• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Potrebne smernice za overklok Phenom II 965 C3 procesora

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
M

Misko78

Guest
ЗОРАН je napisao(la):
Misko, mozes li mi odgovoriti dali je mozda i ovaj dodatak odgovarajuci za kacenje 775 na AM2+?
To je adapter za Prolimatech Megahalems - ako nemas taj kuler, tesko da ces uspeti da namontiras.
Zašto? Alpenföhn Brocken ima malu bazu baš kao i Prolimatech a i sličnu visinu baze. Jedini problem koji ja vidim je da ta poprečna štanglica kojom pritežeš kuler bude baš za vrlo malo šira od onog ureza na Brockenu pa da naleže sa veoma malom provršinom i tako da se lomi. Ukoliko je šira pa 2-3 milimetra sa svak strane držaće super, ukoliko je uža onda savršeno. Izmeri širinu ureza na Brockenu pa kad odeš u radnju izmeri i štanglicu. Mada uvek možeš da dodaš i neku podlošku u taj urez tako da ti je onda svejedno. Šrafove ako su kraći ili duži možeš da kupiš bukvalno za 10 dinara npr. kod Duje na Kelaniću a federe iskoristiš.

Ukoliko si vešt možeš i sam da napraviš kompletan modul. Nekoliko ljudi je to već pravilo. Iskopaću slike da ti pokažem, ali mnogo je lakše kupiti.
Ako
 

3OPAH

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.05.2010.
Poruka
25
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 2 X4
Motherboard:
Gygabyte MA790FXT-UD5P
RAM:
2x1GB DDR3
VGA & cooler:
Radeon HD4650
Display:
Samsung P2450
HDD:
2xSamsung 500GB RAID 2+0 Stripe
Case:
CoolerMaster
Internet:
Wirelles Ubiquity Bullet 5.8 GHz
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony DSR-11
U redu Misko, slike bi svakako dobro došle.
Znam na šta treba da obratim pažnju kada budem kupovao.

Ipak je bolje da pokušam da nađem adapter koji si mi predložio na prethodnoj strani teme jer u tom slučaju koristim već postojeću poprečnu štanglicu sa Alpenföhn Brocken-a?
 
M

Misko78

Guest
U redu Misko, slike bi svakako dobro došle.
Znam na šta treba da obratim pažnju kada budem kupovao.

Ipak je bolje da pokušam da nađem adapter koji si mi predložio na prethodnoj strani teme jer u tom slučaju koristim već postojeću poprečnu štanglicu sa Alpenföhn Brocken-a?
E da li ćeš moći da je koristiš neometano je već drugo pitanje. Npr. Na Gigabyte ploči ja mogu da koristim od Titana a na ASUS_u sam morao malo da je sasečem zato što je udarala u hladnjak naponske. U svakom slučaju nešto moraš da modifikuješ. Nego sad glesam sliku i vidim da AB ima identično kačenje kao Titian, stoga je ovo što sam pomenuo je najbolje rešenje.

Edit: Pa zar nisi dobio ovo na slici dole. to ti je za kačenje koliko ja vidim.
 

Prilozi

3OPAH

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.05.2010.
Poruka
25
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 2 X4
Motherboard:
Gygabyte MA790FXT-UD5P
RAM:
2x1GB DDR3
VGA & cooler:
Radeon HD4650
Display:
Samsung P2450
HDD:
2xSamsung 500GB RAID 2+0 Stripe
Case:
CoolerMaster
Internet:
Wirelles Ubiquity Bullet 5.8 GHz
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony DSR-11
Dobio sam ja to ali to što si zaokružio je za montažu AB-a na Intel-ov slot 1366 slot.
Definitivno mi treba adapter ali ipak se ne bih se usudio da postavim ovaj adapter za Megahalema jer je kako vidim samo malo širi od AB-ovog a nema mala izbočenja na sredini koja obezbeđuju sigurnost od klizanja kulera po površini procesora usled konstantnog opterećenja sopstvenom težinom i usled naglih udara pri premeštanju i manipulacijom kućištem.
 
M

Misko78

Guest
Dobio sam ja to ali to što si zaokružio je za montažu AB-a na Intel-ov slot 1366 slot.
Definitivno mi treba adapter ali ipak se ne bih se usudio da postavim ovaj adapter za Megahalema jer je kako vidim samo malo širi od AB-ovog a nema mala izbočenja na sredini koja obezbeđuju sigurnost od klizanja kulera po površini procesora usled konstantnog opterećenja sopstvenom težinom i usled naglih udara pri premeštanju i manipulacijom kućištem.
Ništa onda, poruči onaj koji sam ti rekao, za montažu ćeš koristiti delove tvog kulera, one šestougaone mesingane. Objasniću ti sve i kako, kad uzmeš.

