• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoć oko ugradnje ARGB ventilatora u kućište

pavleciric7

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.07.2018.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600x
Motherboard:
Gigabyte B450 Aorus PRO
RAM:
HyperX Predator 2x8 GB 3200Mhz
VGA & cooler:
Gtx 1660 ti , CM Hyper Evo 212
Display:
ViewSonic 23.6" & Philips 19"
HDD:
WD 2TB , 500GB Samsung 860 evo M.2
Sound:
PIONEER SX-424
Case:
Cooler Master Masterbox MB530P
PSU:
Cooler Master 750w Gold
Mice & keyboard:
Redragon K592 RGB , Redragon Memeanlion Chroma
Internet:
Telecom 10/50
OS & Browser:
Chrome
Pozdrav svima,

Imam jednu malu situaciju:
Mladji brat je za rodjendan dobio PC koji ima matičnu ploču MSI Z390-A PRO, kao i kućište Cooler Master MasterBox MB320L ARGB MCB-B320L-KGNN-S01 sa pre-instaliranim 2 ARGB ventilatora koji su vezani i imaju (ukoliko sam dobro razumeo i video) spliter za ugradnju još jednog prednjeg ventilatora po želji. Klincu je sve to lepo što svetli, ali hteo bih zbog maksimalno dobrog hlađenja da ugradim još 4 ventilatora (treći da stavim napred, dva gore i jedan pozadi) i želeo bih da stavim da svi budu ARGB/RGB i da mogu nekako da ih kontrolišem preko PC-a u potpunosti. Sad, nisam stručan i ne znam da li je to izvodljivo i kako dodati još 3 ventilatora (4. po defaultu ide na argb 2 to 3 splitter tako da za njega ne brinem) a da mogu da se povežu na matičnu ploču i da se kontrolišu preko PC-a. Ne razumem se, pa ne znam da li je uopšte moguće da se povežu preko možda 4 pinskim konektorom ili da li uopšte matična ploča podržava još ARGB ( 3-pinski) konektora. Ukoliko je nekako moguće, kupio bih 120x120 Cooler Master MFX-B2DN-20NPA-R1 | Online prodaja Laptopova , Računara i komponenti kao treći napred i 140x140 Thermaltake Pure 14 ARGB Premium CL-F080-PL14SW-A | Online prodaja Laptopova , Računara i komponenti za preostala tri. Ako to nije izvodljivo, a čudno mi je sto thermaltake ima neki adapter sve bih popunio sa gore pomenutim Cooler Master ventilatorom ili nekim sličnim sa drugim pinovima ali me brine da li će moći da se preko nekog softvera kontroliše jačina, brzina okretanja i naravno sam rgb.

Izvinite na ovoliko teksta, ali drugačije nisam mogao da ispišem sve.

Ukoliko sam nešto izostavio slobodno mi kažite.


Pozdrav i hvala unapred!

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Vrh