• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc oko sklapanja novog PC-a

delrey

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2015.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Postovanje! Zeleo bih pomoc u vezi sklapanja novog PC-a i svega sto sa tim ide.
Naime, sutra mi stizu delovi i plasim se da ne zeznem nesto. Ja mislim da necu, nisam tolika ******. :d Bice to neki niskobudzetni pc za igrice.

Zanima me na sta sve treba da obratim paznju kad budem sklapo? Sta sve moze da podje naopako? Sta ako sve sklopim a komp ne bude bacao nikakvu sliku? Zanima me sta sve treba da se steluje u biosu, ako uopste treba, pre nego sto uradim sistem?

maticna: Asus M5A98 R2.0
cpu: AMD FX-6100
grafulja: Sapphire R7 240 2GB
ram: 4GB Kingston HyperX
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Postovanje! Zeleo bih pomoc u vezi sklapanja novog PC-a i svega sto sa tim ide.
Naime, sutra mi stizu delovi i plasim se da ne zeznem nesto. Ja mislim da necu, nisam tolika ******. :d Bice to neki niskobudzetni pc za igrice.

Zanima me na sta sve treba da obratim paznju kad budem sklapo? Sta sve moze da podje naopako? Sta ako sve sklopim a komp ne bude bacao nikakvu sliku? Zanima me sta sve treba da se steluje u biosu, ako uopste treba, pre nego sto uradim sistem?

maticna: Asus M5A98 R2.0
cpu: AMD FX-6100
grafulja: Sapphire R7 240 2GB
ram: 4GB Kingston HyperX
Tesko da ces se ti naigrati sa ovim,eventualno lol dota pes ...
Bolje da si uzeo fx 6300 i ds3p nego ovu locu i ovaj procesor.O grafici da ne pricam,bacio si pare bzvz,bolje da si uzeo polovnu do 100e sa garancijom ili makar r7 250x.

Lepo stavi procesor,nemoj da se pokrive pinovi,sve ostalo stavi u svoj slot i proveri da li je dobro leglo,i samo ukljuci,nema sta tu da mudrujes.
 

delrey

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2015.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nije ovo komp za mene, ja igram na konzoli.
Sto se tice ovoga, toliki je bio budzet. Graficka nek tera do leta, tad sam planirao da je zamenim mnogo boljom.
Jedan drug je imao ds3p, dizala mu je temperaturu, pa je vratio. Sta znam, bilo mi bezveze da se davim sa tim, ako bude ista situacija bila. Kasnije cu da uzmem jos 4gb rama.
Eto, rekoh da pitam, nikad ovo nisam radio
 

mean_machine

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.12.2013.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
FX8300 & Nepton 140XL
Motherboard:
ASUS SaberTooth 990FX R2.0
RAM:
KINGSTON 8GB DDR3 1333mhz
VGA & cooler:
MSI 7970 TW
Display:
PHILIPS 244E
Sound:
Realtek
Case:
HAF 932 & ATC-201
PSU:
RECOM 750W
Internet:
KBCNET
OS & Browser:
WIN7 64bit & Chrome
Mozda ces morati neki odstojnik na kucistu da odsrafis (ne bi trebalo da moras ali nikad se ne zna) proveri to da ne bi posle bilo kuku lele ako nesto prespoji.

Banalni problem koje mozes da imas je da nisi prikljucio 8pinsko napajanje procesora na ploci (desava se i iskusnima ;) ), i ko sto rece bleyach pazi na procesor, mora fino da legne ako nece nesto nisi uradio kako treba.
 

delrey

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2015.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Odstojnik? Prema slici, to mu dodje ono na sta se maticna srafi? OK, pazicu na procesor da lepo legne.
Koja je sansa da kad upalim racunar, ne baci mi nikakvu sliku?
A ako sve bude bilo u redu, u bios ne treba nista da se cacka?
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Sto si pesimista ??? O.o

Povezi kako treba i to je to.Ne znam sto kukas unapred.Nemoj nista da cackas u biosu ako nemoras.
 

delrey

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2015.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nisam pesimista, samo ako se desi nesto nepredvidjeno da znam sta da radim :)
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Staviš odstojnike, staviš ploču, podigneš polugu od cpu ležišta, polako ubaciš cpu (pazi na orijentaciju cpu-a), AMD cpu upadne sam tj ne treba nikakva sila gravitacija uradi svoje, pri tome ploča mora biti u horizontalnom položaju, nakačiš kuler, ubaciš kartice, memoriju, nakačiš napajanje i to je to. I najvažnije nigde ne žuri, i sve proveri 5 puta. U videu imaš kako se stavlja cpu. Ako ploča neće da butuje, onda javi dali postuje neke kodove, dali pišti i kako pa će da se reši. (mada je to veoma mala šansa jer kako ja vidim cpu podržava od prve verzije biosa, memorija je dobra...)

