• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Potrebna pomoc u odabiru ozvucenja za lokal

Djomleo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.10.2013.
Poruka
28
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD A10-6800K
Motherboard:
Gigabyte F2A85XM-D3H
RAM:
8GB (2*4) Hyperx Blu 1866 MHz
VGA & cooler:
AMD Radeon HD 8670D
Display:
Dell E2414H LED 24"
HDD:
WD 5000AAKX
Case:
Codegen briza
PSU:
LC power LC-600H-12 V2.31
Mice & keyboard:
MS DominoBlack, X7 XL-760H
Internet:
Box4 paket
OS & Browser:
Windows 10, CentOS, Google Chrome
Posedujem Yamaha AX-700 pojacalo i potrebni su mi zvucnici za isto. Lokal za koji je ozvucenje potrebno nije velike povrsine (30-40 m2). Lokal je inace namenjen za zurke i potrebno je dovoljno jako (glasno) ozvucenje za tu velicinu lokala. Konkretno me zanima koje specifikacije zvucnika da gledam i slicno, posto je prethodno ozvucenje u lokalu crklo. Da napomenem da se za sve to koristi izlaz iz laptopa, ako to uopste i ima neke veze u odabiru ozvucenja. Hvala!
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Osnovno bi bilo da su zvučnici deklarisani na 110 ili više vati na 8 oma, a ostalo zavisi od toga koliko bi dao para, da li hoćeš novo ili polovno, šta trenutno može da se nađe itd.

Ako si planirao da vežeš 4 zvučnika i da rade svi istovremeno onda moraju da budu od po 16 oma:

 
Poslednja izmena:
Vrh