Što se tiče klizanja, ili da budem precizan SMICANJA, na to zaboravi, smičuće sile nemaju efekta usled značajno većih sila pritiska. To ti kažem kao inženjer. ;) Tako da ako ti je ovaj dostupan uzmi njega.
 

3OPAH

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.05.2010.
Poruka
25
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 2 X4
Motherboard:
Gygabyte MA790FXT-UD5P
RAM:
2x1GB DDR3
VGA & cooler:
Radeon HD4650
Display:
Samsung P2450
HDD:
2xSamsung 500GB RAID 2+0 Stripe
Case:
CoolerMaster
Internet:
Wirelles Ubiquity Bullet 5.8 GHz
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony DSR-11
Hvala Misko. Moram se sad jos potruditi da pronadjem gde mogu kupiti i naruciti taj adapter.
I drago mi je sto se sile smicanja mogu zanemariti, nevezano za ove adaptere malo sam bio sumnjicav kako ti veliki kuleri uopste stoje na ploci a da ne otpadnu :) medjutim kada sam na delu video kakvo je resenje za kacenje jasno mi je bilo da nece otpasti :)
 

3OPAH

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.05.2010.
Poruka
25
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 2 X4
Motherboard:
Gygabyte MA790FXT-UD5P
RAM:
2x1GB DDR3
VGA & cooler:
Radeon HD4650
Display:
Samsung P2450
HDD:
2xSamsung 500GB RAID 2+0 Stripe
Case:
CoolerMaster
Internet:
Wirelles Ubiquity Bullet 5.8 GHz
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony DSR-11
Probao sam da spustim napon na CPU na 1,450 V po preporukama sa druge teme ovog foruma.

Mašina mi nije stabilno renderovala i da se ne bi restartovala pri tom poslu morao sam čak da vratim množilac na 19 i brzinu procesora na 3,82 GHz, napon je na 1,450 V. Tek pri ovim podešavanjuma nije dolazilo do restarta prilikom video renderinga.

Predpostavljam da je ovo izazvala povećana temperatura ambijenta.
 
M

Misko78

Guest
Dobro pretpostavljaš, uvek je temperatura neprijatelj overkloka. Moj C2 955 ide na 4,0GHz samo do 42°C preko toga odmah resetuje. Na terasi zimi može da vrti linx 24/7 i to na svega 1,45V, pri normalnim uslovima je 3,9 maksimum pri visokih 1,55V. Inače kad je pod LN2 stabilan je na 5,2GHz na 1,325GHz.
 

3OPAH

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.05.2010.
Poruka
25
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 2 X4
Motherboard:
Gygabyte MA790FXT-UD5P
RAM:
2x1GB DDR3
VGA & cooler:
Radeon HD4650
Display:
Samsung P2450
HDD:
2xSamsung 500GB RAID 2+0 Stripe
Case:
CoolerMaster
Internet:
Wirelles Ubiquity Bullet 5.8 GHz
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony DSR-11
Uh, uh uh LN2 :) ja ipak ne idem na to, za moj posao je neprakticno ali dobro je sto postoje ljudi koji idu do krajnjih granica kako bi svi zakljucili koji je raspon performansi.
Koliko vidim iz tvog predhodnog posta, ja se mogu nadati da cu okretanjem kulera onim adapterom dobiti koji stepen manje tek da kompenzujem temperaturu ambijenta i 4.02 GHz maksimalno. A mozda cu i morati da kupim nove fan-ove na 1900 rpm. Videcemo :)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Uh, uh uh LN2 :) ja ipak ne idem na to, za moj posao je neprakticno ali dobro je sto postoje ljudi koji idu do krajnjih granica kako bi svi zakljucili koji je raspon performansi.
Koliko vidim iz tvog predhodnog posta, ja se mogu nadati da cu okretanjem kulera onim adapterom dobiti koji stepen manje tek da kompenzujem temperaturu ambijenta i 4.02 GHz maksimalno. A mozda cu i morati da kupim nove fan-ove na 1900 rpm. Videcemo :)
4GHz je sasvim dovoljan i solidan overclock za svaki dan ja nebih investirao dodatnu energiju u bucniji sistem zbog 20-30MHz vise....
Posebno bi stavio u ovom slucaju prioritet na silent sto znaci tihi fanovi, toplo mogu da ti preporucim Enermax Twister Magma , veoma tih i performantan fan !
Obrati paznju da stavis prioritet na sto veci NB-takt jer sa istim Phenom najbolje skalira ...
 