Važno je ne pipaj prstima po ploči, tj drži po ivicama kada je stavljaš.

 
Poslednja izmena:

delrey

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2015.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Staviš odstojnike, staviš ploču, podigneš polugu od cpu ležišta, polako ubaciš cpu (pazi da orijentaciju cpu-a), AMD cpu upadne sam tj ne traba nikakva sila gravitacija uradi svoje, pri tome ploča mora biti u horizontalnom položaju, nakačiš kuler, ubaciš kartice, memoriju, nakačiš napajanje i to je to. I najvažnije nigde ne žuri, i sve proveri 5 puta. U video imaš kako se stavlja cpu. Ako ploča neće da butuje, onda javi dali postuje neke kodove, dali pišti i kako pa će da se reši. (mada je to veoma mala šansa jer kako ja vidim cpu podržava od prve verzije biosa, memorija je dobra...)

Važno je ne pipaj prstima po ploči, tj drži po ivicama kada je stavljaš.

Hvala puno :like: Javljam sutra sta sam uradio :D
 

stefi988

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.07.2013.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion G7
CPU & cooler:
Intel Core i5-2430M 2,4GHz
Motherboard:
HP HM65
RAM:
8GB Hyundai 1600MHz
VGA & cooler:
Intel HD 3000
Display:
Panasonic TV 32'' FHD
HDD:
Samsung 840EVO 120GB
Sound:
Integrisana
Optical drives:
Lacie eksterni
Mice & keyboard:
HP, Apple
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 home x64
Za taj novac, bolja je opcija:

FM2 maticna za oko 45e
AMD athlon X4 750K 55e
4GB ram 35e, za sada i
AMD 270X 160e
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Jbg,gotovo je sad,uzeo je najgori fx procesor,grafiku ocaj i plocu koja nema sta da trazi sa ostalim komponentama.
 

stefi988

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.07.2013.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion G7
CPU & cooler:
Intel Core i5-2430M 2,4GHz
Motherboard:
HP HM65
RAM:
8GB Hyundai 1600MHz
VGA & cooler:
Intel HD 3000
Display:
Panasonic TV 32'' FHD
HDD:
Samsung 840EVO 120GB
Sound:
Integrisana
Optical drives:
Lacie eksterni
Mice & keyboard:
HP, Apple
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 home x64
Skoro sam siguran da M5A98 maticna uopste ne postoji pre ce biti da je M5A97 koja u sustini nije losa maticna ali FX-6100 umesto 6300 za smesnu razliku u ceni, uh ne znam... :D Graficka koja je slabija od AMD APU integrisane u X4 FM2 procesorima, podseca me na ''ultra'' konfiguracije iz velikih trgovinskih lanaca prodaje racunara...

Decko je vec narucio, sta je tu je...
 
Poslednja izmena:

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
Moje saucesce, 20 fps na low detaljima u 1600x900.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Jer je čovek lepo napisao da će da zameni na leto "mnogo boljom", ako je ploča Asus M5A97 R2.0 po meni nije loša, a i 0.2 GHz ne znače mnogo.
 
Poslednja izmena:

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Nije losa,ali sta ce mu takva ploca za takav procesor,sto nije lepo otvorio temu i napisao sta mu treba svako bi mu nesto preporucio,uzeo je najgori fx overkill plocu za njegov procesor i grafiku sa kojom mozda moze da igra dotu na medium,ako da bog.
 

delrey

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2015.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Za taj novac, bolja je opcija:

FM2 maticna za oko 45e
AMD athlon X4 750K 55e
4GB ram 35e, za sada i
AMD 270X 160e
250 eura je bio budzet, nazalost. Jeste, M5A97 R2.0 maticna, pogresio sam ja.
E sad, sve zavrsio. Uspesno! Imam samo jednu nedoumicu oko rada procesora, naime, kad ukljucim CPU-Z, pokazuje mi brzinu 1.4 ghz, po nekad skoci vise, po nekad do kraja. E sad, zar ne treba stalno da je 3.3ghz brzina?
Uglavnom ispod 1.4 ghz ne pada nikad. Temperatura u Speccy je neverovatnih 13 stepeni

Sto se tice izbora komponenti, to sam ja nekako zamislio da bude osnova za dalji upgrejd. Covek je reko da ce sto pre bude mogao jos 4 GB rama da kupi. Graficka nova na leto kad bude bilo vise posla, odnoso kada bude vise radio. A za procesor, stvarno nije se imalo para za Fx-6300. 250 jevreja je bio budzet, stvarno nisam znao odakle da oduzmem da bi uzeo Fx-6300. Mozda sam pogresio sto se ovde nisam konsultovao
 
