• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Periferije] Point of View Laser Gamer Mouse A1600

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Dakle, miš iz POV-a.
Meni je ova firma gotivna, susretao sam se ranije sa GF6600 grafikama... lep utisak sam imao o njima...
Odlučio sam da zamenim stari A4Tech SWOP3 miš koji me je godinama služio odlično. Do duše farbao sam ga par puta, menjao levi mikroprekidač (klik) ... :D

Da pređem na ovog novog mišonju:
Ja sam, pravo da vam kažem, očekivao čudo za 900 Dinkića... :)
Deluje glomazno, što u stvari i jeste.
Međutim, kad sam uzeo kutiju zaprepastio sam se koliko je laka.
Ja volim malo teže miševe, ovaj baš i nije težak. U stvari meni je zaprepašćujuće lak (još ne mogu da verujem). :)
Dalje, pošto je ovo kao ergonomski miš, ja to baš i ne "šljivim" puno, tako da mi malo neobično leži u ruci, nekako moram celu šaku da stavim preko njega inače ubrzo počinje da boli podlaktrica.
Brži je od Logi R1000-ke, i meni, malo nezgodniji, do duše možda se naviknem pa mi svi ostali budu nezgodni.
Pored toga što je mnogo brz, mnogo lako klizi po mojoj najmanje 5 godina staroj krpari (ne menjam je ni za šta! :D) pa ga to nekako čini još lakšim.
Preciznost je neuporediva sa bilo kakvim optičkim mišem, tu je ne zakon nego "Dušanov Zakonik" što se optičke konkurencije tiče.
U igrama je kao što rekoh baš baš precizan, klikovi su ni laki ni sa previše jakim otporom, baš kako treba a proed toga su i tihi.
Ovo je USB miš, ja preferiram PS2 tako da ću morati i konektor da kupim.
Na palcu ima napred i nazad tastere, u različitim situacijama mogu da služe i kao Undo i Redo komande. Takođe ima i neki 800 dpi / 1600 dpi svič, nisam uspeo niakve razlike da primetim.

Sve u svemu, kad se sve sabere i oduzme, ja ovm mišonji dajem 7.5/10 ocenu.

Prednosti su:
- cena
- preciznost
- tihi klik

Mane:
- malo nezgodan za ljude koji su naučili na običan oblik miša
- lagan je

Svaka preporuka za 900 Dinara, nema bolje sigurno!
 

Prilozi

Vrh