3OPAH

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.05.2010.
Poruka
25
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 2 X4
Motherboard:
Gygabyte MA790FXT-UD5P
RAM:
2x1GB DDR3
VGA & cooler:
Radeon HD4650
Display:
Samsung P2450
HDD:
2xSamsung 500GB RAID 2+0 Stripe
Case:
CoolerMaster
Internet:
Wirelles Ubiquity Bullet 5.8 GHz
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony DSR-11
Ne moze vise od 2400 MHz North Bridge takt jer kada stavim vise moram da radim CLR Cmoss.
Kad krene rendering jako brzo se podigne temperatura CPU. Meni bi radio on na 4.02 za svaki dan ali eto kad pustim render restartuje se a tebao bih po 3,4 do 6 sati da renderuje neprestano kad slozim sve izmontirane video sekvence u Abobe Media Encoderu CS4 i na primer legnem da spavam ili odem da odmorim od montaze.
Videcemo jos sa nekim dodacima kako ce ici...
 

3OPAH

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.05.2010.
Poruka
25
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 2 X4
Motherboard:
Gygabyte MA790FXT-UD5P
RAM:
2x1GB DDR3
VGA & cooler:
Radeon HD4650
Display:
Samsung P2450
HDD:
2xSamsung 500GB RAID 2+0 Stripe
Case:
CoolerMaster
Internet:
Wirelles Ubiquity Bullet 5.8 GHz
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony DSR-11
Morao sam da vratim na 3.8 GHz. Na 4.02 i na 3.92 GHz se restartuje kada krene renderning, posle nekoliko minuta kada dostigne 61 stepen. Pre nekoliko dana kada je temperatura ambijenta bila niza isao je do 66 stepeni. sada se na 61 restartuje.
Da li je moguce da se degradirao ili mu temeratura smeta?
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Max temp za 965icu je 63c. Moguce da mu smeta temp, ne verujem da je degradirao tako brzo, koliko je bio pri toj temp. koja je veca od preporucene?!!
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Morao sam da vratim na 3.8 GHz. Na 4.02 i na 3.92 GHz se restartuje kada krene renderning, posle nekoliko minuta kada dostigne 61 stepen. Pre nekoliko dana kada je temperatura ambijenta bila niza isao je do 66 stepeni. sada se na 61 restartuje.
Da li je moguce da se degradirao ili mu temeratura smeta?
Mnogo se greje. Preko 55 stepeni ti ugrozava stabilnost. To je poznata stvar kod AMD-a. Ako ga dobro ohladis radice i na 4 GHz. NB moze preko 2.4 ako malo podignes napon na NB-u, ali ne na chipsetu, nego na CPU NB.

Probao sam da spustim napon na CPU na 1,450 V po preporukama sa druge teme ovog foruma.

Mašina mi nije stabilno renderovala i da se ne bi restartovala pri tom poslu morao sam čak da vratim množilac na 19 i brzinu procesora na 3,82 GHz, napon je na 1,450 V. Tek pri ovim podešavanjuma nije dolazilo do restarta prilikom video renderinga.

Predpostavljam da je ovo izazvala povećana temperatura ambijenta.
1.55V ili 1.525V je mnogo za vazdusno hladjenje. C3 revizija bi morala da radi na 1.4V max. na 3.8 GHz. Cak i 1.45 moze da bude mnogo u zavisnosti od serije procesora.
Savetujem ti da testiras na default naponu naponu, na koliko ce raditi. Kada dodjes do granice pucanja, onda podigni napon za +0.05V, pa testiraj dalje. Taj 965 C3 bi morao da bude stabilan ko stena na 3.8 GHz. Za CPU NB napon moze na 1.25V opusteno. Prvo testiraj CPU bez podignutog NB-a, da bi izolovao probleme oko klokovanja NB-a. Podignut napon na NB-u moze da uzrokuje nestabilnost u CPU, tako da ne treba preterivati. Cesto se desava da CPU ne pravi problem, vec memorija trazi veci napon pri klokovanju. Probaj da podignes malo napon za RAM ume da pomogne.
 
Poslednja izmena:

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
A sto bi dodavao voltazu za 3,8ghz? Ja sam samo promenio mnozilac i to je to...
 
M

Misko78

Guest
A da niste malo zakasnili sa savetima posto je covek postavio pitanje pre 7 meseci a na forumu nije bio jos od septembra. ;)
 

vlada.j011

Banned
Učlanjen(a)
25.12.2010.
Poruka
629
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965BE + CORSAIR H70 (i7-2700k)
Motherboard:
Crosshair 4 Formula (eVGA Z77 FTW)
RAM:
KHX Grey 2x2GB CORSAIR Airflow 2 (CMT16GX3M4X2133C9)
VGA & cooler:
HD 5870 2GB
Display:
Samsung P2450H
HDD:
Kingston SSD V+ 64GB + WD 500AAKS, LG HXD5U25GLS External HDD
Sound:
Creative Inspire T5900 5.1
Case:
CORSAIR Obsidian 650D
PSU:
Seasonic X-750
Optical drives:
LG GH22NS50
Mice & keyboard:
Logitech G510/G700
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Logitech C310 WebCam, LG 250GB External HDD
A zasta sluzi HT link???
Jel to treba da se dize nekada ili ne???
 
Vrh