Poslednja izmena od urednika:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Jbg,gotovo je sad,uzeo je najgori fx procesor,grafiku ocaj i plocu koja nema sta da trazi sa ostalim komponentama.
Procesor je u celoj priči tu najmanji problem, grafika je ono što će da spreči bilo kakav ozbiljniji gaming, a CPU iskreno iako nije nešto, upari ga sa nekom 270x ili još bolje 280 i ima da cepa igre samo tako ;)
 
Poslednja izmena:

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
250 eura je bio budzet, nazalost. Jeste, M5A97 R2.0 maticna, pogresio sam ja.
E sad, sve zavrsio. Uspesno! Imam samo jednu nedoumicu oko rada procesora, naime, kad ukljucim CPU-Z, pokazuje mi brzinu 1.4 ghz, po nekad skoci vise, po nekad do kraja. E sad, zar ne treba stalno da je 3.3ghz brzina?
Uglavnom ispod 1.4 ghz ne pada nikad. Temperatura u Speccy je neverovatnih 13 stepeni

Sto se tice izbora komponenti, to sam ja nekako zamislio da bude osnova za dalji upgrejd. Covek je reko da ce sto pre bude mogao jos 4 GB rama da kupi. Graficka nova na leto kad bude bilo vise posla, odnoso kada bude vise radio. A za procesor, stvarno nije se imalo para za Fx-6300. 250 jevreja je bio budzet, stvarno nisam znao odakle da oduzmem da bi uzeo Fx-6300. Mozda sam pogresio sto se ovde nisam konsultovao
Temperaturu meri sa aida64 a ne sa speccy.U biosu imas da podesis da ti procesor radi non stop na najvisim frekvencijama,ukljuci turbo boost.
 

stefi988

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.07.2013.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion G7
CPU & cooler:
Intel Core i5-2430M 2,4GHz
Motherboard:
HP HM65
RAM:
8GB Hyundai 1600MHz
VGA & cooler:
Intel HD 3000
Display:
Panasonic TV 32'' FHD
HDD:
Samsung 840EVO 120GB
Sound:
Integrisana
Optical drives:
Lacie eksterni
Mice & keyboard:
HP, Apple
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 home x64
250 eura je bio budzet, nazalost. Jeste, M5A97 R2.0 maticna, pogresio sam ja.
E sad, sve zavrsio. Uspesno! Imam samo jednu nedoumicu oko rada procesora, naime, kad ukljucim CPU-Z, pokazuje mi brzinu 1.4 ghz, po nekad skoci vise, po nekad do kraja. E sad, zar ne treba stalno da je 3.3ghz brzina?
Uglavnom ispod 1.4 ghz ne pada nikad. Temperatura u Speccy je neverovatnih 13 stepeni

Sto se tice izbora komponenti, to sam ja nekako zamislio da bude osnova za dalji upgrejd. Covek je reko da ce sto pre bude mogao jos 4 GB rama da kupi. Graficka nova na leto kad bude bilo vise posla, odnoso kada bude vise radio. A za procesor, stvarno nije se imalo para za Fx-6300. 250 jevreja je bio budzet, stvarno nisam znao odakle da oduzmem da bi uzeo Fx-6300. Mozda sam pogresio sto se ovde nisam konsultovao
15e je skuplji 6300 od 6100 ali nema veze, daleko od toga da je 6100 los procesor.

Za brzinu nista ne brini, CPU sam spusti takt kada koristis nezahtevne aplikacije zbog ustede el. energije i redukovanja temperature i brzine venta, isti slucaj je i sa grafickim karticama.

Sto se temperatura tice sa vazdusnim hladjenjem nema sanse da ti je temperatura niza od one u prostoriji u kojoj je racunar, ako je u sobi 10 stepeni onda nije nemoguce da temp. procesora bude 14.

Ali ne bih se ja bas uzdao u te temperature jer senzori za temp. na AMD-u znaju da baguju... Kada sam imao FM1 APU i ugradio TT Frio kuler HW monitor mi je pokazivao temperature od 1, 0 i -1 stepen verovao ili ne :D u idle rezimu...

Sve je ok sto se tice konfe ali i dalje stojim iza svojih reci da je bilo bolje kupiti 6300, mogao si na grafickoj da ustedis, ta je i onako nikakva i neupotrebljiva za bilo kakav gaming, trebao si jaci cpu i polovnu neku grafu 20-25e...

Temperaturu meri sa aida64 a ne sa speccy.U biosu imas da podesis da ti procesor radi non stop na najvisim frekvencijama,ukljuci turbo boost.
Nema veze turbo boost sa time, turbo bust radi na drugom principu, on od 6 jezgara npr. iskljuci 3 ali ostala tri rade na visem taktu, druga podesavanja su u biosu za to da mu CPU uvek radi na najvisem taktu...
 
