

IP 1. računara: 192.168.0.10
IP 2. računara: 192.168.0.20
Network mask: 255.255.255.0

Ukoliko imate ruter, dovoljno je potrebno je da povežete straight ethernet kablom oba računara na LAN portove na ruteru. IP adrese ćete dobiti od DHCP servera koji se nalazi na ruteru. U tom slučaju, potrebno je proverite koje adrese su vam dinamički dodeljene, tako što kucate u komandnoj liniji:
ipconfig /all


Što se tiče konkretne igre "Farming simulator", postoji na sajtu uputstvo koje UDP portove treba propustiti. Do duše, dokumentacija je za konzole, mada je moguće da se isti portovi koriste i na PC-u. Ukoliko je tako potrebno je da u Windows firewall-u na obe mašine omogućite saobraćaj na tim portovima. Detalje imaš ovde:

http://farming-simulator.com/networkGuide.php
 
Vrh