Poslednja izmena od urednika:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
2 Imam samo jednu nedoumicu oko rada procesora, naime, kad ukljucim CPU-Z, pokazuje mi brzinu 1.4 ghz, po nekad skoci vise, po nekad do kraja. E sad, zar ne treba stalno da je 3.3ghz brzina?
Uglavnom ispod 1.4 ghz ne pada nikad. Temperatura u Speccy je neverovatnih 13 stepeni
1.4 ghz je verovatno zbog Cool 'n Quiet-a i ništa tu ne treba da diraš ako ne klokuješ, pokreni Stability test npr iz aide64 i trebalo da skoči na 3.3ghz, a kada procesor ne radi sistem će da spusti frekfenciju, i za tempetarure koristi Asusov program ili amd overdrive ili Aida64.
 
Poslednja izmena:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
15e je skuplji 6300 od 6100 ali nema veze, daleko od toga da je 6100 los procesor.

Za brzinu nista ne brini, CPU sam spusti takt kada koristis nezahtevne aplikacije zbog ustede el. energije i redukovanja temperature i brzine venta, isti slucaj je i sa grafickim karticama.

Sto se temperatura tice sa vazdusnim hladjenjem nema sanse da ti je temperatura niza od one u prostoriji u kojoj je racunar, ako je u sobi 10 stepeni onda nije nemoguce da temp. procesora bude 14.

Ali ne bih se ja bas uzdao u te temperature jer senzori za temp. na AMD-u znaju da baguju... Kada sam imao FM1 APU i ugradio TT Frio kuler HW monitor mi je pokazivao temperature od 1, 0 i -1 stepen verovao ili ne :D u idle rezimu...

Sve je ok sto se tice konfe ali i dalje stojim iza svojih reci da je bilo bolje kupiti 6300, mogao si na grafickoj da ustedis, ta je i onako nikakva i neupotrebljiva za bilo kakav gaming, trebao si jaci cpu i polovnu neku grafu 20-25e...



Nema veze turbo boost sa time, turbo bust radi na drugom principu, on od 6 jezgara npr. iskljuci 3 ali ostala tri rade na visem taktu, druga podesavanja su u biosu za to da mu CPU uvek radi na najvisem taktu...
15€ po 15€ i nakupi se ;)

A i nije 15€ kad je razlika ~3000din :)

A i ako ćemo tako dodaš još 2000 na cenu 6300 i imaš 8300 ;)

Ko što rekoh, a i ti se se dotakao toga grafika je problem, bolje da je tražio nešto polovno, za cenu te 240tke ima 6850 na oglasima ili ako se izbegava AMD zbog rudarenja ima 550Ti, a možda i neka 560 naleti koje su svakako bolji izbor za gaming od te 240tke za iste pare :)
 
Poslednja izmena:

delrey

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.01.2015.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako CPU sam podize i spusta brzinu odna ga neka tako
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
15e je skuplji 6300 od 6100 ali nema veze, daleko od toga da je 6100 los procesor.

Za brzinu nista ne brini, CPU sam spusti takt kada koristis nezahtevne aplikacije zbog ustede el. energije i redukovanja temperature i brzine venta, isti slucaj je i sa grafickim karticama.

Sto se temperatura tice sa vazdusnim hladjenjem nema sanse da ti je temperatura niza od one u prostoriji u kojoj je racunar, ako je u sobi 10 stepeni onda nije nemoguce da temp. procesora bude 14.

Ali ne bih se ja bas uzdao u te temperature jer senzori za temp. na AMD-u znaju da baguju... Kada sam imao FM1 APU i ugradio TT Frio kuler HW monitor mi je pokazivao temperature od 1, 0 i -1 stepen verovao ili ne :D u idle rezimu...

Sve je ok sto se tice konfe ali i dalje stojim iza svojih reci da je bilo bolje kupiti 6300, mogao si na grafickoj da ustedis, ta je i onako nikakva i neupotrebljiva za bilo kakav gaming, trebao si jaci cpu i polovnu neku grafu 20-25e...



Nema veze turbo boost sa time, turbo bust radi na drugom principu, on od 6 jezgara npr. iskljuci 3 ali ostala tri rade na visem taktu, druga podesavanja su u biosu za to da mu CPU uvek radi na najvisem taktu...
Znam st je turbo boost,rekao sam mu samo da ga ukljuci,a to sto mu procesor radi na niskim pa na visokim frekvencijama je cool & quite,iskljuci ga i radice non stop na visokim.

Ako CPU sam podize i spusta brzinu odna ga neka tako
Koji trooooolll. :rotf:
 
Vrh